Zjednoczone Socjalistyczne Królestwo Hirschbergii i Weerlandu
Grudnia 02, 2021, 04:36:59 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Obcy na Linii Kazimierza!
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 4   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Obowiązujące dekrety i ordonanse wydane przez Króla  (Przeczytany 1172 razy)
Ametyst
Rex Ambulans Serenissimus
Primus inter pares
Duma Koronowanej Gwiazdy
*****

Posłuch 11
Offline Offline

Wiadomości: 4864Zobacz profil Email
« : Grudnia 28, 2014, 06:26:59 »

Dekret o nadaniu odznaczeń oraz innych nagród królewskich

wydany dnia 25.03.2012 r.
w KMS Hirschberg-Arkopolis


My, Arkadiusz II Filip, Król Hirschbergii i Weerlandu etc.etc.etc. chcąc docenić pracę, którą Bracia nasi w Ludzie Szlacheckim dla dobra Królestwa wykonali, a także wdzięczność niektórym obywatelom zagranicznym okazać postanawiamy przyznać odznaczenia i nagrody państwowe zasłużonym towarzyszom:

Mistrzowi Budzimirowi VII w uznaniu jego pracy jako Archibokassy, a także za obronę interesów Zjednoczonego Socjalistycznego Królestwa Hirschbergii i Weerlandu na arenie międzynarodowej przyznajemy honorowy tytuł Nobilis Legislator, Wielkiego Prawodawcy.

Laszkowi diukowi Młynariewowi postanawiamy przekazać, iż wierzymy, że zrezygnuje on z dziadoskich rozrywek i poświęci swój cenny czas na zaangażowanie ku chwale Królestwa.

Krzysztofowi hrabiemu Septimusowi postanawiamy nadać Krzyż Komandorski Orderu Papierowej Korony życząc mu chęci i czasu, który będzie mógł poświęcić na wzorowe wypełnianie obowiązków szefa Rządu.

Erickowi baronowi Mondemu postanawiamy nadać Order Wojenny Tutti Frutti Militari klasy II w podzięce za wkład włożony w rozwój Królewskich Sił Zbrojnych.

Gieorgijowi Dymitrowi Antolejeviczowi postanawiamy nadać Order Wojenny Tutti Frutti Militari klasy IV w uznaniu zaangażowania jaki wniósł w rozwój Królewskiej Floty Wojennej.

Andrzejowi Swarzewskiemu postanawiamy nadać Krzyż Kawalerski Orderu Papierowej Korony i wyrazić nadzieję, iż będzie on jeszcze aktywniej wypełniał obowiązki komisarza i obywatela.

Księciu Tomaszowi von Wettyn de Valois, bratu naszemu wręczamy diadem książęcy aby sobie zagranicznym dziadostwem głowy nie przyozdabiał.

Hieronimowi baronowi Baroszowi, ministrowi w rządzie Królestwa Agurii w uznaniu wkładu włożonego w organizację konferencji, która mieliśmy przyjemność zaszczycić postanawiamy nadać Order Arkadiusza Filipa.

Markusowi kawalerowi Iwanowiczowi, baronowi Murdarii oraz regentowi Księstwa Solium w dowód szacunku jaką Jego Osobę darzymy, a także w podzięce za przyjaźń jaką On darzy nas postanawiamy przekazać dwie kozy, które zakupiliśmy dziś w Laszkbergu.

(-) Arkadiusz FilipDekret o nadaniu odznaczeń

wydany dnia 10.04.2012 r.
w KMS Hirschberg-Arkopolis

My, Arkadiusz II Filip, Król Hirschbergii i Weerlandu etc.etc.etc. postanawiamy o odznaczeniu zasłużonych dla Państwa Mistrza Budzimira VII,  Gieorgija Dymitra Antolejevicza oraz Krzysztofa hr. Septimusa przyznając im tytuły i ordery Bohaterów ZSKHiW.

(-) Arkadiusz FilipDekret o wypowiedzeniu umowy międzynarodowej

wydany dnia 12.04.2012 r.
w KMS Hirschberg-Arkopolis

My, Arkadiusz II Filip, Król Hirschbergii i Weerlandu etc.etc.etc. postanawiamy po zapoznaniu się z wnioskiem premiera Rządu ZSKHiW o wypowiedzeniu stosunków dyplomatycznych z Republiką Santanii i Burgii. Prosimy Narodowy Komisariat Dyplomacji o przekazanie treści niniejszego Dekretu władzom Republiki Santanii i Burgii.

(-) Arkadiusz FilipDekret-Statut Medalu Dyplomacji

wydany dnia 25.04.2012 r.
w KMS Hirschberg-Arkopolis

My, Arkadiusz II Filip, Król Hirschbergii i Weerlandu etc.etc.etc. postanawiamy docenić działania na rzecz wzmocnienia pozycji Kraju na arenie międzynarodowej ustanawiając statut medalu Dyplomacji

art. 1. Medal Dyplomacji jest odznaczeniem państwowym przyznawanym za osiągnięcia na rzecz wzmocnienia pozycji Zjednoczonego Socjalistycznego Królestwa Hirschbergii i Weerlandu  na arenie międzynarodowej.

art. 2. Medal Dyplomacji przyznawany jest obywatelom Zjednoczonego Socjalistycznego Królestwa Hirschbergii i Weerlandu oraz obywatelom państw obcych.

art. 3. Medal Dyplomacji nadawany jest i odbierany przez Króla Hirschbergii i Weerlandu z własnej woli lub na wniosek:

§ 1. Premiera ZSKHiW
§ 2. Narodowego Komisarza Dyplomacji
§ 3. Ambasadora w danym państwie

art. 4. Po skazaniu prawomocnym wyrokiem Sądu na karę banicji lub utracie obywatelstwa ZSKHiW, w przypadku kawalerów-obywateli, następuje automatyczne pozbawienie kawalera odznaczenia.

art. 5. Medal Dyplomacji posiada jedną klasę. Wielokrotne nadania oznaczane są na wstążce miniaturowymi kokosami:
§ 1. brązowym w przypadku drugiego nadania
§ 2. srebrnym w przypadku trzeciego nadania
§ 3. złotymi w przypadku czwartego i kolejnych nadań

art. 6. Dekret wchodzi w życie z chwilą podpisania go przez Króla Hirschbergii i Weerlandu.

