Zjednoczone Socjalistyczne Królestwo Hirschbergii i Weerlandu
Grudnia 02, 2021, 04:43:47 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Hirschberska Strażnica Moralności (dawn. Informator)  (Przeczytany 3039 razy)
Tobiasz von Richtoffen-Deithven
Człowiek Pracy
****

Posłuch 1
Offline Offline

Wiadomości: 2837Zobacz profil Email
« Odpowiedz #75 : Lipca 11, 2014, 01:53:26 »

Dobrze że nie pamiętasz co ci wrzuciłem jak nadeszła twoja kolej picia

Jestem niewinny!
Zapisane


Budowniczy Dzisiejszej Jakości Żuław Rzeżuszych
Jarl Soligt
Sołtys Roterhirschbergu
Katha Joanna de Vill
Przodownik
**

Posłuch 1
Offline Offline

Wiadomości: 409Zobacz profil
« Odpowiedz #76 : Lipca 11, 2014, 01:54:54 »

Nie tylko morderca, ale jeszcze zbereźnik!
Zapisane
Ametyst
Rex Ambulans Serenissimus
Primus inter pares
Duma Koronowanej Gwiazdy
*****

Posłuch 11
Offline Offline

Wiadomości: 4864Zobacz profil Email
« Odpowiedz #77 : Sierpnia 28, 2014, 05:59:33 »  Wydanie 7/2014 (28 sierpnia)

Chwalebne panowanie króla Ametysta przetrwa stulecia
    
       Ponad dwa miesiące mijają od chwili, gdy Ametyst Faradobus został intronizowany na stołeczny Tron. Warto przedstawić ogromne zasługi, jakie od tej chwili położył on dla chwały Ludu Szlacheckiego i całego Socjalistycznego Królestwa. Dokonania te obejmują wszystkie dziedziny życia: od ekonomii po geologię.
        Przede wszystkim JKM Ametyst zadbał o wydanie licznych dokumentów, które ułatwiają życie prostym ludziom. Dzięki nowym ordonansom, zarządzeniom oraz odezwom stworzono wiele miejsc pracy w urzędach. Inteligencja szlachecka nareszcie uzyskała możliwość realizacji swoich marzeń jako urzędnicy od spraw wszelkich.
        Niewątpliwie jednym z największych dzieł nowego monarchy jest odbudowa potęgi rodu Faradobusów. Po okresie bezbożnych rządów uzurpatora von Wettina korona królewska nareszcie spoczywa na głowie przedstawiciela tradycyjnej i starożytnej dynastii. Potomkowie Frara Przemysła po latach prześladowań i ciemiężenia mogli przyznawać się do swojego pochodzenia. W tym celu w Hirschberg-Arkopolis Jego Miłość zorganizował walny zjazd dynastyczny. Okazało się, że przybyli książęta wszystkich linii reprezentują liczne talenty, które mogą przysłużyć się państwu. Król w swej nieogarnionej mądrości powierzył wszystkim obecnym na zjeździe krewniakom odpowiedzialne stanowiska państwowe oraz gubernialne. Nie chodzi jednak o faworyzowanie członków własnej rodziny lub pomnażanie ich majątku! JKM Ametyst Faradobus od początku powtarza, że im więcej Faradobusów będzie prowadzić Lud Szlachecki drogą do monarchosocjalizmu, tym szybciej narody ZSKHiW staną na skrzyżowaniu!
          Niewiarygodnie wybitne są działania polityczne Ametysta Faradobusa. Gwiazda Orientyki zadbał o wznowienie obrad Parlamentu. Co prawda władca nie uczestniczył osobiście w otwarciu posiedzenia, jednak miał ku temu konkretny powód. Otóż Ametyst od zawsze kochał prostego żołnierza, zwykłego robotnika i całą szlachtę chłopską. Cały czas myśląc o tym, aby dotrzymać obietnicy złożonej ludowi, nieustannie przeprowadza on inspekcje terenowe. Wymaga to, by osobiście nawiedzał jednostki wojskowe, przygotowujące się do zniszczenia diabła bialeńskiego, królchozy, własne majątki ziemskie oraz liczne zakłady pracy. Po powrocie do stolicy Geniusz Rzeżuchy również nie próżnuje i oprócz angażowania się w prace nowego rządu, kierowanego przez Laszka Młynariewa, zainicjował kontynuację obrad komisji konstytucyjnej.
         Z żelazną konsekwencją buduje król Ametyst potęgę Hirschberskiej i hirshbersko-weerlandzkiej gospodarki. Monarcha z ojcowską czułością i oddaniem dba o górników cukru i o Gubernialną Agencję HIRSZ-ZUCKER. Tej zapewnił godnego kierownika w osobie księcia Fritza Augustina Faradobusa. Oprócz wspomnianych wizyt na wsi dba o wielkich właścicieli ziemskich, którym podpowiada jak mają dbać o prostego robotnika rolnego. Pierwszy Obywatel Socjalistycznego Królestwa osobiście utworzył dziś specjalną strefę ekonomiczną w gminie Kieferklaue. Będzie ona światowym centrum wytworu tego, co Hirschbergia ma najlepsze: podróbek. Aby nauczyć nas wszystkich angażowania się we wspomniane przedsięwzięcia Jego Królewska Mość zaopiekował się opuszczoną przez Arkadiusza Przejściowego spółką ZJAREX.Korporejszyn i przekształcił ją w Ogólnowyzyskującą Usługowo-Produkcyjną Kompanię Faradobusów. Firma ta z pewnością zmieni oblicze Hirschberskiej gospodarki i poprowadzi wszystkich monarchosocjalistycznych biznesmenów ku szczęśliwemu jutru!
Przeprowadzając inspekcję terenową w Księstwie Kaltvodka, zauważył on pewien budynek w zakładzie maszynowym. Król był usatysfakcjonowany widząc budynek zbudowany jak piękny pałac, sprzyjający działalności kulturalnej i wypoczynkowi robotników. Poprosił urzędników, aby nazwali ten budynek. Patrząc na budynek przez chwilę, zaproponował by nazwać go Schmetterling. Urzędnicy byli zaskoczeni. Zastanawiali się, czy słowo 'motylek" będzie pasowało jako nazwa budynku, gdyż wcześniej słyszeli oni to słowo tylko w takich wyrażeniach jak "motyle rusałkowate" czy "sklep Motylek". Odgadując ich myśli, Jego Miłość powiedział, że nazwa budynku powinna odzwierciedlać cel pełnego wyzwolenia Ludu Szlacheckiego od trudu nadmiernej swobody.
       Wszystkie te heroiczne czyny są dowodem na to, że Lud Szlachecki nie mógł mieć dziś lepszego monarchy. We wszystkich miejscach w ZSKHiW budowane są pałace dla robotników i dzieci, a cały kraj przekształca się w kwiecisty ogród ludzkiej miłości pod opieką Króla Ametysta, dla młodzieży i dla ludzi. Niech kajają się ci, którzy jeszcze niedawno bronili się przed Prawdziwą Władzą i miliardami zwolenników FOCH. Nowy król, miłościwy ojciec całego Ludu Szlacheckiego jest jednak łaskawy i pozwoli każdemu człowiekowi zasłużyć się w walce o nowe Królestwo. Walce z Bialenią oczywiście.Parlament oświecony przez króla Ametysta!

