Zjednoczone Socjalistyczne Królestwo Hirschbergii i Weerlandu
Września 27, 2021, 01:02:48 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Trwa ankieta w sprawie wyboru hymnu państwowego
 
  Strona główna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
  Pokaż wiadomości
Strony: [1] 2 3 ... 448
1  Kategoria ogólna / Plac Joksopolitański / Odp: Projekt loli : Sierpnia 29, 2021, 02:45:12
No i to jest znakomity pomysł:

2  Kategoria ogólna / Plac Joksopolitański / Odp: Projekt loli : Sierpnia 28, 2021, 01:49:38
Faktycznie coś nie pykło, trzeba to poprawić.
3  Kategoria ogólna / Plac Joksopolitański / Odp: Projekt loli : Sierpnia 28, 2021, 01:16:23
Bardzo dziękuję za propozycje. Prywatnie otrzymałem jeszcze jedną: aby na banknocie 11 loli znalazł się... weerlandzki bimber. Jest to inspiracja kupką kamieni z banknotu pewnego rzekomego realnego państwa. Tak więc proponuję by banknot o nominale 11 loli wyglądał następująco:Na banknocie znajdują się ważne dla naszego Królestwa symbole: Kwadratowe Koło i Koronowana Gwiazda. Całość utrzymana jest w raczej stonowanej szacie barwnej. Brakuje tylko podpisu szefa Królewskiego Banku Lichwy, który niebawem dodam.
4  Samorządy / Aralski Region Autonomiczny / Odp: Mapa Aralii : Sierpnia 28, 2021, 12:32:58
Mapa została wyretuszowana i wygląda obecnie następująco:


5  Kategoria ogólna / Plac Joksopolitański / Odp: Projekt loli : Sierpnia 27, 2021, 11:28:02
Mam jeszcze pytanie do wszystkich obywateli: jak myślicie, jakie obiekty z ZSKHiW mogłyby się znaleźć na banknotach? Mi osobiście niewiele takich miejsc przychodzi do głowy, ale może towarzysze mają jakieś pomysły.
6  Kategoria ogólna / Plac Joksopolitański / Odp: Projekt loli : Sierpnia 27, 2021, 01:57:11
@Arbuz uuuu Towarzysze, mamy tu wykształciucha co się zna na kalendarzu.

@Tobiasz Najmocniej dziękuję.

Na podstawie mapy Aralii przygotowanej przez Towarzysza Arbuza oraz wizerunku Wielkiego Sternika przygotowałem projekt monety o nominale 5 loli. Jest ona wyraźnie prostsza od poprzednich przez co nie wiem czy się czasem nie gryzie. Jeśli macie pomysły na ozdobniczki jakieś to je podajcie.Poprawiłem też kwadratowe koło, zamieniając je na to faktycznie kwadratowe.

7  Kategoria ogólna / Plac Joksopolitański / Odp: Projekt loli : Sierpnia 26, 2021, 08:30:24
Bon na wczasy nad Morzem Żywym w dniach od 01.01.2022 do 06.01.2021. Myślę, że to stosowna nagroda.
8  Samorządy / Zamek Kaer-Moher / Odp: gramoty Wielebnego : Sierpnia 26, 2021, 08:28:57
Cytuj
Uchwała o walkach gladiatorów
z dnia 26.08.2021

Art.1
1. Niniejsza uchwała definiuje walki gladiatorów odbywające się na terytorium Guberni Weerlandzkiej oraz reguluje ich zasady.
2. Jako walki gladiatorów rozumie się starcia pomiędzy zawodnikami, grupami zawodników lub zawodnikiem a zwierzętami, organizowane ku czci Świętego Człowieka Ataresa.

Art.2
1. Na zorganizowanie walki gladiatorów zgodę wydaje sołtys gminy w której walka się odbywa lub Wielebny Guberni Weerlandzkiej.
2. Walki gladiatorów odbywają się na specjalnie wyznaczonych arenach. O miejscu odbywania walki należy poinformować sołtysa gminy lub Wielebnego GW.

Art.3
Zawodnikami mogą być dowolne osoby fizyczne (zarówno obywatele ZSKHiW jak i obcokrajowcy), które wyrażą dobrowolnie zgodę na udział w walce wraz z wyrażeniem świadomości potencjalnych konsekwencji (okaleczenia lub śmierci).

Art.4
1. Podczas walki zawodnicy mają prawo używać broni dozwolonej przez organizatora.
2. Użycie broni masowego rażenia, w tym broni chemicznej, mikrobiologicznej i jądrowej jest dozwolone wyłącznie za zgodą władz terytorium lub terytoriów, które mogą zostać objęte polem rażenia.
3. Jeśli broń użyta w walce stwarza zagrożenie dla widowni, organizator jest zobowiązany do ostrzeżenia widzów. Brak ostrzeżenia zagrożony jest karą do 50 000 loli. Jeśli dojdzie do śmierci lub okaleczenia widza w sytuacji braku ostrzeżenia organizator zagrożony jest karą od 5 do 15 lat pozbawienia wolności.
4. Broń użyta w walce nie może stwarzać zagrożenia dla ludności poza areną. Jeśli broń użyta w walce spowoduje uszkodzenia materialn poza areną organizator zobowiązany jest do pokrycia kosztów naprawy. Jeżeli broń użyta w walce zabije lub okaleczy człowieka poza areną organizator zagrożony jest karą pozbawienia wolności od 5 do 15 lat.

Art.5
1. W walkach mogą brać udział zwierzęta według uznania organizatora.