(-) Arkadiusz Filip

Załącznik:

« Ostatnia zmiana: Lutego 25, 2015, 02:57:10 wysłane przez Ametyst » Zapisane

prof. net. dr h. c. mgr generalissimus
Ametyst z rodu Faradobusów

Bardzo Wspaniały Król Hirschbergii i Weerlandu,
Sekretarz Generalny Wielkiego Sternika, Protektor Budzimiryzmu,
Geniusz Rzeżuchy, Skarbnica Mądrości, Uosobienie Pracowitości

Ametyst
Rex Ambulans Serenissimus
Primus inter pares
Duma Koronowanej Gwiazdy
*****

Posłuch 11
Offline Offline

Wiadomości: 4864Zobacz profil Email
« Odpowiedz #1 : Grudnia 28, 2014, 09:03:51 »

Ordonans ws. przyznania tytułów i odznaczeń

wydany dnia 25.05.2012 r.
w KMS Hirschberg-Arkopolis


My, Arkadiusz II Filip, Król Hirschbergii i Weerlandu etc.etc.etc. chcąc podziękować Obywatelom Królewstwa, którzy przyczynili się do Jego rozwoju i zachęcić Lud Szlachecki do jeszcze bardziej wytężonej pracy nadajemy w dniu Święta Rewolucji odznaczenia państwowe i tytuły szlacheckie

Mistrzowi Budzimirowi VII w uznaniu jego ogólnej aktywności a w szczególności jako Archibokassy i Arcypatriarchy nadajemy mu Wielką Wstęgę Rodowego Orderu Wettinów.

Laszkowi diukowi Młynariewowi w uznaniu zasług położonych dla Guberni Weerlandzkiej oraz pragnąc zachęcić go do jeszcze bardziej wytężonej pracy nadajemy mu Krzyż Komandorski Pierwszego Stopnia Orderu Papierowej Korony zaznaczając jednocześnie, iż warunkiem jego otrzymania będzie publiczne i potwierdzone gramotą stwierdzenie, iż Diuk potępia prymitywną i ohydną grę Risen 2.

Krzysztofowi hrabiemu Septimusowi za wzorowe wypełnianie obowiązków Przewodniczącego Rady Komisarzy Narodowych oraz Posła do Parlamentu ZSKHiW postanawiamy nadać tytuł markiza oraz nagrodę pieniężną w wysokości miliona loli, a także przekształcić Hrabstwo Vergen w marchię.

Erickowi baronowi Mondemu w uznaniu jego zasług jako szefa Instytutu Badań Wojskowych oraz jako podziękowanie za jego wysoką aktywność obywatelską nada nadajemy Krzyż Komandorski Orderu Papierowej Korony oraz nagrodę pieniężną w wysokości stu tysięcy loli.

Gieorgijowi Dymitrowi Antolejeviczowi w uznaniu jego aktywności obywatelskiej oraz wkładu dla likwidacji charbufowskich sekt i dla rozwoju Królewskiej Floty Wojennej nadajemy Krzyż Kawalerski Orderu Wojennego Tutti-Frutti Militari.

Andrzejowi Swarzewskiemu jako zachętę do dalszej aktywności oraz doceniając jego wkład dla rozwoju Księstwa Nowohirshberskiego oraz Narodowego Komisariatu Spraw Wewnętrznych nadajemy Krzyż Oficerski Orderu Papierowej Korony polecając jednocześnie by natychmiast opuścił granice tzw. Dżamahirji będącej siedzibą kolejnej organizacji pod przywództwem zdrajcy i analfabety Jana Charbufa alias Abdullaha Aykma alias Alaha de Kowalskiego.

JKM Gryhoremu Petrowiczowi de Catalan w uznaniu zasług na rzecz przyjaźnie między Królestwem Agurii i Zjednoczonym Socjalistycznym Królestwem Hirschbergii i Weerlandu nadajemy Wielką Wstęgę Ordery Rodu Wettinów


(-) Arkadiusz FilipOrdonans ws. utworzenia Królewskiego Biura Obsługi Obywatelskiej

wydany dnia 29.05.2012 r.
w KMS Hirschberg-Arkopolis

My, Arkadiusz II Filip, Król Hirschbergii i Weerlandu etc.etc.etc. kierując się troską o sprawne funkcjonowanie otoczenia naszego postanawiamy co następuje:

art. 1.
1. Tworzy się Królewskie Biuro Obsługi Obywatelskiej zwane dalej biurem.
2. Z chwilą wejścia w życie niniejszego ordonansu biuro przejmuje prerogatywy Kancelarii Obu Koron.

art. 2.
Kierowanie biurem powierza się Starcowi Dworu Monarszego.

art. 3.
Do zadań biura należą:
-przyjmowanie i rozpatrywanie wniosków kierowanych do Króla
-wydawanie obwieszczeń i komunikatów
-kierowanie Dworem Monarszym
-prowadzenie ksiąg herbowych i majątkowych
-wydawanie z upoważnienia Króla niektórych aktów prawnych

art. 4.
Ordonans wchodzi w życie z chwilą podpisania go przez Króla.

(-) Arkadiusz FilipOrdonans ws. przyznania tytułów i odznaczeń

wydany dnia 28.07.2012 r.
w KMS Hirschberg-Arkopolis


My, Arkadiusz II Filip, Król Hirschbergii i Weerlandu etc.etc.etc. chcąc podziękować Obywatelom Guberni Aralskiej w rok po inkorporacji SRLA postanawiamy nadać:

Towarzyszowi Erickowi Monde tytuł hrabiego jako wyraz wdzięczności za zasługi na stanowisku Zarządcy Guberni Aralskiej.

Towarzyszowi Gieorgijowi D. Antolejeviczowi Krzyż Komandorski Pierwszego Stopnia Orderu Papierowej Korony jako wyraz wdzięczności za zasługi i ogólną aktywność obywatelską.


(-) Arkadiusz FilipOrdonans ws. spisu powszechnego

wydany dnia 01.10.2012 r.
w KMS Hirschberg-Arkopolis

My, Arkadiusz II Filip, Król Hirschbergii i Weerlandu etc.etc.etc. zainspirowani pomysłem Oktawiana Augusta sprzed 2019 lat postanawiamy co następuje:

art. 1.
Zarządza się a terenie wszystkich guberni spis powszechny osób w wieku od 18 do 25 lat, które w chwili obecnej nie uczęszczają do szkół w celu umożliwienia rozpoczęcia służby w Przymusowych Młodzieżowych Oddziałach Budzimira przez objętych spisem.

art. 2.
Realizację postanowień niniejszego Ordonansu w roku bieżącym powierza się dowódcy PMOB.

art. 3.