     Dnia 10 sierpnia rozpoczęły się nowe, pierwsze obrady Parlamentu ósmej kadencji. Rozpoczął je, za zgodą, w imieniu i ku chwale JKM Ametysta, diuk Laszk Młynariew. Pierwszym punktem obrad było starcie pomiędzy Kathą Joanną de Vill oraz Mistrzem Budzimirem VII o stanowisko Archibokassy. Po pełnym krwi, potu, łez i flaków głosowaniu przewodniczącą izby została dawna kochanka uzurpatora. Później jedynemu kandydatowi, Laszkowi Młynariewowi powierzono stanowisko premiera ZSKHiW. Warto zaznaczyć, że jest to pierwszy przypadek, gdy przewodniczącym RKN zostaje nie-poseł. Takie cuda możliwe są tylko pod berłem tak świetnego i oświeconego władcy, jakim jest król Ametyst. Następnie nasz monarcha przedstawił tradycyjną królewską ustawę początkową. Kupą zadecydował się uczynić projekt noweli ustawy o tytułach honorowych. Przyniosło to wiele pożytku całemu Ludowi i wywołało euforię na ulicach niemal wszystkich miast, wsi i wiosek, a także w lasach i na polach. Projekt został, z łaski Ametysta Faradobusa, przyjęty z chwalebnymi poprawkami naszego monarchy.
Dalsza część obrad objęła głosowanie nad wotum zaufania dla nowego rządu oraz debatę na temat polityki zagranicznej, której niekwestionowanym charyzmatycznym liderem jest JKM Ametyst.

Król inicjuje zjazd chwały!

      Dnia 27 sierpnia z inicjatywy JKM Ametysta odbył się w mieście Breslau walny kongres wybitnych działaczy politycznych Socjalistycznego Królestwa. Podczas zjazdu mądry i prosty jak prawda król wręczył Tobiaszowi von Richtoffenowi nominację na styrsmana Żuław Rzeżuszych oraz akt nadania tytułu baronowskiego. Richtoffen ze łzami w oczach dziękował Ametystowi za ten akt łaski i obiecywał całym sercem poświęcić się pracy ku chwale Wielkiej Hirschbergii. Ponadto uczestnicy zgromadzenia odwiedzali domy tez, odbywali wesołe biesiady i poważne dyskusje polityczne oraz pomagali, także finansowo, mieszkańcom wspomnianego miasta. Warta odnotowania była obecność Człowieka Kona, wielkiego zwolennika i przyjaciela ś.p. króla Joksymila.
Godna pochwały może być postawa diuka Laszka Młynariewa, który miast bawić się z innymi wolał powrócić do Laszkbergu by walczyć o silniejszy monarchosocjalizm.

Ogłoszenia drobne

Sołtys weerlandzkiej gminy zatrudni asystenta. Wymagana płodność.
pytać w urzędzie gminy Kalarepa

Jesteś analfabetą? Pomożemy Ci. Napisz do nas już dziś!
ul. Joksymila Obfitego 6b, Kordau gm. Kleinteilen (KGH)

Niepijącego zatrudnię na stanowisko testera jakości.
Dyrekcja Wielkiej Narodowej Bimbrowni
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 28, 2014, 06:04:55 wysłane przez Ametyst » Zapisane

prof. net. dr h. c. mgr generalissimus
Ametyst z rodu Faradobusów

Bardzo Wspaniały Król Hirschbergii i Weerlandu,
Sekretarz Generalny Wielkiego Sternika, Protektor Budzimiryzmu,
Geniusz Rzeżuchy, Skarbnica Mądrości, Uosobienie Pracowitości

Ciecierad Ciecieląg
Czcigodny Gubernator Wszechzachodu
Wielki Elektronik
Filar Monarchosocjalizmu
*****

Posłuch 0
Offline Offline

Wiadomości: 6063


Numer gg: 48274042


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #78 : Sierpnia 28, 2014, 10:45:50 »

Cytuj
Niepijącego zatrudnię na stanowisko testera jakości.
Dyrekcja Wielkiej Narodowej Bimbrowni

To teraz  każdy Weerlandczyk będzie się zarzekał, że nigdy bimbru na oczy nie widział.
Zapisane

Zarządca Guberni Zachodniej,
Główny Znachor Sił Zbrojnych ZSKHiW,
Dyrektor IBW, Lord Grabben, Najgenialniejszy Teoretyk Monarchosocjalizmu Stepowego, Geniusz Troski o Człowieka, Krwawy Kursor - Pogromca Botów
Dziabaducha,
(-) gen-mjr dr Ciecierad hrabia Ciecieląg

Ametyst
Rex Ambulans Serenissimus
Primus inter pares
Duma Koronowanej Gwiazdy
*****

Posłuch 11
Offline Offline

Wiadomości: 4864Zobacz profil Email
« Odpowiedz #79 : Października 09, 2014, 07:24:44 »  Wydanie 8/2014 (9 października)

Atak bialeńskiej stonki!
    
       Postępowa opinia całego Ludu Szlacheckiego należycie potępiła zbrodnię lotników bialeńskich, którzy zrzucili ogromne ilości stonki buraczano-kartoflanej na pola stepy Guberni Zachodniej. W skutek burz i wiatrów stonka przedostała się na terytorium Hirschbergii. Oto Żuk Michalskiego, zwany inaczej stonką buraczano-kartoflaną:Jest nie tylko żarłoczny, ale i niesłychanie płodny: w okresie osiemnastu miesięcy jedna samica daje początek kilku bilionom małych szkodników. Gubernialna Liga Gaszenia Płomieni natychmiast rozpoczęła akcję masakrowania narodowych ognisk groźnego pasożyta. Podstawowym zwalczaniem stonki jest skrupulatna lustracja pól oraz demaskowanie i aresztowanie jak największej ilości bialeńskich szpicli. W akcji bierze czynny udział młodzież oraz starsi ludzie, wiekowi. Trzeba być uważnym i czujnym: stonka musi być wytępiona! Tereny zagrożone spryskuje się specjalnym płynem, którego dostarcza uniwersytecki Instytut Oral-B.
      Także na Żuławach w całym pasie przybrzeżnym panuje stan pogotowia. Porywiste wiatry sprzyjają inwazji szkodnika od strony morza. Ale zorganizowana akcja Ludu Szlacheckiego likwiduje groźbę w zarodku! W okolicach Ferdynandii kolektywy poszukiwaczy stonki nieustannie penetrują wybrzeże. Do akcji zmobilizowano również Królewskie Siły Lotnicze.


