Zjednoczone Socjalistyczne Królestwo Hirschbergii i Weerlandu

Instytucje => Kancelaria Przewodniczącego Rady Komisarzy Narodowych => Wątek zaczęty przez: Krzysztof Septimus on Marca 02, 2012, 07:22:43Tytuł: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Krzysztof Septimus on Marca 02, 2012, 07:22:43
Oto Sekretariat Premiera:
(http://www.jak.com.pl/files/2011/11/stos-dokument%C3%B3w-300x300.jpg)

Jeśli ktoś chce skierować do premiera jakiś wniosek, to jest to odpowiednie do tego miejsce. Od siebie chciałbym dodać, że postaram się rozpatrzeć daną sprawę w ciągu tygodnia, góra dwóch od złożenia jej w tym wątku.


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Mistrz Budzimir VII on Marca 02, 2012, 08:01:21
Wnoszę o sprawdzenie kompetencji Laszka Młynariewa w związku z doniesieniami o nadużyciu przez niego uprawnień w sprawie akcji 'anty-manga' (http://hirshbergiaweerland.cba.pl/index.php?topic=610.msg3780#msg3780). Sprawa jest pilna, gdyż nie ma prawa zakazującego posiadania mangi oraz aresztowania dokonane przez ADUk mogły mieć miejsce w zabudowanych miejscach publicznych co jest absolutnie nielegalne.


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Laszk Młynariew on Marca 03, 2012, 10:09:31
Nie było też (i dalej chyba nie ma) aktu prawnego zabraniającego wyznawania Kultu Kurdupli.


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Mistrz Budzimir VII on Marca 03, 2012, 02:48:41
Jako komisarz ds. religii zarządziłem jego nielegalność na starym forum, nie moja wina, że zostało skasowane. Sąd potwierdził wyrokiem nielegalność kultu już na nowym forum. Zawsze odpowiadasz atakiem na atak. Jeśli ktoś będzie Twoim antagonistą w danej kwestii to uderzasz w zupełnie innym temacie. Dziwne podejście, zresztą słyszałem, że Król kazał uwolnić aresztowanych.


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Laszk Młynariew on Marca 03, 2012, 04:34:31
Hmm... Jeżeli Komisarz ds. religii może tak nagle zdelegalizować jakiś kult, to komisarz ds. wojskowości też może chyba zabronić jakiejś działalności. Chodzi o to że Mistrz Budzmir wymaga od innych przestrzegania skomplikowanych procedur, a sam często wprowadza swoje pomysły w życie ot tak, bez żadnych reguł. 


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Mistrz Budzimir VII on Marca 03, 2012, 05:18:43
Kult Kurdupla został zdelegalizowany blisko rok temu jako postanowienie Synodu Budzimirystycznego uznanego przeze mnie za bezprawny. Tutaj nie ma jakichkolwiek przesłanek co do nielegalności posiadania mangi, nie została nigdzie ogłoszona zakazaną oraz nie ma wyroku sądowego potwierdzającego nielegalność. To inne sytuacje.


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Laszk Młynariew on Marca 03, 2012, 06:41:09
Tak w ogóle to jeden komisarz nie może zdelegalizować wyznania.


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Krzysztof Septimus on Marca 03, 2012, 10:28:29

Ten wątek nie służy do dyskusji o tym, czy słusznie zdelegalizowano Kult Kurdupla! Proszę natychmiast przenieść dyskusję gdzie indziej, jeśli chcecie ją kontynuować. Po Laszku można się było tego spodziewać, ale  Ty Budzimirze dałeś się tak łatwo to wciągnąć? Jeśli będą w tym wątku posty nie na temat dalej się pojawiały, to będę zmuszony podjąć niezbędne działania, by to się nie powtarzało. Ostrzegam na przyszłość.

 Wniosek został rozpatrzony pozytywnie.
 Nie zgadzam się absolutnie na takie wyczyny ze strony jednego z moich Komisarzy! Jednak Laszka uratowało przerwanie tej akcji. Konsekwencje jakieś jednak być muszą. Zatem Laszku: udzielam Ci nagany. Masz u mnie żółtą kartkę. Bądź pewien, że jeszcze jedna taka afera i pożegnasz się ze stołkiem w rządzie. Miej się zatem na baczności. Zalecam także dobrowolne wypłacenie odszkodowania aresztowanym. Może wtedy choć trochę uda się złagodzić niesmak po tej sprawie.


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Laszk Młynariew on Marca 24, 2012, 10:54:40
Składam wniosek:

Cytuj
petent:

Laszk Młynariew, Komisarz ds. armii i zbrojeń

Inicjatywa:

Budowa tarczy antyrakietowej. Specjalne środki niezbędne będą na budowę wyrzutni rakiet i stanowisk radarów, a także na wystrzelenie rakiet z sateletami.
 
Pomoc:
Potrzebujemy dofinansowania w wysokości 140 000 000 loli na rzecz armii.

Proszę Towarzysza Premiera o pozytywne rozpatrzenie wniosku!
Z poważaniem,
(-) Laszk Młynariew


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Krzysztof Septimus on Marca 31, 2012, 09:07:50
Wniosek został rozpatrzony pozytywnie.

Proszę jedynie Towarzysza o podanie planowanej daty zakończenia budowy, jeśli można ją obecnie podać. Prosiłbym jeszcze o informowanie mnie na bieżąco o postępach w sprawie tarczy.


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Laszk Młynariew on Marca 31, 2012, 09:15:18
Mam nadzieję, że Tarcza powstanie za mniej niż 2,5 miesięcy. Termin zależy od czasu wyniesienia na orbitę wszystkich potrzebnych satelit.


Tytuł: Wniosek
Wiadomość wysłana przez: Arkadiusz II Filip on Kwietnia 22, 2012, 07:29:44
Towarzyszu Premierze!

Proszę o oficjalną zgodę na rozpoczęcie starań ws. umieszczenia ZSKHiW na Kontynencie Wschodnim. Szczegóły sprawy przedstawiam w niniejszym wątku:

http://hirshbergiaweerland.cba.pl/index.php?topic=842.0

(-) Arkadiusz Filip

(http://Hirschbergia-weerland.cba.pl/wp-content/uploads/2012/04/piecz-nkd.bmp)


Tytuł: Odp: Wniosek
Wiadomość wysłana przez: Mistrz Budzimir VII on Kwietnia 22, 2012, 08:18:05
Do wniosków służy sekretariat!

Edycja: Dziękuję za robienie ze mnie osoby niezbyt inteligentnej. Kiedy się scala wątki warto o tym wspomnieć.


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Krzysztof Septimus on Maja 01, 2012, 06:46:40
Na początku chciałbym zaznaczyć, że to nie ja scaliłem wątki. Pretensje proszę kierować do innego moderatora.

Odnośnie wniosku Króla, został on rozpatrzony następująco:
Złożyłem w biurze propozycję debaty na ten temat. Zobaczymy co uzgodnimy w tej sprawie i wtedy podejmę ostateczną decyzję w tej sprawie.


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Arkadiusz II Filip on Maja 04, 2012, 12:40:32
Faktycznie, scaliłem wątki i nie miało to na celu robienie z Budzimira osoby mało inteligentnej a wręcz zastosowałem się do jego uwagi.

Zaś Towarzyszowi Premierowi dziękuję za rozpatrzenie wniosku.


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Arkadiusz II Filip on Maja 16, 2012, 06:48:40
Towarzyszu Premierze,

Otóż zauważyłem, że komisariaty Rządu ZSKHiW składają się wyłącznie z komisarza, który nie ma żadnych podwładnych. Nie jestem za tworzeniem dodatkowych stanowisk jednak w wypadku (jakże często nagłej i niezapowiedzianej) nieobecności szefa resortu wiele wniosków pozostaje nierozpatrzonych. Tak miało miejsce np w czasie kadencji tow. Anclar na stanowisku komisarza spraw wewnętrznych. Jako inny przykład mogę podać fakt, iż muszę czasem przerywać rozmowy zagraniczne na czas swego realnego wyjazdu. Proponuję więc zastanowić się nad rozpoczęciem prac nad ustawą, która tworzyłaby stanowiska wicekomisarzy. Nie byłoby to stanowisko obowiązkowe w każdym z komisariatów, ale w ten sposób wnioski w NKSW nie musiałyby czekać do piątku (kiedy powróci tow. Swarzewski) zaś rozmowy dyplomatyczne mógłby prowadzić mój zastępca (z którym prawdopodobnie pozostawałbym w kontakcie telefonicznym).

Co do drugiego przypadku to owszem, że mógłbym powoływać kogo innego na szefa misji, jednak wysłanie Pełnomocnika Komisariatu będzie gorzej przyjęte niż wysłanie komisarza.

Podsumowując wnoszę do Towarzysza Premiera o poruszenie na najbliższym posiedzeniu Rady kwestii możliwości powołania wicekomisarza.

Z poważaniem
(-) Arkadiusz Filip


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Krzysztof Septimus on Maja 17, 2012, 10:07:53
Dziękuję za propozycję. Myślę, że uwzględnię to w tematach do poruszenia na najbliższym posiedzeniu Rządu. W sobotę zresztą ogłoszę termin następnego posiedzenia.


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Arkadiusz II Filip on Czerwca 05, 2012, 01:05:48
Towarzyszu Premierze!

Zwracam się z prośbą o zapowiadanie swych nieobecności. Obecnie część osób nie wie czy ma kontaktować się z Towarzyszem Premierem czy z Wicepremierem.


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Krzysztof Septimus on Czerwca 07, 2012, 09:20:53
Królu!
Towarzysze!

Z góry przepraszam za powstałe zamieszanie. Niestety ostatnie dni były dla mnie bardzo napięte. Jak już nieraz wyjaśniałem, stawiam sobie prawdziwe życie na pierwszym miejscu. Niestety nie miałem nawet na tyle czasu, by się zalogować i powiadomić Towarzyszy jak sprawy się mają. Przyznaję, wczoraj miałem już nieco czasu, ale miałem także awarię Internetu - mimo moich najszczerszych chęci nie miałem jak zalogować się na forum bądź na nie zajrzeć. Obiecuję w najbliższym czasie, czyli w ciągu tygodnia załatwić wszelkie sprawy i wnioski, które napłynęły do mnie do momentu w ciągu tygodnia(proszę o wyrozumiałość, bo muszę zaznajomić się ze wszystkimi i je dokładnie rozważyć). Potraktuję je priorytetowo.
Jutro na pewno będę miał czas, więc od jutra wznowię swoje działanie. Niestety, dość często ostatnio tak się zdarza, że jeśli jestem nieobecny dłużej na forum to nie mam czasu nawet na wydanie odpowiedniego komunikatu. Jest to naprawdę niezależne ode mnie i nie mam na to wpływu.
Pragnę jednak zauważyć iż Król wiedział, że mnie nie będzie, a w każdym razie że mogą z moją aktywnością wystąpić problemy.  Także Budzimir wiedział i zapewniał mnie, że nic się na forum nie dzieje. Gdybym jednak został poinformowany o wnioskach itd., kto wie - może znalazłbym chwilę czasu, lecz tego nie gwarantuję. Niestety, stało się tak, a nie inaczej i tego już się nie zmieni.
To mój jedyny post na dzisiaj. Odnośnie narzekań Towarzysza Mondego, to mam w planach utworzenie konta GG, proszę cierpliwie czekać. Ponadto z góry ogłaszam, że do 22 czerwca, szczególnie w dniach roboczych mogę się zdecydowanie mniej udzielać na forum niż zwykle. W dniach tych w sprawach naglących proszę o kontakt z Wicepremierem, gdyż może się zdarzyć, że tak jak ostatnio nie będę mógł w ogóle się zalogować. Ponadto jeśli w przyszłości nie będę miał możliwości zalogowania na forum ( z różnych powodów) przekażę stosowną informację przez Wicepremiera bądź Króla.
Jeszcze raz przepraszam. Postaram się, by więcej do takich sytuacji nie dochodziło. Dziękuję za przeczytanie tego posta. Liczę na zrozumienie.


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Arkadiusz II Filip on Czerwca 24, 2012, 02:40:57
Witam.

Dziś po południu otrzymałem listownie zaproszenie na obchody I Rocznicy istnienia RSiB:
Cytuj
Dzień dobry!

To ja, Cristian Flachbett - prezydent Santanii i Burgii. Przybywam bez przywitania się z obywatelami, przybywam na szybko, natychmiastowo i przede wszystkim: mam pilną sprawę do Króla.
Otóż 26 czerwca serca santańsko-burgijskie będą przeżywać I rocznicę istnienia państwa. Mamy nowe forum i nową stronę - www.santaniaiburgia.ugu.pl. Zapraszam serdecznie Króla na uroczystość z okazji rocznicy. Przewidziana dyskusja o naszym kraju, uczta z winem i nie tylko, wizyta na grobie śp. Martina Rutzeldorfa, naszego zmarłego rok temu założyciela oraz fajerwerki i sztuczne ognie na zakończenie. Proszę o odpowiedź (szybką). Z góry dziękuję.

C. Flachbett
prezydent RSiB

Załączam szczegóły:
http://santaniaiburgia.ugu.pl/viewtopic.php?p=124&sid=ff29236b2448889e4d85f58c6fef00d2#124

Pragnę więc zapytać czy Rząd ZSKHiW wyśle na uroczystość delegację, której zapewne bym przewodniczył?


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Arkadiusz II Filip on Czerwca 28, 2012, 09:10:59
Towarzyszu Premierze!

Proszę o przekazanie na czas od 29.06 do 05.07 2012 r. obowiązków Komisarza ds. Dyplomacji Towarzyszowi Premierowi. Niestety realny wyjazd uniemożliwi mi w tym czasie sprawowanie funkcji.

Z poważaniem
(-) Arkadiusz Filip
(http://Hirschbergia-weerland.cba.pl/wp-content/uploads/2012/04/piecz-nkd.bmp)


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Krzysztof Septimus on Czerwca 28, 2012, 11:18:05
Delegacja- nie widzę problemu. Proszę tylko o wskazanie osób, które oprócz króla będą w tejże delegacji uczestniczyć.
Komisarz-prawdopodobnie wyrażę zgodę. Jutro (a zasadzie to już dzisiaj, czyli 29 czerwca) wydam odpowiednie rozporządzenie w tej sprawie.


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Arkadiusz II Filip on Czerwca 29, 2012, 07:30:31
Dziękuję. Do RSiB pojadę sam. Ewentualnie mogę z tego co wiem powołać członków świty jako komisarz (lub w ostateczności jako Król).


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Arkadiusz II Filip on Sierpnia 03, 2012, 10:24:27
Towarzyszu Premierze,

Proszę o wpłatę mojej pensji z 07.08.2012 r. w wysokości 9999,99 lola na konto Fundacji Białej Róży.

(-) Arkadiusz Filip


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Arkadiusz II Filip on Sierpnia 22, 2012, 10:16:31
Jego Królewska Mość Arkadiusz II Filip
król Hirschbergii i Weerlandu et cetera et cetera et cetera

serdecznie zaprasza Przewodniczącego Rady Komisarzy Narodowych,  tow. Krzysztofa markiza Septimusa wraz ze wszystkimi członkami Rady na tradycyjne uroczyste przyjęcie, które odbędzie się dnia 23 sierpnia 2012 roku w Pałacu Arkopolitańskim. Planowane są przemowy JKM Arkadiusza Filipa oraz wszystkich, którzy wyrażą chęć.