Ordonans wchodzi w życie z chwilą podpisania go przez Króla.

(-) Arkadiusz FilipOrdonans ws. przyznania orderu

wydany dnia 19.10.2012 r.
w KMS Hirschberg-Arkopolis


My, Arkadiusz II Filip, Król Hirschbergii i Weerlandu etc.etc.etc. przyznajemy za zasługi na rzecz pokoju na świecie tow. mjr. Krzysztofowi markizowi Septimusowi Krzyż Srebrny Orderu Wojennego Tutti Frutti Militari.

(-) Arkadiusz FilipOrdonans-Statut Uniwersytetu Królewskiego im. Budzimira I w Hirschberg-Arkopolis

wydany dnia 22.10.2012 r.
w KMS Hirschberg-Arkopolis


My, Arkadiusz II Filip, Król Hirschbergii i Weerlandu etc.etc.etc. działając na wniosek władz Uniwersytetu zatwierdzamy Jego statut nadając mu moc prawną w poniższym brzmieniu:

Statut Uniwersytetu Królewskiego im. Budzimira I

Art. 1.
1. Uniwersytet Królewski im. Budzimira I zwany jest dale Uniwersytetem.
2. Inne dopuszczalne nazwy Uniwersytetu to: Uniwersytet im. Budzimira I, Uniwersytet hirschberski, Uniwersytet Królewski, Uniwersytet Stołeczny i Uniwersytet w Hirschberg-Arkopolis.

Art. 2.
1. Uniwersytet jest uniwersalną placówką naukowo-badawczą kształcącą specjalistów oraz prowadzącą prace badawcze.
2. Siedziba Uniwersytetu znajduje się w Królewskim Mieście Stołecznym Hirschberg-Arkopolis.

Art. 3.
1. Na czele Uniwersytetu stoi Rektor.
2. Rektor powoływany jest i odwoływany przez Króla Hirschbergii i Weerlandu z własnej inicjatywy lub na wniosek Przewodniczącego Rady Komisarzy Narodowych.
3. Rektor zobowiązany jest posiadać co najmniej tytuł doktora w dowolnej z dziedzin.
4. Do kompetencji Rektora należą:
-wydawanie rozporządzeń
-powoływanie i odwoływanie wykładowców
-powoływanie i odwoływanie kierownictw wydziałów
-powoływanie i likwidowanie wydziałów
-nadawanie tytułów naukowych
-nadawanie stopni zawodowych
-przyjmowanie i wydalanie studentów
-administrowanie pracami Uniwersytetu oraz dysponowanie jego majątkiem pod kontrolą właściwych organów

Art. 4.
1. Prawo do wygłaszania wykładów na odpowiednich wydziałach Uniwersytetu posiadają wykładowcy posiadający odpowiednie kwalifikacje.
2. Wykładowcy i kierownicy wydziałów jako pracownicy naukowi Uniwersytetu tworzą Radę im. Wielkiego Mistrza Budzimira I, która jest ciałem ustawodawczym Uniwersytetu.
3  Rada im. Wielkiego Mistrza Budzimira I uprawniona jest do cofania decyzji Rektora.

Art. 5.
Wysokość pensji Rektora oraz wykładowców ustala Przewodniczący Rady Komisarzy Narodowych.

Art. 6.
1. Ustanawia się następujące tytuły naukowe:
-profesor
-doktor habilitowany
-doktor
2. Ustanawia się następujące stopnie zawodowe:
-magister
3. Aby uzyskać tytuł naukowy doktora lub wyższy należy zaliczyć właściwe egzaminy oraz obronić pracę naukową zwaną odpowiednio: doktorską lub habilitacyjną.
4. Aby uzyskać stopień zawodowy magistra należy zaliczyć egzaminy ustalone przez Rektora
5. Wyłączne prawo do nadawania tytułu naukowego profesora posiada Król Hirschbergii i Weerlandu.

Art. 7.
1. Ustanawia się tytuł Doktora Honoris Causa.
2. Tytuł Doktora Honoris Causa nadawany jest przez Rektora osobom zasłużonym nauki i kultury oraz rozwoju Zjednoczonego Socjalistycznego Królestwa Hirschbergii i Weerlandu oraz promowania Ojczyzny poza Jej granicami.

Art. 8.
Statut wchodzi w życie z chwilą przyjęcia go przez kolektyw pracowników Uniwersytetu wydziałów oraz po podpisaniu go przez Króla Hirschbergii i Weerlandu.

(-) Arkadiusz FilipOrdonans ws. ustanowienia odznaczenia

wydany dnia 30.10.2012 r.
w KMS Hirschberg-Arkopolis

My, Arkadiusz II Filip, Król Hirschbergii i Weerlandu etc.etc.etc. chcąc docenić trud Żołnierza PMOB, który krwi nie żałuje w utrzymaniu jedności i obronie ludności postanawiamy:

art. 1.
Ustanowić Medal Zasłużonych w PMOB jako odznaczenie dla zasłużonych żołnierzy Sił Zbrojnych ZSKHiW ze szczególnym uwzględnieniem Przymusowych Młodzieżowych Oddziałów Budzimira.

art. 2.
Przyznać pośmiertnie Medal Zasłużonych w PMOB dziesiętnikowi Hermanowi Pole, który zginął w walce ze zbrojnymi bojówkami.

art. 3.
Powyższe postanowienia wchodzą w życie w chwili ich opublikowania.