Dichlorodifenylotrichloroetan- proszek, który niesie śmierć stonce

Bialeńskiemu żukowi nie powiedzie się ani w Hirschbergii ani w Weerlandzie! Prowokacja podżegaczy pokojowych spali na panewce. Wszyscy do walki ze stonką!

Powstaje siedem cudów Sternika

        Celną inicjatywą wykazał się mianowany niedawno styrsmanem Żuław Rzeżuszych znany i lubiany oligarcha baron Tobiasz von Richtoffen. Na terenie podległego mu okręgu Królewskiej Guberni Hirschbergii powstać ma siedem cudów, które będą stanowić widomy pomnik Wielkiego Sternika Ludu Szlacheckiego Generała Ericka Monde oraz dowód szacunku, jakim darzą go wszyscy ludzie szlacheccy oraz młodzież szlachecka. W ferdynandzkim porcie "Brama Rzeżuchy" stanął już Kolos- pomnik Sternika symbolizujący jego siłę oraz fakt, że to on oświeca Socjalistycznemu Królestwu prostą drogę do monarchosocjalizmu. Dodatkowo już niebawem w różnych częściach Żuław zbudowane zostaną m.in. kolejny Posąg Sternika, Wiszące Ogrody Sternika oraz Piramida Sternika. Obecnie trwają uczciwe, zgodne z prawem i sprawiedliwością przetargi, do których zgłosiło się wiele szanowanych instytucji takich jak Ogólnowyzyskująca Usługowo-Produkcyjna Kompania Faradobusów czy Gubernia Zachodnia.Genialne działania króla w ciągu ostatnich dni

       Podczas gdy znaczna część pseudopatriotów, różnoracy bumelanci, paserzy, złodzieje, pasożyty ludowo-szlacheckie, panikarze i spekulanci zajmują się w najlepszym wypadku ginięciem na wojnach z jakąś Bialenią, Jego Królewska Mość nie próżnuje i trwa na posterunku walki o dobrobyt Socjalistycznego Królestwa. Nie sposób zliczyć godzin, które Najdostojniejszy Ametyst spędził pisząc dla Ludu Szlacheckiego nową Konstytucje. Gotowe fragmenty są oczywiście przedstawiane parlamentarnej komisji konstytucyjnej, której przewodniczy nasz Olbrzym Myśli i Czynu. Są jednak na tyle genialne i przemyślane, że absolutnie nie wymagają poprawek. Potwierdzają to niemal wszyscy członkowie konstytuanty. Pomysłami JKM Ametysta są zatem m.in. zastąpienie Parlamentu Radą Najwyższą, powrót do koncepcji premiera-archibokassy i likwidacja pakietu Septimusa. W trakcie prac Bardzo Wspaniały Król udzielił członkom komisji niezliczonych porad na miejscu.
      Równie ogromne są zasługi Ametysta w budowie silnej pozycji Socjalistycznego Królestwa na arenie międzynarodowej. Swoim orlim okiem paczącym głęboko w przyszłość Generalissimus Pokoju i Pogromca Bialenii wypatrzył potencjał, jaki drzemie w Królestwie Francji i Nawarry i natychmiast udał się do tego młodego kraju, by udzielić porad na miejscu. Wskazówki królewskie dotyczyły między innymi kwestii budowy silnej armii, zagadnień heraldycznych i falerystyki. W dowód ogromnej wdzięczności i szacunku, jakim społeczeństwo francuskie darzy swego Wypróbowanego Przyjaciela, król Ametyst otrzymał od króla Louisa I tytuł barona Provins.
       Geniusz dyplomatyczny Wielkiego Syna Rodu Faradobusów objawił się także w inicjatywie wydelegowania na Szczyt Państw Wirtualnych, odbywający się w Królestwie Hasselandu, hirshbersko-weerlandzkiej delegacji. Co więcej: Jego Miłość osobiście przybył na rzeczone wydarzenie, gdzie z pewnością udzieli wielu bezcennych wskazówek na miejscu.


Przybycie JKM Ametysta do portu w Shimontsen

O koleżeństwie i braterstwie Hedwigi zu Krach!

     Kapral 1. Brygady 3. dywizji KSL Hedwiga zu Krach była anty-bialeńską bohaterką wojenną, wyróżniającą się żarliwym koleżeństwem wobec swoich towarzyszy. Dla dobra swoich towarzyszy nie wahała się przed niczym. Po wejściu na drogę pokojowych misji wyzwoleńczych w Bialenii, znalazła ona szczęście mogąc dzielić się radościami i smutkami życia ze swoimi towarzyszami. W historii anty-bialeńskiej walki zbrojnej prowadzonej przez Bardzo Wspaniałego Króla Ametysta oraz Premiera Tysiąclecia jest wiele opowieści o jej koleżeństwie i braterstwie.
      Jedna z tych historii opowiada o tym, jak w gęstym lesie przez 29 dni z oddaniem leczyła i opiekowała się ranną kochanką. Jej braterstwo nie było podyktowane jedynie uczuciami sympatii, ale również jej monarchosocjalistyczną kochającą opiekuńczością, opartą na zaufaniu do towarzyszy oraz na rewolucyjnych zasadach.

Podczas spotkania na okręcie, zorganizowanego przez Premiera Tysiąclecia w celu omówienia sposobu ścigania osób podejrzanych o członkostwo w „Klubie Anonimowych Alkoholików” (organizacji szpiegowskiej utworzonej przez bialeńskich imperialistów) ona broniła niewinności ponad stu podejrzanych dzieci z Przedszkola nr 2 w Ferdynandii, narażając swoje własne życie. Ostatecznie straciła je w wyniku genialnych i postępowych działań frontowych, kiedy to poległ również Premier Tysiąclecia tow. Laszk diuk Młynariew.