R.S.V.P.


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Krzysztof Septimus on Sierpnia 22, 2012, 10:37:48
Dziękuję serdecznie za zaproszenie. Myślę, że nie będzie problemów z pojawieniem się na uroczystości.
Co do poprzedniego wniosku to do zamknięcia Bazaru Stanowisk jeszcze jako Komisarz ds. Wewnętrznych przypilnuję wypłat.


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Erick Monde on Września 13, 2012, 10:49:29
Czy mogę prosić o zapis z posiedzenia Rządu? Bo nadal go nie dostałem, nadal też nie wiem co z funduszami? Byłbym wdzięczny o przesłania zapisu z posiedzenia lub chociaż wniosków. Pozdrawiam-

Erick Monde


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Arkadiusz II Filip on Września 17, 2012, 04:04:21
Towarzyszu Premierze!

Proszę jako zwierzchnik Sił Zbrojnych o ustalenie listy płac wojskowych. Proponuję aby zgodnie z poniższym rozporządzeniem:

http://hirshbergiaweerland.cba.pl/index.php?topic=827.0

żołnierze w stopniach od szeregowego do sierżanta i równoważnych pobierali pensję wg standardu III. Żołnierze do stopnia generała-lejtnanta pobieraliby pensję wg standardu II. Generałom, marszałkom i generalissimusom przysługiwałby standard I. Król Hirschbergii i Weerlandu jako generalissimus nie pobierałby pensji. Dodatkowo w przypadku aktywnego pełnienia obowiązków dowódcy oddziału pensja wzrastałaby o 20%, zaś w przypadku dowódców rodzajów wojsk o 40%.


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Krzysztof Septimus on Września 17, 2012, 06:42:39
Towarzysze!

Dzisiaj już na pewno dam zapis posiedzenia rządu, przepraszam serdecznie za opóźnienia. Przez tę rewolucję jest lekki bałagan w dokumentach i nie jest łatwo znaleźć zapis stenograficzny posiedzenia. Co do listy płac wojskowych, to jeszcze nad tym popracuję i w tym tygodniu rozporządzenie będzie gotowe.


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Gieorgij on Września 17, 2012, 09:52:06
Rewolucje wznieciliście sami więc i sami po niej sprzątajcie.


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Erick Monde on Września 18, 2012, 10:28:47
Dymisja

Ja niżej podpisany, w dniu dzisiejszym podaję się do dymisji z funkcji Narodowego Komisarza ds Wojskowości. Swoją decyzję motywuję wypaleniem i brakiem motywacji, zwłaszcza w sytuacji wywołanego przez żołnmierzy buntu.
Podpisano
gen lejt Erick Monde- Kovacs


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Krzysztof Septimus on Września 18, 2012, 09:41:51
Przyjmuję dymisję

Odpowiednie rozporządzenie w tej sprawie wydam jutro.


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Arkadiusz II Filip on Września 23, 2012, 04:58:40
Towarzysze!

Dzisiaj już na pewno dam zapis posiedzenia rządu, przepraszam serdecznie za opóźnienia. Przez tę rewolucję jest lekki bałagan w dokumentach i nie jest łatwo znaleźć zapis stenograficzny posiedzenia. Co do listy płac wojskowych, to jeszcze nad tym popracuję i w tym tygodniu rozporządzenie będzie gotowe.

Towarzyszu Premierze!

Pragnę ponowić prośbę ws. płac oraz przypomnieć o stenogramach z posiedzenia. Niby rząd jest normalny a opóźnienia ciągle takie same. I jak żyć, Towarzyszu Premierze? Jak żyć?


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Krzysztof Septimus on Września 26, 2012, 10:10:31
W porządku, rewolucja zakończona, papiery się odnalazły. Zamieszczę je jutro. Tym razem na pewno. Listą płac też zajmę się jutro. A jak żyć? Długo, żeby jak najwięcej podatków zapłacić i napchać kieszenie skorumpowanej władzy jak najdłużej cieszyć naszym wspaniałym krajem!


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Arkadiusz II Filip on Września 28, 2012, 01:37:10
Premier miał problem ze wstawieniem. tak przynajmniej mówił wczoraj. Tymczasem wstawiam zastępczą relację:

http://www.youtube.com/watch?v=SIkuss-U-gk&feature=relmfu


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Gieorgij on Października 05, 2012, 08:00:37
W dniu dzisiejszym podaje się do dymisji ze stanowiska DG BKL.


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Laszk Młynariew on Października 05, 2012, 08:49:23
Ale się wszyscy poobrażali.


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Gieorgij on Października 06, 2012, 04:48:00
Nie to nie z obrażenia bo już została sprawa wyjaśniona. Po prostu nie jestem w stanie wyrobić z planami.
Ale obiecuję wrócić na to stanowisko gdy zaliczę cały rozszerzony rok biologii i chemii.... (cholerny biol-chem)*
Tak więc z obrażeniem nie ma to nic wspólnego. Zresztą świadczyło by to o mojej głupocie bo pozbywając się tej funkcji nie mogę blokować kont bankowych:)


-----
* zdałem. ale zmieniłem rozszerzenie i muszę zaliczyć różnicę programową.


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Krzysztof Septimus on Października 06, 2012, 08:29:10
Oczywiście jak najbardziej rozumiem powody odejścia, przyjmuję dymisję i życzę pomyślnego zaliczenia różnicy.


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Arkadiusz II Filip on Października 19, 2012, 03:17:13
Już dawno obiecano mi wyznaczenie list płac dla żołnierzy. W obecnej sytuacji, jeżeli się nie mylę, do czasu przejścia wotum zaufania stary premier pozostaje przy funkcji.


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Arkadiusz II Filip on Października 23, 2012, 06:39:59
Towarzyszu Premierze!

Zwracam się z prośbą o doradztwo w sprawie obsadzenia stanowiska Rektora Uniwersytetu im. Budzimira I. Statut uczelni poleca mojej skromnej osobie jako Królowi, który go zaakceptował, mianować Rektora z własnej inicjatywy lub na Wasz wniosek. Do tej pory pełniłem tę funkcję i w wypadku braku innych kandydatów jestem gotów bezinteresownie pozostać na stanowisku.

Proszę również o ustalenie pensji wykładowców i rektora. W wypadku mianowania mnie ponownie na stanowisku proszę o wpłacanie wynagrodzenia po połowie: na konto Fundacji Białej Róży oraz na konto Fundacji Młynariewów.


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Mistrz Budzimir VII on Października 23, 2012, 09:55:32
Jutro się zajmę sprawą.

Edycja: Ech, zapomniałem.


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Arkadiusz II Filip on Listopada 01, 2012, 01:56:40
Narodowy Komisariat ds. Sił Zbrojnych zwraca się z prośbą o przekazanie środków finansowych do bezpośredniej dyspozycji Sił Zbrojnych. Na czas obecnej kadencji potrzebujemy kwoty ok. 2.000.000.000 loli.

(-) Arkadiusz Filip


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Mistrz Budzimir VII on Listopada 01, 2012, 01:57:39
Przemyślę tę sprawę.


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Mistrz Budzimir VII on Listopada 03, 2012, 09:52:41
Otrzymacie 500.000.000 i ani lola więcej.


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Arkadiusz II Filip on Listopada 03, 2012, 10:06:45
Skąpstwo i chamstwo! Siły Zbrojne są Ci wdzięczne.


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Mistrz Budzimir VII on Listopada 03, 2012, 10:08:31
Kleknij i błagaj to dorzucę jeszcze 100 milionów.


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Arkadiusz II Filip on Listopada 03, 2012, 10:10:59
Nigdy!

Niech Septimus to za mnie zrobi. On ma najwyraźniej mało zadań.


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Mistrz Budzimir VII on Listopada 03, 2012, 10:14:30
To nie dostaniesz.


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Laszk Młynariew on Listopada 03, 2012, 10:59:44
Ale to konto rządowe absurdalnie wielkie. Poradziłbym wam, żebyście zmniejszyli kwotę trzymaną na nim, ale to wyjdzie, że nakłaniam do niegospodarności.


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Mistrz Budzimir VII on Listopada 03, 2012, 11:11:58
Może inwestycja w budowę góry o kształcie hipersześcianu?


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Mistrz Budzimir VII on Listopada 06, 2012, 07:39:46
Odbyło się pierwsze posiedzenie rządu. Nie wstawił się Septimus, zgodnie z rozporządzeniem otrzymuje on karę finansową. Oto przebieg, żeby za pięknie nie było urwało początek i koniec.

(http://Hirschbergia-weerland.cba.pl/wp-content/uploads/2012/11/obr.png)