(-) Arkadiusz Filip

Załącznik:
Ordonans ws. przyznania odznaczeń

wydany dnia 02.11.2012 r.
w KMS Hirschberg-Arkopolis


My, Arkadiusz II Filip, Król Hirschbergii i Weerlandu etc.etc.etc. w pierwszą miesięcznicę naszych urodzin, pragnąc docenić obywateli, którzy przyczynili się do rozwoju ZSKHiW postanawiamy nadać:

Mistrzowi Budzimirowi VII Bartoszowi Derikorowi w uznaniu zasług poczynionych dla rozwoju Przymusowych Młodzieżowych Oddziałów Budzimira- Krzyż Komandorski Orderu Wojennego Tutti Frutti Militari

Laszkowi diukowi Młynariewowi w ramach wdzięczności za wkład w rozwój życia politycznego i społecznego, także poprzez wszczynanie sporów teologicznych we Wszechbudzimiryzmie- Medal Budzimira I

Erickowi hrabiemu Monde w podziękowaniu za pewne inicjatywy, które przyczyniły się do wzrostu ogólnej aktywności i poziomu wyszkolenia oraz doświadczenia bojowego Sił Zbrojnych ZSKHiW- Medal Arkadiusza Filipa

Andrzejowi Alaksandrowi Swarzewskiemu w uznaniu słuszności decyzji o powrocie na łono Matki Federalnej oraz zasług dla rozwoju pluralizmu politycznego- Order Hirschbergii III klasy

(-) Arkadiusz FilipOrdonans ws. przyznania nagrody królewskiej

wydany dnia 07.11.2012 r.
w KMS Hirschberg-Arkopolis


My, Arkadiusz II Filip, Król Hirschbergii i Weerlandu etc.etc.etc. pod wielkim wpływem Trzeciej Tezy, doceniając wkład i wysiłek nadludzki jaki włożono w projektowanie godła ZSKHiW przyznajemy Mistrzowi Budzimirowi VII nagrodę specjalną w wysokości miliona loli.

(-) Arkadiusz FilipOrdonans ws. ustanowienia odznaczenia

wydany dnia 12.11.2012 r.
w KMS Hirschberg-Arkopolis

My, Arkadiusz II Filip, Król Hirschbergii i Weerlandu etc.etc.etc. pragnąc uhonorować najbardziej zasłużonych żołnierzy Sił Zbrojnych ZSKHiW, oraz doprowadzić do posiadania przez obywateli jak największej ilości nic nie znaczących odznaczeń postanawiamy:

art. 1.
Ustanowić Medal Obrońców Federacji jako odznaczenie dla żołnierzy Sił Zbrojnych ZSKHiW, którzy odbyli długotrwałą służbę wojskową.

art. 2.
Medal Obrońców Federacji przyznawany jest żołnierzom Królewskich Sił Zbrojnych, Przymusowych Młodzieżowych Oddziałów Budzimira oraz byłym funkcjonariuszom Armii Do Ukarania Krawaciarzy, którzy służą czynnie w siłach zbrojnych Zjednoczonego Socjalistycznego Królestwa Hirschbergii i Weerlandu przez okres ponadprogramowy.

art. 3.
Medal przyznawany jest w następujących klasach:
-Medal Złoty- przyznawany za służbę przez okres co najmniej dwóch lat
-Medal Srebrny- przyznawany za służbę przez okres co najmniej roku
-Medal Brązowy- przyznawany za służbę przez okres co najmniej  pół roku

art. 4.
Powyższe postanowienia wchodzą w życie w chwili ich opublikowania.

(-) Arkadiusz Filip

Załącznik:
Medal Brązowy:

Medal Srebrny:

Medal Złoty:
Ordonans ws. przyznania odznaczenia

wydany dnia 12.11.2012 r.
w KMS Hirschberg-Arkopolis

My, Arkadiusz II Filip, Król Hirschbergii i Weerlandu etc.etc.etc. postanawiamy nadać:

-JKM Arkadiuszowi Filipowi- Złoty Medal Obrońców Federacji
-tow. feldmarsz. Laszkowi Młynariewowi- Złoty Medal Obrońców Federacji
-Mistrzowi Budzimirowi VII- Złoty Medal Obrońców Federacji oraz Medal Zasłużonych w PMOB
-tow. Erickowi Monde- Srebrny Medal Obrońców Federacji
-tow. Gieorgijowi D. Antolejeviczowi- Brązowy Medal Obrońców Federacji

(-) Arkadiusz FilipOrdonans ws. ustanowienia odznaczenia

wydany dnia 13.11.2012 r.
w KMS Hirschberg-Arkopolis

My, Arkadiusz II Filip, Król Hirschbergii i Weerlandu etc.etc.etc. z powodów podanych między innymi w Ordonansie z ds. 12.11.12 r. o ustanowieniu odznaczenia postanawiamy:

art. 1.
Ustanowić Medal Twórców Dziedzictwa Narodów jako odznaczenie przyznawane za pisanie długich i wyczerpujących wiadomości oraz wyczerpującą realizację powierzonych zadań.

art. 2.
Medal może zostać przyznany wielokrotnie.

art. 3.
1. Kolejne nadania medalu oznaczane są poprzez umieszczenie brązowego liścia konopnego.
2. W przypadku piątego nadania przyznawany jest drugi medal.

art. 4.
Powyższe postanowienia wchodzą w życie w chwili ich opublikowania.

(-) Arkadiusz Filip

Załącznik:


Ordonans ws. ustanowienia odznaczenia

wydany dnia 15.11.2012 r.
w KMS Hirschberg-Arkopolis

My, Arkadiusz II Filip, Król Hirschbergii i Weerlandu etc.etc.etc. w odpowiedzi na oczekiwania pewnych środowisk postanaiwamy:

art. 1.
Ustanowić Medal Kongresu jako odznaczenie dla osób reprezentujących w sposób godny Zjednoczone Socjalistyczne Królestwo Hirschbergii i Weerlandu na  V-Światowym Kongresie Intelektualistów oraz innych imprezach międzynarodowych.

art. 2.
Medal nadawany jest w następujących klasach:
-Medal Złoty- klasa pierwsza
-Medal Srebrny- klasa druga
-Medal Aluminiowy- klasa trzecia

art. 3.
Medal może zostać przyznany wielokrotnie w każdej klasie.

art. 4.
Powyższe postanowienia wchodzą w życie w chwili ich opublikowania.

(-) Arkadiusz Filip

Załączniki:

Ordonans ws. przyznania odznaczeń

wydany dnia 18.11.2012 r.
w KMS Hirschberg-Arkopolis


My, Arkadiusz II Filip, Król Hirschbergii i Weerlandu etc.etc.etc. chcąc wyrazić wdzięczność osobom, które przyczyniły się do korzystnej prezentacji Zjednoczonego Socjalistycznego Królestwa Hirschbergii i Weerlandu na V-Światowym Kongresie Intelektualistów postanawiamy nadać Złoty Medal Kongresu:

Mistrzowi Budzimirowi VII Bartoszowi Derikorowi w ramach wdzięczności za aktywność podczas Kongresu i merytoryczny udział w dyskusjach.

