Zjednoczone Socjalistyczne Królestwo Hirschbergii i Weerlandu
Grudnia 02, 2021, 11:20:48 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Raport podsumowujący prace IBW  (Przeczytany 463 razy)
Ciecierad Ciecieląg
Czcigodny Gubernator Wszechzachodu
Wielki Elektronik
Filar Monarchosocjalizmu

Posłuch 0

Numer gg: 48274042

Zobacz profil Email
« : Lutego 26, 2014, 10:49:46 »

Towarzyszu Premierze Wielki Sterniku Ericku Monde, składam raport z mojej działalność w IBW.

Na początku mojej pracy na stanowisku dyrektora IBW zająłem się projektem wyhodowania dinozaura z kury, dzięki modyfikacjom genetycznym. Dla realizacji projektu zakupiłem 2000 jaj kurzych, kosztem 1056 loli. W międzyczasie Instytut zarobił 1 mln loli poprzez wypożyczenie Uniwersytetowi Hirschberskiemu podwodnego kutra torpedowego HMS Rekin. Modyfikowane kury hodowane był w Centrali IBW, co jednak było stanem tymczasowym i zamierzałem je ulokować w osobnej placówce, na co wpływ miały protesty aralskich ekologów. W ten sposób, w biurze Krzysztofa Septimusa, ówczesnego zarządcy Guberni Zachodniej(wtedy chyba jeszcze Guberni Bździszewo), znalazła się oferta o następującej treści:

Obiecywałem w kampanii wyborczej, że będę zwalczał pustkę w Bździszewie jako poseł w parlamencie. Obietnic trzeba dotrzymywać i choć wybory nie są jeszcze rozstrzygnięte, to mam propozycję. Jak wiemy w Bździszewie jest bardzo dużo niczego, a co za tym idzie wolnej przestrzeni. Właśnie przestrzeń jest potrzebna Instytutowi Badań Wojskowych. Dinozaurów nie pomieścimy w hangarze, więc potrzebujemy olbrzymiego terytorium, na którym po ,,wytworzeniu" będzie je można hodować. Bździszewo jest najlepszym kandydatem bo:

1. Tutaj jest najmniej terenu zabudowanego
2. Tutaj nie ma aktywności,a umiejscowienie tu ważnego obiektu chociaż trochę aktywność zwiększy

Korzyść mają więc obie strony.

Tylko jakie stawiam warunki?
A no takie, że GB dofinansuje dość mocno budowę tego czegoś gdzie dinozaury będziemy hodować(cenę by się uzgodniło). W zamian ma oczywiście minimalnie zwiększoną aktywność i proponuję mówmy 5% dochodu z hodowli dinozaurów.

Co Ty na to Towarzyszu Septimus?

Nie otrzymałem odpowiedzi od tow. Septimusa, jednak nowy Czcigodny Gubernator Wszechzachodu zgodził się na sfinansowanie 2/3 kosztów budowy placówki, a w zamian GZ otrzymuje 10% dochodów tejże palcówki(nie przynosi ona dochodów). Instytut zapłacił 1/3 kosztów, a więc 160 000 loli. Dalszy ciąg badań na dinozaurami opiszę w dalszej części raportu. Kiedy Park Jurancki im. Ericka Monde rozwijał swoją działalność, w Centrali podjęto decyzję o budowie obserwatorium astronomicznego i tak powstało Królewskie Obserwatorium Astronomiczne, położone na Stepach Wewnętrznych. Na jego budowę wydano zaledwie 15 000 loli.

Latem 2013 roku Centralę zwiedzała wycieczka Weerlandzkich dzieciktóre ukradły nam cały sprzęt. Wkrótce po tym, nawiązałem współpracę z Fundacją Białej Róży, która wspomagała IBW finansowo, aż do rozwiązania umowy. Przedtem Fundacja wyremontowała wszystkie budynki Centrali. Stworzona została sztuczna szczęka z kwarcu dla śp. Ramona Serano-Lopeza IV. Ostatnio została zbudowana mobilna kwatera dla dowództwa KSZ.

