Zjednoczone Socjalistyczne Królestwo Hirschbergii i Weerlandu
Października 24, 2021, 07:42:11 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Trwa ankieta w sprawie wyboru hymnu państwowego
 
  Strona główna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
  Pokaż wiadomości
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 448
31  Instytucje / Prasowy Kombinat Robotniczo-Chłopski SA. / Odp: Biuletyn Rolniczy : Sierpnia 15, 2021, 05:08:07
Biuletyn Rolniczy
 

NA CZAS, OBIEKTYWNIE, O WAŻNYCH SPRAWACH

Witajże chłopy, słota, słońce i tak w kółko Macieju. A tymczasem zboże na polu stoi i oschnąć ni ma kiedy, wżdy deszcz co drugi dzień. Musimy dobrze wyczuć porę gospodarze by dorobku nie potracić. Za to barszcz budzimira wyrósł dorodnie, nic ino krem na plażowanie wyrabiać. A co poza wioską naszą, w szerokim świecie?

Czy grozi nam plaga magistrów?

- Nic ino by studiowali i studiowali – narzeka towarzysz Erick (45 lat) – Do roboty!

Przypomnijmy: Instytut Badań Wojskowych, a właściwie jego centrum mieszczące się w Aralii, został przekształcony w Aralski Instytut Nauki. Jest to uczelnia o charakterze ogólnoakademickim, kształcąca na dwóch wydziałach: Nauk Społecznych i Nauk Ścisłych. Wśród dostępnych kierunków  studiów mamy tam między innymi Sternikoznastwo poznawcze, Seksoznastwo czy Fizyka eksapistyczna. Poszerzanie horyzontów młodzieży to oczywiście światły pomysł, ale czy co za dużo to niezdrowo? W ZSKHiW działają już dwie uczelnie wyższe i wielu uważa, że otwarcie kolejnej spowoduje niebezpieczny zalew magistrów.

-Wie pan jacy to oni są – komentuje pani Ulriche (38 lat) – dopiero do roboty przylazł, a już chciałby ergonomiczny fotel i owocowe czwartki. Co jeszcze, może pieniądze zarabiać?

Jak wiadomo naszemu państwu potrzeba głównie doświadczonych złomiarzy, bimbrowników, złodziei i innych zręcznych rzemieślników. Czy kolejne armie magistrów znajdą dla siebie miejsce na rynku pracy? Zapytaliśmy o to twórcę Aralskiego Instytutu Nauk, Arbuza Dumbledora (22 lata):

[Biuletyn] Gdzie można znaleźć pracę z dyplomem AIM?
[Arbuz Dumbledore] no np. w banku; po tych ścisłych to jasne; że np. SWEK; i takie tam; no a po humanistycznych?; to się nie szuka pracy; tylko miejsca w anarchokolektywie; rekomendowanymNiekompetentny premier dezerteruje

Przewodniczący Rady Komisarzy Narodowych, Laszk Młynariew (41 lat), 13 sierpnia zrezygnował z pełnionej funkcji. Jak sam tłumaczy przerosły go obowiązki wykraczające poza rodzimą gubernię.

- Ja żem prosty chłop, piszę i czytam ledwo co, ja się do odpisywania na jaśniepańskie wnioski nie nadaję – komentuje Młynariew.

W związku z tym wybrany zostanie nowy premier. Kandydatów mamy dwóch: Aleksego Faradobusa i Arbuza Dumbledora. Na obecną chwilę w głosowaniu prowadzi Arbuz. Redakcja zastanawia się czy towarzysz Arbuz zdoła połączyć funkcję premiera z obowiązkami gubernatora Aralii. Mimo wszystko trzymamy za młodego wszak kandydata kciuki.

Nowy, niebezpieczny narkotyk!

