Zjednoczone Socjalistyczne Królestwo Hirschbergii i Weerlandu
Maja 31, 2020, 08:42:17 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Intronizacja JKM Ametysta (Faradobusa)  (Przeczytany 301 razy)
Ametyst
Rex Ambulans Serenissimus
Primus inter pares
Duma Koronowanej Gwiazdy

Nie, to nie jest moje realne zdjęcie.

Zobacz profil Email
« : Czerwca 12, 2014, 05:56:11 »

Po przejęciu przez prawowitego elekta stolicy Zjednoczonego Socjalistycznego Królestwa naszedł czas, by oficjalnie przejął on Tron Arkopolitański. Pospiesznie i spontanicznie zorganizowana uroczystość trwa od rana. Około godziny 10:00 JKM Ametyst przyjął cudem zachowaną w skarbcu koronę Arkadiusza I oraz inne insygnia, a także zasiadł na stolcu. Tym samym dynastia Faradobusowska chwalebnie odzyskała koronę hirshbersko-weerlandzką. W uroczystościach uczestniczą przedstawiciele prawych władz, Lud Szlachecki oraz tłumy zagranicznych gości: dyplomatów i reporterów. Obecnie wszyscy słuchają wielogodzinnej przemowy nowego króla Hirschbergii i Weerlandu.

Towarzysze! Obywatele!
Hirschbergowie!
Bojownicy FOCH i HOMO!
Dzień dobry, dzień dobry, dzień dobry!

Do Was się zwracam podd... przyjaciele moi!

Dziękuję za serdeczne, przyjazne słowa skierowane do mnie jako nowego przywódcy Ludu Szlacheckiego, do walczących o wyzwolenie, za gościnność, jakiej doznaliśmy w licznych gminach Królewskiej Guberni Hirschbergii oraz tu, w Hirschberg-Arkopolis -stolicy Zjednoczonego Socjalistycznego Królestwa Hirschbergii i Weerlandu. Historia naszych dni rwie jak wezbrana rzeka. Kiedy przed kilkoma tygodniami przebywałem w Gorkau, inna była Hirschbergia, inne było Królestwo, można powiedzieć - inny był nasz świat. Wydaje się, że minęła cała epoka. A przecież ona dopiero się rozpoczyna.

Pamiętam dobrze nasze długie rozmowy z królem Joksymilem Obfitym. Zgod­nie dochodziliśmy do wniosku, że życie wymaga głębokich zmian. Dziś on jest martwy, za to ja jestem mądrzejszy o wiele doświadczeń. Im większa skala i głębia przeobrażeń -tym trudniejsze problemy i tym wyższe koszty. Lecz zaniechanie reform, wcześniej czy później kosztowałoby jeszcze więcej. Wspólnie wyznajemy pogląd, że każdy człowiek, pań­stwo i Lud Szlachecki, że wszystkie narody winny mieć prawo, aby według swego uznania, urządzać własny dom. Dlatego też konkretne rozwiązania w naszych krajach choć mają niemało wspólnego, to jednak pod wieloma względami są odmienne, specyficzne. Decy­duje o tym historia, jak i współczesne uwarunkowania.

W ciągu minionego roku zaszły w naszym kraju głębokie prze­miany. Weszliśmy na wojenną ścieżkę, będąca mimo wszystko jakimś sposobem na rozwiązanie problemów politycznych oraz dylematów społeczno-gospodarczych. Droga ta będzie zapewne nie raz jeszcze poddawana nielekkim próbom. Najistotniejsze jest to, aby duch porozumienia, świadomość wspólnego państwowego i ludowo-szlacheckiego losu okazały się silniejsze niż ekstremizmy, sprzeczności interesów i podziały.

Z tym większą uwagą śledzimy historyczny proces stopniowego podporządkowywania Prawej Władzy większej części kraju. Mamy świadomość jej znaczenia dla całego Królestwa, dla Hirschbergii, ale i dla Ostii oraz V-Świata. Hirschbergia, jako gubernia, która najwcześniej podjął reformy i powierzyła swój sztandar mojej osobie, ma szczególne po­wody, aby w tym tytanicznym wysiłku życzyć Weerlandowi oraz Zachodowi powodzenia.

