Zjednoczone Socjalistyczne Królestwo Hirschbergii i Weerlandu
Stycznia 20, 2022, 03:46:25 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Rozprawa apelacyjna [Derikor vs Monde]  (Przeczytany 407 razy)
Pansy Anclar
Gość
« Odpowiedz #15 : Czerwca 02, 2013, 08:28:57 »

Dziękuję.
Proszę ostatniego świadka, pana Laszka Młynariewa. Proszę również opisać dyskusję jaka miała wtedy miejsce.
Do wtorku włącznie.
Erick Monde
Duma Koronowanej Gwiazdy

Posłuch -2

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #16 : Czerwca 03, 2013, 10:48:12 »

Przepraszam, że pytam, a będę mógł zadać pytania świadkom?
P.S. Oskarżyciela pytałem o wszystkie możliwe kary. A po drugie Oskarżyciel był Archibokassą więcej niż dwa razy (na tym forum).

Dowódca AAN
Dowódca AFM
generał lejtnant
Pansy Anclar
Gość
« Odpowiedz #17 : Czerwca 03, 2013, 04:40:59 »

Na przyszłość przestrzegam przed odzywaniem się niepytanym, następnym razem oskarżonego czeka kara porządkowa.
Wyrażam zgodę na zadanie pytań przez oskarżonego, zastrzegam sobie jednak prawo do wybrania momentu, gdy będzie mógł to zrobić  Mrugnięcie
Laszk Młynariew
Wicekról Weerlandu
Moderator Globalny
Filar Monarchosocjalizmu

Posłuch 8

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #18 : Czerwca 03, 2013, 07:13:42 »

Dobra, a więc było tak: Król przedstawił w parlamencie Ustawę ws. zmiany treści uchwały z dnia 03.05.2012 roku (mojego autorstwa) i otworzył debatę w jej sprawie. Na samym początku Erick Monde stwierdził "<załamka> kolejny trup z szafy!", a następnie dość pogardliwie dodał "Ale przy takich posłach to na 100% przejdzie". Następnie wywiązała się dyskusja. Po jednej z moich wypowiedzi oskarżony uznał, że: "Laszku zmodyfikuj sobie (genetycznie) avatar bo wyglądasz jakby ci kilku klepek brakowało.", co jest ewidentnie obraźliwe. Potem rozmowa jeszcze chwilę trwała, a następnie przeszliśmy do głosowania. Oskarżony w jego trakcie zapytał się "A co to są "protisty"?" No to mu z Ciecieradem odpowiedzieliśmy. Król nałożył za to na nas i na oskarżonego karę. Wtedy Monde się rozbestwił. Stwierdził, że: "Co do kary zgłaszam sprzeciw! Jak chcesz to mnie zaskarż. Znowu karzesz mnie za nic, nie pierwszy raz..." Warto zauważyć, że wypowiadał się jeszcze potem, w trakcie następnego głosowania, a także obrażał posłów, np. nazywając Ciecierada lizusem. Przypominam też, że Monde już podczas wcześniejszych obrad otrzymał karę porządkową, której rzecz jasna także nie zapłacił. 

Aktualnie żywy
Regent ZSKHiW
Ataman Królewskich Sił Lądowych, Weerlandbasza,
Pan na Kaer Moher, Młynariewicach i Gnojniku
(-) marsz. Laszk diuk Młynariew h. Sauron

Pansy Anclar
Gość
« Odpowiedz #19 : Czerwca 04, 2013, 11:49:13 »

Dziękuję.
Oskarżony może teraz zadać pytania do świadków.
Erick Monde
Duma Koronowanej Gwiazdy

Posłuch -2

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #20 : Czerwca 05, 2013, 10:58:29 »

Dziękuję za głos!
Zanim przejdę do pytań spróbuję podsumować zeznania świadków. Wszyscy jak jeden mąż nadinterpretowali pewne fakty i zdarzenia. Nikt nie ustrzegł się komentowania tych faktów. Padły takie słowa jak: pogardliwie, obraźliwie, natrętnie, wrogie itd. Wszystkie te słowa niosą ładunek emocjonalny, a to znaczy, że wszyscy świadkowie są wrogo nastawione do mojej osoby, a to znaczy, że nie są obiektywni. Jak wobec tego Wysoki Sąd ma wydać sprawiedliwy wyrok, skoro wszyscy świadkowie są do oskarżonego uprzedzeni? Jak ich wypowiedzi mogą być obiektywne?

Ale wróćmy do pytań. Świadek Młynariew i świadek Ciecierad powiedzieli, że moje słowa były obraźliwe. A czy prześmiewczy rysunek ukazujący moją osobę z fryzurą afro nie był obraźliwy? Taki rysunek opublikował oskarżyciel 21 marca tego roku B. Deriktor. http://hirshbergiaweerland.cba.pl/index.php?topic=2121.15
Na to jakoś nikt się nie oburzył. Pytam więc świadka Arkadiusza II Filipa, czy publikacja tego rysunku w Parlamencie nie zasługuje na karę??