Do naszego państwa wkroczyła nowa używka: to tak zwana sacharoza albo inaczej cukier. Przyjemna w smaku była dotychczas wydobywana w Hirshberskich kopalniach jako baza do produkcji zdrowego i smacznego etanolu oraz do posypywania dróg w czasie zimy. Teraz jednak pojawił się szalony pomysł by sacharozę spożywać. Za wszystko odpowiada niejaki Jan Kristian von Kot, prowodyr niebezpiecznego trendu. Przypomnijmy: sacharoza uzależnia i powoduje próchnicę. Nie dajcie się na nią złapać! Co gorsza von Kot zapowiada szeroko zakrojone badania nad cukrem! Co może być celem tych niecnych poczynań? Nasi reporterzy będą śledzili cukrowego magnata, nie pozwalając na bezkarne trucie hirshberskich, weerlandzkich i aralskich dzieci.


32  Samorządy / Zamek Kaer-Moher / Konkurs na projekt areny gladiatorów : Sierpnia 15, 2021, 09:41:43
Jak pewnie wiecie w czasie przebudowy wsi Laszkberg zrównana z ziemią została miejscowa arena gladiatorów. Dopiero po fakcie zorientowałem się iż było to błędem ze względu na fakt, że takie rozrywki jak starcia gladiatorów służą przecież uczczeniu jednego ze Świętych Ludzi, a dokładnie Ataresa. Tak więc arena w Laszkbergu musi zostać odtworzona. Ponieważ jednak GW daje wszystkim równe szanse organizuję konkurs na projekt nowej areny a także jego wykonawcę. Jakie są wymagania? Niewielkie - arena musi być funkcjonalna (kratki ściekowe na juchę itp), elegancka, nad wymiarami jeszcze się zastanawiamy. Nie chciałbym żeby koszt wyniósł więcej niż kilka milionów loli więc proszę jednak nie szarżować. Czas na zgłoszenia upływa 17.08 o północy. Powodzenia. 
33  Samorządy / Zamek Kaer-Moher / Odp: gramoty Wielebnego : Sierpnia 14, 2021, 09:26:55
Cytuj
Gramota o konkursie na projekt Areny gladiatorów
z dnia 14.08.2021

Ja, Laszk diuk Młynariew, Wielebny Weerlandu, pan na Kaer Moher i Gnojniku oznajmiam, że w dniach od 15.08.2021 do 17.08.2021 odbędzie się guberniany konkurs na projekt i wykonawcę nowej Areny gladiatorów w Laszkbergu. Zasady zostaną przedstawione w stosownym wątku.
34  Samorządy / Gubernia Weerlandzka / Odp: mapa GW i Laszkbergu : Sierpnia 14, 2021, 08:07:16
Oczywiście, witamy w Laszkbergu.
35  Samorządy / Akademia Biedaszybniczo-Hutnicza / Odp: ukazy rektora : Sierpnia 14, 2021, 06:30:18
Ukaz I/14.08.2021

Art. 1
Niniejszy ukaz reguluje kierunki studiów prowadzone na Akademii Biedaszybniczo-Hutniczej oraz tok studiów.

Art. 2
1. Akademia Biedaszybniczo-Hutnicza w Laszkbergu prowadzi następujące kierunki studiów:
-Biedaszybnictwo
-Metalurgia
-Chemia i bimbrownictwo
-Mechanika i budowa czołgów
-Redstone engineering
2. Wszystkie kierunki studiów prowadzone są zarówno w trybie stacjonarnym jak i zaocznym.
3. Studia w trybie stacjonarnym oraz zaocznym są jednolite, trwają 4 lata i kończą się uzyskaniem tytułu magistra inżyniera.

Art. 3
1. Studia w trybie stacjonarnym na Akademii Biedaszybniczo-Hutniczej są darmowe dla studentów, finansowane z budżetu Guberni Weerlandzkiej.
2. Studia w trybie zaocznym na Akademii Biedaszybniczo-Hutniczej są płatne dla studentów. Koszt jednego semestru to 5000 loli.

Art. 4
1. O przyjęciu na dany kierunek studiów decydują wyniki wewnętrznego egzaminu.
2. Ilość miejsc na danym kierunku reguluje osobny ukaz.

Art. 5
1. Akademia Biedaszybniczo-Hutnicza prowadzi studia doktoranckie z zakresu nauk technicznych (chemii, mechaniki, biedaszybnictwa i materiałoznastwa).
2. O przyjęciu na studia doktoranckie decydują wyniki wewnętrznego egzaminu.
3. Ilość miejsc na studiach doktoranckich reguluje osobny ukaz.