W ramach IBW utworzona została Hirschbersko-Weerlandzka Agencja Kosmiczna, obejmująca zarząd na Królewskim Obserwatorium Astronomicznym. HWAK podpisała umowę z Aryuńskim Ośrodkiem Kosmicznym. Umowa tutaj:
http://hirshbergiaweerland.cba.pl/index.php?topic=2624.msg32675#msg32675

W ramach działań IBW, Bartosz Derikor poprowadził program kosmiczny SWEK, którego rpzebieg widać tutaj:
http://hirshbergiaweerland.cba.pl/index.php?topic=2857.0

A teraz pozostałe placówki:

1) Filia IBW nr. 1 - to to działa jeszcze? O tej filii wiem tyle, że podobno istnieje, więc najprawdopodobniej nie działa. Filia ta stworzyła pomnik Hermana Pole, wypełniony kwasem, który stanął tam u Was w Aralii, transporter HW-2 "Jaromir
i działo samobieżne IBW1-813 "Czuburaszka"., a także projekt munduru polowego dla KSL.

2) Filia nr. 2 - W tej filii z kolei  opracowano:
takie coś. Mówią, że to bombowiec:

bojowy egzoszkielet

karabin laserowy
karabin LEPER
rakiety JP-666

3) Park Jurancki im. Ericka Monde

- wznowienie przerwanych badań nad dinozaurami 1 kwietnia 2013
- uzyskanie kur z zębami 16 kwietnia
- uzyskanie kur z rozwiniętymi ogonami 2 maja
-  uzyskanie mięsożernych kur 30 maja
- przejście kur do ,,stadium" archeopteryksa 3 czerwca
- pozbycie się piór przez archeopteryksy
- próba nauczenie dinozaurów sztuki czytania 18 września(próba się nie powiodła
- uzyskanie welociraptorów, mikroraptorów i deinonychów, nie pamiętam daty
- rozpoczęcie handlu dinozaurami 26 października (łącznie zarobiliśmy 45 000 loli)
- uzyskanie jedynego, jak do tej pory, alioramusa 9 listopada

Obecnie placówka prowadzi badania związane z kośćmi dinozaurów, znalezionych w Trizondalu

4) Królewskie Obserwatorium Asatronomiczne
Tu tylko zakupiliśmy trzy nowe teleskopy, które kosztowały łącznie 300 000 loli.

Koniec. Alem się napisał. Dość mam. Jakbyś czegoś nie był jeszcze pewien, to pytaj.
« Ostatnia zmiana: Lutego 27, 2014, 10:42:38 wysłane przez Ciecierad Ciecieląg » Zapisane

Zarządca Guberni Zachodniej,
Główny Znachor Sił Zbrojnych ZSKHiW,
Dyrektor IBW, Lord Grabben, Najgenialniejszy Teoretyk Monarchosocjalizmu Stepowego, Geniusz Troski o Człowieka, Krwawy Kursor - Pogromca Botów
Dziabaducha,
(-) gen-mjr dr Ciecierad hrabia Ciecieląg

Laszk Młynariew
Wicekról Weerlandu
Moderator Globalny
Filar Monarchosocjalizmu

Posłuch 8

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #1 : Lutego 26, 2014, 11:18:51 »

Wreszcie ktoś dostrzegł moje wiekopomne badanie. Moja praca nie poszła na marne! Dzięki niej ktoś dobrze wypadł w sprawozdaniu.

Aktualnie żywy
Regent ZSKHiW
Ataman Królewskich Sił Lądowych, Weerlandbasza,
Pan na Kaer Moher, Młynariewicach i Gnojniku
(-) marsz. Laszk diuk Młynariew h. Sauron

Mistrz Budzimir VII
Arcypatriarcha
Primus inter pares
Filar Monarchosocjalizmu

Posłuch 8

« Odpowiedz #2 : Lutego 26, 2014, 11:59:22 »

Brawo! Teraz Monde nas dofinansuje!

Arcypatriarcha Wszechbudzimiryzmu
Władca Wielkiego Budzimiratu Apfelinsnel
Prawdziwy Weerlandczyk, a nie jakieś nieokreślone coś!
(-) Mistrz Budzimir VII Bartosz Derikor

Ciecierad Ciecieląg
Wielki Elektronik
Filar Monarchosocjalizmu

Posłuch 0

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #3 : Lutego 27, 2014, 10:46:41 »

Tak w ogóle, to HWAK ma 2 miliony loli na koncie. To mało ale zawsze coś.

Dyrektor IBW, Lord Grabben, Najgenialniejszy Teoretyk Monarchosocjalizmu Stepowego, Geniusz Troski o Człowieka, Krwawy Kursor - Pogromca Botów
Dziabaducha,

Erick Monde
Duma Koronowanej Gwiazdy

Posłuch -2

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #4 : Lutego 27, 2014, 01:26:05 »

Towarzyszu Premierze Wielki Sterniku Ericku Monde, składam raport z mojej działalność w IBW.

