Zjednoczone Socjalistyczne Królestwo Hirschbergii i Weerlandu

Samorządy => Żuławy Rzeżusze => Wątek zaczęty przez: Arkadiusz II Filip on Sierpnia 29, 2012, 09:11:16Tytuł: Solinka
Wiadomość wysłana przez: Arkadiusz II Filip on Sierpnia 29, 2012, 09:11:16
Solinka

Solinka jest średniej wielkości wyspą położoną niedaleko od brzegu. Jej nazwa wywodzi się od procesu odsalania wody, który przeprowadzano tu jeszcze kilkaset lat temu. W ten sposób uzyskiwana woda jest zdatna do picia zaś sól morska jak wiemy może być wykorzystywana w wielu dziedzinach życia. Tutejsza sól jest bardzo ceniona w całym ZSKHiW i od dwóch lat stanowi Oficjalną Sól Kuchni Królewskich Pałacu Arkopolitańskiego. Wyspę zamieszkuje około 6000 osób. Można tu dotrzeć drogą morską oraz lotniczą. Rejs z Drasna trwa nieco ponad godzinę, zaś lot z Bździszewa mniej więcej 2,5 h. Ilość lądowań na pasie startowym jest jednak ograniczona.

(http://inzynieria.com/uploads/images/orginal/djolshikqwhnhmecmbpoqvlhjzgbcdgllssjbwmiwojmlismeuowqxyqknxm.jpg)

(http://republika.pl/blog_ot_4515404/6714545/tr/normal_photo-6700-10-02-07-10-19-50.jpg)


Tytuł: Odp: Solinka
Wiadomość wysłana przez: Mistrz Budzimir VII on Września 02, 2012, 03:01:13
Solinka


Tytuł: Odp: Solinka
Wiadomość wysłana przez: Arkadiusz II Filip on Lutego 06, 2013, 10:37:57
Sodowe Chlorki

Miasto położone na wschodzie wyspy. Słynie z odsalarni wody, która jest jedynym takim zakładem na Żuławach. Zatrudnia on 60% mieszkańców. W Sodowych Chlorkach znajdują się także liczne hotele i pensjonaty, przystań, komenda milicji, biblioteka oraz kramy z chłamem. Liczba mieszkańców przekroczyła niedawno 4000. Miejscowość posiada także niewielkie lotnisko dla niewielkich prywatnych samolotów, z którego dolecieć można do Drasna i na inne wyspy.

(http://turcjawsandalach.pl/files/images/miasta/bergama/asklepiejon/asklepiejon_sklepy_z_pamiatkami.jpg)


Tytuł: Odp: Solinka
Wiadomość wysłana przez: Arkadiusz II Filip on Lutego 12, 2013, 06:41:56
Stetoskopice

  Stetoskopice to miejscowość położona w zachodniej części wyspy. Jest to przede wszystkim miejscowość turystyczna z licznymi spelunami oraz szałasami dla przyjezdnych. Część mieszkańców trudni się także rolnictwem (głównie uprawa rzepaku oraz hodowla owiec) i rybołówstwem. Wioskę zamieszkuje stale 2000 osób. Znajduje się tu przystań rybacka oraz posterunek milicji. Co ciekawe przez pewien czas w okolicy Stetoskopic ukrywał się podczas ucieczki Ferdynand Faradobus.

(http://farm2.staticflickr.com/1343/1304379833_749fac539b_z.jpg?zz=1)


Tytuł: Odp: Solinka
Wiadomość wysłana przez: Arkadiusz II Filip on Lutego 12, 2013, 06:44:46
Królewskie Gospodarstwo Rolne nr 21

  Królewskie Gospodarstwo Rolne nr 21 zajmuje powierzchnię 1080 ha. Znajduje się kilka kilometrów od Stetoskopic. Obejmuje pola kartofli, hodowlę bydła oraz dysponuje trzema kutrami rybackimi. Stale zatrudnia 50 osób.

(http://www.galopol.pl/zdjecia/171zbykiem.jpg)


Tytuł: Odp: Solinka
Wiadomość wysłana przez: Arkadiusz II Filip on Lutego 15, 2013, 06:21:24
Na wybrzeżu, 2 kilometry od Sodowych Chlorków tymczasowo umieszczono zakupiony przez Gubernię niszczyciel "Odo''. Po wynegocjowaniu z jedna ze stoczni warunków przeprowadzenia remontu zostanie on tam przetransportowany. Okręt prawdopodobnie stanowić będzie statek wycieczkowy dla władz gubernialnych.