(-) Laszk diuk Młynariew
36  Samorządy / Komuny / Odp: Miasto Seth : Sierpnia 14, 2021, 06:18:01
Firma Kielniex ukończyła budowę nowego podziemnego Domu Tez w mieście Seth. Tak jak to było powiedziane w zamówieniu, budowle można dowolnie rozszerzać dzięki tunelom gotowym do przedłużenia. Jeszcze nie do końca zainstalowaliśmy oświetlenie oraz zabrakło trochę regałów na budzimirystyczne tomiszcza ale obiekt jest w pełni operacyjny i gotowy do działania.

37  Samorządy / Gubernia Weerlandzka / Odp: mapa GW i Laszkbergu : Sierpnia 14, 2021, 03:06:12
Oczywiście, chociażby nieczynna od lat baza ADUK (na południe od Kaer Moher). Jest nieco zaniedbana ale za to na kupca czeka okazyjna cena (30 000 loli).
38  Samorządy / Zamek Kaer-Moher / Odp: obrady Starszyzny : Sierpnia 14, 2021, 02:58:49
Jeśli nikt nie ma już niczego do dodania głosujemy. Tym razem bez kart, ze względu na brak poprawek.

Głosuję za Uchwałą o Neomezytowej Służbie Leśnej.
39  Samorządy / Gubernia Weerlandzka / Odp: mapa GW i Laszkbergu : Sierpnia 14, 2021, 02:56:49
Jako Wielebny GW przygotowałem nowy plan wsi Laszkberg. Jak widzicie jest ściśle inspirowany starym aczkolwiek z paroma różnicami. Przede wszystkim jest w wyższej rozdzielczości, po drugie nieco bardziej estetyczny (brak czarnych obwódek), po trzecie uwzględniono na nim zmiany wynikające z przebudowy wsi. Zabudowa stała się o wiele luźniejsza, nabierając wiejskiego klimatu. Na miejscu areny gladiatorów powstało centrum konferencyjno-rozrywkowo-biznesowe już teraz mieszczące wiele ważnych instytucji i gotowe do rozbudowy. Zniknęły niektóre zbyteczne już budowle, takie jak meczet. Plan będzie jeszcze ulepszany w przyszłości.
40  Instytucje / Kancelaria Przewodniczącego Rady Komisarzy Narodowych / Odp: Gabinet Premiera ZSKHiW : Sierpnia 13, 2021, 03:02:56
Oświadczam, że z dniem dzisiejszym rezygnuję z funkcji premiera ZSKHiW. Przyczyną jest moje lenistwo.
41  Instytucje / Mroczna Korporacja / Odp: Przedsiębiorstwo budowlane "Kielniex" : Sierpnia 13, 2021, 01:06:01
Mamy akurat tutaj taki mały projekt, dość ekstrawagancki ale może się nada:Jedyny problem jest taki, że budynek nie jest największy jak widać. Możemy go jednak przeskalować. Całkowity koszt to jakieś 600 000 loli.
42  Samorządy / Ludowy Bank Aralii / Odp: Konto Guberni Aralskiej : Sierpnia 13, 2021, 12:57:00
+20 000 000 loli rządowej dotacji

Saldo: 22 406 925 lol
43  Samorządy / Zamek Kaer-Moher / Odp: obrady Starszyzny : Sierpnia 13, 2021, 11:12:26
Dobrze, myślę że zarobki ustali później szef NSL, gdyż jak napisałem do jego obowiązków należy nadzór nad finansami NSL. Ma ktoś jeszcze jakieś poprawki lub inne propozycje?
44  Kategoria ogólna / Plac Joksopolitański / Odp: System podatkowy : Sierpnia 13, 2021, 11:01:37
Pytanie tylko czy pisanie ustawy budżetowej co pół roku to nie za wiele. To jednak dość skomplikowana sprawa.
45  Instytucje / Królewski Bank Lichwy / Odp: Konto Rządowe : Sierpnia 12, 2021, 10:41:03
-20 000 000 loli dotacji dla Aralskiego Regionu Autonomicznego/guberni Aralskiej

Saldo: 328 255 000 loli
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 448
Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006-2011, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.095 sekund z 19 zapytaniami.