Na początku mojej pracy na stanowisku dyrektora IBW zająłem się projektem wyhodowania dinozaura z kury, dzięki modyfikacjom genetycznym. Dla realizacji projektu zakupiłem 2000 jaj kurzych, kosztem 1056 loli. W międzyczasie Instytut zarobił 1 mln loli poprzez wypożyczenie Uniwersytetowi Hirschberskiemu podwodnego kutra torpedowego HMS Rekin. (...)
A teraz pozostałe placówki:

1) Filia IBW nr. 1 - to to działa jeszcze? O tej filii wiem tyle, że podobno istnieje, więc najprawdopodobniej nie działa. Filia ta stworzyła pomnik Hermana Pole, wypełniony kwasem, który stanął tam u Was w Aralii, transporter HW-2 "Jaromir
i działo samobieżne IBW1-813 "Czuburaszka"., a także projekt munduru polowego dla KSL.

2) Filia nr. 2 - W tej filii z kolei  opracowano:
takie coś. Mówią, że to bombowiec:

bojowy egzoszkielet

karabin laserowy
karabin LEPER
rakiety JP-666

3) Park Jurancki im. Ericka Monde

- wznowienie przerwanych badań nad dinozaurami 1 kwietnia 2013
- uzyskanie kur z zębami 16 kwietnia
- uzyskanie kur z rozwiniętymi ogonami 2 maja
-  uzyskanie mięsożernych kur 30 maja
- przejście kur do ,,stadium" archeopteryksa 3 czerwca
- pozbycie się piór przez archeopteryksy
- próba nauczenie dinozaurów sztuki czytania 18 września(próba się nie powiodła
- uzyskanie welociraptorów, mikroraptorów i deinonychów, nie pamiętam daty
- rozpoczęcie handlu dinozaurami 26 października (łącznie zarobiliśmy 45 000 loli)
- uzyskanie jedynego, jak do tej pory, alioramusa 9 listopada

Obecnie placówka prowadzi badania związane z kośćmi dinozaurów, znalezionych w Trizondalu

4) Królewskie Obserwatorium Asatronomiczne
Tu tylko zakupiliśmy trzy nowe teleskopy, które kosztowały łącznie 300 000 loli.

Koniec. Alem się napisał. Dość mam. Jakbyś czegoś nie był jeszcze pewien, to pytaj.

Rząd docenia zaradność szefa IBW i to, że placówka na siebie zarabia. Chciałbym jednak zapytać, czy Budzimir pracuje w IBW jako Twój doradca, konsultant, czy pracownik? W raporcie nic nie wspomniałeś o awarii promu kosmicznego ARALIA, prosiłbym o sprawozdanie z tego wydarzenia. W IBW często widzę Tobiasza, czy on też jest pracownikiem? Nie wiem też w jakim celu powstał pomnik Hermana (wypełniony kwasem nie wiem po jakiego grzyba). Nie wiem też kto i kiedy prosił o pozwolenie postawienia tego monstrum w Aralii?

Tak w ogóle, to HWAK ma 2 miliony loli na koncie. To mało ale zawsze coś.
Z Rządu, czy z IBW? Proszę też o sprawozdanie finansowe filii IBW.

Proszę o uzupełnienie raportu o wskazane fakty.

Dowódca AAN
Dowódca AFM
generał lejtnant
Tobiasz von Richtoffen-Deithven
Człowiek Pracy

Posłuch 1

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #5 : Lutego 27, 2014, 02:31:39 »

W IBW często widzę Tobiasza, czy on też jest pracownikiem?

Jestem konsultantem do spraw współpracy z Aryunem pod względem technologicznym.

Budowniczy Dzisiejszej Jakości Żuław Rzeżuszych
Jarl Soligt
Sołtys Roterhirschbergu
Ciecierad Ciecieląg
Wielki Elektronik
Filar Monarchosocjalizmu

Posłuch 0

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #6 : Lutego 27, 2014, 03:57:09 »

Początkowo ja miałem prowadzić program kosmiczny aleprowadziłem strasznie wolne działania, a Budzimir akurat miał konkretną wizję, więc napisał do mnie z zapytaniem czy mógłbym oddać mu prowadzenie programu(którego ja nawet nie zacząłem jeszcze wtedy tworzyć). Zgodziłem się, bo nie byłoby sensu żebym trzymał program dla siebie, nie realizując go. Budzimir nie jest przez IBW zatrudniony. Relacja między Instytutem, a Budzimirem wygląda mniej więcej tak, że zrzekliśmy się na jego rzecz nieformalnego monopolu na prowadzenie programu kosmicznego i udostępniliśmy centralę aby umożliwić prowadzenie odpowiednich działań.