Świadek Młynariew zacytował moje słowa: "karzesz mnie za nic, nie pierwszy już raz". Czyli już nie raz zdarzyło się Archibokassie użycie nieuzasadnionej kary? Chciałem spytać obecnego Archibokassę ile przeciętnie trwa debata w parlamencie (ile dni)?

A świadka Ciecieląga chciałbym spytać czy świadka uwaga cyt.: "Protisty? Biologia na poziomie pierwszej klasy gimnazjum się kłania" była świadka zdaniem nieobraźliwa?
Dziękuję, to wszystko.

Dowódca AAN
Dowódca AFM
generał lejtnant
Mistrz Budzimir VII
Arcypatriarcha
Primus inter pares
Filar Monarchosocjalizmu

Posłuch 8

« Odpowiedz #21 : Czerwca 05, 2013, 03:18:12 »

Sprzeciw! Świadkowie zawsze są subiektywni! Przytyki owszem były, jednak to była debata, zaburzanie głosowania tylko po to, by komuś dowalić i zadać niezwiązane z tematem pytanie to co innego. Do tego zacytowałeś wypowiedź Ciecierada za którą dostał grzywnę. On zapłacił, Ty nie!

Arcypatriarcha Wszechbudzimiryzmu
Władca Wielkiego Budzimiratu Apfelinsnel
Prawdziwy Weerlandczyk, a nie jakieś nieokreślone coś!
(-) Mistrz Budzimir VII Bartosz Derikor

Arkadiusz II Filip
Słońce Ludów

Posłuch 5

Audiencja GG- 28373368, Steam- Starożytni Rosjanie

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #22 : Czerwca 06, 2013, 01:58:42 »

Pytam więc świadka Arkadiusza II Filipa, czy publikacja tego rysunku w Parlamencie nie zasługuje na karę??

Sędzina dręczyła mnie abym odpowiedział również i w tym wątku. Odpowiem więc- po pierwsze rysunek pojawił się w trakcie debaty. Gdyby jego autor zakłócił głosowanie to zapewne zostałby ukarany. Nie rozumiem też co jest obraźliwego w loczkach- przecież nie dorysowano Towarzyszowi swastyki, penisa lub też innego wulgarnego czy w inny sposób obraźliwego symboli.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 10, 2013, 02:13:17 wysłane przez Arkadiusz II Filip » Zapisane

(-) Arkadiusz II Filip von Wettyn od Rzepichy z Faradobusów
Król Hirschbergii i Weerlandu, Półksiążę Aralii, Lord Aleksandrowski,
Naczelny Zwierzchnik Sił Zbrojnych, Dobrodziej Wszystkich Aralskich Dzieci,
Pan na Arkopolis, Palikotau, Ulaanbaatar, Złotopolicach, Kastlu itp. itd.
Pansy Anclar
Gość
« Odpowiedz #23 : Czerwca 06, 2013, 04:25:01 »

Dziękuję.
Z tego co mi wiadomo świadek Ciecieląg ma problemy z pojawieniem się tu, kończmy więc szybko.
Proszę o mowę końcową oskarżyciela.
Mistrz Budzimir VII
Arcypatriarcha
Primus inter pares
Filar Monarchosocjalizmu

Posłuch 8

« Odpowiedz #24 : Czerwca 07, 2013, 08:51:58 »

Swoje stanowisko już zaprezentowałem po wielokroć. Nie będę się powtarzał. Przestępstwo musi zostać ukarane.

Arcypatriarcha Wszechbudzimiryzmu
Władca Wielkiego Budzimiratu Apfelinsnel
Prawdziwy Weerlandczyk, a nie jakieś nieokreślone coś!
(-) Mistrz Budzimir VII Bartosz Derikor

Pansy Anclar
Gość
« Odpowiedz #25 : Czerwca 07, 2013, 09:03:31 »

Dziękuję, proszę o ostatnią mowę mowę końcową oskarżonego.
Erick Monde
Duma Koronowanej Gwiazdy

Posłuch -2

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #26 : Czerwca 08, 2013, 11:12:50 »

