Zjednoczone Socjalistyczne Królestwo Hirschbergii i Weerlandu
Grudnia 02, 2021, 04:39:02 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
 
  Strona główna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
  Pokaż wiadomości
Strony: [1] 2 3 ... 449
1  Instytucje / Misje i operacje / Odp: Operacja "Droga Życia" : Listopada 17, 2021, 10:41:04
Ale jak to tak wpuszczać? To zachęci kolejnych! Płacą chociaż?
2  Instytucje / Pałac Wielki Arcypatriarchy / Odp: Budzimiryzm poza granicami ZSKHiW : Listopada 06, 2021, 02:01:01
Już się robi Królu. Ja, Mistrz Budzimir VII Bartosz Derikor mając za świadków ludzi i nieweerlandzkie narody v-świata oficjalnie ogłaszam, że prof. net. dr h. c. mgr generalissimus
Ametyst z rodu Faradobusów, Bardzo Wspaniały Król Hirschbergii i Weerlandu jest Protektorem Budzimiryzmu. Z tytułem tym wiąże się prawo do ustanawiania Domów Tez poza granicami naszej ojczyzny.
3  Instytucje / Przymusowe Młodzieżowe Oddziały Budzimira / Odp: Logo i dewiza. : Listopada 05, 2021, 10:27:17
Myślę, że takie logo byłoby odpowiednie, ile płacę?
4  Samorządy / Gubernia Weerlandzka / Odp: Strukturyzator wody w Gnojowicach Dolnych : Listopada 05, 2021, 10:20:46
To jest prawdziwa nauka. Takie rzeczy winno się badać każdego dnia w każdej szkole, akademii i uniwersytecie. Schemat działania jest skomplikowany, że nikt by nie mógł tego zmyślić, musi być prawdziwy! Jaki jest zasięg tej strukturyzacji?
5  Instytucje / Przymusowe Młodzieżowe Oddziały Budzimira / Odp: Logo i dewiza. : Listopada 01, 2021, 11:08:02
Stare logo znalazłem, ale to taki paint, że wstyd je pokazywać, przydałoby się coś nowego.

6  Instytucje / Misje i operacje / Odp: Operacja,, Wilde Länder" : Października 21, 2021, 07:54:25
Jeśli chodzi o definicje Dzikich Ord, to osobiście zawsze uznawałem za nie całą ziemię niczyją na wschód od ZSKHiW. Jakby nie patrzeć jest tam spory kawałek wybrzeża.
7  Instytucje / Komisje parlamentarne / Odp: Druga Komisa Aralska : Października 10, 2021, 03:14:41
Nie pamiętam jak to jest, czy mogę się w ogóle wypowiedzieć w komisji jak nie jestem jej członkiem?
8  Kategoria ogólna / Administracja forum / Odp: Gubernia Aralska : Października 09, 2021, 12:34:51
Powinien być prawny nakaz nawiązywania do Sternika w nazewnictwie aralskim. Każdy hotel, czy wysypisko śmierci powinny być Sternikowskie.
9  Instytucje / Pałac Wielki Arcypatriarchy / Odp: Hierarchia Wszechbudzimiryzmu : Października 04, 2021, 04:39:20
Załatwione, już wyślę tam stosowne listy. Pamiętaj, by przychodzić do domu tez o 4 rano sprzątać strefę Bimbrownika. Kilka lat ciężkiej bezpłatnej pracy, a zostanie Towarzysz podtezym.
10  Instytucje / Pałac Wielki Arcypatriarchy / Odp: Hierarchia Wszechbudzimiryzmu : Października 02, 2021, 05:46:05
Towarzyszu, tak nisko towarzysz mierzy? W Nordhirschbergii jest wiele domów tez. Do jakiego chciałby być towarzysz przypisany?
11  Instytucje / Pałac Wielki Arcypatriarchy / Odp: Hierarchia Wszechbudzimiryzmu : Października 01, 2021, 10:56:08
Pewnie coś dałoby się załatwić w domu tez w Gnojnie, ale to najpierw towarzysz musiałby oficjalnie przejść na wszechbudzimiryzm, a najlepiej również odkryć w sobie narodowość weerlandzką.
12  Instytucje / Pałac Wielki Arcypatriarchy / Odp: Hierarchia Wszechbudzimiryzmu : Września 30, 2021, 09:38:26
Potrzebny wykład, o którego wygłoszenie apelowałem od maleńkości. Z czasem można opisać inne aspekty takie jak geneza poszczególnych urzędów, szaty, insygnia albo znane osoby sprawujące te funkcje (duchowni?).