[20:36:45] <~MBVII> Macie
[20:37:27] <~Swarzewski> Aralia jako autonomiczna część może wywierać wpływ na ZSKHiW
[20:38:04] <~Arkadiusz_II_Filip> ale jednocześnie nie może być częścią, na którą my nie bedziemy mieć wpływu w takim wypadku
[20:38:14] <~Swarzewski> z tym również się zgodzę
[20:38:22] <~Swarzewski> musi być coś co łaczy
[20:38:28] <~Swarzewski> jeśli nie Król to co proponujecie?
[20:38:30] <~Arkadiusz_II_Filip> Król Aralii nie jest naszym ostatecznym żądaniem. Zaproponowaliśmy warunek
[20:38:59] <Gieorgij> Proponujemy Rząd Aralii jako nadrzędny organ relacji ZSKHiW -Aralia
[20:39:17] <Gieorgij> + Parlament regulujący życie zgodnie z dotychczasowymi zasadami
[20:39:48] <~Swarzewski> Aralia ma 2 osoby, ciekawy rzad bedzie
[20:39:57] <~Arkadiusz_II_Filip> zw
[20:40:34] <~MBVII> jeśi Aralia chce być całkowicie oddzielna to nie ten adres
[20:41:00] <~Swarzewski> o, mam taki ciekawy pomysł
[20:41:18] <~Swarzewski> Arkadiusz II Filip jako pół-ksiaze Aralii
[20:41:25] <Gieorgij> boże rząd zskhiw
[20:41:28] <Gieorgij> przepraszam pomylka
[20:41:36] <~Swarzewski> następny pół-ksiaze wybierany bylby przez Aralczyków
[20:41:47] <~Swarzewski> tak jak na Andorze
[20:42:41] <~MBVII> różnicy nie widzę, ale ZSKHiW mogłoby przystać
[20:42:53] <Gieorgij> hmm... to jest jakaś myśl może nie konieczenie coś związanego z tytułami ksiażęcymi i królewskimi ale jednak to jest jakaś mysl
[20:43:43] <Gieorgij> Czyli książe (póki co nazwa robocza) wybierany raz na pół roku spośród obywateli ZSKHiW byłby czymś zadawalającym?
[20:44:24] <~MBVII> pół czy cały?
[20:45:46] <Gieorgij> tytuł jest roboczy. musiałbym przedyskutować to z ericiem
[20:45:54] <~Arkadiusz_II_Filip> najlepiej Prezydent
[20:46:03] <Gieorgij> Prezydent nie nie:)
[20:46:06] <~Arkadiusz_II_Filip> niedożywtonia głowa państwa to raczej nie ksiaze
[20:46:13] <~Swarzewski> tragikomiczne
[20:46:23] <~Swarzewski> prezydent kraju wybierany przez obywateli innego kraju
[20:46:26] <~Arkadiusz_II_Filip> może Gubernator generalny/namiestnik/przewdniczący/komisarz ds. aralskich
[20:46:27] <Gieorgij> jesteśmy wszak dziwnymi państwami:)
[20:46:32] <~MBVII> Żeliwny Naczelnik
[20:46:54] <~Arkadiusz_II_Filip> To drugorzedna sprawa, ustalić można ja późiej
[20:47:15] <~Arkadiusz_II_Filip> ważniejsze jest to czy paralemnt ZSKHiW bedzie mógł obejmować swymi prawami aralię
[20:47:16] <~Swarzewski> proponuję napisać do Merkel propozycję, żeby Niemcy wybierali prezydenta UE
[20:47:17] <~MBVII> Ale to by był jeden z dwóch czy jedyny?
[20:47:19] <Gieorgij> Gubernator generalny byłby ciekawą nazwą. i chyba najbardziej zadawalającą
[20:47:38] <~Arkadiusz_II_Filip> proponuję aby w Aralii obowiązywał Dekret Konstytucyjny
[20:47:45] <Gieorgij> tak parlament będzie mógł regulować nasze życie na mocy Naszej, Waszej konstytucji i paktu
[20:47:46] <~Arkadiusz_II_Filip> tam zapisane są prawa obywatela itp
[20:47:51] <~MBVII> Ale zwykłe ustawy nie
[20:47:52] <~Arkadiusz_II_Filip> dpbrze
[20:48:05] <Gieorgij> "Mała Konstytucja Wielkiej Aralii" to nazwa już oficjalna od ponad miesiąca
[20:48:23] <Gieorgij> zwykłe ustawy czyli?
[20:48:25] <Gieorgij> bo nie rozumiem
[20:48:26] <~Arkadiusz_II_Filip> proponuję aby jej projekt był przedstawiony na komisji
[20:48:40] <~MBVII> prawa niższe niż najwyższe ZSKHiW
[20:48:41] <~Arkadiusz_II_Filip> czyli, że nasz Parlament bedzie mógł przykąc ustawę obowiazujacą w Aralii
[20:48:43] <Gieorgij> tak zostanie zgodnie z obietnicą. jednak najpier musimy omówić pakty itp
[20:49:00] <Gieorgij> nadal nie rozumiem o co towarzyszowi chodziło - Budzimir
[20:49:10] <~Arkadiusz_II_Filip> Ustawy
[20:49:23] <~MBVII> Mamy dekret konstytucyjny
[20:49:24] <~Arkadiusz_II_Filip> czyli np Ustawa o Siłach Zbrojnych (jakże kontrowersyjna)
[20:49:38] <~MBVII> jako 'tymczasową' konstytucję
[20:49:48] <~MBVII> i właśnie tylko konstytucja byłaby nadrzędna
[20:50:01] <~MBVII> wobec praw aralii
[20:50:22] <~MBVII> w sumie jeszcze umowy międzynarodowe
[20:50:35] <~MBVII> żebyście nie atakowali sojusznika itd
[20:50:53] <~Arkadiusz_II_Filip> podpiszemy sojusz wojskowy
[20:51:04] <~MBVII> cała reszta przerabiana przez Parlament nie
[20:51:11] <~MBVII> bo i tak byście łamali
[20:51:21] <~MBVII> a przynajmniej Monde
[20:51:24] <~Arkadiusz_II_Filip> w którym zawrzemy klauzulę, że Aralska Armia narodowa, bedąca jak rozumiem osobną formacją, nie mogła napadac na sojuszników ZSKHiW
[20:53:02] <~Arkadiusz_II_Filip> proponuję także aby AAN byla osobną armią
[20:53:15] <~Arkadiusz_II_Filip> jednocześnie wyznaczona ilość naszych wojsk będzie mogła stacjonować w Aralii
[20:53:31] <~Arkadiusz_II_Filip> obecne bazy wojskowe będą pod bezpośrednią kontrolą ZSKHiW
[20:53:36] <~Arkadiusz_II_Filip> także siedziba IBW
[20:54:06] <Gieorgij> Jeśli prawo ustalone przez Parlament będzie zgodne z naszą konstytucją i paktem to będziemu musieli wasze prawo uznać za swoje
[20:54:31] <~MBVII> ok
[20:54:33] <Gieorgij> wszystkie nasze bazy chcecie kontrolować?
[20:54:49] <~MBVII> bazy KSL, nie AAN
[20:54:57] <~Arkadiusz_II_Filip> bazy KSZ
[20:55:10] <~Arkadiusz_II_Filip> tzn naszych Sił Zbrojnych- jednostek które będą stacjonować
[20:55:20] <~Arkadiusz_II_Filip> bo AAN wyłączymy z naszej armii
[20:55:27] <~Arkadiusz_II_Filip> aby nie kłócić się kto komu podlega
[20:55:41] <~Arkadiusz_II_Filip> kwestie nieagresji i współpracy wojskowej opiszemy w pakcie
[20:57:12] <Gieorgij> bazy ksz na terenie aralii tylko? AAN nie będzie pod żadnym nadzorem ZSKHiW? wojsk zskhiw
[20:57:21] <~Arkadiusz_II_Filip> nie naszych wojsk
[20:57:45] <~Arkadiusz_II_Filip> podlegać będzie Wam byle nas i naszych sojuszników nie atakować
[20:59:28] <~MBVII> Najlepiej tylko defensywna
[20:59:34] <~Arkadiusz_II_Filip> kwestie wojskowe chyba wyjaśnione. na koniec zadecydujmy o tym jaka będzie Wasza nowa nazwa czyli to co zawszemy już na początku dokumentu
[20:59:39] <~MBVII> do obrony Aralii
[20:59:51] <~Arkadiusz_II_Filip> tak, określi się ją jako formację obronną
[21:00:00] <~MBVII> bo wpierdzielić ZSKHiW można nie tylko atakując sojusznika
[21:00:08] <~Arkadiusz_II_Filip> faktycznie
[21:00:24] <~Arkadiusz_II_Filip> Aralia będzie i tak wiązana z nami
[21:00:33] <~Arkadiusz_II_Filip> Wasze działania wiązane bedą z naszymi planami
[21:01:28] <Gieorgij> Aralia będzie miała prawo do zaatakowania państwa z którymi ZSKHiW nie ma stosunków dyplomatycznych lub gdy władze Aralii uznają potrzebę obrony swoich interesów i lub obywateli.
[21:01:38] <Gieorgij> Spokojnie Aralia nie ma zapędów wojennych
[21:01:48] <Gieorgij> Nikt nie będzie chciał nas atakować
[21:02:06] <~Arkadiusz_II_Filip> w wypadku ataku będę jednk prosił o oświadczenie, ze nie są to działania ZSKHiW
[21:02:13] <~MBVII> Nie, atakowanie za pozwoleniem zwierzchnika
[21:02:26] <~MBVII> cała reszta działań samodzielnie
[21:02:47] <Gieorgij> Do ustalenia w przyszłości
[21:03:04] <~Arkadiusz_II_Filip> fakt
[21:03:17] <~Arkadiusz_II_Filip> kiedy rozpocziemy prace komisji?
[21:04:06] <Gieorgij> za tydzień najwcześniej
[21:04:30] <Gieorgij> sprawa wywiadu: Niepodległy wywiad aralski. oficjalnie niepodległy bo teraz i tak działa na własnych zasadach
[21:04:32] <~Arkadiusz_II_Filip> w ten czas my postaramy się o jej rejestracje
[21:04:48] <~Arkadiusz_II_Filip> po co się przyznawać, że ma się wywiad?
[21:05:08] <~Arkadiusz_II_Filip> niech przynosi Wam jakieś informacje ale nie wspomianjmy w dokumentach bo po co?
[21:05:42] <Gieorgij> dokumenty i tak są tajne. Ale chcemy mieć na papierze zgodę na działanie i werbowanie. oficjalną władz waszych
[21:06:02] <Gieorgij> Wtedy nasze wywiady mogłyby współpracować o ile ZSKHiW posiada działający
[21:06:29] <~MBVII> nie, moglibyście zaszkodzić imieniu ZSKHiW, dobry wywiad działa nielegalnie
[21:06:33] <Gieorgij> Ale przedewszystkim dla nas jest to symbol czasów naszej świetności. Aralia mało ma osiągnięć ale jej wywiad troszkę jednak zrobił:)
[21:06:45] <Gieorgij> Choć nie są to rzeczy spektakularne to jednak jesteśmy dumni
[21:06:59] <Gieorgij> co na to reszta?
[21:07:00] <~MBVII> obecny rząd nie wyraża większego zainteresowania v-światem
[21:07:24] <~Arkadiusz_II_Filip> w tych kwestiach komisariat sił zbrojnych musi podporzadkowac się decyzjom rządu
[21:07:25] <~MBVII> jedynie prześladujemy charbufa
[21:07:31] <~Arkadiusz_II_Filip> fakt
[21:07:35] <~Arkadiusz_II_Filip> nieco o nim wiemy
[21:09:17] <Gieorgij> czyli na wywiad się nie zgadzacie?
[21:09:22] <~Arkadiusz_II_Filip> nasza zgoda może zostać uznaan za powiazanie Waszego wywiadu z naszym
[21:09:31] <Gieorgij> niet
[21:09:32] <~Arkadiusz_II_Filip> ale powiedzmy, że raczej nie mamy nic przeciwko
[21:09:38] <~Arkadiusz_II_Filip> (mowa o zgodzie oficajlnej)
[21:09:40] <~MBVII> zgadzamy się, nie zwalczamy go itd
[21:09:51] <~Arkadiusz_II_Filip> ale nie wiążemy się z nim
[21:09:57] <~MBVII> ale niech istnieje jako pralnia oficjalnienp.
[21:09:58] <Gieorgij> dobra idziemy dalej. Potwierdzenie oddzielnej gospodarki
[21:10:24] <~Arkadiusz_II_Filip> jak z tym systemem?
[21:10:38] <Gieorgij> Aralia zobowiązuje się do płacenia 25% swoich dochodów na rzecz ZSKHiW
[21:11:09] <Gieorgij> system odłożony. teoretycznie nie mam czasu nawet na ten czat... siedze i się uczę. po jutrze zaliczam całą genetyke  pół roku genetyki
[21:11:13] <~Arkadiusz_II_Filip> skoro to doliczycie to to raczej godny trybut
[21:11:15] <Gieorgij> i jeszcze chemia:D
[21:11:32] <~Arkadiusz_II_Filip> genetyka. lol, amam to w czwartek
[21:11:34] <~MBVII> wspaniałomyślnie z tymi procentami
[21:11:35] <~Arkadiusz_II_Filip> a chemia to zło
[21:11:54] <Gieorgij> jeśli dochody przekroczą jakąś tam kwotę to się zmniejszy
[21:12:09] <Gieorgij> bo nie możecie dostawać zbyt wiele:P
[21:12:11] <~MBVII> Oddzielna, ale każda gubernia prawdopodobnie by funkcjonowała oddzielnie przy systemie
[21:12:31] <Gieorgij> Nie. system nie będzie zakładał oddzielnych gospodarek guberni
[21:12:47] <Gieorgij> będziemy musieli wszystko do kupy podliczać
[21:12:59] <Gieorgij> chyba że jest to jednostka autonomiczna tak jak aralia
[21:13:01] <~MBVII> dlaczego gubernie nie mogą?
[21:13:13] <~MBVII> każda gubernia jest taką jednostką
[21:13:29] <~MBVII> tylko aralia będzie miała nieco większą przy tym układzie
[21:13:32] <Gieorgij> bo zbyt duże rozdrobnienie będzie. Niektóre kraje mają mnóstwo podjednostek. Poza tym problem ze skryptem i zliczeniem
[21:13:47] <~Arkadiusz_II_Filip> my mamy 3
[21:14:04] <~Arkadiusz_II_Filip> co innego, gdybyśmy byli Al Rajnem (BEZ KRESKI!)
[21:14:06] <~MBVII> nieważne, nie o tym gadamy
[21:14:13] <~Arkadiusz_II_Filip> ok
[21:14:24] <~Arkadiusz_II_Filip> tak więc gospodarka aralska i tak już jest i jakoś działa
[21:15:02] <Gieorgij> 3 ale to oznacza że każda z gospodarek (3) ma po 333 punkty. ZSKHiW miałaby łącznie 1000 punktów. system by troszkę zaczął wariować ponieważ system punktów gospodarki regulowałby cenami.
[21:15:11] <Gieorgij> Dobra.
[21:15:13] ===- ~MBVII
[21:15:20] ===+ ~MBVII
[21:15:24] <~MBVII> Kurcze
[21:15:40] <Gieorgij> Zezwolenie na własne sądownictwo potrzebujemy. Mniej ważne od waszego
[21:15:47] <~MBVII> Niech ktoś zapisze sobie ostatnie kkilka minut rozmowy