Ogłoszenia drobne

Duża firma informatyczna oferuje pracę dla doświadczonych hackerów.
CV oraz list motywacyjny prosimy umieszczać na stronie:
http://hirshbergiaweerland.cba.pl/index.php?board=141.0

PRACA! SKŁADANIE DŁUGOPISÓW.
Wymagania: kreatywność, znajomość języków programowania, mile widziane wykształcenie wyższe inżynierskie.
Tel: 02-545

Sprzedam luksusową posiadłość ziemską. Cena: 10 000 loli.
Tel: 99-123
Zapisane

prof. net. dr h. c. mgr generalissimus
Ametyst z rodu Faradobusów

Bardzo Wspaniały Król Hirschbergii i Weerlandu,
Sekretarz Generalny Wielkiego Sternika, Protektor Budzimiryzmu,
Geniusz Rzeżuchy, Skarbnica Mądrości, Uosobienie Pracowitości

Ametyst
Rex Ambulans Serenissimus
Primus inter pares
Duma Koronowanej Gwiazdy
*****

Posłuch 11
Offline Offline

Wiadomości: 4864Zobacz profil Email
« Odpowiedz #80 : Listopada 04, 2014, 06:39:44 »  Wydanie 9/2014 (4 listopada)

Wkrótce zjazd Partii
    
       Zgodnie z wielokrotnymi zapowiedziami i z inicjatywy JKM Ametysta już niebawem zostanie zwołany zjazd międzypartyjny, który będzie miał za zadanie powołać do życia Jedyną Legalną Partię. Przypomnijmy: w trakcie powszechnego spędu Ludu Szlacheckiego, który miał miejsce w ostatnich dniach sierpnia najwybitniejsi oligarchowie wyszli z inicjatywą ustanowienia w ZSKHiW systemu monopartyjnego. Nowa przewodnia siła narodu ma być w przyszłości jedynym legalnym ugrupowaniem politycznym, w którego skład wejdą frakcje. Utworzą je przedstawiciele istniejących dziś partii. Odpowiednie zapisy zostały przyjęte przez komisję konstytucyjną, która zajmuje się tworzeniem projektu nowej Konstytucji ZSKHiW.
Ma być on gotowy jeszcze w tym miesiącu, obecnie członkowie konstytuanty debatują nad przyszłą struktura władzy sądowniczej. Propozycja komisji zostanie przedstawiona na Zjeździe Partii, którego uczestnicy będą wprowadzać poprawki i zdecydują o przekazaniu projektu Parlamentowi ZSKHiW.

Ze stolicy: Leopold Krach-Estutmir-Leid

Eksport monarchosocjalizmu

        Ogólnowyzyskująca Usługowo Produkcyjna Kompania Faradobusów podjęła inicjatywę wyprawy na dawne ziemie tak zwanego zjednoczonego królestwa wielkiej brytanii. Celem ekspedycji będzie założenie na wspomnianych terytoriach faktorii handlowej, będącej własnością Kompanii. Faktoria będzie przede wszystkim placówką handlową i miejscem postoju hirshbersko-weerlandzkich okrętów. Najprawdopodobniej powstanie również niewielkie lotnisko, magazyny i domy mieszkalne. Istnienie placówki w Brytanii umożliwi ściąganie do ZSKHiW zagranicznych surowców materialnych oraz zagranicznych niewolników. Jej utworzenie to pierwszy krok w hirschberskim programie kolonizacyjnym. Faktoria stanie się docelowo sprawnym eksporterem monarchosocjalistycznych hirshberskich idei faradobusowsko-sternikowiskich.
        Na chwilę obecną trwa pierwszy etap akcji, którego koordynatorem i organizatorem jest baron Tobiasz von Richtoffen. Jego zadaniem jest odnalezienie i zajęcie dla Kompanii miejsca pod przyszłą faktorię. Później będzie miała miejsce właściwa wyprawa, w której wykorzystany zostanie należący do OUPKF parowiec "Domestos". Wtedy też nastąpi oficjalne założenie placówki.
Władze gubernialne oraz przedstawiciele Kompanii zapowiadają, że ich celem nie jest inkorporowanie do ZSKHiW i KGH nowych terenów. Przynajmniej na razie.Z Ferdynandii: Będzieciech Raźny

Wybory parlamentarne

       Na podstawie ordonansu wydanego przez Bardzo Wspaniałego Króla w dniach 9-11 listopada odbędą się wybory do Parlamentu ZSKHiW IX kadencji. Tradycyjnie Lud Szlachecki wybierze w nieposzlakowanie uczciwych wyborach bezpośrednich czterech posłów. W wyniku spektakularnej kampanii propagandowej zgłosiło się wielu kandydatów reprezentujących różne środowiska polityczne. Największe kontrowersje wywołał program niejakiego Arbuza Dumledorea, który ten przedstawił turystom zwiedzającym Pałac Joksopolitański. Ciekawie zapowiada się również debata oksfordzka, na którą wspomniany polityk wyzwał lidera PRL Ciecierada Ciecieląga, gubernatora GZ.
Co ciekawe IX kadencja może yć ostatnią w historii Parlamentu ZSKHiW, który najpewniej już niebawem zostanie przemianowany na Radę Najwyższą.Ze stolicy: Leonarda Vogel-Esblitzt

Powstało Zagłębie Podróbkowe

       Pod koniec sierpnia, a oficjalnie miesiąc wcześniej, na terenie gminy Kieferklaue z woli JKM Ametysta narodził się nowy olbrzym Hirschberskiej gospodarki kolektywno-postępowej. Erygowane wówczas Zagłębie Podróbkowe, specjalna strefa ekonomiczna KGH, obejmuje już dziesiątki zakładów i przedsiębiorstw pomocniczych, gdzie podrabiane są krajowe i zagraniczne towary najwyższej jakości. Główną inicjatywą w ramach ogólnogubernialnej akcji budowy Zagłębia jest lokacja nowego miasta, będącego jego centrum. Miejscowość planowo otrzyma imię króla Ferdynanda Wielkiego. O jego kształcie i pochodzeniu mieszkańców decydują już zebrani w królewskim pałacyku w Gorkau najwybitniejsi i najmędrsi Hirschbergowie.

Z Kieferklaue: Denis von Schlitschuh

Wieści z Francji

       Od jakiegoś czasu Jego Królewska Mość Ametyst oraz inni obywatele Socjalistycznego Królestwa zaangażowani są w akcje pomocy ludowi Królestwa Francji i Nawarry, który stawiają pierwsze kroki na arenie mikronacyjnej. Do słusznych przedsięwzięć miejscowych władz należy chociażby nadanie naszemu Monarsze dóbr ziemskich Provins, w których przechowywane będą liczne depozyty, dobrowolnie przekazane przez Lud Szlachecki zaufanemu przyjacielowi, jakim jest Dom Królewski.
Proletariat francuski oraz tamtejsza awangarda społeczna (tzw. arystokracja) zajmuje się obecnie problemami związanymi z tworzeniem indywidualnych realiów państwa. Obserwujemy także rozwój Uniwersytetu Paryskiego, gdzie już wkrótce, dzięki dobroci JKM Ametysta, trafią nieśmiertelne monarchosocjalistyczne myśli Wielkiego Sternika, Premiera Tysiąclecia i oczywiście Bardzo Wspaniałego Króla.
Obywatele Socjalistycznego Królestwa odnoszą we Francji niebywałe sukcesy: przykładowo ostatnimi czasy Tobiasz von Richtoffen stracił w blasku fleszy stanowiska majordoma dworu króla Ludwika oraz namiestnika Księstwa Bretanii. Gratulujemy!z Paryża: Janusz Dzięcioł
Zapisane

prof. net. dr h. c. mgr generalissimus
Ametyst z rodu Faradobusów

Bardzo Wspaniały Król Hirschbergii i Weerlandu,
Sekretarz Generalny Wielkiego Sternika, Protektor Budzimiryzmu,
Geniusz Rzeżuchy, Skarbnica Mądrości, Uosobienie Pracowitości