Wkrótce przypada 5-ta rocznica haniebnej detronizacji mego ojca, króla sekretarza Ferdynanda I Faradobusa. Powstało w ten sposób państwo monarchosocjalistyczne. W jego funkcjonowaniu by­wały ciernie, na trudne próby wystawiano nieraz nasze poczucie narodowej godności i suwerenności.

Odbyta przeze mnie koronacja jest kontynuacją i rozwinięciem kierunku myślenia, o stosunkach wewnątrzpaństwowych. Dziś posialiśmy dobre ziarno. Utorowało to również drogę ku jawności i prawdzie. A tylko ona, choćby i gorzka, stanowi podstawę niczym nieskrępowanej, szczerej przyjaźni Ludu Szlacheckiego.

Ocena wielowiekowego sąsiedztwa nigdy nie jest jednobarwna. W naszej wspólnej historii jest dość czystych, zdro­wych źródeł. Złe, ciemne karty pora zamknąć bezpowrotnie. Żaden rozumny Hirschberg nie obciąży narodu weerlandzkiego, który  stał się przecież pierwszą ofiarą łżeregentów- odpowiedzialnością za Weer-Hirschbergię, za Zlewnię i za Laszkberg. Najkrócej mówiąc - dramatyczny był dla Hirschbergów 11 maja, lecz niebawem razem będziemy wyzwalać Laszkberg.

Żyjemy w przełomowym momencie współczesnej histo­rii. Zmienia się filozofia i praktyka stosunków międzynaro­dowych. Idea hirshbersko-weerlandzkiego wspólnego domu, koncepcja konfederacji państw monarchosocjalistycznych, propozycja rewizji traktatu z Aralią - to ważkie i pod wieloma względami zbieżne inicjatywy.

Orientyka, która jeszcze niedawno była głównym aktywności staje się dziś pustynią, gdzie straszą głód, marazm i halucynacje z niedożywienia. Wiem, że wszyscy oczekujecie realizacji Arkadiuszowej idei odnowy Kontynentu Wschodniego. Wy­łania się szansa, aby nasz kontynent stał się wielką rodziną żywych państw i narodów. Ale są też i obawy. Zachodzące przemia­ny nie powinny naruszyć poczucia bezpieczeństwa, stabil­ności i równowagi. Nie jest to jednak możliwe bez sprawnie działającego rządu. Wichrzyciele uniemożliwili wiele czynów naszemu Wielkiemu Sternikowi. Dobry rząd jest jednak możliwy dopiero wówczas, gdy powoła go zgodny, prawy i sprawiedliwy Parlament. W związku z tym zapowiadam, że już za kilka dni na obszarze wyzwolonej Hirschbergii odbędą się nowe wybory do naszej izby ustawodawczej, których nie zdążył przeprowadzić Arkadiusz Przejściowy.

Cieszy mnie obecność naszych sojuszników: Czcigodnego Gubernatora Wszechzachodu oraz Harnasia Księstwa Kaltvodki. Przeprowadzimy wkrótce treściwe, przyjacielskie rozmowy. Wierzę, że będą je jak zawsze charakteryzowały szczerość i wzajemne zro­zumienie. Cenię bardzo ich serdeczny stosunek do dynastii Faradobusów. Jestem przekonany, że obecna wizyta służyć będzie dobrze przyjaźni i współpracy naszych regionów.

Towarzysze,

zdradziecki najazd zbrojny weerlandzkich buntowników na naszą Ojczyznę, rozpoczęty z chwilą śmierci króla Arkadiusza Przejściowego, trwa nadal. Mimo bohaterskiego oporu FOCH, mimo że najlepsze dywizje wroga i najlepsze oddziały jego lotnictwa zostały już rozgromione i znalazły śmierć na polach bitwy, wróg nadal nie chce się ukorzyć, rzucając na front nowe siły. Wojskom łżeregentów i siedmiogrodzkich okupantów udało się zatrzymać Laszkberg, znaczna część południowej Hirschbergii, część Stepu Zachodniego, Grabben oraz Żuławy Rzeżusze. Lotnictwo młynariewskie rozszerza zasięg działania swoich bombowców, bombardując Hirschberg, Kaltvodkę, Kleinteilen, Zagłębie Cukrowe. Nad naszą Ojczyzną zawisło poważne niebezpieczeństwo.