20:49:00] <Gieorgij> nadal nie rozumiem o co towarzyszowi chodziło - Budzimir
[20:49:10] <~Arkadiusz_II_Filip> Ustawy
[20:49:23] <~MBVII> Mamy dekret konstytucyjny
[20:49:24] <~Arkadiusz_II_Filip> czyli np Ustawa o Siłach Zbrojnych (jakże kontrowersyjna)
[20:49:38] <~MBVII> jako 'tymczasową' konstytucję
[20:49:48] <~MBVII> i właśnie tylko konstytucja byłaby nadrzędna
[20:50:01] <~MBVII> wobec praw aralii
[20:50:22] <~MBVII> w sumie jeszcze umowy międzynarodowe
[20:50:35] <~MBVII> żebyście nie atakowali sojusznika itd
[20:50:53] <~Arkadiusz_II_Filip> podpiszemy sojusz wojskowy
[20:51:04] <~MBVII> cała reszta przerabiana przez Parlament nie
[20:51:11] <~MBVII> bo i tak byście łamali
[20:51:21] <~MBVII> a przynajmniej Monde
[20:51:24] <~Arkadiusz_II_Filip> w którym zawrzemy klauzulę, że Aralska Armia narodowa, bedąca jak rozumiem osobną formacją, nie mogła napadac na sojuszników ZSKHiW
[20:53:02] <~Arkadiusz_II_Filip> proponuję także aby AAN byla osobną armią
[20:53:15] <~Arkadiusz_II_Filip> jednocześnie wyznaczona ilość naszych wojsk będzie mogła stacjonować w Aralii
[20:53:31] <~Arkadiusz_II_Filip> obecne bazy wojskowe będą pod bezpośrednią kontrolą ZSKHiW
[20:53:36] <~Arkadiusz_II_Filip> także siedziba IBW
[20:54:06] <Gieorgij> Jeśli prawo ustalone przez Parlament będzie zgodne z naszą konstytucją i paktem to będziemu musieli wasze prawo uznać za swoje
[20:54:31] <~MBVII> ok
[20:54:33] <Gieorgij> wszystkie nasze bazy chcecie kontrolować?
[20:54:49] <~MBVII> bazy KSL, nie AAN
[20:54:57] <~Arkadiusz_II_Filip> bazy KSZ
[20:55:10] <~Arkadiusz_II_Filip> tzn naszych Sił Zbrojnych- jednostek które będą stacjonować
[20:55:20] <~Arkadiusz_II_Filip> bo AAN wyłączymy z naszej armii
[20:55:27] <~Arkadiusz_II_Filip> aby nie kłócić się kto komu podlega
[20:55:41] <~Arkadiusz_II_Filip> kwestie nieagresji i współpracy wojskowej opiszemy w pakcie
[20:57:12] <Gieorgij> bazy ksz na terenie aralii tylko? AAN nie będzie pod żadnym nadzorem ZSKHiW? wojsk zskhiw
[20:57:21] <~Arkadiusz_II_Filip> nie naszych wojsk
[20:57:45] <~Arkadiusz_II_Filip> podlegać będzie Wam byle nas i naszych sojuszników nie atakować
[20:59:28] <~MBVII> Najlepiej tylko defensywna
[20:59:34] <~Arkadiusz_II_Filip> kwestie wojskowe chyba wyjaśnione. na koniec zadecydujmy o tym jaka będzie Wasza nowa nazwa czyli to co zawszemy już na początku dokumentu
[20:59:39] <~MBVII> do obrony Aralii
[20:59:51] <~Arkadiusz_II_Filip> tak, określi się ją jako formację obronną
[21:00:00] <~MBVII> bo wpierdzielić ZSKHiW można nie tylko atakując sojusznika
[21:00:08] <~Arkadiusz_II_Filip> faktycznie
[21:00:24] <~Arkadiusz_II_Filip> Aralia będzie i tak wiązana z nami
[21:00:33] <~Arkadiusz_II_Filip> Wasze działania wiązane bedą z naszymi planami
[21:01:28] <Gieorgij> Aralia będzie miała prawo do zaatakowania państwa z którymi ZSKHiW nie ma stosunków dyplomatycznych lub gdy władze Aralii uznają potrzebę obrony swoich interesów i lub obywateli.
[21:01:38] <Gieorgij> Spokojnie Aralia nie ma zapędów wojennych
[21:01:48] <Gieorgij> Nikt nie będzie chciał nas atakować
[21:02:06] <~Arkadiusz_II_Filip> w wypadku ataku będę jednk prosił o oświadczenie, ze nie są to działania ZSKHiW
[21:02:13] <~MBVII> Nie, atakowanie za pozwoleniem zwierzchnika
[21:02:26] <~MBVII> cała reszta działań samodzielnie
[21:02:47] <Gieorgij> Do ustalenia w przyszłości
[21:03:04] <~Arkadiusz_II_Filip> fakt
[21:03:17] <~Arkadiusz_II_Filip> kiedy rozpocziemy prace komisji?
[21:04:06] <Gieorgij> za tydzień najwcześniej
[21:04:30] <Gieorgij> sprawa wywiadu: Niepodległy wywiad aralski. oficjalnie niepodległy bo teraz i tak działa na własnych zasadach
[21:04:32] <~Arkadiusz_II_Filip> w ten czas my postaramy się o jej rejestracje
[21:04:48] <~Arkadiusz_II_Filip> po co się przyznawać, że ma się wywiad?
[21:05:08] <~Arkadiusz_II_Filip> niech przynosi Wam jakieś informacje ale nie wspomianjmy w dokumentach bo po co?
[21:05:42] <Gieorgij> dokumenty i tak są tajne. Ale chcemy mieć na papierze zgodę na działanie i werbowanie. oficjalną władz waszych
[21:06:02] <Gieorgij> Wtedy nasze wywiady mogłyby współpracować o ile ZSKHiW posiada działający
[21:06:29] <~MBVII> nie, moglibyście zaszkodzić imieniu ZSKHiW, dobry wywiad działa nielegalnie
[21:06:33] <Gieorgij> Ale przedewszystkim dla nas jest to symbol czasów naszej świetności. Aralia mało ma osiągnięć ale jej wywiad troszkę jednak zrobił:)
[21:06:45] <Gieorgij> Choć nie są to rzeczy spektakularne to jednak jesteśmy dumni
[21:06:59] <Gieorgij> co na to reszta?
[21:07:00] <~MBVII> obecny rząd nie wyraża większego zainteresowania v-światem
[21:07:24] <~Arkadiusz_II_Filip> w tych kwestiach komisariat sił zbrojnych musi podporzadkowac się decyzjom rządu
[21:07:25] <~MBVII> jedynie prześladujemy charbufa
[21:07:31] <~Arkadiusz_II_Filip> fakt
[21:07:35] <~Arkadiusz_II_Filip> nieco o nim wiemy
[21:09:17] <Gieorgij> czyli na wywiad się nie zgadzacie?
[21:09:22] <~Arkadiusz_II_Filip> nasza zgoda może zostać uznaan za powiazanie Waszego wywiadu z naszym
[21:09:31] <Gieorgij> niet
[21:09:32] <~Arkadiusz_II_Filip> ale powiedzmy, że raczej nie mamy nic przeciwko
[21:09:38] <~Arkadiusz_II_Filip> (mowa o zgodzie oficajlnej)
[21:09:40] <~MBVII> zgadzamy się, nie zwalczamy go itd
[21:09:51] <~Arkadiusz_II_Filip> ale nie wiążemy się z nim
[21:09:57] <~MBVII> ale niech istnieje jako pralnia oficjalnienp.
[21:09:58] <Gieorgij> dobra idziemy dalej. Potwierdzenie oddzielnej gospodarki
[21:10:24] <~Arkadiusz_II_Filip> jak z tym systemem?
[21:10:38] <Gieorgij> Aralia zobowiązuje się do płacenia 25% swoich dochodów na rzecz ZSKHiW
[21:11:09] <Gieorgij> system odłożony. teoretycznie nie mam czasu nawet na ten czat... siedze i się uczę. po jutrze zaliczam całą genetyke  pół roku genetyki
[21:11:13] <~Arkadiusz_II_Filip> skoro to doliczycie to to raczej godny trybut
[21:11:15] <Gieorgij> i jeszcze chemia:D
[21:11:32] <~Arkadiusz_II_Filip> genetyka. lol, amam to w czwartek
[21:11:34] <~MBVII> wspaniałomyślnie z tymi procentami
[21:11:35] <~Arkadiusz_II_Filip> a chemia to zło
[21:11:54] <Gieorgij> jeśli dochody przekroczą jakąś tam kwotę to się zmniejszy
[21:12:09] <Gieorgij> bo nie możecie dostawać zbyt wiele:P
[21:12:11] <~MBVII> Oddzielna, ale każda gubernia prawdopodobnie by funkcjonowała oddzielnie przy systemie
[21:12:31] <Gieorgij> Nie. system nie będzie zakładał oddzielnych gospodarek guberni
[21:12:47] <Gieorgij> będziemy musieli wszystko do kupy podliczać
[21:12:59] <Gieorgij> chyba że jest to jednostka autonomiczna tak jak aralia
[21:13:01] <~MBVII> dlaczego gubernie nie mogą?
[21:13:13] <~MBVII> każda gubernia jest taką jednostką
[21:13:29] <~MBVII> tylko aralia będzie miała nieco większą przy tym układzie
[21:13:32] <Gieorgij> bo zbyt duże rozdrobnienie będzie. Niektóre kraje mają mnóstwo podjednostek. Poza tym problem ze skryptem i zliczeniem
[21:13:47] <~Arkadiusz_II_Filip> my mamy 3
[21:14:04] <~Arkadiusz_II_Filip> co innego, gdybyśmy byli Al Rajnem (BEZ KRESKI!)
[21:14:06] <~MBVII> nieważne, nie o tym gadamy
[21:14:13] <~Arkadiusz_II_Filip> ok
[21:14:24] <~Arkadiusz_II_Filip> tak więc gospodarka aralska i tak już jest i jakoś działa
[21:15:02] <Gieorgij> 3 ale to oznacza że każda z gospodarek (3) ma po 333 punkty. ZSKHiW miałaby łącznie 1000 punktów. system by troszkę zaczął wariować ponieważ system punktów gospodarki regulowałby cenami.
[21:15:11] <Gieorgij> Dobra.
[21:15:13] ===- ~MBVII
[21:15:20] ===+ ~MBVII
[21:15:24] <~MBVII> Kurcze
[21:15:40] <Gieorgij> Zezwolenie na własne sądownictwo potrzebujemy. Mniej ważne od waszego
[21:15:47] <~MBVII> Niech ktoś zapisze sobie ostatnie kkilka minut rozmowy
[21:15:51] <Gieorgij> Diatte przejmie zasady sądu lub Komisarz
[21:16:11] <~MBVII> instancyjność?
[21:16:14] <~MBVII> ok
[21:16:25] <~Arkadiusz_II_Filip> Czapisane
[21:16:35] <~Arkadiusz_II_Filip> Diatte
[21:16:45] <~Arkadiusz_II_Filip> macie własny kodeks jak wiem
[21:16:55] <~Arkadiusz_II_Filip> i odwołać możecie się do mnie
[21:17:16] <Gieorgij> a i najważniejsza sprawa. PMOB nie ma wstępu na teren Aralii pod żadnym pozorem
[21:17:27] <Gieorgij> dobra nie najważniejsza. ale ważna
[21:17:42] <~MBVII> nieładnie
[21:17:43] <Gieorgij> I aralczycy nie muszą służyć w jej strukturach
[21:17:44] <~Arkadiusz_II_Filip> czym to  argumentujecie?
[21:18:08] <~MBVII> PMOB to najlepiej opisana struktura wojskowa
[21:18:09] <Gieorgij> dobrymi stosunkami:D
[21:19:00] <~Swarzewski> xD
[21:19:10] <~MBVII> Zgadzamy się, ale w zamian też jakąś głupią zasadę wobec Aralii trzeba stworzyć
[21:19:11] <Gieorgij> Albo inaczej. PMOB będzie potrzebowała zgody władz Aralii na przebywanie na terenie Aralii. Każdorazowo
[21:19:26] <Gieorgij> + 1 baza
[21:19:35] <Gieorgij> poza terenami miejskimi
[21:19:48] <Gieorgij> to nie głupia zasada. PMOB powstało przeciwko Aralii
[21:19:51] <~Arkadiusz_II_Filip> Okupację zostawimy. podmiejska jest
[21:19:58] <Gieorgij> nie. poza terenami miejskimi
[21:20:00] <~MBVII> Na odwrót było
[21:20:12] <~MBVII> Przecież ona jest poza miastem
[21:20:17] <~Arkadiusz_II_Filip> za Arakną
[21:20:21] <~Arkadiusz_II_Filip> a nie na jej terenie
[21:20:21] <Gieorgij> daleko poza terenami miejskimi
[21:20:22] <~MBVII> nawet zdjęcie to pokazuje
[21:20:29] <~Arkadiusz_II_Filip> cale kilka kilometrów
[21:20:42] <Gieorgij> północny zachód. to moja propozycja lokalizacji
[21:20:56] <~Arkadiusz_II_Filip> ale będzie przenosin
[21:21:09] <Gieorgij> Chodzi o to żebyście nie musieli prosić o zezwolenie na wejście i wyjście z bazy
[21:21:13] <Gieorgij> dostęp do morza gwarantujemy
[21:21:21] <~Arkadiusz_II_Filip> w ogóle trzeba ustalić ilu żołneirzy KSL, Floty i lotnictwa może stacjonowć u Was
[21:21:29] <~MBVII> Wolę brak PMOB w Aralii, ale chmury w Aralii mają się zwać Budzimirusy
[21:21:52] <Gieorgij> ... Nawet mnie to bawi
[21:22:01] <Gieorgij> jakie chmury tak się zwać mają?
[21:22:21] <Gieorgij> Poprzednie rozszerzenie - geografia więc... stąd proszę o doprecyzowanie
[21:22:27] <~Arkadiusz_II_Filip> kumulusy
[21:22:29] ===- ~MBVII
[21:22:36] ===+ ~MBVII
[21:22:40] <~Arkadiusz_II_Filip> i nazwiecie jakąś górę moim imieniem
[21:22:43] <~MBVII> Znów mnie wywaliło
[21:22:46] <~MBVII> Cumulusy
[21:22:59] <Gieorgij> potem nic nie było. po kumulusach krola
[21:23:01] <~Arkadiusz_II_Filip> w ZSKHIW nie ma gór więc z chęcią obejmę pieczę nad jakąś Waszą
[21:23:20] <Gieorgij> góra im  Arkadiusza... dowolna?


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Laszk Młynariew on Listopada 06, 2012, 08:24:56
Ale to długie. Komu by się to chciało czytać?


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Arkadiusz II Filip on Listopada 06, 2012, 08:27:27
Czy ktoś Ci każe? To raczej materiał dokumentacyjny. Kogoś interesuje to niech się zapozna.


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Arkadiusz II Filip on Listopada 30, 2012, 05:45:33
Kiedy następne posiedzenie? Kiedyś zapowiadałeś, że będą co tydzień.


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Mistrz Budzimir VII on Listopada 30, 2012, 06:56:13
Za tydzień będzie.


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Arkadiusz II Filip on Grudnia 30, 2012, 11:31:53
I nie było. Będzie jakieś?


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Mistrz Budzimir VII on Grudnia 30, 2012, 01:14:52
Nie było ani Ciebie, ani Septimusa. Posiedzeń nie będzie bo i po co skoro wszystko omawiamy w rozmowach?


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Krzysztof Septimus on Grudnia 30, 2012, 08:30:00
A było jakieś przypomnienie poza rozporządzeniem? Ja przynamniej miałem rozsyłać przypomnienia przez PW. Czemu z tego nie skorzystałeś? Jeśli chciałbyś powiedzieć, że Komisarzom powinno zależeć (i powinni czytać rozporządzenia), bo dostaną karę to powiem, że Tobie powinno jako Premierowi zależeć na jak największej frekwencji na posiedzeniach - jeśli Komisarz ma przypomnienie gdzieś to i tak dostanie karę, więc tylko zwiększysz tym szanse na to, że dany Komisarz się pojawi.


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Mistrz Budzimir VII on Grudnia 30, 2012, 09:02:21
Powtarzam, że Was nie było, a Król nie miał żadnej możliwości pojawienia się. Nie będę robił posiedzenia w dwie osoby.


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Krzysztof Septimus on Grudnia 31, 2012, 12:33:06
Jak ja robiłem w trzy (bo oprócz mnie i Ciebie tylko Gieorgij się zjawił) to owszem nie byłeś zadowolony, bo dwie osoby nadzorujące na jednego podwładnego, ale nie było tak, że mówiłeś - to już nie ma sensu, nie róbmy więcej. Wręcz przeciwnie, zachęcałeś bym się postarał o lepszą frekwencję na posiedzeniach. A tutaj proszę - drugie Twoje posiedzenie i już zniechęciłeś się. To tylko moim zdaniem świadczy, że łatwo się poddałeś jako premier. Choć jak teraz doczytuję to nawet rozporządzenia o tym posiedzeniu nie dałeś - skąd miałem wiedzieć na którą posiedzenie? Bo samo "będzie za tydzień" niewiele mówi. Czyli jak mówiłem - nie zadbałeś o dostateczne doinformowanie (wygodniej i sprawniej jest zajrzeć do rozporządzeń, gdzie wszystko jest bardziej uporządkowane niż tutaj; a choćby dokładniejsze informacje też by wystarczyły), więc nie dziw się że było jak było. Poza tym mówiesz, że Król nie miał możliwości pojawienia się - to nie znaczy, że nie ma sensu robić posiedzenia, wystarczyło przełożyć aż Król będzie miał techniczną możliwość pojawienia się. Przecież to nie było zależne od niego, a Ty już uważasz, że każde kolejne posiedzenie się nie uda itd.  Aczkolwiek teraz sens miałoby może chyba już tylko posiedzenie w piątek lub sobotę, bo będą wybory i będzie nowa kadencja. Uważam, że posiedzenia są przydatne, bo omawianie odbywa się w obecności więcej niż dwóch osób - inaczej niż jak obecnie jakieś sprawy omawiamy (co ciekawe, tutaj nie przeszkadza Ci, że na Steamie czy GG rozmawiamy w 99% w dwie osoby). Dlatego zachęcam : nie rezygnuj z posiedzeń!


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Mistrz Budzimir VII on Grudnia 31, 2012, 01:32:13
Nie zniechęciłem się. Robienie posiedzeń przy takim składzie rządu nie ma sensu jak wszystko można prywatnie uzgodnić. Robienie dla samego robienia i pokazania się nie ma sensu. Powinieneś się cieszyć, uniknąłeś kompromitacji przy pytaniu o to co zrobiłeś jako komisarz, bo przyjęcie wniosków po miesięcznych opóźnieniach to hańba, a nie zasługa. Przecież jak komuś bardzo się chciało coś zrobić, stworzyć rozbudowany opis to po czymś takim ma już to w dupie.


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Krzysztof Septimus on Grudnia 31, 2012, 03:02:16
Może i masz rację. Jak byli Aralczycy w rządzie to sens na pewno był większy. Odnośnie opóźnień - poniekąd myślałem nad stworzeniem pewnego "znaku rozpoznaczego" Komisariatu, a to było tak charakterystyczne, że mogło zostać. No, ale od wczoraj (co już wczoraj pokazałem) obiecuję się poprawić i czas oczekiwania na wycenę nie powinien być dłuższy niż 5 dni. Poza tym rozbudowany opis zawsze można zapisać w wordzie i zostawić w oczekiwaniu na wycenę. A po wycenie wkleić. Ale pewnie to dla niektórych zbytnio okrężny sposób, więc czas oczekiwania jeszcze raz obiecuję skrócić.


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Arkadiusz II Filip on Stycznia 24, 2013, 02:03:54
Znów ludziska czekają w ogromnych kolejkach a Komisarz od wewnętrznych wniosków nie rozpatruje. Co by nie mówić to ten resort wymaga najbardziej regularnej aktywności/obecności.

(http://bi.gazeta.pl/im/e3/2d/c0/z12594659Q,Kolejka-pod-punktem-BKM-na-ul--Sienkiewicza.jpg)


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Mistrz Budzimir VII on Stycznia 24, 2013, 04:10:06
Wiem i przeraża mnie to, że najpewniej Septimus go zachowa. Jeszcze zacznie grozić odejściem jeśli nie otrzyma kolejnych stołków na których nigdy nic nie robi. Szczerze pisząc mam ochotę na ten komisariat.


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Krzysztof Septimus on Stycznia 25, 2013, 10:55:26
Znów ludziska czekają w ogromnych kolejkach a Komisarz od wewnętrznych wniosków nie rozpatruje. Co by nie mówić to ten resort wymaga najbardziej regularnej aktywności/obecności.


Nie tyle regularnej obecności, bo ta była co raczej uważniejszego sprawdzania czy tematy przeczytane na pewno są przeczytane. Stąd - jak i kiedyś wynikł ten zastój - nie wiedziałem, że są nowe wnioski. Myślałem, że wszystko załatwiłem. Chyba jeśli zostanę Komisarzem na kolejną kadencję wprowadzę obowiązkową numerację wniosków. Wtedy na pierwszy rzut oka będzie widać co na pewno jest nowe, a co nie. Bo jak jest pełno wątków o tej samej nazwie to właśnie w przypadku zaznaczenia, że wątki są przeczytane niełatwo idzie się zorientować które są nowe a które stare. Musiałbym przeglądać wszystkie - a na to nie zawsze mam czas.


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Arkadiusz II Filip on Stycznia 26, 2013, 09:51:50
Przecież jeżeli nawet w danym wniosku są dwa posty a ostatni napisała ta sama osoba to widać, że komisarz jeszcze nie rozpatrzył podania.


