Zjednoczone Socjalistyczne Królestwo Hirschbergii i Weerlandu

Instytucje => Kancelaria Przewodniczącego Rady Komisarzy Narodowych => Wątek zaczęty przez: Ciecierad Ciecieląg on Grudnia 21, 2014, 12:19:18Tytuł: Sprawozdanie z posiedzenia Rady Komisarzy Narodowych 1/14
Wiadomość wysłana przez: Ciecierad Ciecieląg on Grudnia 21, 2014, 12:19:18
Jak już pewnie wszyscy wiedzą, niedawno odbyło się pierwsze od dawna posiedzenia rządu. Skoro zdecydowałem się je zorganizować, to nie wypada nie przedstawić sprawozdania z niego. Początkowo myślałem nad wklejeniem tu całej dyskusji ale odszedłem od tego pomysłu i postanowiłem opisać rozmowy jak cywilizowany człowiek.

Posiedzenie było zaplanowane na 17 grudnia ale przez pomyłkę otworzyłem je dzień wcześniej, co okazało się dobrą decyzją, jako że musieliśmy posiedzenie kontynuować kolejnego dnia. W ciągu jakoś 6 godzin co nieco zostało omówione i do czegoś tam doszliśmy ale nie mogę powiedzieć, że jestem całkowicie zadowolony z efektów, bo nie jestem, do czego przyczyniła się słaba aktywność niektórych komisarzy. I tu mógłbym przejść do opieprzania wszystkich po kolei ale to nam w niczym nie pomoże, a w sytuacji zniechęcenia do angażowania się w sprawy mikronacji może nawet być szkodliwe.

No więc do rzeczy. Jako pierwsza została omówiona idea utworzenia Katalogu Praw, ułatwiającego zorientowanie się w obowiązujących przepisach, istniejącego równolegle z dziennikami ale niezawierającego dokumentów już nieaktualnych ani krótkich poprawek, oderwanych od całości ustaw. Padłą też propozycja przedstawienia gdzieś(może i w Katalogu) dokumentów w ich wszystkich, następujących po sobie, nowelizowanych wersjach. Tobiasz wyraził wątpliwość w konieczność wprowadzenia Katalogu Praw ale ostatecznie pomysł został poparty.

Następnie przeszliśmy do problemu PMOBu, który to nie został rozwiązany podczas ostatniego głosowania parlamentu nad nową ustawą o siłach zbrojnych. Najbardziej skrajne stanowisko zajął Tobiasz, proponujący likwidację PMOBu z racji jego nieaktywności, l lecz propozycja ta została odrzucona. Ja obstawałem przy irracjonalności likwidacji instytucji, która pozostaje nieaktywną w stopniu równym co większość tych, działających w ZSKHiW ale ma duży wkład w budowę klimatu i wydarzeń fabularnych, którego nie mają na swoim koncie KSZ, a Budzimir oznajmił, że spróbuje wrócić do aktywności i ponownie zająć się PMOBem. Poruszono także możliwość fabularnego jego zaktywizowania i stworzono podwaliny pod dalszą budowę klimatu religijnego ale nie będę teraz wymieniał szczegółów, gdyż nie pomysły tego mogą zostać zrealizowane w różnym stopniu i niekoniecznie teraz, a nie są przedmiotem bezpośredniej działalności rządu. Na koniec omówiliśmy odrzucony projekt ustawy i Siłach Zbrojnych, którego modyfikacji podjął się Tobiasz. Osobiście uważam, że nowy projekt nie różni się od poprzedniego tak znacząco, żeby odrzucać stary ale autor twierdzi, że proponowane przez niego zmiany są dosyć istotne. Dokument w nowym kształcie przyjęliśmy i chyba za niedługo(mam nadzieję) zostanie on złożony w biurze archibokassy lub też ponownie omówiony na forum(zależy to do woli pogłębienia zmian w projekcie) przed tym.

Dnia drugiego tematem przewodnim stała się polityka zagraniczna. Zgodnie z tym, co powiedziałem w expose przedstawiłem plan rozwinięcia współpracy z Trizondalem i zdobycia przez tę mikronację oficjalnego uznania. Ametyst zaproponował też podjęcie próby przywrócenia do życia stosunków z Dreamlandem, a także rozpoczęcie zabiegań o nawiązanie relacji z m.in. Rotrią, La Palmą, Skarlandem czy też pogłębienie ich w przypadku Agurii. Ważne może wydać się to, że organizowany będzie kolejny Kongres Oreintyki, na który ZSKHiW nie zaproszono, a na który mamy nadzieję jednak się dostać. Nieco po macoszemu potraktowaliśmy Królestwo Francji i Nawarry, głównie ze względu na jego problemy, z jakimi mierzy się w ostatnim czasie.

Na koniec ,,liźnięty" został temat Aralii ale przez pogłębiający się zanik zainteresowania posiedzeniem nie powiedziano niczego konkretnego ani nowego, co zmusiło mnie do zamknięcia obrad.

Wrażenia, opinie, komentarze i pytania będą mile widziane, choć nie liczę na nie, bo większość aktywnych obywateli w obradach udział wzięła.

Tytuł: Odp: Sprawozdanie z posiedzenia Rady Komisarzy Narodowych 1/14
Wiadomość wysłana przez: Ametyst on Grudnia 22, 2014, 10:12:50
Mimo wszystko przyda się ustalenie naszego ostatecznego stanowiska wobec konwencji. Chwilowo mam dostęp do internetów, ale dziś wieczorową porą postaram się zadzwonić do Towarzysza Premiera, o ile nie będzie Towarzysz pijany.


Tytuł: Odp: Sprawozdanie z posiedzenia Rady Komisarzy Narodowych 1/14
Wiadomość wysłana przez: Ciecierad Ciecieląg on Grudnia 22, 2014, 06:32:49
W takim razie będę na telefon czekał. Myślę, że nasze stanowisko wobec konwencji kartograficznej(bo chyba o niej mowa) powinno pozostać neutralne, choć nic nie szkodzi na przeszkodzie w jej przyjęciu. Nie nałoży ona na nas specjalnych zobowiązań, a i depozytariusze nie powinni być problemem(powiększono ich ilość do trzech).