Art.6
1. Walka może zakończyć się okaleczeniem lub uśmierceniem zawodnika. Zdarzenie takie nie jest traktowane jako przestępstwo, nie dotyczy go 1. i 8. punkt zabobonu.
2. Podczas walk zawodnicy mogą uszkodzić arenę walk, co nie jest traktowane jako przestępstwo, nie dotyczy go 19. punkt Zabobonu.

Art.7
Podczas walk dopuszczalne są zakłady hazardowe. Organizator walk ma prawo ustalić wysokość opłaty za zakłady.

Art.8
Walka bez zgody urzędników wymienionych w artykule 2. traktowana jest jak zwykłe mordobicie, a śmierć zawodnika w niej jako morderstwo.

Art.9
Uchwała wchodzi w życie z chwilą jej publikacji w Dzienniku Gramot Wielebnego.
9  Samorządy / Zamek Kaer-Moher / Odp: obrady Starszyzny : Sierpnia 26, 2021, 08:25:31
No nic, skoro już nikt nie ma zamiaru głosować, zamykam głosowanie. Uchwała przechodzi wraz z obiema poprawkami. Jednocześnie zamykam tymczasowo obrady.
10  Instytucje / Mroczna Korporacja / Odp: Przedsiębiorstwo budowlane "Kielniex" : Sierpnia 24, 2021, 06:57:56
Chciałbym poinformować, że przedsiębiorstwo Kielniex ukończyło budowę Pałacu Wielkiego Arcypatriarchy i przyległego Domu Tez na Generäleplätzen w Hirschberg-Joskopolis. Przepraszamy za opóźnienia, ale nie wszystkie przeciwności losu, takie jak wyschnięcie i skruszenie się Zlewnian można przewidzieć. Bardzo proszę pojechać na miejsce i sprawdzić czy wszystko jest jak należy.
11  Samorządy / Gubernia Weerlandzka / Odp: Neomezytowa Służba Leśna : Sierpnia 23, 2021, 11:04:10
Bardzo dobrze, z przyjemnością przyjmuję Towarzysza do służby w stopniu piłowego. Mam też dla Piłowego pierwszą misję, a mianowicie:

Niepokojący Mieszkaniec Neomezytu to unikalna istota zamieszkująca głębię neomezytowego lasu. Ma on ciekawą zdolność: potrafi bardzo szybko regenerować własne wnętrzności, co można by wykorzystać biotechnologicznie. Niestety do badań potrzebne są okazy a te ciężko zdobyć. Niepokojący Mieszkaniec Neomezytu nie tylko jest dość rzadki ale też ma skłonność do eksplodowania w obliczu zagrożenia. Więcej Piłowy może dowiedzieć się tutaj: http://hirshbergiaweerland.cba.pl/index.php?topic=3059.0

I oto misja Piłowego: zdobyć co najmniej dwa okazy Niepokojącego Mieszkańca Neomezytu. Im bardziej żywe tym lepiej. Ma prawo Piłowy wykorzystać takie środki jakie tylko Piłowy zdobędzie. Do dzieła!
12  Samorządy / Zamek Kaer-Moher / Odp: Flaga Guberni Weerlandzkiej : Sierpnia 23, 2021, 07:52:07
Skoro obywatele Weerlandu tak uważają, możemy zostać przy starej fladze. Przygotowałem jeszcze jedną propozycję, można użyć jej do czegoś innego (czarny pas symbolizuje weerlandzki węgiel, zielony wiadomo).

13  Samorządy / Zamek Kaer-Moher / Flaga Guberni Weerlandzkiej : Sierpnia 23, 2021, 09:41:44
Wydaje się to niemożliwe a jednak: flaga naszej guberni zaginęła. Byłem przekonany, iż istnieje wątek w którym flagę wybieraliśmy, ale najwyraźniej jakieś nieczyste gierkemiaszowe siły go ukradły. Tak więc należy stworzyć nową banderę. Mój pomysł jest następujący: 12 kwadratowych kół symbolizujących 12 gmin GW (w tym Zlewnia) i 3 zielone pasy symbolizujące... nie wiem co, ale tak było na starej fladze stąd element tradycji. Oto wstępny projekt. Czy ktoś ma jakiś ciekawszy pomysł, czy wydajemy w tej sprawie stosowną gramotę?

14  Samorządy / Zamek Kaer-Moher / Odp: obrady Starszyzny : Sierpnia 22, 2021, 10:03:46
No cóż, jeśli taka wola ludu... Nic nie mogę na to poradzić. Przechodzimy do głosowania. Tym razem skorzystamy z kart.

Cytuj
Uchwałę o walkach gladiatorów decyduję się poprzeć bez poprawek/poprzeć z poprawką Młynariewa/poprzeć z poprawką Gullivera de Juus/ poprzeć z obiema poprawkami/odrzucić.

I mój głos:

Cytuj
Uchwałę o walkach gladiatorów decyduję się poprzeć bez poprawek/poprzeć z poprawką Młynariewa/poprzeć z poprawką Gullivera de Juus/ poprzeć z obiema poprawkami/odrzucić.
15  Kategoria ogólna / Plac Joksopolitański / Odp: Projekt loli : Sierpnia 22, 2021, 09:59:51
Z pomocą Mistrza Budzimira udało się odrestaurować jeden z ważniejszych symboli ZSKHiW a mianowicie Kwadratowe Koło. Jeśli chcecie, użyjemy go na awersie jednej z monet (np. 2 loli). Istnieje też opcja, że awersy monet lolowych ozdobią podobizny osób zasłużonych dla naszego państwa, a Kwadratowe Koło zarezerwujemy na awersy boli.Mam też jedną ważną prośbę: Czy ktoś ma podobiznę Wielkiego Sternika, Ericka Mondego w wysokiej jakości?
Strony: [1] 2 3 ... 448
Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006-2011, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.173 sekund z 19 zapytaniami.