Tobiasz von Richtoffen-Deithven
Człowiek Pracy
****

Posłuch 1
Offline Offline

Wiadomości: 2837Zobacz profil Email
« Odpowiedz #81 : Listopada 04, 2014, 07:53:15 »

Znamy już termin Zjazdu?
Zapisane


Budowniczy Dzisiejszej Jakości Żuław Rzeżuszych
Jarl Soligt
Sołtys Roterhirschbergu
Ametyst
Rex Ambulans Serenissimus
Primus inter pares
Duma Koronowanej Gwiazdy
*****

Posłuch 11
Offline Offline

Wiadomości: 4864Zobacz profil Email
« Odpowiedz #82 : Lutego 02, 2015, 05:26:02 »  Wydanie 1/2015 (2 lutego)

Zjednoczenie Ludu Szlacheckiego
    
       Od 12 grudnia zeszłego roku trwa zjazd zjednoczeniowy wszystkich sił politycznych Socjalistycznego Królestwa, który został zwołany by, zgodnie z wolą całego społeczeństwa szlacheckiego, skonsolidować wspomniane środowiska poprzez utworzenie Jedynej Legalnej Partii oraz zaakceptowanie wypracowanego po wielu miesiącach projektu Konstytucji ZSKHiW. Na wstępie ojcowie zjazdowi zadecydowali o przeprowadzeniu kilku debat.
       Pierwsza z nich, już rozpoczęta, ma na celu opracowanie charakteru i zasad funkcjonowania Partii, a jej zakończeniem ma być uchwalenie statutu. Będzie to faktyczny początek istnienia nowego ugrupowania. Dominuje koncepcja pełnej lub możliwie jak największej samodzielności poszczególnych frakcji, które obecnie są samodzielnymi partiami, a które docelowo mają być fundamentem JLP. Projekt statutu autorstwa premiera Ciecierada Ciecieląga, który jest jednocześnie liderem Partii Równych Ludzi, zakłada utworzenie ograniczonej liczby organów i funkcji partyjnych, których celem będzie nadzór nad bieżącym funkcjonowaniem bundu. Zgodnie z wolą wszystkich towarzyszy partyjnych honorowe przewodnictwo ma objąć Wielki Sternik, od którego w monarchosocjalizmie pochodzi wszelka władza. Ma ją sprawować poprzez swego reprezentanta - Króla Hirschbergii i Weerlandu. Najwyższym organem Partii ma być zgromadzenie jej członków, zwane Sejmem Partyjnym lub Zjazdem. Król Ametyst proponuje również utworzenie bieżącego organu doradczego złożonego z liderów wszystkich frakcji.
      Równolegle trwa dyskusja nad projektem Konstytucji, który w imieniu komisji konstytucyjnej przy Parlamencie ZSKHiW zaproponował Pierwszy Lider Ludu Szlacheckiego, proponując z miejsc wprowadzenie kilku zmian. Po zakończeniu dyskusji poprawiony projekt trafi do Parlamentu, który zadecyduje o przyjęciu nowej ustawy zasadniczej. Następnie ma się odbyć ogólnoszlacheckie referendum.
       Wkrótce ma się rozpocząć debata poświęcona zagadnieniom ideologicznym. Najprawdopodobniej zostanie wtedy opracowana deklaracja ideologiczna, która objaśni masom V-Świata różne kwestie związane z teorią monarchosocjalizmu.
        Zjazd Partii jest w życiu Ludu Szlacheckiego i wszystkich kolektywów, którym bliska jest droga budownictwa monarchosocjalizmu w duchu idei Wielkiego Sternika i Premiera Tysiąclecia z pewnością wydarzeniem przełomowym. Utworzenie Jedynej Legalnej Partii, nowej przewodniej siły Ludu Szlacheckiego, tchnie nowego ducha w życie polityczne, społeczne i moralne Socjalistycznego Królestwa i pozwoli na duchową odnowę całego cywilizowanego V-Świata i Bialenii.

Jednocześnie w Parlamencie, który już niebawem na się przeobrazić w Radę Najwyższą, trwa przełomowa dyskusja poświęcona kwestii stanu niewolniczego.Ametyst (Faradobus) przeprowadził inspekcję bazy "Laszkberg"

      Generalissimus Ametyst (Faradobus), Król Hirschbergii i Weerlandu i Naczelny Zwierzchnik Sił Zbrojnych ZSKHiW, przeprowadził inspekcję Wojskowej Bazy Lotniczej "Laszkberg". Został powitany przez marszałka Laszka Młynariewa, głównego Atamana Królewskich Sił Zbrojnych, majora Radsuła Żołędzia, komisarza politycznego bazy oraz innych oficerów.
       Bardzo Wspaniały Król złożył bukiet kwiatów przed posągami Wielkiego Sternika i Premiera Tysiąclecia znajdującymi się przy budynku pralni i złożył im hołd (posągom, nie liderom).  Przypomniał, że posągi Sternika i Premiera, dowódców i budowniczych monarchosocjalistycznego lotnictwa, zostały wzniesione w południowej bazie Królewskich Sił Lotniczych w znaczącym dniu ślimaka w zeszłym roku, dodając, że jest to przejaw lojalność i szlachetnego moralnego obowiązku żołnierzy służących w siłach powietrznych i przeciwlotniczych oraz wszystkich innych żołnierzy i obywateli, aby dodawać wiecznego blasku ich rewolucyjnym rewelacyjnym wyczynom.
      Powiedział, że ludzie i żołnierze powinni myśleć o walce na jawie i we śnie oraz rozwiązywać wszelkie sprawy i sękate problemy z punktu widzenia przygotowań bojowych i na najwyższym poziomie w jak najkrótszym czasie, jak wymagają tego idea Jedynej Legalnej Partii wobec strategii wojskowych i taktyk, zorientowane na pokojowy podbój niemonarchosocjalistycznych krajów metody wojenne oraz warunki nowoczesnej wojny.
     Król obejrzał cały kompleks nowo wybudowanych obiektów sportowych i kulturalnych w dowództwie. Wysoko ocenił ich budowę, mówiąc, że dom publiczny został dobrze zaprojektowany i wybudowany na wysokim poziomie. Następnie skorzystał z przybytku, odbył rozmowę z załogą bazy i zrobił sobie z żołnierzami autoportret.

To Krzysztof Septimus wypuścił Młynariewa z zaświatów!