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Laszk Młynariew on Stycznia 26, 2013, 11:01:35
Przejrzenie wszystkich tematów z nieprzeczytanymi postami, z tytułem wniosek to góra 1,5 minuty.


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Arkadiusz II Filip on Stycznia 27, 2013, 12:05:00
Hirschberg-Arkopolis
27.01.2013 r.
Narodowy Komisariat ds. Sił Zbrojnych
Raport wstępny w sprawie dotychczasowych kosztów działań wojennych


Informuję, że koszty działań obronnych i wyzwoleńczych wynoszą obecnie (wg szacunków Narodowego Komisariatu ds. Sił Zbrojnych) 16 893 000 loli.

36% kwoty stanowią koszty związane z odszkodowaniami i premiami
33% kwoty stanowią koszty związane z naprawą sprzętu wojennego
31% kwoty stanowią koszty werbunku nowych żołnierzy
 
Jednocześnie prawdopodobnie konieczne stanie się wypłacenie wynagrodzeń ochotnikom. Kwota ta wyniesie prawdopodobnie około 6 500 000 loli

(-) Arkadiusz Filip


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Arkadiusz II Filip on Lutego 07, 2013, 10:41:16
Towarzyszu Premierze,

Proszę o wyznaczenie pensji pracownikom Uniwersytetu im. Budzimira I. Pensje stałe powinni otrzymywać rektor oraz kierownicy wydziałów. Wykładowców możemy wynagradzać za każdorazowy wykład.

Jednocześnie jako egzekutywa Królewskiej Guberni Hirschbergii proszę o przyznanie sołtysowi Gminy Grabina pensji w wysokości 2000 loli.


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Krzysztof Septimus on Lutego 14, 2013, 07:20:43
Brawa dla Laszka za wznowienie tradycji posiedzień! Z góry mówię, że jeśli odbędzie się w podanym terminie to powinienem mieć możliwość się stawić.


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Laszk Młynariew on Lutego 14, 2013, 08:18:26
Teraz posiedzenia będą bardzo często. Muszę tylko wymyślić nad czym będziemy obradować.


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Krzysztof Septimus on Lutego 14, 2013, 08:32:34
Trzymam za słowo oraz kciuki za powodzenie realizacji tych zamierzeń.


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Arkadiusz II Filip on Lutego 15, 2013, 05:54:46
Ale gdzie będzie to posiedzenie?


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Krzysztof Septimus on Lutego 15, 2013, 06:05:24
Ale gdzie będzie to posiedzenie?
Przypuszczam, że albo na Czacie Narodowym (jeśli jeszcze działa) albo z GG lub Steama skorzystamy. No chyba, że Laszk ma jakiś inny pomysł. W każdym razie dobre pytanie - bez doprecyzowania może się okazać, że nikogo nie bedzie, poza Laszkiem.


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Arkadiusz II Filip on Lutego 15, 2013, 06:10:35
Proponuję też, aby na posiedzeniu poruszyć kwestię przeniesienia tzw. walentynek lub zakazania ich na rzecz naszych, ludowych eurycuchów, które  jak wiemy przypadają na dni od 14 kwietnia do 17 czerwca.


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Mistrz Budzimir VII on Lutego 15, 2013, 06:34:07
Może podczas eurycuchów wpuścimy do więzień pracownice domów publicznych? Dla nich to będzie spory zarobek, gospodarka się napędzi.


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Arkadiusz II Filip on Lutego 15, 2013, 06:35:56
Połączę się z Eurycym fantasmagorycznie i zapytam co o tym sądzi.


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Laszk Młynariew on Lutego 15, 2013, 07:59:04
Posiedzenie będzie na steamie. Kocham ten program.


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Krzysztof Septimus on Lutego 15, 2013, 08:04:09
Ciekaw jestem kto będzie robił zapis stenograficzny  ;D


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Laszk Młynariew on Lutego 15, 2013, 08:50:52
Oto zapis dzisiejszego posiedzenia rządu. Miłej lektury

Mistrz Budzimir VII - zaproszono do czatu.
Septimus - zaproszono do czatu.
Septimus dołącza do czatu.
Wsiewołod - zaproszono do czatu.
Septimus: Witajcie!
Wsiewołod dołącza do czatu.
Wsiewołod: zaczynamy?
Septimus: nie wiem na co czekamy
Wsiewołod: skoro jest czas...
Septimus: chyba na Budzimira
Wsiewołod: kto rejestruje?
Septimus: ja mogę
Septimus: jeśli będziemy pisać wyłącznie
Biezdziad: ja rejestruję
Septimus: to będę miał pełny zapis tak czy siak
Biezdziad: kto z obecnych może włączyc czat głosowy?
Wsiewołod: ja
Septimus: ja nie
Wsiewołod: Laszk
Septimus: o
Biezdziad: Budzimir zaraz do nas dołączy
Septimus: jednak mi nie widzi czatów wielosobowych
Septimus: trudno
Biezdziad: a cóż to znaczy?
Biezdziad: bo nie rozumię
Septimus: tzn., że na wieczność nie będe miał zapisu tej rozmowy
Biezdziad: no trudno, ja skopiuję na koniec i tyle
Septimus: ok
Septimus: to zaczynamy?
Septimus: czy jeszcze czekamy na Budzimira?
Biezdziad: on załatwia potrzeby fizjologiczne
Septimus: jakby co, to ja ok. 20:25 mogę zniknąć na chwilę
Septimus: powody są znane wszystkim uczestnikom spotkania
Biezdziad: Ok, zaczynamy, Budzimir sobie doczyta, może niech najpierw Komisarze przedstawią swoje plany i osiągniecia ( jeżeli takie mają po tak krótkim czasie)
Biezdziad: to na początek Komisarz sił zbrojnych
Wsiewołod: ja pierwszy, gdyż mój resort jest najistotniejszy
Wsiewołod: właśnie
Biezdziad: to co zamierzasz?
Wsiewołod: tak więc jako swoje najistotniejsze osiągniecie pozwolę przedstawić stłumienie buntu joksymila
Mistrz Budzimir VII: Jestem
Wsiewołod: trwa obecnie akcja sądzenia jeńców
Mistrz Budzimir VII: kto zapisuje przebieg rozmowy?
Biezdziad: ale to z zeszłej kadencji
Septimus: Laszk
Biezdziad: ja zapisauje
Wsiewołod: Laskz
Wsiewołod: nie będę się rozpisywać
Wsiewołod: http://hirshbergiaweerland.cba.pl/index.php?topic=298.msg13503#msg13503
Wsiewołod: tu przedstawiłem szczegóły
Wsiewołod: przeprowadzona już zostala mała redukacja floty
Wsiewołod: teraz rozpoczynamy akcję modernizacyjną połączoną z wyprzedażą wycofanych z użytku okrętów
Wsiewołod: już jutro mianuję nowego dyrektora IBW
Wsiewołod: warto zwrócić uwagę na rozporządzenie ws. działalności tej instytucji
Wsiewołod: za niedługo rozpocznę budowę nowych poligonów
Wsiewołod: na koniec dodam, że zwiększyła się znacznie liczba aktywnych żołnierzy (ktp. Ciecieląg, chor. Serano)
Wsiewołod: to by było na tyle, jakies pytania?
Mistrz Budzimir VII: Brawo!
Biezdziad: ja nie mam. bardzo dobrze. Może niech teraz wypowie się Komisarz spraw wewnętrznych. Co planujesz Budzimirze?
Mistrz Budzimir VII: Rozwój artykułów na micropedii
Mistrz Budzimir VII: aktywne reagowanie na wnioski
Mistrz Budzimir VII: na chwilę obecną trwa loteria to nie ma po co robić jakichś akcji
Mistrz Budzimir VII: trzeba odczekać
Mistrz Budzimir VII: postaram się pomóc ewentualnym turystom jeśli Arek jakichś sprowadzi
Mistrz Budzimir VII: i tyle
Biezdziad: aha. A jak tam komisariat dyplomacji?
Wsiewołod: mam pytanie
Biezdziad: to wal
Septimus: do?
Wsiewołod: czy masz jakieś plany związane z Milicją?
Mistrz Budzimir VII: no milicja będzie zabezpieczać wycieczki
Wsiewołod: od jakiegoś czasu o tej formacji mało wiadomo, nie jest tak dobrze opisana jak np PMOB
Mistrz Budzimir VII: strzelać jak jacyś miejscowi podejdą
Wsiewołod: słusznie
Biezdziad: winszuję konceptu
Septimus: ja także
Wsiewołod: to wytnijcie, bo nas na ostię nie przyjmą :D
Mistrz Budzimir VII: kto to niby przeczyta?
Biezdziad: jeszcze jakieś pytanie?
Septimus: chyba tylko my
Septimus: ja nie mam
Biezdziad: to teraz Ty opowiedz o Komisariacie dyplomacji
Biezdziad: co planujesz?
Septimus: Przede wszystkim zapoznanie się z sytuacją w mikroświecie
Septimus: to najważniejsze na początek
Septimus: poza tym
Septimus: spróbuję zrobić coś w celu "zalegalizowania" nas na ostii w miarę możliwości
Wsiewołod: jakich możliwości?
Mistrz Budzimir VII: nie próbuj, rób!
Septimus: takich jakie będą - to jak Grzybowe doliny i reszta będą szli w zaparte
Mistrz Budzimir VII: Co nas obchodzą mikronacje?
Biezdziad: zamierzasz wysłać gzieś misję dyplomatyczną?
Mistrz Budzimir VII: to do organizacji kartograficznych trzeba się zgłaszać
Wsiewołod: popieram
Septimus: niewykluczone
Mistrz Budzimir VII: ...
Septimus: przestudiuję dokładnie jedną taką, którą zaproponował mi budzimir
Septimus: zw
Wsiewołod: nieco w temacie, ze swojej strony deklaruję kontynuację budowy Linii Kazimierza i działania na wypadek rajdów ordyńców
Mistrz Budzimir VII: miałeś to zrobic przedwczoraj
Biezdziad: ale astaroid dzisiaj upadł, to nie miał czasu
Biezdziad: znaczy nie upadł
Biezdziad: hahaha
Mistrz Budzimir VII: jak wstanie to będzie miał
Biezdziad: dobra, przejdźmy do kwestii kodeksów karnych
Biezdziad: ja już piszę kodeks dla GW
Wsiewołod: ze strony Hirschberskiej rozpocząłem prace już jakiś czas temu
Wsiewołod: w ten łikęd postaram się je wznowić
Wsiewołod: i jak idzie robota?
Wsiewołod: jeżeli coś napisałes to przedstaw
Mistrz Budzimir VII: co to ma wspólnego z rzadem?
Biezdziad: Niebawem dam na forum, żeby każdy obywatel GW mógł coś dodać
Biezdziad: a co z GB?
Wsiewołod: i z Aralią
Biezdziad: No gdzie ten Septimus?
Septimus: jj
Septimus: na które pytanie odpowiedzieć najpierw?
Biezdziad: czy zamierzasz gdzieś wysłać misję dyplomatyczną?
Septimus: no jak już mówiłem
Septimus: wyślemy misję na mikronacyjne forum kartograficzne
Septimus: żeby do nich dołączyć
Biezdziad: to nie jest mikronacja przecie
Biezdziad: ale dobra
Mistrz Budzimir VII: no co się czepiasz
Mistrz Budzimir VII: ładnie mu Arek podpowiedział
Septimus: no ale jest to gdzieś, nie?
Mistrz Budzimir VII: dobrze napisał
Biezdziad: a jak kodeks karny GB?
Wsiewołod: podmiot prawa międzynarodowego
Mistrz Budzimir VII: tam trzeba
Wsiewołod: i konstytucja
Septimus: w opracowaniu
Biezdziad: a kiedy będą?
Septimus: jak będą skończone
Septimus: tzn. moje projekty
Biezdziad: bardzo sprytnie
Wsiewołod: ile to potrwa?
Septimus: bo jeszcze one będą omówione
Mistrz Budzimir VII: djshfijuhfdmnoadjawpoh
Biezdziad: a jakaś data może?
Septimus: dawałbym sobie maksymalnie dwa tygodnie jeszcze. Ale myślę, że uda się szybciej.
Biezdziad: aha
Septimus: czyli, jeśli chodzi o datę 1 marca najpóźniej
Mistrz Budzimir VII: trzymamy za słowo
Wsiewołod: napiszmy to na aktualnościach
Wsiewołod: abyś nie zapomniał
Septimus: nie trzeba
Septimus: pamiętać będę
Septimus: tak jak pamiętam o obiecanych poprawkach do Prologu (nie zaprzeczycie, że pamiętam, prawda?)
Septimus: nawiasem mówiąc skoro wprowadziłeś poprawki
Mistrz Budzimir VII: tylko jedną
Septimus: to będę musiał przeczytać to co ostatnio poprawiłeś
Septimus: no
Septimus: ten fragment
Mistrz Budzimir VII: jedno zdanie
Biezdziad: to może teraz pogadamy o premiach dla rządu? Kto jest za tym , żeby każdy członek rządu ZSKHiW dostał 30 loli premii?
Wsiewołod: proponuję lekko podnieść, do miliona
Wsiewołod: Konto Rządu to, jak dziś przyjęto na posiedzeniu Triady, niewyczerpalne źródło pieniędzy
Biezdziad: ale ty pazerny jesteś
Mistrz Budzimir VII: no właśnie
Mistrz Budzimir VII: 5 loli nam wystarczy
Septimus: co tam, nawet 4 lole są dobre
Wsiewołod: nawet na los nie starczy
Mistrz Budzimir VII: no bez przesady
Mistrz Budzimir VII: 5 to porządna suma
Septimus: to 4,99 lola?
Mistrz Budzimir VII: 4 to za mało
Mistrz Budzimir VII: nie dam sie okraść
Mistrz Budzimir VII: 5 loli@
Biezdziad: dobra każdy dostanie 5 loli. Poza mną. Ja dostanę 6 loli
Wsiewołod: skandal!
Mistrz Budzimir VII: nigdy!
Mistrz Budzimir VII: państwo w chamstwie
Biezdziad: to wy 4, a ja 7. Pasuje?
Wsiewołod: odwortnie
Mistrz Budzimir VII: chmmmm, muszę sie zastanowić
Mistrz Budzimir VII: my 1, ty 100
Biezdziad: ok
Wsiewołod: popieram
Septimus: ja też za
Mistrz Budzimir VII: ale sam robisz przelewy
Septimus: tylko pytanie czy liczymy w tysiącach czy milionach :D
Biezdziad: dobra, to może teraz Król przedstawi swój pomysł przeniesienia tzw. walentynek lub zakazania ich na rzecz naszych, ludowych eurycuchów
Wsiewołod: przecie mówiłem, że w milionach
Septimus: a
Wsiewołod: tak
Mistrz Budzimir VII: jakich milionach
Mistrz Budzimir VII: żadnych milionów
Biezdziad: no właśnie
Mistrz Budzimir VII: 1 lol, po prostu
Wsiewołod: uznałem, że należy przywrócić Dzień Pamieci Eurycego w formie kilkudziesieciodniowego świa
Mistrz Budzimir VII: miliony co najwyżej premier
Biezdziad: tak
Septimus: a my w tysiącach?
Wsiewołod: Eurycuchy to zagraniczny chłam i trzeba go zniszczyć
Mistrz Budzimir VII: no jeden lol
Wsiewołod: jak wiemy 14 kweitnia urodził się Eurycy
Wsiewołod: a 17 czerwca zmarł
Mistrz Budzimir VII: znam tylko racuchy
Biezdziad: jaki troll
Wsiewołod: a ja znam jego ekscelencję Herwerta
Biezdziad: skupmy się
Septimus: dokładnie
Mistrz Budzimir VII: po co o tym gadasz?
Biezdziad: to co w tych dniach zrobić?
Septimus: laszku, zapanuj nad tym
Mistrz Budzimir VII: ja merytoryczny jestem, a oni spamują!
Septimus: to zależy co kto rozumie przez pojęcie merytoryczny
Biezdziad: za 3 min musimy kończyć!
Septimus: i spam
Septimus: jak to?
Mistrz Budzimir VII: to kończymy
Biezdziad: spam to taka wołowina w puszkach była
Septimus: no właśnie
Biezdziad: dobra, na następnym posiedzeniu omówimy problem tego święta
Wsiewołod: no pić i jeśc
Wsiewołod: zgodnie z tradycją
Septimus: ale wróćmy do tematu
Wsiewołod: chyba wszyscy poprą
Wsiewołod: bywajcie
Septimus: poprą
Biezdziad: zamykam posiedzenie
Biezdziad: bywajcie
Septimus: bywajcie


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Arkadiusz II Filip on Lutego 26, 2013, 04:46:48
Po głębokich przemyśleniach doszedłem do wniosku, iż te stenogramy powinniśmy jako UH uczynić lekturą obowiązkową dla tych z aralistyki. Przy okazji- planujesz następne posiedzenie? Może w piątek?