(http://www.gp24.pl/apps/pbcsi.dll/bilde?Site=GP&Date=20090822&Category=USTKA&ArtNo=971093011&Ref=AR&border=0&MaxW=666)


Tytuł: Odp: Solinka
Wiadomość wysłana przez: Mistrz Budzimir VII on Lutego 15, 2013, 06:30:31
Dobry zakup!


Tytuł: Odp: Solinka
Wiadomość wysłana przez: Arkadiusz II Filip on Lutego 15, 2013, 07:33:38
Dziwne, że wyprzedaż cieszy się tak słabym zainteresowaniem.


Tytuł: Odp: Solinka
Wiadomość wysłana przez: Arkadiusz II Filip on Sierpnia 26, 2013, 11:12:52
Po wielu tygodniach zakończył się remont zakupionego od Floty niszczyciela "Odo". Robotnicy pocięli okręt na części, zakupili kilka dodatkowych gadżetów, a następnie przerobili na wygodni jacht. Od tej pory statek służyć będzie urzędnikom samorządowym podczas wypoczynku. Obecnie znajduje się niedaleko Solinki, a stale cumować będzie w Bramie Rzeżuchy. Statek przystosowany jest także do rejsów po zbiornikach słodkowodnych.

(http://midnews.net/wp-content/uploads/2011/07/volcano-yacht-2.jpg)


Tytuł: Odp: Solinka
Wiadomość wysłana przez: Marcel Hans on Sierpnia 31, 2013, 12:02:10
A znacie tę akcję Statki Na Tory? :D

Hmm ile kosztuje jego wynajęcie?


Tytuł: Odp: Solinka
Wiadomość wysłana przez: Arkadiusz II Filip on Sierpnia 31, 2013, 08:09:57
A znacie tę akcję Statki Na Tory? :D

To pewno gdzieś na Podlasiu.

Hmm ile kosztuje jego wynajęcie?

Ja bym najpierw wepchnął tam jakieś dzieci, aby sprawdzić czy nie zatonie.


Tytuł: Odp: Solinka
Wiadomość wysłana przez: Katha Joanna de Vill on Grudnia 26, 2013, 10:21:44
Budowa PANTOFELKÓW NA SOLINCE
(http://bi.gazeta.pl/im/88/01/e5/z15008136Q,Budowa-sklepu-E-Leclerc-przy-ul—Rostockiej--Stan-.jpg)
Budowa obu punktów zakończy się 4.01.2014, sklepy zostaną otwarte 6 stycznia 2014.


Tytuł: Odp: Solinka
Wiadomość wysłana przez: Tobiasz von Richtoffen-Deithven on Października 31, 2016, 02:24:23
Na pusty plac budowy przyjeżdża czarna wołga, a w ślad za nią autobusy pełne ludzi o śródziemnomorskiej karnacji. Po przejechaniu czegoś co miało być przyszłą bramą pojazdy udają się na pobocze obok. Gdy silniki ustały ze środka zaczęli wychodzić pasażerowie, w tym wyróżniający się obywatel o nordyckim fenotypie.

(http://images36.fotosik.pl/530/c866ca90e15954e9gen.jpg)

Witajcie moi Aryuńscy Bracia!

 Spotykamy się tu, na tej małej wyspie, w celu najwyższym. Nasza wspaniała ojczyzna podupadła. W momencie zaniku aktywności rządu zawiązała się ogólnokrajowa opozycja wspierana przez kraje nam wrogie. Tłumy rewolucjonistów popełniły czyn haniebny i w rocznicy ustanowienia I Republiki Aryuńskiej wyruszyły główną aleją Kacperpolis w stronę Pałacu Królewskiego. Tam dokonał się akt defenestracji haremu i rodziny królewskiej. Na szczęście w tamtym momencie Rhaegar III Deithven przebywał wraz ze mną, swym przybranym synem, w Irkunie, skąd na wieść o zdarzeniach w stolicy koordynowaliśmy ruchy naszych sił porządkowych. Parszywa rewolucja szybko rozprzestrzeniała się po całym kalifacie żądając obalenia monarchii i ustanowienia fikcyjnego rządu technokratycznego, tak naprawdę składającego się z najbogatszych oligarchów lobbujących na rzecz wrogów narodu. Obywatele łapiąc chwytliwe hasła przywódców rewolucji i nie wiedząc o ich niecnych zamiarach dołączali do zbrojnych legionów powstania. Gdy Szach się o tym dowiedział z jego ust wyszły słowa których nigdy nie zapomnę: "Na mnie nadszedł czas synu. Nie będę buntował się przeciwko własnemu plemieniu. Weź te symbole władzy królewskiej i z pamięcią o naszych czynach ucieknij za granicę. Niech każdy Aryuński imigrant na całym świecie wie, że ten zryw antypaństwowy to nie zamach na Szacha, lecz na cały Naród. Ja udaję się w góry, tam spocznę i będę czekał z najwierniejszymi żołnierzami na moment w którym praworządność i sprawiedliwość będzie mogła powrócić do Królestwa." Od tamtej chwili wydarzenia potoczyły się szybko. Zdrajcy okupujący już kalifat skupili się na pozostałych częściach królestwa. Gdy zbliżali się do Iddunu uznałem że teraz nic nie wskóramy, i wraz z pozostałymi rojalistami ruszyliśmy ku morzu, skąd irkuńskie statki wypłynęły we wszystkie strony świata. Teraz znajdujemy się tu, na wyspie Solince. W tym oto miejscu rozpocznie się nasza zemsta. Musimy urosnąć w siłę i zbudować podstawy pod nową społeczność Aryuńską, nowe elity wierne dynastii, albowiem zapamiętajcie wszyscy słowa Szacha: gdy nadejdzie potrzeba nasz obrońca przyjdzie nam z pomocą!