Obywatelowi Trizondalu, Marcelowi Hansowi w ramach wdzięczności za wysiłek w organizacji Kongresu oraz bieżące informowanie obywateli Zjednoczonego Socjalistycznego Królestwa Hirschbergii i Weerlandu o przebiegu imprezy.

JKM Arkadiuszowi II Filipowi, co nie jest formą wywyższenia swojej osoby, o ile odpowiedzą na usilny wniosek Paula Sinnera, obywatela wurstlandzkiego.

(-) Arkadiusz FilipOrdonans ws. nadania obywatelstwa

wydany dnia 28.10.2012 r.
w KMS Hirschberg-Arkopolis


My, Arkadiusz II Filip, Król Hirschbergii i Weerlandu etc.etc.etc. nadajemy obywatelstwo szlacheckie Zjednoczonego Socjalistycznego Królestwa Hirschbergii i Weerlandu Zbigniewowi Zarębie oraz Wszetopełkowi Gładkiemu.

(-) Arkadiusz FilipOrdonans ws. nadania obywatelstwa

wydany dnia 10.01.2013 r.
w KMS Hirschberg-Arkopolis


My, Arkadiusz II Filip, Król Hirschbergii i Weerlandu etc.etc.etc. nadajemy obywatelstwo szlacheckie Zjednoczonego Socjalistycznego Królestwa Hirschbergii i Weerlandu tow. Ciecieradowi Ciecielągowi.

(-) Arkadiusz FilipDekret ws. nadania tytułu

wydany dnia 22.01.2013 r.
w KMS Hirschberg-Joksopolis


Ja Joksymil Obfity Król Odrodzonej Hirschbergii z łaski daje uniżonemu słudze arkadiuszowi wettynowi tytuł tymczasowego księcia Drasna!

Joksymil FaradobusDekret ws. regencji

wydany dnia 22.01.2013 r.
w KMS Hirschberg-Joksopolis


Ja Joksymil Obfity Król Odrodzonej Hirschbergii udając się na wschody mianuje wiernego i bękarciego sługe Arkadiusza regentem na czas mojej nieobecności! Niech sie dziecko cieszy.

Joksymil FaradobusOrdonans ws. przyznania odznaczeń

wydany dnia 29.01.2012 r.
w KMS Hirschberg-Arkopolis


My, Arkadiusz II Filip, Król Hirschbergii i Weerlandu etc.etc.etc. w dzień tego wspaniałego zwycięstwa oraz w ramach wdzięczności dla wiernych obywateli nadajemy:

Mistrzowi Budzimirowi VII Bartoszowi Derikorowi Krzyż Wielki Orderu Wojennego Tutti Frutti Militari za zasługi jako dowódca Przymusowych Młodzieżowych Oddziałów Budzimira.

Erickowi Monde Krzyż Komandorski Pierwszego Stopnia Orderu Papierowej Korony, jako wyraz uznania dla działań dowódcy Błękitnych Hełmów.

Laszkowi Młynariewowi Wielką Wstęgę orderu Rodu Wettynów za odwagę poczynioną w walce z weerlandzkim uzurpatorem.

Ciecieradowi Ciecielągowi Krzyż Srebrny Orderu Wojennego Tutti Frutti Militari jako wyraz szacunku i uznania dla zasług w tworzeniu służby znachorskiej.

(-) Arkadiusz FilipOrdonans ws. nadania obywatelstwa

wydany dnia 10.02.2013 r.
w KMS Hirschberg-Arkopolis


My, Arkadiusz II Filip, Król Hirschbergii i Weerlandu etc.etc.etc. nadajemy obywatelstwo szlacheckie Zjednoczonego Socjalistycznego Królestwa Hirschbergii i Weerlandu tow. Ramonowi Serano-Lopezowi IV.
 
(-) Arkadiusz FilipOrdonans ws. przyznania odznaczeń

wydany dnia 07.03.2013 r.
w KMS Hirschberg-Arkopolis


My, Arkadiusz II Filip, Król Hirschbergii i Weerlandu etc.etc.etc. z uwagi, żeśmy od dawien dawna ni odznaczeń nie nadali, a przecie wskazane jest, by zasłużonych bieżąco nagradzać do dalszej pracy ich motywując ku powszechnej zazdrości pozostałych postanawiamy nadać:

Laszkowi Młynariewowi Order Weerlandu w drugiej klasie, jako wyraz wdzięczności za zasługi na stanowisku Wielebnego,

Erickowi Monde Medal Budzimira I, jako wyraz uznania dla zasług na rzecz Uniwersytetu Hirschberskiego,

Mistrzowi Budzimirowi VII Bartoszowi Derikorowi Krzyż Komandorski Pierwszego Stopnia Orderu Papierowej Korony, jako wyraz wdzięczności za zasługi wojskowe oraz dla usprawnienia działań Narodowego Komisariatu Spraw Wewnętrznych,

Ciecieradowi Ciecielągowi Order Hirschbergii w trzeciej klasie, za zasługi na rzecz Gminy Grabina,

Ramonowi Serano Lopezowi IV Medal Arkadiusza Filipa, jako wyraz uznania dla codziennej aktywności, co jest przykładem dla innych,

Pansy Anclar-Swarzewskiej honorowy tytuł Bez Endu Odchodzącej, jako wyraz uznania dla ostatecznego wybierania słusznej drogi v-życia.

(-) Arkadiusz FilipOrdonans ws. przyznania odznaczeń

wydany dnia 11.03.2013 r.
w KMS Hirschberg-Arkopolis


My, Arkadiusz II Filip, Król Hirschbergii i Weerlandu etc.etc.etc. z okazji ratyfikacji Traktatu o wzajemnym uznaniu i nawiązaniu stosunków dyplomatycznych pomiędzy Zjednoczonym Socjalistycznym Królestwem Hirschbergii i Weerlandu a Królestwem Dreamlandu oraz Królestwem Elderlandu, pragnąc wyrazić wdzięczność naszym zagranicznym Przyjaciołom postanawiamy nadać:

Jego Królewskiej Mości Marcinowi I Mikołajowi, królowi Dreamlandu i Elderlandu Order Rodu Wettynów na Wielkiej Wstędze,

Jego Ekscelencji Simonowi diukowi McMelkor Krzyż Komandorski Orderu Papierowej Korony,

Jego Ekscelencji Daniło hrabiemu de la Vega Krzyż Komandorski Orderu Papierowej Korony,

Jego Ekscelencji Jacquesowi arcyksięciu de Brolle Krzyż Oficerski Orderu Papierowej Korony.

