Zjednoczone Socjalistyczne Królestwo Hirschbergii i Weerlandu
Grudnia 02, 2021, 04:13:08 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Browaryst  (Przeczytany 187 razy)
Ametyst
Rex Ambulans Serenissimus
Primus inter pares
Duma Koronowanej Gwiazdy

Posłuch 11

Zobacz profil Email
« : Sierpnia 17, 2014, 11:19:42 »

Przez ostatnie dwa tygodnie przebywałem w dzikiej głuszy, gdzieś na południu kraju, niedaleko granicy austriackiej. Celem mojego tam pobytu było uświadamianie w wieloraki sposób naszych monarchosocjalistycznych artystów tak, by ich sztuka była jak najbardziej użytkowa, słuszna i sztuczna, narodowa w formie i socjalistyczna w treści. Niewątpliwą inspiracją dla wspomnianych twórców był fakt, że sam nieraz chwytałem za jakieś pędzle, jakieś takie prawda farbki, jakieś dłuta, jakieś takie deski i tworzyłem wysokiej jakości dzieła, godne muzeum w Hirschbergu.

Pewnego dnia uznałem, że nie będzie złą rzeczą zainspirowanie owych artystów poprzez zabranie ich na radosną wycieczkę w Góry Wklęsłe. Nawiedziliśmy dosyć ciekawą jaskinię, gdzie odnaleźć można pozostałości po naszych przodkach m.in. plastykowe butelki, worki foliowe oraz starożytne puszki po piwie. Równocześnie wdałem się w dyskusję na temat wszelkiego rodzaju skał, podczas której jedna z hirshberskich malarek propagandowych uświadomiła mnie w istnieniu niebywałego cudu Hirschberskiej natury.

Browaryst, bo o nim mowa, jest to jeden z najciekawszych minerałów występujących na Orientyce. W naszym państwie spotkać go można przede wszystkim na Żuławach Rzeżuszych oraz nad brzegami rzek, rzadziej mniejszych zbiorników słodkowodnych. Jest pewną formą codziennej egzystencji metali ciężkich m.in. żelaza, chromu, manganu i niklu. Posiada zabarwienie zielone, białe lub brązowe i zazwyczaj jest przezroczysty. Jego kryształy mają zazwyczaj opływowy kształt i są niezwykle gładkie.

Browaryst występuje w dużych ilościach przede wszystkim na terenach uczęszczanych przez ludzi. Minerał można odnaleźć najczęściej bezpośrednio przy linii brzegowej, co jest rzeczą niespotykaną. Tak jak już zaznaczyłem największe złoża browarystu istnieją bezpośrednio nad morzem oraz nad ostyjskimi rzekami. Mniejsze ilości minerału istnieją w pobliżu większych jezior i stawów.

Pokolenia naukowców starają się odpowiedzieć na pytanie: skąd bierze się ten niezwykły i piękny cud natury? Wykluczyć trzeba przecież ingerencję człowieka w jego powstawanie. Ludowe wierzenia zabobonnych Weerlandczyków przypisują rolę jego wytwórcy Stworowi Który Przychodzi w Dzień. Istnieją także teorie spiskowe głoszące chociażby, że minerał jest efektem obecnego trybu życia Ludu Szlacheckiego i innych ludów, a także zanieczyszczenia mórz i oceanów. Jest to oczywiście ewidentna bzdura i pseudonaukowy bełkot. Równie tajemnicza jest popularna nazwa browarystu, która jest tematem wielu prac naukowych.

Browaryst jest stosowany głównie w jubilerstwie. W ostatnim czasie zaczęto traktować go jako wyśmienity materiał służący do produkcji szklanych butelek. 

prof. net. dr h. c. mgr generalissimus
Ametyst z rodu Faradobusów

Bardzo Wspaniały Król Hirschbergii i Weerlandu,
Sekretarz Generalny Wielkiego Sternika, Protektor Budzimiryzmu,
Geniusz Rzeżuchy, Skarbnica Mądrości, Uosobienie Pracowitości

Tobiasz von Richtoffen-Deithven
Człowiek Pracy

Posłuch 1

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #1 : Sierpnia 17, 2014, 02:44:39 »

Grubsza sprawa. Zacznijmy go wydobywać na większą skalę. Po zamknięciu biedaszybów wiele osób nie ma co robić.

Budowniczy Dzisiejszej Jakości Żuław Rzeżuszych
Jarl Soligt
Sołtys Roterhirschbergu
Ametyst
Primus inter pares
Duma Koronowanej Gwiazdy

Posłuch 11

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #2 : Sierpnia 17, 2014, 04:09:48 »

Nie wydobywać, a zbierać. Oczywiście trzeba będzie przesiedlić ludzi na Żuławy.

Tobiasz von Richtoffen-Deithven
Człowiek Pracy

Posłuch 1

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #3 : Sierpnia 17, 2014, 04:20:03 »

Nie wydobywać, a zbierać. Oczywiście trzeba będzie przesiedlić ludzi na Żuławy.

Zrobiłbym to gdybym został Styrsmanem.

Budowniczy Dzisiejszej Jakości Żuław Rzeżuszych
Jarl Soligt
Sołtys Roterhirschbergu
Laszk Młynariew
Wicekról Weerlandu
Moderator Globalny
Filar Monarchosocjalizmu

Posłuch 8

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #4 : Sierpnia 17, 2014, 05:27:12 »

A po co to wydobywać? Do czego to tak właściwie służy?

Aktualnie żywy
Regent ZSKHiW
Ataman Królewskich Sił Lądowych, Weerlandbasza,
Pan na Kaer Moher, Młynariewicach i Gnojniku
(-) marsz. Laszk diuk Młynariew h. Sauron

Ametyst
Primus inter pares
Duma Koronowanej Gwiazdy

Posłuch 11

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #5 : Sierpnia 17, 2014, 05:29:33 »

Browaryst jest stosowany głównie w jubilerstwie. W ostatnim czasie zaczęto traktować go jako wyśmienity materiał służący do produkcji szklanych butelek. 

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006-2011, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.072 sekund z 21 zapytaniami.