(http://en.imam-khomeini.ir/issues/issue18/images/Gallery/large/15.jpg)Tytuł: Odp: Solinka
Wiadomość wysłana przez: Ametyst on Października 31, 2016, 06:06:49
Fajnie, będziemy mieli własne Calais.


Tytuł: Odp: Solinka
Wiadomość wysłana przez: Tobiasz von Richtoffen-Deithven on Października 31, 2016, 11:35:03
 Spokojnie, nas jest jak na razie mało i jesteśmy dobrze zorganizowani. Wkrótce opublikuję statystyki na temat ludności Aryuńskiej zamieszkałej na Żuławach i wniosę o wybudowanie miasteczka dla uchodźców.


Tytuł: Odp: Solinka
Wiadomość wysłana przez: Ametyst on Października 31, 2016, 11:48:57
Doskonały pomysł! Grunt, aby to było spontaniczne, jak słynne Bagno (https://www.youtube.com/watch?v=aLfkFoQyFjA&feature=youtu.be).


Tytuł: Odp: Solinka
Wiadomość wysłana przez: Tobiasz von Richtoffen-Deithven on Listopada 04, 2016, 12:10:56
 Dowiedziawszy się o królewskim dekrecie, urzędnik irkuński mieszkający na Solince, w związku z zepsutym samochodem, uznał że przebiegnie do obozu swoich współobywateli z dobrą nowiną. Nie pomyślał jednak jak wielka jest to odległość, lecz z otuchą na sercu nie miało to dla niego znaczenia. "Goniec" biegł tak dzień i noc. Mijał liczne wzgórza, pola i okoliczne kopalnie soli. Nad ranem kolejnego dnia, tego aryuńskiego jak by maratonu, Irkuńczyk dobiegł na teren budowy "Pantofelka" gdzie znajdowali się pozostali dawni mieszkańcy Aryunu. Umierający urzędnik doczołgując się już, dotarł do towarzyszy, po czym łamiącym się głosem przekazał wiadomość o ustanowieniu Rady Ocalenia Narodowego. Ostatnimi słowami jakie usłyszał w swoim życiu były: "Koleś, ale my o tym wiemy z radia..." po czym skonał u stóp zgromadzonego tłumu.

 Następnego dnia, do zgromadzonych Aryuńczyków przemówił Pierwszy Przewodniczący Królewskiej Rady Ocalenia Narodowego Tobiasz von Richtoffen.


(http://ocdn.eu/pulscms-transforms/1/dpZktkpTURBXy83NDJjZTNhMTA4NjY4NWMxN2RlNmU0Zjg2MDEyNDI3YS5qcGeRlQLNAggAwsM)