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Laszk Młynariew on Lutego 26, 2013, 08:08:25
Eee tam, nie wydarzyło się nic specjalnie ważnego. Z drugiej strony będę miał dużo wolnego czasu w piątek, więc może sobie jednak zrobimy posiedzenie.


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Laszk Młynariew on Marca 01, 2013, 08:49:47
Dziś odbyło się kolejne posiedzenie. Dsozło jednak na nim do przykrego incydentu. Zobaczcie sami:

Wsiewołod - zaproszono do czatu.
Septimus - zaproszono do czatu.
Mistrz Budzimir VII - zaproszono do czatu.
Septimus dołącza do czatu.
Mistrz Budzimir VII dołącza do czatu.
Mistrz Budzimir VII: czego
Mistrz Budzimir VII: wiem
Mistrz Budzimir VII: obrady
Septimus: cóżto
Septimus: a:D
Septimus: ok
Septimus: zaczynajmy
Biezdziad: dobra, otwieram posiedzenie rządu. Arek złaź z mojego miejsca to ja jestem premierem.
Mistrz Budzimir VII: jak to?
Biezdziad: normalnie! to na początek może poruszymy kwestię hmmm... dyplomacji
Biezdziad: może komisarz albo vicekomisarz przedstawi co ostatnio robiło ZSKHiW na arenie międzynarodowej
Mistrz Budzimir VII: halo
Biezdziad: skupcie się!
Mistrz Budzimir VII: może sprawy wewnętrzne
Biezdziad: no dobra, opowiedz co zrobiłeś
Mistrz Budzimir VII: przyjąłem kolejne nudne wnioski
Mistrz Budzimir VII: planuję zrobić quiz wiedzy o ZSKHiW
Biezdziad: o super
Mistrz Budzimir VII: jak widać milicja znalazła sobie zajęcie
Biezdziad: to dobrze
Biezdziad: coś jeszcze?
Mistrz Budzimir VII: no cóż
Mistrz Budzimir VII: promuję Weerland
Mistrz Budzimir VII: mam nadzieję, że IBW się do nas przyniesie
Mistrz Budzimir VII: przeniesie*
Biezdziad: ja też
Mistrz Budzimir VII: musimy zrobić przelew
Mistrz Budzimir VII: z rządu na konto weerlandu
Mistrz Budzimir VII: tak z połowę
Biezdziad: a po co?
Septimus: dobre pytanie
Mistrz Budzimir VII: patriotyzm
Septimus: lokalny?
Mistrz Budzimir VII: jest najważniejszy
Biezdziad: piękna inicjatywa!
Wsiewołod: wszystko na wódkę
Mistrz Budzimir VII: sami sobie pędzimy
Mistrz Budzimir VII: to po co nam kasa na to?
Biezdziad: ty tylko o jednym myślisz
Wsiewołod: może przejdźmy do rzeczy
Septimus: żeby ładnie na koncie widniało
Wsiewołod: co do Dreamlandu to jak rozumiem wszyscy się zapoznaliście
Wsiewołod: z treścią umowy
Mistrz Budzimir VII: jak próbowaliśmy to się nie odzywaliście
Mistrz Budzimir VII: oczywiście, że się zapoznałem
Biezdziad: no być może to zrobię
Septimus: oczywiste jest, że ja także
Mistrz Budzimir VII: uważam, iż nie szkodzi wewnętrznemu dobru ZSKHiW
Wsiewołod: osobiście nie mam zastrzeżeń, standardowy traktat, później ewentualnie pomyślimy wspólnie z KD o dalszej współpracy
Septimus: ja także sądzę iż można go spokojnie zaakceptować
Wsiewołod: jeżeli rząd akceptuje to niech NKD lub premier zgłosi do mojego Biura
Septimus: NKD zgłosi
Wsiewołod: łał
Septimus: przynajmniej się deklaruje
Wsiewołod: to zgłś teraz na wszelki wypadek
Mistrz Budzimir VII: robić, a nie deklarować
Septimus: będzie robić
Septimus: teraz posiedzenie rządu jest
Septimus: to się nim zajmuję
Wsiewołod: i wydajmy oświadczenie
Wsiewołod: ws negocjacji
Wsiewołod: wraz z MSZ KD opisałem procedury ratyfikacji panujące w ZSKHiW
Biezdziad: a kto ma je wydać?
Wsiewołod: Ty lub NKD
Septimus: decyzję o tym pozostawiam Laszkowi (dlatego wcześniej napisałem, że się deklaruję)
Septimus: dostosuję się do decyzji Laszka
Wsiewołod: wykorzystajmy przyjęty dziś zapis o informowaniu przez komisariat
Biezdziad: to niech NKD to zrobi
Mistrz Budzimir VII: co w sprawie forum kartograficznego
Wsiewołod: czekam na pojawienie się strony stale obserwując forum KD
Wsiewołod: gdy tylko będzie to możliwe wydelegujemy delegacje
Wsiewołod: najlepiej aby Laszk wszedł w jej skłąd
Biezdziad: no raczej nie inaczej
Mistrz Budzimir VII: http://www.youtube.com/watch?v=MnQ_mp9TzZY
Septimus: to będzie relacja z obrad
Wsiewołod: o pojawieniu się strony poinformuje na forum
Biezdziad: to dobrze
Wsiewołod: wtedy też powołasz dlegację
Wsiewołod: teraz chyba najważniejsza czesć obrad
Wsiewołod: chodzi oczywiście o szpiegowską klikę, która niszczy nasz kraj od środka
Mistrz Budzimir VII: e tam
Mistrz Budzimir VII: olać to
Biezdziad: to moja rola ustalać o czym mwimy!
Wsiewołod: warto zwrócić uwagę na fakt, iż NKSZ wykrył cenne materiały nt ich szefa Charbufa
Mistrz Budzimir VII: jakieś dziecko ma zaciech i tyle
Mistrz Budzimir VII: a, o to chodzi
Mistrz Budzimir VII: tak
Mistrz Budzimir VII: triada jest zagrożona
Mistrz Budzimir VII: musomy działać
Biezdziad: właśnie
Biezdziad: kto jest w tej klice?
Mistrz Budzimir VII: likwidując przeciwników politycznych
Septimus: nie ja na pewno
Biezdziad: udowodnij
Mistrz Budzimir VII: no właśnie
Wsiewołod: Charbuf, Aktrypa, Morutuus, Flachbett, Śledziwoski, Pornus, Swarzewski i jego żona
Wsiewołod: popieram
Septimus: to Wy udowodnijcie winę
Mistrz Budzimir VII: sądzę, że mają wtykę w rządzie
Mistrz Budzimir VII: to nie ja
Biezdziad: ja też nie
Septimus: udowodnij
Biezdziad: wychodzi na Septimusa jak nic
Septimus: Towarzysze, bez przesady
Mistrz Budzimir VII: Septimusie?
Septimus: jedyny który do niewinności się nie przyznał to Król. Ciekawe, nie sądzicie?
Biezdziad: nie
Mistrz Budzimir VII: co Ty tam masz
Mistrz Budzimir VII: co to za mieszek
Wsiewołod: ja cały czas siedze w pałachach i chleję
Septimus: jaki znowu mieszek?
Biezdziad: daj ten mieszek Septimusie
Mistrz Budzimir VII: ten co go trzymasz
Biezdziad: co tam chowasz?
Mistrz Budzimir VII: wywypmy zawartość
Mistrz Budzimir VII: eee
Mistrz Budzimir VII: sól
Mistrz Budzimir VII: fałszywy alarm
Septimus: widzicie Towarzysze - niewinny
Septimus: a Ty Budzimirze
Septimus: coś tam u Ciebie zabrzęcało
Biezdziad: a co trzymasz za plecami?
Mistrz Budzimir VII: o nie
Mistrz Budzimir VII: nieee
Biezdziad: wpadłeś
Septimus: wydało się!
Wsiewołod: co to za dziwne monety>
Mistrz Budzimir VII: muszę uciekać
Wsiewołod: ?
Mistrz Budzimir VII: dukaty victoriańskie
Septimus: widzicie Towarzysze
Mistrz Budzimir VII: moje dukaty
Septimus: przejrzeliśmy go
Wsiewołod: dewizy ściągasz
Wsiewołod: a może to Twoja wypłata?
Mistrz Budzimir VII: one są ze złota
Mistrz Budzimir VII: lubię wąchać złoto!
Septimus: brać lubisz!
Biezdziad: dobra dla pewności aresztujemy Budzimira i Septimusa, aż do wyjaśnienia sprawy.
Mistrz Budzimir VII: nieeeee
Wsiewołod: co innego niż każuchę wąchasz?
Mistrz Budzimir VII: Króla też złap!
Wsiewołod: gdzie ich zamykamy?
Mistrz Budzimir VII: i siebie też aresztuj
Wsiewołod: ja cały czas piję
Wsiewołod: ok, tylko byle wódka była
Biezdziad: mnie nie
Septimus: a co Tobą, Laszku?
Mistrz Budzimir VII: no właśnie
Wsiewołod: no
Mistrz Budzimir VII: siebie też internuj!
Septimus: co jeśli kryjesz się w tłumie?
Biezdziad: mowy nie ma
Wsiewołod: chamstwo!
Septimus: i krawaciarstwo!
Mistrz Budzimir VII: wszystkich internuj
Mistrz Budzimir VII: cały kraj
Mistrz Budzimir VII: wszyscy robia dla victorii
Mistrz Budzimir VII: dobrze płaci
Septimus: widzicie? wydał swoich. Tacy nie są dobrzy...
Mistrz Budzimir VII: dostanę mniejszy wyrok od Ciebie
Biezdziad: nie. Zaraz ię przesłuchamy i powiesz kto ci pomaga
Wsiewołod: właśnie, jakie chcecie wyroki?
Mistrz Budzimir VII: powiem wszystko
Mistrz Budzimir VII: i jeszcze więcej
Mistrz Budzimir VII: za ochronę!
Wsiewołod: z/w
Septimus: Towarzysze - niestety muszę iść. Proponuję sobie grzywnę 1 lola. Dziękuję.
Septimus: bywajcie
Biezdziad: mowy nie ma
Mistrz Budzimir VII: łapaj go
Biezdziad: wracaj!
Biezdziad: milicjanci wpadają do sali i aresztują Septimusa
Mistrz Budzimir VII: to co
Mistrz Budzimir VII: koniec obrad?
Mistrz Budzimir VII: musisz mnie przesłuchać
Biezdziad: Ciebie też łapią
Mistrz Budzimir VII: jak łapią jak nie uciekam
Biezdziad: Porozmawimy sobie na posterunku
Mistrz Budzimir VII: no nie na taką rządową prowokację się umawialiśmy
Biezdziad: co to za insynuacje
Biezdziad: koniec, wypad! Milicjo zamknąć Budzmira i Septimusa!
Mistrz Budzimir VII opuszcza czat.
Septimus rozłącza się.
Wsiewołod opuszcza czat.


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Arkadiusz II Filip on Marca 05, 2013, 05:31:02
Towarzyszu Premierzu,

zapytuję czy jako NKSZ mogę odjąć koszta budowy Linii Kazimierza bezpośrednio z konta rządowego?

Łączę wyrazy umiarkowanego szacunku dla Towarzysza Premierza


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Laszk Młynariew on Marca 05, 2013, 08:25:37
No oczywiście, że możesz!


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Krzysztof Septimus on Marca 30, 2013, 07:28:46
REZYGNACJA

Towarzyszu Premierze!

Z momentem otrzymania niniejszego pisma oddaję się do dyspozycji Towarzysza jako Premiera. Uzasadnienie znajduje się tutaj (http://). Mam nadzieję, że Towarzysz podejmie słuszną decyzję o przyjęciu mojej rezygnacji bądź pozostawieniu mnie na stanowisku Komisarza

Z poważaniem
(-) Krzysztof Septimus


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Arkadiusz II Filip on Kwietnia 04, 2013, 04:17:15
Towarzyszu Premierze,

jako wicekomisarz w Narodowym Komisariacie ds. Dyplomacji zalecam wydanie nowego rozporządzenia regulującego kwestie uznania państw obcych. Listę, co oczywiste, należy uzupełnić o Elderland. Rekomenduję także uznanie La Palmy, być może Austro-Węgier. Należy cofnąć uznanie Wurstalndii.


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Laszk Młynariew on Kwietnia 07, 2013, 11:40:06
Wczoraj późnym wieczorem odbyło się posiedzenie rządu ZSKHiW. Zapisu nie mam, gdyż przeprowadziliśmy je poprzez czat głosowy.
Omówiliśmy jednak wiele ważnych kwestii takich jak np. weerlandyzacja Hirschbergii.


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Arkadiusz II Filip on Maja 27, 2013, 07:18:40
Towarzyszu Premierze,

proszę o nadanie Hirshberskiemu Biuru Promocji i Turystyki, które działa w Trizondalu rangi oficjalnego przedstawicielstwa ZSKHiW na terenie tego państwa. Jako założyciel i obecny opiekun Biura wyważam zgodę na rzeczone przekształcenie. Radzę również powołanie oficjalnych przedstawicieli, najlepiej w liczbie dwóch, gdyż królewskie obowiązki często uniemożliwiają mi godziwe i systematyczne działanie.

(-) Arkadiusz Filip


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Laszk Młynariew on Maja 28, 2013, 07:51:46
No może kiedyś się tym zajmę.


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Ramon Serano Lopez IV on Czerwca 06, 2013, 03:39:50
Towarzyszu Premierze,

proszę o zrobienie kursu walut między lolem a euro.Posiadam firmę a symulator wszystko zapisuje w euro.