(-) Arkadiusz FilipOrdonans ws. ratyfikacji Traktatu

wydany dnia 12.03.2013 r.
w KMS Hirschberg-Arkopolis


My, Arkadiusz II Filip, Król Hirschbergii i Weerlandu etc.etc.etc. postanawiamy o ratyfikacji przez Nas Traktatu o wzajemnym uznaniu i nawiązaniu stosunków dyplomatycznych pomiędzy Zjednoczonym Socjalistycznym Królestwem Hirschbergii i Weerlandu a Królestwem Dreamlandu oraz Królestwem Elderlandu, podpisanego przez przedstawicieli obu Stron dnia 11.03.2013 r., uznając ów za wiążący.

(-) Arkadiusz Filip

Cytuj
TRAKTAT
O WZAJEMNYM UZNANIU I NAWIĄZANIU STOSUNKÓW DYPLOMATYCZNYCH
pomiędzy
Królestwem Dreamlandu i Królestwem Elderlandu a Zjednoczonym Socjalistycznym Królestwem Hirschbergii i Weerlandu

W dniu 11 lutego 2013 roku
w Hishbergu-Akropolis
Wysokie Układające się Strony:
JKM Marcin I Mikołaj, Król Dreamlandu i Elderlandu, etc.,
w imieniu własnym, Królestwa Dreamlandu i Królestwa Elderlandu;
oraz
JKM Arkadiusz II Filip, Król Hirschbergii i Weerlandu, etc.
w imieniu własnym i Zjednoczonego Socjalistycznego Królestwa Hirschbergii i Weerlandu;
reprezentowani przez swych pełnomocników,
którzy po wymianie swych pełnomocnictw uznanych za należyte i sporządzone we właściwej formie,
zawierają w najlepszej wierze następujący Traktat o wzajemnym uznaniu i nawiązaniu stosunków dyplomatycznych:

Art. 1.
1. Wysokie Układające się Strony uznają się niniejszym wzajemnie za suwerenne państwa i podmioty prawa międzynarodowego.
2. Wysokie Układające się Strony wyrzekają się we wzajemnych stosunkach używania jakiejkolwiek przemocy.

Art. 2.
1. Wysokie Układające się Strony nawiązują niniejszym stosunki dyplomatyczne na szczeblu ambasadorów.
2. Wysokie Układające się Strony dopuszczają ustanowienie przedstawicielstwa Królestwa Dreamlandu w Zjednoczonym Socjalistycznym Królestwie Hirschbergii i Weerlandu oraz przedstawicielstwa Zjednoczonego Socjalistycznego Królestwa Hishbergii i Weerlandu w Królestwie Dreamlandu.

Art. 3.
Wysoka Układająca się Strona wysyłająca swojego przedstawiciela obowiązana jest uprzednio wstąpić o agrément dla kandydata na ambasadora.

Art. 4.
1. Ambasadorowi przysługuje immunitet na terenie państwa przyjmującego.
2. W ramach immunitetu, na terenie państwa przyjmującego, ambasador:
a) nie podlega jurysdykcji karnej państwa przyjmującego,
b) nie podlega jurysdykcji cywilnej państwa przyjmującego, chyba że sprawa dotyczy ich działalności niezwiązanej zupełnie z pełnioną misją, a sprawa dotyczy interesów prawnych osób trzecich, podległych jurysdykcji państwa przyjmującego,
c) korzysta ze swobody poruszania się po obszarze państwa przyjmującego,
d) korzysta z prawa do reprezentowania interesów państwa wysyłającego, w sposób uznany przez nich za właściwy, w środkach masowego przekazu, w tym na głównej liście dyskusyjnej lub forum państwa przyjmującego,
e) nie jest zobowiązany do składania zeznań w charakterze świadka.
3. Wysokie Układające się Strony zobowiązują się rozstrzygać na drodze dyplomatycznej spory wynikłe na tle postępowania ambasadorów, z zastrzeżeniem dopuszczalności drogi sądowej w sytuacji, o której mowa w art. 4 ust. 2 pkt b.

Art. 5.
Jeśli pod wątpliwość poddaje się niewinność lub uczciwość ambasadora, Państwo wysyłające ma obowiązek wszczęcia śledztwa.

Art. 6.
1. Ambasador może zrzec się immunitetu.
2. Wydalenie ambasadora z państwa przyjmującego następuje poprzez uznanie go za persona non grata.
3. W przypadku wydalenia ambasadora państwo przyjmujące zobowiązuje się do złożenia wyjaśnień i przedstawienia powodu wydalenia ambasadora państwa wysyłającego.

Art. 7.
Wysokie Układające się Strony zobowiązują się wzajemnie do podejmowania działań zmierzających do rozwoju wzajemnych stosunków.

Art. 8.
1. Każda z Wysokich Układających się Stron może wypowiedzieć niniejszy traktat.
2. W przypadku wypowiedzenia niniejszego traktatu traci on swoją moc z upływem trzeciego dnia następującego po dniu notyfikacji wypowiedzenia traktatu drugiej stronie.

Art. 9.
Traktat niniejszy wchodzi w życie z dniem ratyfikowania go przez Wysokie Układające się Strony.

W imieniu Królestwa Dreamlandu:
(-) Simon McMelkor, Premier Rządu Królewskiego

W imieniu Królestwa Elderlandu:
(-) Simon McMelkor, Lord Strażnik Koronny

W imieniu Zjednoczonego Socjalistycznego Królestwa Hirschbergii i Weerlandu:
(-) Arkadiusz II Filip, Król Hirschbergii i WeerlanduOrdonans ws. przyznania odznaczeń

wydany dnia 01.04.2013 r.
w KMS Hirschberg-Arkopolis


My, Arkadiusz II Filip, Król Hirschbergii i Weerlandu etc.etc.etc. z troski o piersi naszych obywateli, który przecie kochamy niczym przodek nasz, sławetny książę Kazimierz Chędożyciel wszelką płeć piękną Wszechhirshbergii, nadajemy z łaski swojej:

Laszkowi diukowi Młynariewowi Order Weerlandu w klasie trzeciej, jako materializację podziwu naszego dla walk o Stolcową Górę,

Krzysztofowi markizowi Septimusowi Medal Dyplomacji, jako wyraz wdzięczności za złożenie dymisji z urzędu komisarza,

Ciecieradowi Ciecielągowi Medal Budzimira I, za zasługi położone dla hirshbersko-weerlandzkiej nauki,

Ramonowi Serano Lopezowi Order Hirschbergii w klasie trzeciej, jako wyraz wdzięczności za zasługi na rzecz Królewskiej Guberni Hirschbergii.