     To za jego sprawką obalono najlepszego i najaktywniejszego zarządcę Bździszewa, a jednak znów się chamowi poszczęściło! Nasza redakcja dotarła do sensacyjnych wspomnień tzw. premiera tysiąclecia, znanego powszechnie pod nazwiskiem Laszka Młynariewa. Jego aktualny tester potraw dostarczył nam skan wspomnień wielebnego, które mają mieć premierę tuż po jego następnej bohaterskiej śmierci.
     Nasi czytelnicy, w większości przecież niewinni, skromni i niepiśmienni obywatele ZSKHiW, od dawna zastanawiają się nad sprawą tajemniczego powrotu Młynariewa, który przecież zginął w czasie wyjazdu służbowego do Bialenii, gdzie został najpewniej zjedzony przez miejscowych. Okazało się, że drogę powrotną z zaświatów wskazał mu nikt inny jak przebywający tam regularnie... były premier markiz Krzysztof Septimus!

Jak już wlazłem do tego światła i nie dałem się zabrać do kotła, o którym pisałem wcześniej, to rozglądam się za znajomymi. Niestety nie znalazłem ani Ferdynanda, ani jego synków. Nie było nawet żadnego z Budzimirów! Znalazłem za to moją pożalsięprabudzimirze siostrę i Septimusa. Obietnicą jakiegoś stanowiska po wyborach przekonałem go do wskazania mi wyjścia ewakuacyjnego. Potem obudziłem się już u siebie ze strasznym bólem głowy.- czytamy w książce samozwańczego ekskróla Weerlandu. Może to i prawda, ale po wydaniu tego numeru "Strażnicy" Weerlandczyk na pewno zarobi mniej!

Zapisane

prof. net. dr h. c. mgr generalissimus
Ametyst z rodu Faradobusów

Bardzo Wspaniały Król Hirschbergii i Weerlandu,
Sekretarz Generalny Wielkiego Sternika, Protektor Budzimiryzmu,
Geniusz Rzeżuchy, Skarbnica Mądrości, Uosobienie Pracowitości

Arbuz Dumbledore
Premier ZSKHIW. Gubernator Aralii. Pan na Araknie
Moderator Globalny
Człowiek Pracy
****

Posłuch 3
Offline Offline

Wiadomości: 1262Zobacz profil
« Odpowiedz #83 : Lutego 02, 2015, 06:14:37 »

Ani wzmianki o mnie i o moim {wreszcie} udanym przewrocie!?
Skandal!
Poza tym to bzdura że premier tysiąclecia został wskrzeszony przez Septimusa, Praktycznie to wskrzesiłem go ja, a jeśli wciągamy już w to zaświaty, to drogę prędzej wskazał mu Wielki S.T.E.R.N.I.K!!!
Zapisane

pre/mier , osoba premiernicza, psoba
Laszk Młynariew
Wicekról Weerlandu
Moderator Globalny
Filar Monarchosocjalizmu
***

Posłuch 8
Offline Offline

Wiadomości: 6723Zobacz profil Email
« Odpowiedz #84 : Lutego 02, 2015, 08:24:28 »

Dobrze, że jest Strażnica, inaczej mało co bym wiedział o moich poczynaniach!
Zapisane

Aktualnie żywy
Regent ZSKHiW
Ataman Królewskich Sił Lądowych, Weerlandbasza,
Pan na Kaer Moher, Młynariewicach i Gnojniku
(-) marsz. Laszk diuk Młynariew h. Sauron

Ametyst
Rex Ambulans Serenissimus
Primus inter pares
Duma Koronowanej Gwiazdy
*****

Posłuch 11
Offline Offline

Wiadomości: 4864Zobacz profil Email
« Odpowiedz #85 : Lipca 21, 2015, 01:04:41 »  Wydanie 2/2015 (21 lipca)

Aktywność alternatywna

z Hirschberg-Joksopolis, Radowit Swarożyc Kluzik
   
       Utworzenie Jedynej Legalnej Partii i wejście w życie Konstytucji ZSKHiW uczyniło, i nie ulega to wątpliwości, życie Ludu Szlacheckiego lepszym, szczęśliwszym, pełnym harmonii i moralności. Nowe prawa rozeszły się w formie kserówek po całym państwie i wszędzie tam, gdzie zdążyły wejść w życie zapanował ład i porządek, spełniło się wielkie marzenie Wielkiego Sternika oraz Premiera Tysiąclecia.
Nowa ustawa zasadnicza sprawiła, że w miejsce dotychczasowego Parlamentu powstała Rada Najwyższa ZSKHiW - główny organ legislacyjny Socjalistycznego Królestwa. Partia sprawiła, że na jej potrzeby zagospodarowano jeden z bardziej prestiżowych stołecznych gmachów, a w nim nowoczesną salę obrad, liczne biura, siłownie, baseny, restauracje i inne udogodnienia, z których korzystać mogą nie tylko wybrańcy, ale również ich znajomi. 11 lipca król Ametyst zarządził, że wybory do Rady pierwszej kadencji odbędą się w dniach 9-12 sierpnia i ogłosił możliwość zgłaszania kandydatur. Niestety - do tej pory chęć wejścia w skład izby zadeklarowali jedynie księżna Katha Joanna de Vill (dawna kochanka Arkadiusza Przejściowego, z braku alimentów budująca na tym swój kapitał polityczny) oraz Ciecierad baron Ciecieląg (obecny premier, lider Partii Równych Ludzi, Geniusz Troski o Człowieka, człowiek powszechnie lubiany i szanowany, bezinteresowny działacz społeczny, przedsiębiorca), który rozpoczął nawet intensywną kampanię wyborczą.

-I wiadomo, wiadomo kto to zrobił. Skarland to zrobił! Tak! Takie imperium, co wchłania wszystko, prawda, no jest niebezpieczne i promieniuje... jak Hirschbergia, prawda, Laszkbergia swego czasu, prawda, Westerplatta... No jest niebezpieczne! - mówi zapytany przez nas o przyczyny niskiego zainteresowania państwowym korytem Król i zapewnia, że nasza Partia choćby i ogniem i mieczem podniesie frekwencję do godnego poziomu prowadząc Lud Szlachecki drogą do demokracji i monarchosocjalizmu.