Wysoki Sądzie!
W czasie procesu zeznawali świadkowie, zeznawał sam oskarżyciel, zeznawałem i ja. Tak oskarżyciel jak i świadkowie jednogłośnie uważali, że jestem winny. Bezkarnie przerwałem debatę- największą świętość tego kraju. Wiem, że świadkowie najchętniej spaliliby mnie na stosie i to bez wyroku.
Co ciekawe, na samym oskarżycielu ciąży więcej zarzutów, a jakoś nikt go nie skarży. Wymienię tylko kilka najpopularniejszych;
14 września 2012 oskarżyciel jakoś zapomniał o prawie, gdy razem ze swoimi  siepaczami wtargnął do mojego lokalu w Araknie. Tego samego dnia żołnierz PMOBu dokonuje ataku terrorystycznego w siedzibie ASPRu.
6sierpnia 2012 oskarżyciel zamieścił zdjęcie krawaciarzy, za co nie został ukarany. Nie wspomnę już o niedawnej okupacji Aralii, która też była sprawką oskarżyciela, tak jak istnienie Joksymila, którego co prawda nie "stworzył" ale jako administrator mógł usunąć, a nie usunął. To w dużym skrócie wyczyny B. Deriktora, ale kiedy ja zadaję pytanie w Parlamencie (pytanie było na temat) to od razu jestem przestępcą najgorszego sortu. Tak wygląda sprawiedliwość?
Ale wróćmy do świadków (a zwłaszcza Arkadiusza II Filipa). Wszyscy jak jeden mąż stwierdzili, że kara była zasadna. To ciekawe bo jakoś za nazwanie mnie cytuję: "smarkaczem" jakoś nikt kary nie dostał.
Świadek twierdził też cyt.:"W Konstytucji nie ma ani mnie, ani Towarzysza" przecież nie chodzi o to, żeby byli tam ludzie, a prawa. Świadek dobrze wie, że nasze prawo jest bardziej dziurawe od szwajcarskiego sera. I świadek świetnie się w tych "dziurach prawniczych" kryje. Tylko kiedy ja coś zrobię, nagle wszyscy sobie przypominają, że jest prawo. Ale prawo ma być dla wszystkich, a nie dla "motłochu".

Na koniec jeszcze słów kilka o długości debaty,(o którą tyle razy prosiłem).
Debata tematyczna o priorytetach ludzi pracy w działaniach na rzecz rewolucji była tak ważna, że trwała od19kwietnia do 8maja. Natomiast bardzo ważna debata ws określeniu kompetencji Narodowego Komisariatu Dyplomacji trwała od 4 do 13sierpnia. Skoro w/w debaty chociaż na błahe tematy trwały tak długo, dlaczego debata o mutantach trwała 24godziny? Gdzie się Archibokassie tak śpieszyło? To o ważnych sprawach dyskutujemy długo czy o błahych?

Podsumowując, owszem zadałem pytanie w trakcie debaty- zgadza się. Ale nie było to pytanie w stylu: "gdzie jest bimber?" Jakie zadał oskarżyciel w trakcie poprzedniego procesu. Zadałem proste, rzeczowe pytanie. Nie można debaty wstrzymać? Bo co to jest, pociąg pospieszny? Ale kiedy ja jestem (w Parlamencie) obrażany, wyśmiewany itd. to wszystko jest "cacy", wtedy prawa nie ma. Ale spróbowałbym zadać pytanie w czasie "świętej" debaty- ojej! Kara śmierci, od razu!
Proszę więc Wysoki Sąd o możliwe jak najmniejsze złagodzenie wyroku. Dziękuję.

Dowódca AAN
Dowódca AFM
generał lejtnant
Pansy Anclar
Gość
« Odpowiedz #27 : Czerwca 08, 2013, 06:40:41 »

Dziękuję.
Wyrok zostanie wydany w poniedziałek.
Pansy Anclar
Gość
« Odpowiedz #28 : Czerwca 10, 2013, 02:02:08 »

Wyrok w imieniu Narodów Hirschberskiego, Weerlandzkiego, Aralskiego oraz Nielegalnych Imigrantów.

Wydany dnia 10 czerwca 2013 roku w Hirschberg-Arkopolis

Sąd po ponownym rozpatrzeniu sprawy 9 z powództwa Bartosza Derikora przeciwko Erickowi Monde- Kovacsowi

postanawia zmniejszyć grzywnę nałożoną p. Monde-Kovacsowi dnia 10.03.13 do wysokości 650 loli.
Kwotę tą należy wpłacić na konto Rządu do 25 czerwca 2013 roku. W razie niedokonania wpłaty, Sąd przyznaje Rządowi ZSKHiW prawo do pobrania z konta winnego kwoty równej dwukrotnej wartości nowej grzywny (tj 1300 loli).

Jednocześnie zmniejsza się do 600 loli kary przyznane p. Ciecielągowi i p. Młynariewowi. Proszę Rząd o oddanie wyżej wymienionym ich nadpłaty.

Uzasadnienie:
Niewątpliwie w Parlamencie doszło do zakłócenia dyskusji. Nie uważam jednak, by słowa, które padły, były podstawą do wymierzenia najwyższej z możliwych kar (regulaminowo jest to 1000 loli).
Kara pana Mondego jest wyższa od kar pozostałych ukaranych, ponieważ pan Monde w chwili otrzymania kary nie zapłacił jeszcze poprzedniej.

(-) Pansy Anclar- Swarzewska

Proszę o zamknięcie wątku.
edycja: poprawa daty
« Ostatnia zmiana: Czerwca 10, 2013, 04:04:36 wysłane przez Pansy Anclar-Swarzewska » Zapisane
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006-2011, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.188 sekund z 20 zapytaniami.