Zjednoczone Socjalistyczne Królestwo Hirschbergii i Weerlandu
Października 21, 2021, 01:30:51 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 ... 10
 1 
 : Dzisiaj o 10:40:59  
Zaczęty przez Arbuz Dumbledore - Nowe: wysłane przez Ametyst
Towarzysze,

zgodnie z postanowieniami ustawy o przywróceniu GA do ustalenia pozostaje kwestia podziału majątki rozwiązanej Aralskiej Armii Narodowej. Majątek ten przejęła "Samoobrona", ale zobowiązano ją do przekazania stosownej części służbom porządkowym Guberni Aralskiej. Służby te nie są jeszcze powołane, ale sugeruję ustalić już teraz, co trafi w ich ręce. Na początek spróbujmy ustalić, co posiadała Aralska Armia Narodowa:

Kwatera Główna w Araknie - może stać się siedzibą sił porządkowych GA.

Straż Przybrzeżna - tu jestem otwarty na negocjacje - jej funkcje może przejąć jakaś istniejąca albo nowa jednostka KSL albo jakaś jednostka sił porządkowych Aralii. Proponuję i tak infrastrukturę pozostawić w rękach "Samoobrony" z możliwością użytkowania przez siły gubernialne. Na pewno mowa tu o bazie w Araknie (a za kontrole graniczne odpowiada "Samoobrona")

IV Pułk Piechoty - koszary w Araknie, w pobliżu portu. "Samoobrona" ma już bazę w okolicach Arakny, więc spokojnie można oddać te nieruchomości siłom gubernialnym.

I Pułk Pożarniczy - też koszary w Araknie, ale też drugie w Ruhe, też można oddać siłom gubernialnym. Pułk ten posiada też niewielkie posterunki w każdej wiosce - można je na spokojnie przekazać guberni.

II Eskadra Obrony Powietrznej - zapewne z siedzibą gdzieś w okolicach lotniska w Araknie. Możemy np współużytkować.

I Pułk Obrony Przeciwlotniczej - jak wyżej, mogę wcielić tę jednostkę do Królewskich Sił Lotniczych.

II Pułk Obrony Przeciwlotniczej - też mogę wcielić do KSL. Jednostka ta miała swoje oddziały w Araknie, Zarzeczu i Czujkach.

Pancernik Zygfryd - jednostka typowo bojowa, więc przydzieliłbym ją dla KFW, do Floty Aralskiej
Lotniskowiec Brend - zdecydowanie przyda się na Żuławach Rzeżuszych.
Okręt podwodny Słońce Aralii - jeśli gubernia go potrzebuje do oddamy, jeśli nie to chętnie przyjmę do KFW
Niszczyciel Aralius - tak samo.

Baza lotnicza TORNADO koło Ruhe - już de facto jest przejęta przez KSL, więc pozostawiłbym ten stan rzeczy. Wątpię, aby siły porządkowe Aralii planowały tworzenie sił powietrznych, a jeśli tak to będą one niewielkie, więc Samoobrona nie będzie czyniła przeszkód jeśli chodzi o korzystanie z bazy.

Poligon pod Arakną - jeśli Aralia go nie potrzebuje to przyda się "Samoobonie", ale można tam prowadzić ćwiczenia obydwu formacji.

 2 
 : Dzisiaj o 10:12:15  
Zaczęty przez Ametyst - Nowe: wysłane przez Ametyst
Propozycja alternatywna. Ewentualnie jeśli ktoś dałby radę zrobić tak, aby napis KRÓLEWSKIE SIŁY LĄDOWE otaczał krąg to byłbym wdzięczny za pomoc, bo ja nie umiem, bo mi nie dali.

 3 
 : Dzisiaj o 09:55:26  
Zaczęty przez Jan Kristian von Kot - Nowe: wysłane przez Ametyst
A kto organizuje ten przetarg i kto zapłaci całe te?