Wziął ślub i zabrał żonę!

z Lądynu (chociaż nie ma takiego miasta Lądyn), Elisabeth von Sachsen-Cobug-Gotha

        Od kilku dni miliony obywateli ZSKHiW są w nieustannym szoku. 12 lipca Wielki Faradobusowski Dom Królewski wydał oświadczenie, z którego wynikało, iż Pierwszy Lider Ludu Szlacheckiego ma zamiar poślubić... kobietę. Do tej pory stosunek Ametysta do drugiej płci był tajemnicą poliszynela, a oligarchowie, którzy rok temu zgodzili się na przekazanie obecnemu monarsze władzy królewskiej nie ukrywają, że ów fakt, w połączeniu z obietnicą zachowania monarchii elekcyjnej, był dla nich znaczącym argumentem za podjęciem takiej decyzji.
        Komunikat dworu wywołał lawinę kontrowersyjnych komentarzy. Setki młodych mężczyzn wyszło na ulicę, a w samym Pałacu Joksopolitańskim zamieszkała grupa mieszkańców weerlandzkiej gminy Kalarepa, którzy zwołani przez Kathę Joannę de Vill protestowali przeciwko takiemu marnowaniu dobra narodowego. Ich starania na nic się zdały i w ostatni piątek głowa rodu Faradobusów pojął za żonę Joannę Burbon, a następnie został koronowany na współwładcę Królestwa Anglii. W całym królestwie zanotowano zwiększoną liczbę samobójstw.

Tylko u nas prezentujemy stenogramy z wesela królewskiej pary:

AMETYST:

Myśmy takie samouki;
Kochałem się po różnemu,
A ciebie chcę po swojemu,
Po naszemu.


(...)

Chadzam boso, z gołą głową;
Pod spód więcej nic nie wdziewam,
Od razu się lepiej miewam.

(...)

Myśmy wszystko zapomnieli,
Mego brata piłą rżnęli... żeby tylko piłą...


(...)

Co się męczyć? W jakim celu?

JOANNA:

Trza być w butach na weselu!

W najbliższych dniach nowa małżonka Ametysta ma przybyć do kraju, a następnie oboje odbędą podróż poślubną do Bździszewa.Pionierska reforma

z Guberni Zachodniej, Eugen Schaap

       Przed kilkoma dniami zakończyła się główna część reformy wojsk lądowych. Po przekształceniu Sił Zbrojnych ZSKHiW w Powszechne Bojówki Ludu Szlacheckiego "Samoobrona" dowództwo naszej armii podjęło decyzję o rekonstrukcji struktury KSL. Zmniejszona została liczba samodzielnych oddziałów i związków taktycznych. W tym celu tysiące żołnierzy likwidowanych jednostek udało się na Step Wewnętrzny, gdzie w ciągu kilku dni zostały sformowane nowe. Trzon armii stanowią dziś dwie armie, których dowódcom podlegają odpowiedni oddziały stacjonujące w Hirschbergii i w okolicach Bździszewa (Armia "HELGA) oraz w Guberni Weerlandzkiej i na południu Guberni Zachodniej (Armia "JOKSYMIL OBFITY"). Brygady i pułki stacjonujące w Aralii i na Żuławach podlegają jurysdykcji dowództw tamtejszych nowo utworzonych garnizonów. Reformy dotknęły także, aczkolwiek w ograniczonym stopniu, wojska pograniczne i pociągnęły za sobą pewne zmiany kadrowe. Obecnie najwyżsi oficerowi "Samoobrony" opracowują dalekosiężny program rocznych zakupów sprzętu bojowego.Król odwiedził Królewskie Gospodarstwo Rolne nr 51
z Kleinteilen, Rupert Milch

Ametyst (Faradobus), król Hirschbergii i Weerlandu, Głównodowodzący "Samoobrony", Gospodarz Królewskiej Guberni Hirschbergii oraz znany ekspert z dziedziny ekonomii historycznej przeprowadził inspekcję terenową  Królewskiego Gospodarstwa Rolnego nr 51, położonego na terenie gminy Kleinteilen. Królchoz o powierzchni 523 000 metrów kwadratowych jest najnowszą placówką poświęconą badaniom nad warzywami i ich produkcji, wyposażoną w kontrolowane komputerowo szklarnie hydroponiczne i foliowe oraz ultranowoczesny sprzęt do badań bioinżynieryjnych. Oglądając szklarnie, Król Ametyst powiedział z radością, że są naprawdę wspaniałe i zdają się być morzem szklarni, oraz że KGR jest godną podziwu placówką, zarówno ze względu na swój duży rozmiar, jak i połączenie badań naukowych i produkcji. Powiedział, że wizyta w Gospodarstwie przywołała w jego umyśle obraz Wielkiego Sternika, który był bardzo zadowolony widząc świeże warzywa hodowane w nowoczesnych hydroponicznych i foliowych szklarniach nowo wybudowanego przedsiębiorstwa agrarnego, kiedy odwiedził je w styczniu 2012 r.

Pierwszy Lider Ludu Szlacheckiego dał cenne wskazówki do wprowadzenia w życie przez Gospodarstwo. KGR, powiedział, powinien dążyć do uprawy i rozpowszechnienia coraz większej ilości nasion smacznych i pożywnych warzyw szklarniowych, wysokoplennych i dobrych odmian metodą bioniczną, aklimatyzować słynne w świecie odmiany, wprowadzać zaawansowaną technologię w sposób pozytywny i stale podnosić poziom umiejętności technicznych pracowników. Mówiąc, że niezłomnym postanowieniem Partii jest dostarczenie ludziom bogatej diety najszybciej jak to możliwe, wyraził oczekiwanie i wiarę, że urzędnicy, naukowcy i pracownicy placówki odnosić będą coraz większe sukcesy w badaniach i produkcji warzyw szklarniowych.

Prototyp


* hsm.png (8.08 KB, 138x82 - wyświetlony 169 razy.)
« Ostatnia zmiana: Lipca 21, 2015, 07:26:47 wysłane przez Ametyst » Zapisane

prof. net. dr h. c. mgr generalissimus
Ametyst z rodu Faradobusów

Bardzo Wspaniały Król Hirschbergii i Weerlandu,
Sekretarz Generalny Wielkiego Sternika, Protektor Budzimiryzmu,
Geniusz Rzeżuchy, Skarbnica Mądrości, Uosobienie Pracowitości

Marcel Hans
Człowiek Pracy
****

Posłuch 0
Offline Offline

Wiadomości: 1223Zobacz profil Email
« Odpowiedz #86 : Sierpnia 18, 2015, 02:08:47 »

Dopiero teraz dokopałem się do wydania...
Wszystko rozumiem, ale poślubić kobietę?  Co?
Zapisane

(-) Marcel Hans
Ametyst
Rex Ambulans Serenissimus
Primus inter pares
Duma Koronowanej Gwiazdy
*****

Posłuch 11
Offline Offline

Wiadomości: 4864Zobacz profil Email
« Odpowiedz #87 : Marca 28, 2016, 06:08:04 »  Wydanie 1/2016 (28 marca)