No cóż, mogę tylko powiedzieć, że na zdjęciu zaborcy widzimy emisariusza Adolfa Schulza, który 3 miesiące temu odwiedził wielki dom tez w Bździszewie, ponieważ dary wyniosły 1 lol mniej niż w modelu komputerowym. Niosąc na głowie infułę z moim wizerunkiem symbolicznie przyniósł też do Bździszewa mnie i mój gniew. Okazało się, że jeden zasrany tezoferariusz kupił z datków cukierka. Co za zdrada!

Bardzo istotne informacje! Jak można zostać Dobrym Wujkiem?
Oj to trzeba najpierw zostać podtezym, a potem osiągnąć godziwy wiek. To kwestia uznaniowa, ale zwykle jest to po czterdziestce.
13  Instytucje / Pałac Wielki Arcypatriarchy / Hierarchia Wszechbudzimiryzmu : Września 30, 2021, 08:37:39
Hierarchia Wszechbudzimiryzmu


Wielki Pałac

Arcypatriarcha


Tytuł ten nosi najwyższy duchowy przywódca naszej wiary. Zostaje nim najlepszy, bądź jedyny żywy uczeń poprzednika. W przypadku ich braku organizuje się wielki otwarty konkurs wiedzy o Wszechbudzimiryzmie. Uczestnicy identyfikujący się jako mężczyźni odpowiadają na pytania takie jak o stronę 35 listu Wielkiego Mistrza Budzimira III do Świnawian w którym pięć razy pada słowo buhaj. Ten, którego wiedza okaże się najrozleglejsza zostaje nowym Arcypatriarchą. Tradycyjnie przyjmuje on imię Budzimir o odpowiednim numerze.
W kwestiach religijnych Arcypatriarcha ma władzę absolutną. Jedną decyzją może zmienić treść i istnienie Wielkich Tez Antagonistycznych, uczynić zmarłego Świętym Człowiekiem, bądź zlikwidować cały Wszechbudzimiryzm. Dobry Arcypatriarcha jednak nie ingeruje, kiedy nie jest to potrzebne i spędza swój czas jako dobrotliwy ojciec budzimirystów. Pijąc, paląc i imprezując w przepastnych rezydencjach za pieniądze wiernych dogląda ich wszystkich z boku oczekując na odpowiedni moment, by dać radę, skarcić, bądź pochwalić. Oprócz tego powołuje on zaborców i zatwierdza nominacje na tezowników. Dawniej Arcypatriarcha miał również władzę świecką nad całym Weerlandem. Obecnie jednak jedyną państwową rolą bezpośrednio wynikającą z pontyfikatu pozostaje bycie Generałem Przymusowych Młodzieżowych Oddziałów Budzimira (PMOB), poborowej formacji „Samoobrony”.
Arcypatriarcha może, ale nie musi przyjmować uczniów. Nie ma wobec nich żadnych zobowiązań i może ich wykorzystywać w dowolnym celu zgodnym z prawem.

Uczeń Arcypatriarchy


Tytuł ten przyznawany jest osobom towarzyszącym aktualnemu Arcypatriarsze. Ten wybiera je zgodnie z własnym gustem i nie istnieją żadne formalne ograniczenia poza identyfikowaniem się jako mężczyzna. Uczeń musi służyć, zabawiać i kokietować w zamian za mglistą perspektywę wybicia się na szczyt. Zwykle uczeń jest także zaborcą, ale nie jest to wymagane. Najlepszy z nich zostaje nowym Arcypatriarchą. Co znaczy ‘najlepszy’? A cholera wie, dlatego lepiej pod koniec życia poprzednika zostać jedynym uczniem.

Zaborca


Urzędnicy Wielkiego Pałacu pilnujący interesów finansowych wiary oraz dbający o dobry byt duchowego przywódcy. Zajmują się całą żmudną robotą papierkową, odpisywaniem na listy do Arcypatriarchy, nominowaniem Tezowników, korumpowaniem urzędników państwowych celem utrzymania przywilejów. Kluczowy jest jednak zabór, czyli pobieranie od wiernych darów i pieniędzy na rzecz wiary. Obecnie zabór odbywa się za pośrednictwem domów tez. Jeśli z jakiegoś domu przestają płynąć dary, zaborcy wysyłają emisariusza mającego zapewnić ich powrót. Może on nawet zlikwidować nierentowny dom tez. Zaborcy dzielą się na 3 poziomy hierarchii:: naczelnego, czelnego i bezczelnego. Nie ma ograniczeń co do płci, jednak wymagane są umiejętności czytania, pisania, obsługi komputera oraz rachowania.