Bąblowi nic nie nadajemy, bowiem to z ekologami to byśmy jakoś przetrwali, ale numer z banderami to już gruba przesada.

(-) Arkadiusz FilipOrdonans ws. hirshbergizacji

wydany dnia 03.04.2013 r.
w KMS Hirschberg-Arkopolis


My, Arkadiusz II Filip, Król Hirschbergii i Weerlandu etc.etc.etc. obawiając się o szeroko rozumianą hirshberskość uznajemy kulturę Hirschbergii za najodpowiedniejszą dla Królewskiej Guberni Hirschbergii.

(-) Arkadiusz FilipOrdonans ws. piwowarstwa

wydany dnia 04.04.2013 r.
w KMS Hirschberg-Arkopolis


My, Arkadiusz II Filip, Król Hirschbergii i Weerlandu etc.etc.etc. celem promocji tradycyjnych trunków hirshberskich uznajemy tamtejsze piwowarstwo za sztukę słuszną, i obejmujemy je swym patronatem.  

(-) Arkadiusz FilipOrdonans ws. przyznania odznaczeń

wydany dnia 09.05.2013 r.
w Zimnej Wódce


My, Arkadiusz II Filip, Król Hirschbergii i Weerlandu etc.etc.etc. pragnąc uczcić Dzień Zwycięstwa (co dzisiaj jest, a nie wczoraj!) oraz zmotywować Obywateli do dalszej pracy, postanawiamy z łaski naszej nadać:

Laszkowi diukowi Młynariewowi Order Hirschbergii w klasie III, za zasługi na rzecz weerlandyzacji,

Krzysztofowi markizowi Septimusowi Krzyż Kawalerski Orderu Papierowej Korony, jako wyraz wdzięczności za napisanie jednego posta, co wzmocniło hirshberskość,

Ciecieradowi Ciecielągowi Krzyż Kawalerski Orderu Papierowej Korony, za zasługi położone dla wzmocnienia obronności ZSKHiW oraz za wspieranie hirshberskości,

Ramonowi Serano Lopezowi Krzyż Kawalerski Orderu Papierowej Korony, za wzorową postawę jako Komendant Gubernialny Milicji Narodowej i wzmacnianie hirshberskości.

(-) Arkadiusz FilipOrdonans ws. następnego przyznania odznaczenia

wydany dnia 09.05.2013 r.
w Zimnej Wódce


My, Arkadiusz II Filip, Król Hirschbergii i Weerlandu etc.etc.etc. w uznaniu zasług w walce zbrojnej o dobro Królewskiej Guberni Hirschbergii nadajemy tow. gen-lejt. w stanie Starego Kombatanta Siergiejowi bar. Makłowowi Krzyż Złoty Orderu Wojennego Tutti Frutti Militari.

(-) Arkadiusz FilipOrdonans ws. jeszcze jednego nadania obywatelstwa

wydany dnia 16.05.2013 r.
w KMS Hirschberg-Arkopolis


My, Arkadiusz II Filip, Król Hirschbergii i Weerlandu etc.etc.etc. nadajemy obywatelstwo szlacheckie Zjednoczonego Socjalistycznego Królestwa Hirschbergii i Weerlandu tow. Pansy Anclar.
 
(-) Arkadiusz FilipOrdonans ws. nadania państwowego tytułu honorowego

wydany dnia 25 maja 2013 r.
w KMS Hirschberg-Arkopolis


My, Arkadiusz II Filip, Król Hirschbergii i Weerlandu etc.etc.etc. w dniu III Święta Rewolucji, chcąc docenić zasługi na polu ogólnie rozumianej aktywności obywatelskiej a przede wszystkim w dziedzinie Sił Zbrojnych oraz w dowód wdzięczności za wzorową pracę samorządową nadajemy tow. Ciecieradowi Ciecielągowi tytuł barona.

(-) Arkadiusz FilipOrdonans ws. przyznania odznaczeń

wydany dnia 25.05.2013 r.
w KMS Hirschberg-Arkopolis


My, Arkadiusz II Filip, Król Hirschbergii i Weerlandu etc.etc.etc. w dniu Święta Rewolucji, pragnąc docenić trud, jaki Współobywatele nasi kładą dla dobra powszechnego, a także chcąc wyrazić wdzięczność pewnym obcokrajowcom nadajemy:

Towarzyszowi Dziesiętnikowi Hermanowi Pole - pośmiertnie Krzyż Wielki Orderu Wojennego Tuttu-Frutti Militari,

Jego Ekscelencji Cheewazzowi Khadilowi Krzyż Oficerski Orderu Papierowej Korony, jako wyraz wdzięczności za poparcie racji ZSKHiW w dążeniu do uznania lokacji na Kontynencie Wschodnim,

Jego Ekscelencji Daniło hrabiemu de la Vega Medal Dyplomacji, jako wyraz wdzięczności za pełnienie stanowiska Ambasadora Nadzwyczajnego i Pełnomocnego JKM Marcina I Mikołaja,

Jego Ekscelencji Marcelowi Hansowi Krzyż Oficerski Orderu Papierowej Korony, jako wyraz wdzięczności za działania na rzecz polepszenia stosunków pomiędzy Trizondalem a Hirschbergią i Weerlandem,

Mistrzowi Budzimirowi VII Bartoszowi Derikorowi Wielką Wstęgę z Gwiazdą Orderu Rody Wettynów, za zasługi na rzecz hirshbersko-weerlandzkiej nauki,

Laszkowi diukowi Młynariewowi Krzyż Komandorski Orderu Wojennego Tuttu-Frutti Militari, za zaslugi na rzecz Sił Zbrojnych ZSKHiW,

Erickowi hr. Monde Medal Arkadiusza Filipa, za wszczynanie sporów, które są inspiracją dla innych,

Ciecieradowi bar. Ciecielągowi Order Hirschbergii w drugiej klasie, za zasługi na rzecz hirshberskości,

Ramonowi Serano-Lopezowi Medal Budzimira I, za bieżącą i stałą aktywność obywatelską.