 4 
 : Dzisiaj o 07:33:29  
Zaczęty przez Jan Kristian von Kot - Nowe: wysłane przez Jan Kristian von Kot
Królik cukrowy jako nowy gatunek z pewnością wpadnie w gusta smakoszy egzotyki. W odróżnieniu od mięsa zwykłego szaraka jest on bardziej pełnyskładników odżywczych dodatkowo zwiększając jego wyjątkowość. Zaczniemy od ceny królika +200%. Przetarg będzie przeprowadzany w formie pokazania swoich +% do ceny, pokazaniu rynku zbytu oraz motywacji dlaczego akurat oni mają wygrać. Let the show begin!

 5 
 : Wczoraj o 08:06:07  
Zaczęty przez Aleksy Faradobus - Nowe: wysłane przez Ametyst
Cóż, na nasze potrzeby wystarczy jeśli zweryfikujemy nasze informacje i zaznaczymy je na roboczo. Szkoda, że nie ma jakiegoś sensownego konturu Orientyki z granicami, które by można było na bieżąco przerabiać.

 6 
 : Wczoraj o 07:51:58  
Zaczęty przez Aleksy Faradobus - Nowe: wysłane przez Aleksy Faradobus
Jasne , trzeba stworzyć mapę Orientyki.

 7 
 : Wczoraj o 06:15:45  
Zaczęty przez Arbuz Dumbledore - Nowe: wysłane przez Ametyst
Towarzyszu Premierze,

zgodnie z planem 11 października stan wyjątkowy dobiegł końca. Dopuszczam jednak możliwość wprowadzenia go na nowo. Kluczowa będzie tu dla mnie opinia Towarzysza Premiera.

 8 
 : Wczoraj o 05:31:51  
Zaczęty przez Ametyst - Nowe: wysłane przez Ametyst
Jako pierwsza propozycja wlatuje logo Królewskich Sił Lądowych. Pod koroną wyobrażono postać Wielkiego Sternika z mieczem. Nie wiem, czy postać nie powinna być czasem większa w stosunku do korony - sami oceńcie.

 9 
 : Wczoraj o 05:17:20  
Zaczęty przez Ametyst - Nowe: wysłane przez Ametyst
Towarzysze,

pozwoliłem sobie jeszcze w ramach dyskusji dokonać wyliczeń tego, czego możemy się spodziewać po Landzie Nordhirschbergia. Liczy on 1 561 000 mieszkańców. Jest to region dosyć ubogi, więc wychodzi na to, że średnio każdy z nich zapłaci guberni równowartość 80 loli, co daje 124 880 000 loli miesięcznie. Całkiem sporo, ale inflacja robi swoje. Kwota ta może się oczywiście zmieniać, ale powinna oscylować mniej więcej w tych granicach. 30% powinno zostać przekazanych na konto KGH.

Poza dochodami każdy land może czerpać zyski z własnych instytucji, punktów usługowych oraz zakładów i gospodarstw rolnych. Wówczas pamiętajcie jednak o uwzględnieniu kosztów ich utrzymania. W przypadku Nordhirschbergii proponuję, aby te dochody wynosiły jakieś 22 000 000 loli, od czego należałoby odjąć jakieś 6 000 000 kosztów utrzymania. Krótko mówiąc do kwoty uzyskanej z podatków odliczamy 30% (które trafia do guberni) i dodajemy jeszcze mniej więcej 16 000 000. Ja to samo będę czynił na poziomie guberni.

W przypadku pozostałych landów średnia kwota płacona przez mieszkańca będzie oczywiście wyższa. Jestem jeszcze na etapie szacowania ludności Żuław - zrobię to osobiście, bo zakładam że Tobiasz jest teraz średnio zdatny do wykonywania obowiązków ojca tamtejszego Ludu Szlacheckiego.

 10 
 : Wczoraj o 05:09:05  
Zaczęty przez Krzysztof Septimus - Nowe: wysłane przez Ametyst
Towarzyszu Premierze,

w związku ze wznowieniem działalności przez ambasadę ZSKHiW w Bialenii potrzebne jest zorganizowanie nowej siedziby. Proszę o zgodę na wygospodarowanie odpowiedniej kwoty z budżetu kraju - moja propozycja to pięć milionów loli.

Strony: [1] 2 3 ... 10
Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006-2011, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.155 sekund z 16 zapytaniami.