Opiekunowie Domów Tez

Tezownik


Najwyższy opiekun danego domu tez nominowany przez zaborców i zatwierdzany przez samego Arcypatriarchę. W przypadku wielkich domów tez nosi tytuł Wielkiego Tezownika. Jest to kobieta, albo człowiek uczony we wszystkich Wielkich Tezach Antagonistycznych, zobowiązany do znania treści wszelkich zawartych w domu świętych pism na pamięć, ale nie wolno mu ich publicznie recytować. Jego podstawowym zajęciem jest zapewnianie swobodnego przepływu darów do Wielkiego Pałacu. Oprócz tego dba o utrzymanie podległego domu tez poprzez zarządzanie niższymi opiekunami. Rozmowy tezownika z wiernymi są niewskazane, jako że jego wielka wiedza o wszystkich tezach mogłaby przeciążyć ich ducha i skłaniać ich do tworzenia zbędnych tez pobocznych. Gdy tezownika dopada starość może on ustąpić ze stanowiska i dołączyć do dobrych wujków, bądź ciotek.

Babka


Opiekun identyfikujący się jako kobieta, który całe życie spędza na recytowaniu treści Wielkich Tez Antagonistycznych. Każdego ranka siada ona przy drzwiach wejściowych domu tez i do późnego wieczora powtarza ona Wielkie Tezy. Nie wolno jej powiedzieć nic innego, ani opuszczać domu tez.

Dewiant


Obecni wyłącznie w wielkich domach tez. Ich celem jest opieka nad tajnymi archiwami tez pobocznych. Dodatkowo o każdej pełni wyruszają oni w teren, by odszukiwać nowe tezy poboczne w miastach, wsiach i lasach podległych wielkiemu domowi. Katalogują oni te tezy i poznają ich treść, co niejednokrotnie powoduje u nich dziwne zaburzenia ducha, bądź ohydne zezwierzęcające mutacje ciała. Stąd noszą oni luźne szaty i kaptury przesłaniające zdeformowane twarze. Inni opiekunowie od nich stronią i tak naprawdę to nie wiadomo co robią dewianci, gdy zostawia się ich samych ze sobą. Nikt też nie wie skąd biorą się dewianci. Po prostu się pojawiają, oni zawsze byli i zawsze będą.

Podtezy


Opiekunowie domu tez podlegający jednej Wielkiej Tezie Antagonistycznej. Przedstawiciele Tezy Weerlandzkiej muszą być Weerlandczykami identyfikującymi się jako mężczyźni. Takich ograniczeń nie ma w przypadku Tezy Hirschberskiej i Trzeciej Tezy. Zobowiązani są do znania na pamięć wszystkich świętych pism związanych z ich Tezą. Ich funkcją jest pilnowanie i uzupełnianie bibliotek domu tez, a także odpłatna pomoc wiernym w odszukaniu pism mogących rozwiązać ich teologiczne rozterki. Podtezy zostaje nim po ukończeniu szkolenia jako tezofariusz, bądź jest powołany spośród wiernych przez tezownika. Spośród podtezych nominowany zostaje tezownik.

Dobry Wujek / Dobra Ciotka


Starsi wiekiem opiekunowie, których rolą jest opieka religijna nad najmłodszymi wiernymi. Taki opiekun weźmie na kolana, klepnie, szczypnie, ciekawość poznania rozbudzi, tezy pokaże. Każdy wie, że co za młodu zasiejesz, to na starość wyrośnie, a takim dobrym wujkom nasienia wiary do zasadzenia nie brakuje. Każdy młody budzimirysta przynajmniej raz w tygodniu powinien być oddawany pod opiekę dobrych wujków i ciotek, by wyrosnąć na zacnego członka Ludu Szlacheckiego. Dobrzy wujkowie i ciotki sprawują także opiekę nad tezoferariuszami.

Tezoferariusz


Młodzi uczniowie i kandydaci na podtezych. Zajmują się sprzątaniem domu tez oraz praniem i gotowaniem dla wyższych opiekunów. Pozostały czas spędzają na studiowaniu świętych pism. Aby zostać tezofariuszem należy mieć ukończone 6 lat i być sprzedanym przez rodziców tezownikowi. Szkolenie trwa 6 lat, obejmuje czytanie i pisanie, poznanie tez i technik kontroli umysłu. Kończy się egzaminem ustnym u najstarszego dobrego wujka lub ciotki. Niezaliczenie wiąże się z wygnaniem z domu tez.
14  Samorządy / Gminy / Odp: gmina Laszkberg : Września 29, 2021, 07:01:01
Ale w moim apartamencie nie ma dzieci. Hostessy pracują na dolnych piętrach.
15  Instytucje / Dom Publiczny / Odp: 3. Obrady Szlacheckiego Kolektywu Decyzyjnego : Września 29, 2021, 07:00:09
Głosuję ZA.
Strony: [1] 2 3 ... 449
Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006-2011, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.256 sekund z 19 zapytaniami.