 Obywatele i Obywatelki. Przemawiam do was po raz kolejny, lecz tym razem jako Komisarz Królewski. Z nadaną mi godnością wiążą się pewne obowiązki które już zacząłem wykonywać. Podejmuję kroki w celu upodmiotowienia politycznego naszej tutejszej zbiorowości jako "Obozu Tymczasowego dla osób pochodzenia Aryuńskiego i ich potomków". W początkowej fazie organizacji, na terenie obozu legalnie przebywać będzie do 3 tysięcy osób. Pierwszeństwo w zajmowaniu miejsc mają osoby starsze i rodzice z dziećmi. Pozostali imigranci będą mogli skorzystać z miejscowej agroturystyki i zamieszkać w domkach letniskowych lub na polach namiotowych i kempingowych (tzw. kopalniach soli i odsalarniach wody). Spośród osób przebywających na terenie obozu wyłoni się 3 osobowa Rada Starszych składająca się z po jednym przedstawicielu wojska, inteligencji i prostego ludu. Rada Starszych w początkowej fazie będzie miała na celu pilnowanie porządku i szkolenie rekrutów do Aryuńskich Legionów na terenie ośrodka. Z czasem jej skład będzie się powiększał wraz z kompetencjami. W przypadku łamania prawa przez Aryuńczyków na terenie ZSKHiW takie osoby będą sądzone według prawa tego państwa i wydawane władzom Zjednoczonego Królestwa. Obok KRON będzie istnieć organ doradczy w postaci Rady Wojskowej składającej się z najwyższych oficerów dawnej ANAKA. Wszystkie te działania zostaną wkrótce sformalizowane, a mają one na celu przygotowanie naszego Narodu do odbicia swojej ojczyzny. Małymi krokami dotrzemy w końcu do odzyskania naszej upragnionej wolności i praworządności tak bestialsko zabranej.

(https://pbs.twimg.com/media/BnST96CCQAAnwbu.png)
 
Moi Bracia i Siostry. Bądźcie cierpliwi w oczekiwaniu, a wam się to odpłaci. Dołączajcie do nowych Legionów Aryuńskich. Gotujcie się do wojny. Nasza nowa flota morska i powietrzna przeniesie naszą walkę na Kontynent Południowy. Będziemy walczyć na Kacperpolitańskich Plażach. Będziemy walczyć nad aryuńskim niebem. Będziemy walczyć na gorących pustyniach kalifatu i w wysokich górach Irkunu. Będziemy walczyć w miasteczkach i wioskach Palermo wraz z wspierającą nas mafią. Nigdy się nie poddamy!


Tytuł: Odp: Solinka
Wiadomość wysłana przez: Ametyst on Listopada 04, 2016, 12:35:56
Gratuluję posłańcowi godnej śmierci. Jak to mawiał świętej pamięci Andrzej Wajda, mój dobry przyjaciel, "Wtedy przyszedł posłaniec i ja się pytam: czy ktoś tu uczy jeszcze reżyserii tę grupę poza mną?". Jednocześnie należy rozważyć, jak można by rozwiązać prawnie kwestię sformowania w przyszłości legionów aryuńskich na terenie ZSKHiW. Można np. sformować je w ramach "Samoobrony" i wykorzystać dla treningu w Golicji i Głodomerii rozwiązując w ten sposób problem konieczności wysłania tam części naszych wojsk w celu utworzenia garnizonów.


Tytuł: Odp: Solinka
Wiadomość wysłana przez: Tobiasz von Richtoffen-Deithven on Listopada 04, 2016, 03:39:31
 Sformować legiony można być może za pomocą jakiejś umowy międzynarodowej, przyjmując że jedną ze stron będzie Rada Ocalenia Narodowego. Inną opcją jest utworzenie z nich armii prywatnej i nadanie specjalnego statusu zwiększającego limit żołnierzy. Ostatecznie można zrobić tak jak WKM uważa i przypisać do "Samoobrony", lecz przed odbiciem Aryunu chciałbym uniknąć w sytuacji kiedy Legiony w jednym momencie dostaną rozkaz od rządu kontynentalnego (powstanie takowy z Rhaegarem na czele, utworzy to administrację złożoną z dwóch pionów: zagraniczną w ZSKHiW i konspiracyjną na terenie państwa) i od przełożonego "Samoobrony".

 A w Golicji i Głodomerii będą mogły stacjonować w każdym z wymienionych scenariuszów. Wszystko zależy od formy uprawomocnienia.


Tytuł: Odp: Solinka
Wiadomość wysłana przez: Ametyst on Listopada 05, 2016, 05:28:42
Z prywatną armią jest ten problem, że obowiązująca oddziała o prywatnych oddziałach zbrojnych ogranicza ich liczbę. Oczywiście można to obejść, ale prędzej czy później i tak trzeba by zmienić prawo, a nie wiem czy to konieczne.

Przyznam, że trochę przychodzą mi na myśl polskie formacje wojskowe na zachodzie, ale też armia Berlinga, które działały w ramach obcych sił zbrojnych i pod obcym dowództwem, ale docelowo miały stać się siłami zbrojnymi suwerennego państwa (de iure powiodło się to z 1. i 2. Armią WP). Myślę, że taki scenariusz w przypadku wojsk aryuńskich jest możliwy.