Możecie być, Towarzysze przekonani, że ja tak samo jak Wy jestem ulepiony z tej samej gliny, choć może nieco lepszej jakości, i nie mam innego celu jak ten, który żem tutaj zdeklarował i to będzie podstawowy program naszego działania. Jeśli mi pomożecie, to sądzę że ten cel uda nam się wspólnie osiągnąć. To jak, pomożecie?

Zewsząd słychać okrzyki: Pomożemy! Chwała Wielkiej Hirschbergii! Dziewczyna i dziewczyna- normalna rodzina! Król Hirschbergii! Król Weerlandu! Król Zachodu! Król królów! Kto nie skacze ten z Weerlandu!

Oddziały HOMO i FOCH aresztują nieskaczących. Uroczystość dobiega końca.

prof. net. dr h. c. lic. generalissimus
Ametyst z rodu Faradobusów
Bardzo Wspaniały Król Hirschbergii i Weerlandu
Sekretarz Generalny Wielkiego Sternika, Protektor Budzimiryzmu,
Ojciec Ojców, Pasterz Pasterzy, Lew Wolnogradu, Sędzia V-Świata Etc.

Mistrz Budzimir VII
Arcypatriarcha
Primus inter pares
Filar Monarchosocjalizmu

Kirowniku dasz kirownik lola

« Odpowiedz #1 : Czerwca 12, 2014, 08:58:40 »

Ale z ciebie dziecko. Mimo wszystko na takich imprezach należy dawać prezenty. Dam Ci herba, ciesz się! A teraz rozkaż mnie uwolnić!

* housebaratheon4.png (283.35 KB, 250x289 - wyświetlony 66 razy.)

Arcypatriarcha Wszechbudzimiryzmu
Władca Wielkiego Budzimiratu Apfelinsnel
Prawdziwy Weerlandczyk, a nie jakieś nieokreślone coś!
(-) Mistrz Budzimir VII Bartosz Derikor

Ametyst
Primus inter pares
Duma Koronowanej Gwiazdy

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #2 : Czerwca 12, 2014, 09:02:14 »

Dziękuję, uwolnić go od konieczności przebywania w izbie nr 4 i przenieść do piwnicy nr 6. Chyba, że poprzesz mnie w tłumieniu powstań dręczących nasze państwo, nasz kraj.

Helmut von Hermann
Jegomość Janosik, Helmut von Hermann. Jedyny i niezastąpiony Harnaś Kaltvodki. Członek Domu Religii Walecznej Braci Dobrych, z imienia zakonnego Budziwoj.
Aktywista

« Odpowiedz #3 : Czerwca 12, 2014, 09:02:36 »

Ale moje nasze księstwo nie jest pod władzą króla...
Ametyst
Primus inter pares
Duma Koronowanej Gwiazdy

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #4 : Czerwca 12, 2014, 09:06:08 »

Tak Ci się... przecież napisałem, że witam Cię jako sojusznika.

Helmut von Hermann
Jegomość Janosik, Helmut von Hermann. Jedyny i niezastąpiony Harnaś Kaltvodki. Członek Domu Religii Walecznej Braci Dobrych, z imienia zakonnego Budziwoj.
Aktywista

« Odpowiedz #5 : Czerwca 12, 2014, 09:10:18 »

A sojusznik to nie poddany, który wykonuje wszystko co Ci się marzy Chichot
Ludwik Tomović
Arcyksiąże Trilandu, Burmistrz SanS
Mieszkaniec
*

« Odpowiedz #6 : Czerwca 13, 2014, 12:34:22 »

Gratulacje Chichot
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006-2011, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.12 sekund z 21 zapytaniami.