Z poważaniem (-) Ramon Serano-Lopez IV


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Laszk Młynariew on Czerwca 06, 2013, 06:54:31
A po co ci ten symulator? Napisz, że przewiozłeś, daj jakąś fotę i powiedz ile mam zapłacić. Tak działają v-firmy.


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Ramon Serano Lopez IV on Czerwca 06, 2013, 07:17:07
No nie wiem jak przeliczać na lole bo to w Euro jest.


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Laszk Młynariew on Czerwca 07, 2013, 03:14:19
No to właśnie pytam: czy musisz korzystać z tego symulatora?


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Ramon Serano Lopez IV on Czerwca 07, 2013, 04:51:50
Tak gdyż ponieważ nie będę was oszukiwał,tylko zrobię screena i wam go pokażę.


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Laszk Młynariew on Czerwca 07, 2013, 06:55:29
Ale przecież w tym symulatorze nie ma map v-świata, więc po czym chcesz tam jeździć?


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Ramon Serano Lopez IV on Czerwca 07, 2013, 08:46:35
Bo lubię ciężarówki a tak wgl. w wakacje chciałbym zrobić do tego mapę Hirschbergii a jak się uda to Weerlandu.


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Laszk Młynariew on Czerwca 07, 2013, 08:53:08
Ale nie musisz tego robić, by prowadzić firmę. Tak to tylko sobie utrudniasz.


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Ramon Serano Lopez IV on Czerwca 07, 2013, 08:59:57
Nie to nie.Chciałem coś zrobić dla tej mikronacji. Więc żegnam was !!!


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Mistrz Budzimir VII on Czerwca 07, 2013, 09:08:05
Laszkowi chodziło o to, że, zresztą nieważne 3 lole-1 euro przyjmij.


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Ramon Serano Lopez IV on Czerwca 07, 2013, 09:47:54
Tak szczerze to w tej chwili mam to wszystko w ....... .A tak na poważnie to ja chciałem taki prawdziwy biznes rozkręcić i na wakacje zrobić mod do tej gry o Hirschbergii i o Weerlandzie,ale zrobię o samej Hirschbergii.A z innej beczki,czemu Laszk ma tak dużo posad ?


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Laszk Młynariew on Sierpnia 22, 2013, 10:04:06
Dzisiaj, kilka minut temu odbyło się efektowne i efektywne posiedzenie Rządu ZSKHiW. Omówiliśmy wiele ważnych kwestii, np. "czy wywalić Ramona ze stanowiska?". Ustaliliśmy, że zrobimy to jeżeli, nic nie napisze do wtorku. Poza tym wymyśliliśmy kto może go zastąpić: ja sam! I to tyle właściwie. Szkoda tylko, że w Rządzie zasiadają wciąż "starzy obywatele". Następnym razem wszystkimi komisarzami musza być ludzie, którzy są w ZSKHiW mniej niż rok. Ja do Rządu nie będę już kandydował.


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Tobiasz von Richtoffen-Deithven on Sierpnia 22, 2013, 10:09:07
"Pokazuje na siebie"


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Ciecierad Ciecieląg on Sierpnia 22, 2013, 10:38:46
Widziałem się dzisiaj z Ramonem ale nie miał możliwości dołączenia do posiedzenia. Jako, że ostatnio nie kandydowałem, po to, aby dać szansę Ramonowi, teraz jestem chętny na to stanowisko. Chociaż zgłasza się tow. Richtoffen. Jeszcze pomyślę ale wstępnie jestem, tym razem, poważnie zainteresowany stanowiskiem Komisarza SW.


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Arkadiusz II Filip on Sierpnia 23, 2013, 12:08:31
Niewątpliwie należy rozpocząć "wymianę kadr", lecz dotychczas zazwyczaj okazywało się, że młodzi komisarz nie zaskakują aktywnością ni innowacyjnością. Inna sprawa, że w te wakacje mieliśmy przeprowadzić reformę likwidującą obowiązek wyboru premiera...


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Laszk Młynariew on Sierpnia 23, 2013, 12:32:37
Ale tą reformę to sobie z Budzimierem wymyśliłeś. W tej sprawie trzeba zrobić referendum!


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Ramon Serano Lopez IV on Sierpnia 23, 2013, 02:47:44
Ja także jestem za tym aby mnie zastąpił Ciecierad.


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Ciecierad Ciecieląg on Sierpnia 24, 2013, 10:36:18
Były plany połączenia funkcji premiera z archibokassą. W sumie byłoby to korzystne, bo premier ma mało obowiązków. Ja jeśliby coś takiego weszło, proponuję aby archibokassa był de facto premierem, który to tytuł nie byłby używany. Nie pamiętam, jak wyglądała wizja, którą wcześniej przedstawiono.


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Pansy Anclar on Sierpnia 27, 2013, 02:22:21
W razie połączenia funkcji nie trzeba by wysyłać uchwał do realizacji, wszystko mogłoby być w jednym wątku.. TAKTAKTAKTAK


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Arkadiusz II Filip on Sierpnia 27, 2013, 07:59:09
Dziwne, to czysta przyjemność jest.


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Ciecierad Ciecieląg on Sierpnia 27, 2013, 09:36:11
Bardziej nabijanie postów ale też komplikowanie spraw. Takie połączenie będzie o wiele praktyczniejsze.


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Arkadiusz II Filip on Listopada 19, 2013, 09:19:57
W związku ze skargami, postulatami i tak dalej przesyłam Kancelarii Premiera tekst pseudokonstrytucji:

Cytuj
Dekret stanowiący tymczasowe prawo najwyższe

wydany dnia 06.05.2012 r.
w KMS Hirschberg-Arkopolis

My, Arkadiusz II Filip, Król Hirschbergii i Weerlandu etc.etc.etc. poprzez wzgląd na to, iż obecna Konstytucja Zjednoczonego Socjalistycznego Królestwa Hirschbergii i Weerlandu opiera się na absolutyzmie, który my i Lud Szlachecki wyprzeć chcemy i pragnąc zrzec się absolutnej władzy a zachowując obecne organy demokratyczne i większość władzy faktycznej ostatecznie chcąc tymże organom przekazać wydajemy niniejszy Dekret, który podstawę prawną do czasu wydania nowej konstytucji stanowić będzie:

art. 1.
Zjednoczone Socjalistyczne Królestwo Hirschbergii i Weerlandu jest narodową, socjalistyczną monarchią elekcyjną.

art. 2.
Zjednoczone Socjalistyczne Królestwo Hirschbergii i Weerlandu jest państwem federalnym.

art. 3.
1. Głową państwa ustanawia się Króla Hirschbergii i Weerlandu zwanego dalej Królem.
2. Wyboru Króla dokonuje Kolektyw Elekcyjny składający się z zarządców jednostek administracyjnych pierwszego stopnia.
3. Do kompetencji Króla zalicza się:
a) Wydawanie ordonansów.
b) Nadawanie tytułów szlacheckich w tym szlachectwa obywatelskiego.
c) Przyznawanie odznaczeń państwowych
d) Mianowanie sędziów.
4. Król z uwagi na zwierzchność nad władzą sądowniczą jest osobą nietykalną. Oznacza to, iż nie może być postawiony w stan oskarżenia.
5. Król nie ma prawa przynależeć ani sprzyjać jakiejkolwiek partii politycznej.
6. Król sprawuje swój urząd dożywotnio lub do chwili abdykacji.

art. 4.
Obywatelom Zjednoczonego Socjalistycznego Królestwa Hirschbergii i Weerlandu przysługują następujące prawa obywatelskie:
-prawo do wolności myśli i słowa
-prawo do sprawiedliwości
-prawo do uczciwej pracy i nauki
-prawo do szlachectwa
-prawo do mienia i dziedziczenia
-prawo do uczestnictwa w życiu publicznym

art. 5.
1. Najwyższym organem ustawodawczym Zjednoczonego Socjalistycznego Królestwa Hirschbergii i Weerlandu jest Parlament.
2. W skład Parlamentu wchodzi czterech posłów wybieranych w wyborach powszechnych na sześciomiesięczną kadencję oraz Król.
3. Parlament obraduje pod przewodnictwem Archibokassy wybieranego spośród posłów.

art. 6.
1. Władzę wykonawczą sprawuje Rada Komisarzy Narodowych zwana Rządem..
2. Na czele Rady Komisarzy Narodowych stoi przewodniczący zwany Premierem.
3. Premier wybierany jest i odwoływany spośród posłów przez Parlament.
4. Kompetencje poszczególnych członków Rady Komisarzy Narodowych określają odpowiednie akty prawne.

art. 7.
1. Z chwilą uprawomocnienia się niniejszego Dekretu przestaje obowiązywać IV Konstytucja ZSKHiW.
2. Dekret wchodzi w życie z chwilą podpisania go przez Króla.

(-) Arkadiusz Filip


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Erick Monde on Marca 12, 2014, 01:03:39
Zgodnie z
Cytuj
2. Aralska Armia Narodowa jest formacją defensywną, co oznacza, iż nie jest uprawniona do prowadzenia działań zbrojnych poza granicami Aralskiego Regionu Autonomicznego bez zgody odpowiednich władz Zjednoczonego Socjalistycznego Królestwa Hirschbergii i Weerlandu.
Wyrażam zgodę na zajęcie Ziem Franciszka Józefa przez Aralski Region Autonomiczny i jego armię. Niniejszym nie zgadzam się na pomoc Królewskich Sił Zbrojnych w tej akcji.
Podpisano:

Premier ZSKHiW Erick Monde


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Tobiasz von Richtoffen-Deithven on Marca 12, 2014, 02:45:47
Wykorzystujesz to że jesteś premierem, moja lista zarzutów już się powiększa, rób tak dalej a pozew będzie ciekawszy.


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Mistrz Budzimir VII on Marca 12, 2014, 03:57:07
Wielki Sternik podjął działanie inne niż pobranie pensji! Chwała!!!


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Arkadiusz II Filip on Marca 12, 2014, 04:16:11
Brawo, nigdy nie wątpiłem, że Traktat to nasz Wielki Sternik zna na pamięć, tak jak ja film "Miś". Co by nie mówić, to Traktat tak jakby określa tez terytorium ARA, ale kto by się tym przejmował.

Martwi mnie tylko chęć użycia KSZ, to jest co najmniej zbyteczne i może zaszkodzić interesom ZSKHiW jako całości. 


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Erick Monde on Marca 12, 2014, 04:52:16
Wykorzystujesz to że jesteś premierem, moja lista zarzutów już się powiększa, rób tak dalej a pozew będzie ciekawszy.
Ojej, zaraz się przestraszę

Brawo, nigdy nie wątpiłem, że Traktat to nasz Wielki Sternik zna na pamięć, tak jak ja film "Miś". Co by nie mówić, to Traktat tak jakby określa tez terytorium ARA, ale kto by się tym przejmował.
Martwi mnie tylko chęć użycia KSZ, to jest co najmniej zbyteczne i może zaszkodzić interesom ZSKHiW jako całości. 
Masz problem z czytaniem ze zrozumieniem?
Cytuj
Niniejszym nie zgadzam się na pomoc Królewskich Sił Zbrojnych w tej akcji.
Gdzie to użycie widzisz?


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Erick Monde on Marca 12, 2014, 05:02:34
Zgodnie z :
Cytuj
art. 19. Budowa nowych okrętów wymaga zgody Narodowego Komisarza ds. Sił Zbrojnych.
wyrażam zgodę na budowę okrętu wojskowego HMS ARALIUS do desantu piechoty.
Podpisano:
Premier ZSKHiW Erick Monde


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Arkadiusz II Filip on Marca 12, 2014, 05:20:02
Ach, w takim razie Entschuldigung za niedoczytanie.


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Erick Monde on Marca 13, 2014, 12:05:45
Spokojnie, w nic Was nie wciągnę


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Ciecierad Ciecieląg on Marca 16, 2014, 12:38:15
A więc prowadzisz działanie defensywne na Ziemi Franciszka Józefa?


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Mistrz Budzimir VII on Marca 16, 2014, 01:10:07
Na Ziemi Franciszka Józefa po prostu pojawi się lokalna samoobrona.


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Erick Monde on Marca 17, 2014, 01:49:05
A niech się pojawia (jak na Krymie), termin operacji nadal nie znany, więc nie spinajcie się tak bardzo.


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Erick Monde on Marca 22, 2014, 10:33:31
Z dniem dzisiejszym odwołuję Helmuta von Hermanna z funkcji vicepremiera. Powodem takiej decyzji jest brak zaangażowania w/w w sprawy kraju, oraz skandaliczne zachowanie. Podpisano-

Premier ZSKHiW
Erick Monde- Kovacs


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Tobiasz von Richtoffen-Deithven on Marca 22, 2014, 10:59:18
Może trudno będzie mi zaufać, ale umiałbym zastąpić Helmuta, tylko że wtedy nie byłbym automatycznie członkiem parlamentu?


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Erick Monde on Marca 22, 2014, 11:51:04
W porozumieniu z władzami ARA ustala się nowy kurs Lola względem Grajcara. Od dzisiaj 1Lol= 10GR.
Podpisano:
Premier
Erick Monde-Kovacs


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Laszk Młynariew on Marca 22, 2014, 01:13:20
A może jakoś to uzasadnisz? Wartałoby też przedyskutować kwestię walut z komisarzem ds. Wewnętrznych i szefem banku.


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Helmut von Hermann on Marca 22, 2014, 01:32:54
Może nasz premier chce by 1 GR kosztował 13,7 lola?


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Arkadiusz II Filip on Marca 22, 2014, 02:09:50
Polecam dodawać zarządzenia tutaj: http://hirshbergiaweerland.cba.pl/index.php?topic=1634.15

Co do Helmuta to uważam, ze poczynił on stosowne przygotowania do posiedzenia, co mogę udowodnić. Nie wiem tylko jakie dokładnie instrukcje dał mu Sternik.


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Erick Monde on Marca 22, 2014, 02:16:44
Przedyskutował to Premier ARA z premierem ZSKHiW- nie wystarczy?
Decyzję uzasadniam tym, że Aralia coraz szybciej się rozwija- zwłaszcza gospodarczo. A co do celów, to marzy mi się aby 1Lol=1GR.

Polecam dodawać zarządzenia tutaj: http://hirshbergiaweerland.cba.pl/index.php?topic=1634.15

Co do Helmuta to uważam, ze poczynił on stosowne przygotowania do posiedzenia, co mogę udowodnić. Nie wiem tylko jakie dokładnie instrukcje dał mu Sternik.
Poczynił też postępy w obrażaniu, poczytaj sobie: http://hirshbergiaweerland.cba.pl/index.php?topic=1263.msg42053;boardseen#new
Moja decyzja co do Helmuta pozostaje bez zmian.
Precz z biurokracją, ma być szybko i skutecznie, frontem do petenta!


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Laszk Młynariew on Marca 22, 2014, 03:49:50
Precz z biurokracją, ma być szybko i skutecznie, frontem do petenta!

Ale to nie może sprowadzać się do tego, że sam sobie podejmujesz wszelakie decyzje.


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Helmut von Hermann on Marca 22, 2014, 03:52:47
Ma być szybko i skutecznie.Ach,ile czekaliśmy na wotum zaufania...


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Ciecierad Ciecieląg on Marca 22, 2014, 06:44:43
Co do przygotowań do posiedzenia, to mnie helmut spotkał w realu i pytał o dogodny termin.