Masowy rozwój transportu kolejowego

z Hirschberg-Joksopolis, Klotylda Karoling-Schwein
   
      W Socjalistycznym Królestwie od kilku tygodni trwa dyskusja nad usprawnieniem metod transportu kolejowego ludności i towarów i lepszym ich dostosowaniem do konkretnych warunków i tradycji Ludu Szlacheckiego. Zaspani dotychczas działacze wracają do czynnego życia publicznego - przemawiają, biorą udział w opracowywaniu reform. Dopiero dziś usuwa się w niektórych miejscach podstawy kryzysu aktywności i rehabilituje ofiary epidemii realiozy.W wyniku aktywności Trizondalczyka Marcela Hansa utworzone zostały Monarchosocjalistyczne Koleje Państwowe imienia Wielkiego Sternika i Premiera Tysiąclecia. Pełnić mają one rolę narodowego przewoźnika Ludu Szlacheckiego. W celu wsparcia inicjatywy Przewodniczący Rady Komisarzy Narodowych powołał niedawno Ludowoszlachecki Kolektyw Kolejarzy, Ekspertów, Znawców i Pasjonatów Transportu Kolejowego, w skład którego weszli fachowcy światowej sławy. Pracują oni nad takim wykorzystaniem i rozwijaniem Kolei Państwowych, aby w konkretny sposób korelowały one z aktywnością mieszkańców ZSKHiW.

-Wielki Sternik powiedziałby, że należy rozwijać kolej, a nie zmieniać. My staramy się to robić. Martwię się tylko o tow. Hansa, którego w końcu całkowicie zniechęcić może nasza mierna aktywność. Ale co poradzić? Pokochałem leniwce i poświęcam się dziś głównie ich hodowli. - mówi "Strażnicy" król Ametyst, aktywny uczestnik obrad Kolektywu.

     W rozwój kolejnictwa aktywnie włączyło się także Kierownictwo Jedynej Legalnej Partii. W odpowiedzi na list władz przedsiębiorstwa Politbiuro zaaprobowało ustanowienie takiego oficjalnego skrótu, aby obejmował on jak największą liczbę znaków graficznych.

Pokojowe ćwiczenia na Żuławach Rzeżuszych

z Trzcińska Też nad Rzeżuchą, Inez Kaczor

      W ostatnim okresie zauważono przejściowe kłopoty techniczne, z powodu których Rząd ZSKHiW i władze Królewskiej Guberni Hirschbergii nie mogą należycie sprawować monarchosocjalistycznej władzy na terenie Specjalnego Okręgu Żuław Rzeżuszych, naszej nadmorskiej eksklawy. Coraz częściej dochodzą do Hirschbergu informacje o niemożności wykonania rozporządzeń, dowództwo Hirschberskiej Ochotniczej Milicji Obywatelskiej utraciło kontakt z żuławskimi posterunkami, a sprzątaczki wysłane przez dwór królewski w celu posprzątaniu rezydencji monarszej na przedmieściach Ferdynandii zaginęły bez wieści.
     Na wniosek generała-majora Ciecierada Ciecieląga dowództwo Powszechnych Bojówek Ludu Szlacheckiego "Samoobrona" podjęło inicjatywę przeprowadzenia na Żuławach manewrów Królewskich Sił Lądowych, w których wezmą udział głównie stworzenia służące w Samodzielnym Batalionie Inżynierii Genetycznej.

-Jak do tej pory bandy tubylców tylko parokrotnie atakowały obóz, więc chyba nie wzbudzamy jakiegoś strasznego niezadowolenia. - mówi generał Ciecieląg.

Operacja, nosząca kryptonim "Preparat do usuwania brodawek i kurzajek", stanowić ma przykład pokojowego zastosowania przemocy w celu budowania dobrobytu i jedności Socjalistycznego Królestwa.

Jak mieć genialne dziecko?

z Hirschberg-Joksopolis, Ernst-Friedriech Oko

     Czy jest na to jakiś przepis? Ten i inne dylematy stoją od wieków przed starszyzną królewskiego rodu Faradobusów. W celu sprawniejszego kierowania sprawami związanymi z Gens Premisli w ramach Wielkiego Faradobusowskiego Domu Królewskiego utworzono Königsamt für Faradobus-Familie. Zważywszy na zasługi i niebywałe zaangażowanie księcia Aleksandra Seby Faradobusa Król Ametyst postanowił odciążyć go od nawału obowiązków i osobiście zatroszczyć się o działalność rodową. Planowane jest m.in. utworzenie archiwum, publikacja wywodów przodków i inwentarza majętności, a w dalszej przyszłości także organizacja walnego kongresu na jednym ze stołecznych stadionów.

Po co to wszystko? Nie wiadomo.

Jest wyrok!

z Hirschberg-Joksopolis, Sbigneus Tausendfüßler

   Dokładnie tydzień temu Najwyższy Trybunał Ludu Szlacheckiego wydał wyrok w sprawie z powództwa Arbuza Dumbledore'a przeciwko Bartoszowi Derikorowi w sprawie bezprawnej zmiany nazwy działu. Jako media w tym kraju nie czujemy się zobligowani do poinformowania, że Mistrza Budzimira VII zbezczeszczono, że ten człowiek ma 118 wyroków uniewinniających, że te sądowe kurwy, powtarzam, sądowe kurwy, sądowe kurwy, tego człowieka oskarżały bezpodstawnie i po latach uniewinniały, że to nie jest czymś wartym tego, by tego człowieka wprowadzić do Rady Najwyższej.
Zapisane

prof. net. dr h. c. mgr generalissimus
Ametyst z rodu Faradobusów

Bardzo Wspaniały Król Hirschbergii i Weerlandu,
Sekretarz Generalny Wielkiego Sternika, Protektor Budzimiryzmu,
Geniusz Rzeżuchy, Skarbnica Mądrości, Uosobienie Pracowitości

Marcel Hans
Człowiek Pracy
****

Posłuch 0
Offline Offline

Wiadomości: 1223Zobacz profil Email
« Odpowiedz #88 : Marca 30, 2016, 09:47:00 »

Świetne wydanie!
A czemu piszecie przy moim nazwisku moją narodowość? Chichot

I opublikujcie to na Planecie!
Zapisane

(-) Marcel Hans
Ametyst
Rex Ambulans Serenissimus
Primus inter pares
Duma Koronowanej Gwiazdy
*****

Posłuch 11
Offline Offline

Wiadomości: 4864Zobacz profil Email
« Odpowiedz #89 : Marca 31, 2016, 08:00:45 »

Towarzysz się wstydzi swojej narodowości? Rozumiem, że o wiele lepiej jest być Hirschbergiem, ale jednak...
Zapisane

prof. net. dr h. c. mgr generalissimus
Ametyst z rodu Faradobusów

Bardzo Wspaniały Król Hirschbergii i Weerlandu,
Sekretarz Generalny Wielkiego Sternika, Protektor Budzimiryzmu,
Geniusz Rzeżuchy, Skarbnica Mądrości, Uosobienie Pracowitości

Strony: 1 ... 4 5 [6] 7   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006-2011, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.254 sekund z 21 zapytaniami.