Co do awarii promu ARALIA, to prom został zniszczony z powodu nieszczęśliwego wypadku przy starcie rakiety Zbigniew. W przyszłości odbudujemy prom ale odnośnie tego dogadamy się z Budzimirem. Tobiasz reprezentuje Aryuński Ośrodek Kosmiczny ale nie jest zatrudniony. Pomnik powstał na potrzeby obchodów rocznicy śmierci Hermana Pole. A finanse IBW wyglądają tak:

IBW: 9 975 868 loli
HWAK: 1 700 000 loli

Z tym, że pieniądze HWAK są pewną wydzieloną częścią z budżetu całego IBW.

Dziabaducha,

Erick Monde
Duma Koronowanej Gwiazdy

Posłuch -2

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #7 : Lutego 27, 2014, 05:02:44 »

A dlaczego pomnik jest wypełniony kwasem? Rozumiem, że Budzimirowi pozwoliłeś prowadzić prace nad programem na terenie IBW. Mam nadzieję, że Budzimir działa tam z ramienia KSZ, a nie "prywatnie"?

Dowódca AAN
Dowódca AFM
generał lejtnant
Arkadiusz II Filip
Słońce Ludów

Posłuch 5

Audiencja GG- 28373368, Steam- Starożytni Rosjanie

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #8 : Lutego 27, 2014, 06:37:02 »

Sztuka taka. Co do Budzimira to jest on żołnierzem PMOB, zatem reprezentuje Siły Zbrojne ZSKHiW.

(-) Arkadiusz II Filip von Wettyn od Rzepichy z Faradobusów
Król Hirschbergii i Weerlandu, Półksiążę Aralii, Lord Aleksandrowski,
Naczelny Zwierzchnik Sił Zbrojnych, Dobrodziej Wszystkich Aralskich Dzieci,
Pan na Arkopolis, Palikotau, Ulaanbaatar, Złotopolicach, Kastlu itp. itd.
Laszk Młynariew
Wicekról Weerlandu
Moderator Globalny
Filar Monarchosocjalizmu

Posłuch 8

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #9 : Lutego 27, 2014, 07:06:14 »

Powiem ci w zaufaniu, że pomnik wypełniony jest kwasem, żeby Aralczycy nie mogli go zniszczyć. Rozumiesz - jak go przewalicie, to kwas zaleje was i wasze miasto.  Chichot

Aktualnie żywy
Regent ZSKHiW
Ataman Królewskich Sił Lądowych, Weerlandbasza,
Pan na Kaer Moher, Młynariewicach i Gnojniku
(-) marsz. Laszk diuk Młynariew h. Sauron

Ciecierad Ciecieląg
Wielki Elektronik
Filar Monarchosocjalizmu

Posłuch 0

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #10 : Lutego 27, 2014, 09:48:21 »

No dokładnie. To zabezpieczenie przed ewentualnymi wandalami.

Dziabaducha,

Erick Monde
Duma Koronowanej Gwiazdy

Posłuch -2

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #11 : Marca 03, 2014, 12:50:01 »

Będę wnioskował o dotacje dla IBW, ale prosiłbym uniknąć takich wypadków jak z promem ARALIA. Patrzę uważnie na poczynania IBW, jeśli dojdzie do jeszcze jednego wypadku, wyciągnę konsekwencje. Ciecieradzie, gratuluję wyników, dobrze Ci idzie.

Dowódca AAN
Dowódca AFM
generał lejtnant
Helmut von Hermann
Jegomość Janosik, Helmut von Hermann. Jedyny i niezastąpiony Harnaś Kaltvodki. Członek Domu Religii Walecznej Braci Dobrych, z imienia zakonnego Budziwoj.
Aktywista

Posłuch 0

« Odpowiedz #12 : Marca 05, 2014, 09:28:41 »

Także gratuluję.
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006-2011, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.107 sekund z 20 zapytaniami.