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Erick Monde on Marca 24, 2014, 01:12:37
Ma być szybko i skutecznie.Ach,ile czekaliśmy na wotum zaufania...
Ty mądry, a przez kogo czekaliśmy to już nie pamiętasz? Laszk wydziwiał, bo najpierw nie tutaj, potem bo pominąłem jednego komisarza... Nie przeze mnie były opóźnienia.

Ale to nie może sprowadzać się do tego, że sam sobie podejmujesz wszelakie decyzje.
Podejmuję tylko te, które mogę. Nie przesadzaj nie robię rewolucji, głowy do pralki nikomu nie włożyłem, wjazdu na cudzą chatę też nie było. Chłopaki nie płaczcie, bo chłopaki nie płaczą. A wy robicie raban, jakbym wojnę rozpętał, a na Grom Arena prowadził masowe egzekucje...


Tytuł: Odp: Uchwały do realizacji.
Wiadomość wysłana przez: Erick Monde on Marca 24, 2014, 01:16:19
To są te przegłosowane? Co mam je zatwierdzić, potwierdzić, podpisać czy podstemplować..? Bo oczekujesz czegoś ode mnie, ale nie wiem czego.


Tytuł: Odp: Uchwały do realizacji.
Wiadomość wysłana przez: Arkadiusz II Filip on Marca 24, 2014, 05:01:18
Zgodnie z zasadą powinieneś wybrać resort i tam wysłać uchwałę z własnym podpisem. Zarówno w siedzibie NKD, jak i w NKSW jest analogiczny wątek.


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Laszk Młynariew on Marca 24, 2014, 09:05:34
Ericku, są pewne granice chamstwa. Przecież gdybym po kolei nie wyjaśnił ci co masz robić to do dziś nie byłoby rządu. Ty nawet nie wiedziałeś, że trzeba otworzyć Bazar Stanowisk! Po prostu jesteś niekompetentny i próbujesz zwalić winę na innych.


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Helmut von Hermann on Marca 24, 2014, 09:08:03
PO co drążyć temat? Ja go już osobiście nie lubię i jak tak dalej będzie to pewnie więcej osób będzie mnie popierać.


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Tobiasz von Richtoffen-Deithven on Marca 24, 2014, 09:09:31
Widzę że Laszk przejrzał na oczy, teraz to Ericka popiera chyba tylko Król.


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Laszk Młynariew on Marca 24, 2014, 09:13:39
Ależ ja nadal uważam, że Erick robi bardzo dużo i jest bardzo ważny dla ZSKHiW. Tyle, że nie zgadzam się z jego opinią w tym temacie.


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Tobiasz von Richtoffen-Deithven on Marca 24, 2014, 09:15:24
Do czasu.

Popija SkoomąTytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Arkadiusz II Filip on Marca 24, 2014, 09:21:39
Ja od dawna uważam Ericka za bardzo aktywną i pożyteczną osobę, aczkolwiek z niektórymi jego pomysłami się całkowicie nie zgadzam, a inne popieram.


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Erick Monde on Marca 25, 2014, 01:01:14
Ericku, są pewne granice chamstwa. Przecież gdybym po kolei nie wyjaśnił ci co masz robić to do dziś nie byłoby rządu. Ty nawet nie wiedziałeś, że trzeba otworzyć Bazar Stanowisk! Po prostu jesteś niekompetentny i próbujesz zwalić winę na innych.
A zauważ, że pierwszy raz jestem Premierem. Mogę pewnych rzeczy nie wiedzieć, prawda? Przestań się czepiać o wszystko.

Widzę że Laszk przejrzał na oczy, teraz to Ericka popiera chyba tylko Król.
Nie przeszkadza mi to- uwierz.

Do czasu.
Popija Skoomą
Ja też Laszka popieram tylko czasami. Nie próbuj dolewać oliwy do ognia, bo Ci nie wychodzi.

Ależ ja nadal uważam, że Erick robi bardzo dużo i jest bardzo ważny dla ZSKHiW. Tyle, że nie zgadzam się z jego opinią w tym temacie.
I ja podobnie, też Cię lubię i też (czasami) nie zgadzam się z Twoimi decyzjami.

Sami mnie wybraliście, nikogo do tego nie zmuszałem. Jest takie stare powiedzenie: "widziały gały co brały".


Tytuł: Odp: Uchwały do realizacji.
Wiadomość wysłana przez: Erick Monde on Marca 25, 2014, 01:02:31
A po co mam to zrobić?


Tytuł: Odp: Uchwały do realizacji.
Wiadomość wysłana przez: Tobiasz von Richtoffen-Deithven on Marca 25, 2014, 03:58:15
Bo jesteś premierem.


Tytuł: Odp: Uchwały do realizacji.
Wiadomość wysłana przez: Erick Monde on Marca 25, 2014, 04:09:55
A bez tego nie będę premierem?


Tytuł: Odp: Uchwały do realizacji.
Wiadomość wysłana przez: Arkadiusz II Filip on Marca 25, 2014, 04:13:15
Przesunąłem posty.

A po co mam to zrobić?

Właściwie nie musisz, ale jak dotąd wszyscy premierzy podsyłali komisarzom uchwały. Jako wielokrotny członek rządu wiem, że dużo łatwiej pracuje się wtedy, gdy ma się wszystkie najpotrzebniejsze ustawy w biurku.


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Laszk Młynariew on Marca 25, 2014, 09:10:48
Trochę nonsensownie się tutaj zrobiło.


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Erick Monde on Marca 26, 2014, 12:22:19
Cytuj
Właściwie nie musisz (...)
Za dużo papierkologii, a od tego odrzuca mnie na 2metry.
Ale gdyby jakiś komisarz miał jakiś problem, sprawę, niech wali do mnie jak w dym:)


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Arkadiusz II Filip on Kwietnia 10, 2014, 06:04:06
O nie, gdzie jest Wielki Sternik? Gdybyśmy nadal mieli wicepremiera wówczas szybko mógłby dokonać przewrotu pałacowego i byłby spokój, a tak marazm i kraina grzybów.


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Helmut von Hermann on Kwietnia 10, 2014, 06:58:30
Może to jakaś nowa moda jest :) P.R.O.S.T.O zza morza ;)


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Erick Monde on Kwietnia 22, 2014, 02:08:04
strasznie płaczecie, więc wróciłem 2 dni wcześniej z urlopu...


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Tobiasz von Richtoffen-Deithven on Kwietnia 22, 2014, 02:13:06
Mogłeś nie wracać w ogóle.


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Laszk Młynariew on Kwietnia 22, 2014, 04:42:32
To już Tobiaszu było niesmaczne. Ja tam się cieszę z powrotu Ericka. Przynajmniej coś będzie się działo.


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Arkadiusz II Filip on Kwietnia 22, 2014, 06:32:21
Mogłeś nie wracać w ogóle.

Po co to?


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Mistrz Budzimir VII on Kwietnia 23, 2014, 06:09:58
Tobiaszu, przeproś Ericka. Przecież to ja niby jestem jego nemesis, a Ty go tak nieustannie jedziesz. To niepotrzebne!


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Tobiasz von Richtoffen-Deithven on Kwietnia 23, 2014, 08:39:23
Przepraszam.


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Erick Monde on Kwietnia 24, 2014, 08:05:41
Dziękuję, że ktoś w tym kraju (raz na ruski rok) wziął mnie w obronę, a nie przyłączył się do kopania leżącego. Przeprosiny przyjmuję. Zastanawia mnie tylko, dlaczego czasami nawet Budzimir (moje nemesis) potrafi mnie poprzeć, być sprawiedliwy i po ludzku miły, a czasami to tak mi wszyscy dokopiecie, że nie chce mi się tu wracać...


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Ametyst on Grudnia 30, 2014, 10:29:02
Zastanawiam się nad kwestią naszego konta rządowego i w ogóle nad sferą ekonomii kraju. Niby jest tam te niecałe półtora miliarda loli, ale moim zdaniem to nie powinno tak być. Pora na wprowadzenie nadal opisowej, ale żywszej gospodarki, gdzie rząd będzie stale opłacał poszczególne inwestycje i nie będzie ryzyka, że środki po prostu się wyczerpią. Nie mamy zakorzenionej w tradycji instytucji deficytu.

Oczywiście możemy uznać, że większość tego typu kosztów powinny ponosić, ze względu na federalny charakter państwa i rozkład dużej własności, gubernie i to tam powinno być centrum obrotu mamoną, ale do tego potrzeba zaangażowania wszystkich zarządców, odpowiednich środków na kontach wszystkich guberni, a także stałego potrącania strat. Przykładowy plan  (http://hirshbergiaweerland.cba.pl/index.php?topic=3336.0)opisałem kilka miesięcy temu na potrzeby KGH.

Kończąc ten pseudointelektualny i pseudofachowy bełkot: proponuję przyjęcie kilku rozwiązań, które pozwolą rozruszać ekonomikę w ZSKHiW:

-Zobowiążmy gubernie do stałego (comiesięcznego, półrocznego, dowolnie) uzupełniania kont, z uwzględnieniem strat i przychodów. Ich różnice, a co za tym idzie także saldo, jest sprawą do ustalenia. Dobrze by było, gdyby każdy samorząd publikował w wybranej przez siebie formie szczegółowe informacje, raporty finansowe.
-Uczyńmy z konta rządowego skarbiec rezerw państwowych do wykorzystania w razie potrzeby. Z tych środków finansujmy najistotniejsze przedsięwzięcia: pokrywajmy koszta wojen, inwestujmy w armię, duże budowy, większe imprezy etc. Niech każde takie wydarzenie niesie za sobą konkretne straty lub przychody!
-Rozważmy reformę instytucji, jaką są dotacje rządowe. Zachęćmy obywateli do samodzielnego zdobywania środków, a zarazem stwórzmy system dotacji w guberniach. Będzie to można połączyć z faktycznym rozwojem poszczególnych regionów. Rząd powinien pomagać przede wszystkim nowym obywatelom w zdobyciu pozycji społecznej, a także finansować większe przedsięwzięcia.

Powyższe rozwiązania, zwłaszcza punkt drugi, wymagają kilku kroków. W związku z tym chciałbym zaproponować zwiększenie puli... no dodrukowanie piniondzów, powiedzmy 20 miliardów loli dla rządu i kolejnych kilku miliardów do rozdzielenia pomiędzy gubernie.

Zachęcam do rozważenia mojego planu. Warto by zadziałać w sferze ekonomii, co mimo ograniczeń wynikających z gospodarki opisowej, może stanowić ciekawą innowację.


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Ciecierad Ciecieląg on Grudnia 31, 2014, 06:27:45
Mamy kilka dokumentów, które ,,zmuszają" różne podmioty do różnych opłat ale na razie strasznie luźno się tych dokumentów trzymaliśmy. Rozbudowę opisowej ekonomii też trzeba koniecznie zacząć do uregulowania powinności jednostek administracyjnych wobec centrali itd. Jeśli chodzi o uzupełnienie kont poprzez dodruk, to o ile na koncie rządowym takie rozwiązanie może być korzystne, to w przypadku guberni może zniechęcić do inwestowania(celowo tracę pieniądze w GZ żeby później inwestycje miały jakiś sens). Ja raz na jakiś czas próbowałem pchnąć rozwój forum na tor ekonomii(dochody gminne w KGH i bliźniaczy system podatkowy w GZ) ale jedynie na szczeblu lokalnym i w sumie ze średnim powdzeniem. Teraz, spisując Katalog Praw Wszystkich, znalazłem kilka ustaw, które mogą wymagać pewnej modyfikacji ale po niej możemy je wykorzystać jako kamień węgielny pod budowę ekonomii forumowej w słuszny sposób. Od jutra zajmę się pisaniem nowelizacji lub nowych ustaw, które chciałbym przedstawić Paramentowi.


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Ametyst on Września 23, 2015, 07:50:35
Towarzyszu Premierze,

z uwagi na tragiczną sytuację w kraju, a szczególnie na niezdrową atmosferę marazmu pośród elit oraz epidemię realiozy proszę o zwrócenie się do mnie z wnioskiem o wprowadzenie, na podstawie artykułu 45 Konstytucji ZSKHiW, stanu wyjątkowego na obszarze całego Królestwa.


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Ciecierad Ciecieląg on Czerwca 12, 2016, 12:43:04
Cytuj
Obwieszczenie


W związku z nabyciem darmowego biletu kolejowego do Trizondalu, premier będzie dziś nieobecny w granicach Socjalistycznego Królestwa. Być może uda mu się porozumieć na odległość z zainteresowanymi ale nie udziela takiej gwarancji.


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Ciecierad Ciecieląg on Czerwca 14, 2016, 09:31:01
Cytuj
Obwieszczenie

W związku z tym, że Przewodniczący Rady Komisarzy Narodowych podczas swojej wycieczki do Trizondalu spotkał wiele osób uchodzących w Trizondalu za najwyższe autorytety polityczne i moralne, a następnie wspólnie z nimi schlał się w trzy dupy, jego nieobecność przedłuży się do piątku lub może nawet soboty, a więc do 17 lub 18 czerwca.


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Ametyst on Lutego 22, 2017, 10:10:52
Towarzyszu Premierzu,

zauważyłem, że KPW nie zawiera jeszcze umów międzynarodowych. Coś z tym zrobimy?


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Ciecierad Ciecieląg on Marca 03, 2017, 02:25:47
W zasadzie to by wypadało. Tylko, o ile pamiętam, kiedy lata temu podjąłem próbę zrobienia czegoś w tym kierunku, nie bardzo mogłem odnaleźć wszystkie traktaty na forum - chyba że pamięć mnie zawodzi, co też jest możliwe.


Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Ametyst on Października 13, 2019, 01:37:06
Cytuj
(http://spolecznosc.bialenia.org.pl/gallery/85_11_07_19_7_19_34.png)
Bardzo Wspaniały Król Hirschbergii i Weerlandu
Sekretarz Generalny Wielkiego Sternika

Towarzysz Generał-Major Doktor
Ciecierad hrabia Ciecieląg
Przewodniczący Rady Komisarzy Narodowych ZSKHiW

Towarzyszu Premierze,

w związku z tym, iż wskutek lektury Konstytucji ZSKHiW zacząłem rozważać wprowadzenie na terytorium państwa stanu wyjątkowego chciałbym prosić o informację, czy w związku z treścią artykułu 45 Konstytucji ZSKHiW jest Towarzysz w stanie wykonywać swoje obowiązki.

W przypadku nieuzyskania odpowiedzi w ciągu tygodnia uznam, że nie jest Towarzysz w stanie i rozważę samodzielne wprowadzenie stanu wyjątkowego.


Z monarchosocjalistycznym pozdrowieniem,
(http://hirshbergiaweerland.cba.pl/index.php?action=dlattach;topic=768.0;attach=1515;image)

Hirschberg-Joksopolis, 13 października 2019 roku
Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Ciecierad Ciecieląg on Października 13, 2019, 02:35:16
Jeszcze jak!

Po prostu przebywałem ostatnio tam, gdzie przebywał często także Premier Tysiąclecia i tam właśnie wypełniałem swoje obowiązki.Tytuł: Odp: Sekretariat Kancelarii Premiera
Wiadomość wysłana przez: Ametyst on Października 13, 2019, 02:36:05
W takim razie składam nieformalny wniosek o złożenie wniosku do mnie o wprowadzenie stanu wyjątkowego.