Zjednoczone Socjalistyczne Królestwo Hirschbergii i Weerlandu

Instytucje => Kancelaria Przewodniczącego Rady Komisarzy Narodowych => Wątek zaczęty przez: Ciecierad Ciecieląg on Grudnia 22, 2014, 07:16:00Tytuł: Wielka Likwidacja Wszystkiego
Wiadomość wysłana przez: Ciecierad Ciecieląg on Grudnia 22, 2014, 07:16:00
Zgodnie z obietnicami jutro zamierzam otworzyć akcję Wielkiej Likwidacji, dotyczącej zbędnych lub niesternikowskich praw. Akcja powiązana będzie z Katalogiem Praw i jego stworzenie będzie podstawą, na której oprą się pozostałe moje działania. Ktoś chciałby może zaproponować miejsce, w którym Katalog miałby zostać umieszczony(chodzi o maksymalną jego widoczność)?


Tytuł: Odp: Wielka Likwidacja Wszystkiego
Wiadomość wysłana przez: Ametyst on Grudnia 26, 2014, 06:48:37
Poddział w Domu Rządu? W razie czego służę pomocą, głównie w kwestii praw królewskich.


Tytuł: Odp: Wielka Likwidacja Wszystkiego
Wiadomość wysłana przez: Ciecierad Ciecieląg on Grudnia 27, 2014, 07:38:01
I znowu się spóźniam ale to nic nowego. Pomysł poddziału w Domu Rządu jest rzeczywiście trafiony. Proszę o jego utworzenie.


Tytuł: Odp: Wielka Likwidacja Wszystkiego
Wiadomość wysłana przez: Ametyst on Grudnia 27, 2014, 07:55:29
Katalog został utworzony. Mogę zająć się ulokowaniem tam Ordonansów i obowiązujących dekretów, chyba że woli Towarzysz zrobić to po przyjęciu Konstytucji.


Tytuł: Odp: Wielka Likwidacja Wszystkiego
Wiadomość wysłana przez: Ciecierad Ciecieląg on Grudnia 27, 2014, 10:20:51
Oczywiście, że przed jej przyjęciem. Ważne jest żeby jak największa część Katalogu została ukończona w czasie przednowokonstytucyjnym.


Tytuł: Odp: Wielka Likwidacja Wszystkiego
Wiadomość wysłana przez: Ciecierad Ciecieląg on Grudnia 28, 2014, 04:46:42
Proszę towarzysza o dodanie dekretów i ordonansów, o których towarzysz mówił. Ja dzisiaj w nocy popracuję nad Katalogiem pod kątem dokumentów parlamentarnych, jako najważniejszych.


Tytuł: Odp: Wielka Likwidacja Wszystkiego
Wiadomość wysłana przez: Ametyst on Grudnia 28, 2014, 09:21:35
Dziś udało mi się przekopiować obowiązujące przepisy prawa pochodzącego od króla, które zostały wydane przed restauracją Faradobusów. Nie myślałem, że będzie to zajęcie tak męczące, ale Arkadiusz Przejściowy spamił prawem niczym Paweł I. Generalnie wysłałem do Katalogu prawa, których wydanie ma swoje konsekwencje dziś. Pominąłem zatem np. ordonanse o ogłoszeniu terminu wyborów. W ogóle poważnie myślę o skasowaniu olbrzymiej ilości nadań orderów i tytułów i wydaniu nowego, jednego ordonansu potwierdzającego wszystkie tego typu wyróżnienia. Pomogłoby to w odnajdywaniu w Katalogu tych dokumentów, które mają większe znaczenie np. ratyfikacji i nadań obywatelstw. 

Jutro postaram się przekopiować ordonanse wydane przez wszelkiego rodzaju regencje i przeze mnie, już jako króla. Nie wiem jak z prawem wojskowym (szczerze mówiąc nie widzę pilnej konieczności umieszczania wszystkich rozkazów i zarządzeń w KPW), ale chciałbym również w jednym wątku zgromadzić wyroki i orzeczenia sądowe. 


Tytuł: Odp: Wielka Likwidacja Wszystkiego
Wiadomość wysłana przez: Ametyst on Grudnia 29, 2014, 10:52:18
Przeniosłem wszystkie obowiązujące dekrety i ordonanse. Mam nadzieję, że nie zapomnę o umieszczeniu tam nowych. Myślę także o nadaniu numerów tym dokumentom, którego go nie posiadają.


Tytuł: Odp: Wielka Likwidacja Wszystkiego
Wiadomość wysłana przez: Ciecierad Ciecieląg on Grudnia 31, 2014, 05:52:28
W tym momencie część Katalogu, dotycząca uchwał parlamentarnych wygląda tak:

(https://lh3.googleusercontent.com/-VTESCWCN84A/VKQpRvESSWI/AAAAAAAAAtw/7oEn5qB4YVg/w958-h766-no/Bez%C2%A0tytu%C5%82u.png)

Co znaczy, że już dzisiaj ją skończę i opublikuję. Ku chwale monarchosocjalizmu.


Tytuł: Odp: Wielka Likwidacja Wszystkiego
Wiadomość wysłana przez: Ametyst on Grudnia 31, 2014, 06:03:17
Pomysłowe tło pulpitu.


Tytuł: Odp: Wielka Likwidacja Wszystkiego
Wiadomość wysłana przez: Ciecierad Ciecieląg on Stycznia 01, 2015, 12:39:42
Proszę o uwagi do Katalogu Praw Wszystkich. Ustawy zamieściłem w nim mniej więcej chronologicznie chociaż są wyjątki. Możliwe, że w Katalogu nie znalazł się jeden dokument, którego nowelizacje miałem ale którego tekstu w całości nie znalazłem ale co zrobię? Nic nie zrobię. Czy ktoś, zanim znowu zniknie moja chęć do pracy, chciałby zaproponować np. zmianę kolejności opublikowanych dokumentów(np. pogrupowanie ich tematycznie) lub inną zmianę,  która mi teraz nie przychodzi do głowy?