(-) Arkadiusz FilipOrdonans ws. nadania odznaczenia

wydany dnia 2.06.2013 r.
w KMS Hirschberg-Arkopolis


My, Arkadiusz II Filip, Król Hirschbergii i Weerlandu etc.etc.etc. pragnąc w szczególny sposób uczcić Międzynarodowy Dzień Bez Krawata nadajemy JKM Arkadiuszowi II Filipowi order oraz tytuł Bohatera ZSKHiW, za wybitne zasługi na rzecz zwalczania krawaciarstwa.

(-) Arkadiusz FilipOrdonans ws. nadania odznaczenia

wydany dnia 14.06.2013 r.
w KMS Hirschberg-Arkopolis


My, Arkadiusz II Filip, Król Hirschbergii i Weerlandu etc.etc.etc., z uwagi na fakt, że tow. kpt. Ciecierad Ciecieląg odsłużył w Siłach Zbrojnych ZSKHiW okres sześciu miesięcy, nadajemy mu Brązowy Medal Obrońców Federacji.

(-) Arkadiusz FilipOrdonans ws. przyznania odznaczeń

wydany dnia 24.06.2013 r.
w KMS Hirschberg-Arkopolis


My, Arkadiusz II Filip, Król Hirschbergii i Weerlandu etc.etc.etc. pragnąć za coś tam podziękować, jak i zachęcić do dalszej pracy przyznajemy:

Laszkowi diukowi Młynariewowi - medal oraz tytuł Bohatera ZSKHiW, jako że My mamy już pięć, to i Laszk Nas nie wyprzedzi,

Mistrzowi Budzimirowi VII Bartoszowi Derikorowi - Srebrny Medal Kongresu, za udział w pewnych negocjacjach,

Ciecieradowi bar. Ciecielągowi - Krzyż Złoty Orderu Wojennego Tutti Frutti Militari,

Erickowi hr. Monde - Krzyż Oficerski Orderu Papierowej Korony, za zasługi na rzecz socjalizacji młodzieży aralskiej,

Pansy Anclar-Swarzewskiej - Krzyż Kawalerski Orderu Papierowej Korony, za stałą aktywność i obywatelską postawę,

Ramonowi Serano-Lopezowi - Order Hirschbergii w klasie drugiej, za zasługi na rzecz rozwoju Królewskiej Guberni Hirschbergii.

(-) Arkadiusz FilipOrdonans ws. nadania odznaczenia

wydany dnia 09.07.2013 r.
w KMS Hirschberg-Arkopolis


My, Arkadiusz II Filip, Król Hirschbergii i Weerlandu etc.etc.etc., pragnąc wyrazić wdzięczność za postępy w realizacji projektu "Skandal", nadajemy Człowiekowi-Koniowi Order Weerland w klasie III.

(-) Arkadiusz FilipOrdonans ws. nadania obywatelstwa

wydany dnia 22.07.2013 r.
w KMS Hirschberg-Arkopolis


My, Arkadiusz II Filip, Król Hirschbergii i Weerlandu etc.etc.etc. z uwagi na spełnienie wszelkich wymagań, na podstawie Uchwała z dnia 09.09.12 r. ("Ustawa o obywatelstwie Zjednoczonego Socjalistycznego Królestwa Hirschbergii i Weerlandu") nadajemy obywatelstwo szlacheckie Zjednoczonego Socjalistycznego Królestwa Hirschbergii i Weerlandu Tobiaszowi von Richtoffenowi .

(-) Arkadiusz FilipOrdonans ws. przyznania odznaczeń

wydany dnia 20.08.2013 r.
w KMS Hirschberg-Arkopolis


My, Arkadiusz II Filip, Król Hirschbergii i Weerlandu etc.etc.etc. z uwagi, że od dawien dawna nie nadawaliśmy ni nagród, ni to tytułów, poczuliśmy się w obowiązku nagrodzić pewnych Obywateli, co niniejszym czynimy przyznając:

Erickowi Monde - Krzyż Kawalerski Orderu Papierowej Korony, za zasługi na rzecz pokoju,

Ciecieradowi Ciecielągowi - Krzyż Kawalerski Orderu Papierowej Korony, za zasługi na rzecz rodzimej nauki,

Pansy Anclar-Swarzewskiej - Order Weerlandu w klasie trzeciej, w uznaniu pewnych zasług na rzecz Guberni Weerlandzkiej,

Tobiaszowi von Richhoffenowi - Order Hirschbergii w klasie trzeciej, za zasługi na rzecz rozwoju przedsiębiorczości,

Laszkowi Młynariewowi - Medal Zasłużonych w PMOB,

(-) Arkadiusz FilipOrdonans ws. nadania obywatelstwa

wydany dnia 21.08.2013 r.
w KMS Hirschberg-Arkopolis


My, Arkadiusz II Filip, Król Hirschbergii i Weerlandu etc.etc.etc. z uwagi na spełnienie wszelkich wymagań, na podstawie Uchwała z dnia 09.09.12 r. ("Ustawa o obywatelstwie Zjednoczonego Socjalistycznego Królestwa Hirschbergii i Weerlandu") nadajemy obywatelstwo szlacheckie Zjednoczonego Socjalistycznego Królestwa Hirschbergii i Weerlandu Katanzo Targaryenowi .

(-) Arkadiusz FilipOrdonans ws. rozporządzenia majątkiem królewskim

wydany dnia 26.08.2013 r.
w KMS Hirschberg-Arkopolis


My, Arkadiusz II Filip, Król Hirschbergii i Weerlandu etc. postanawiamy w trosce o byt nasz, a także by przyszłych monarchów postanowić, iż:

art. 1.
Oficjalnym kontem królów Hirschbergii i Weerlandu jest konto Tronu w Królewskim Banku Lichwy, nad którym pieczę sprawuje każdorazowy król Hirschbergii i Weerlandu.

art. 2.
Za oficjalną własność królewską uznaje się następujące nieruchomości:
-Królewski Pałac Arkopolitański w Królewskim Mieście Stołecznym Hirschberg-Arkopolis,
-Pałac Nadmorski w Draśnie,
-Twierdzę "Odbytnica" w Laszkbergu

art. 3.
Potwierdza się, iż w chwili wydania niniejszego Ordonansu prywatną, odrębną od majątku królewskiego własność JKM Arkadiusza II Filipa von Wettina stanowią następujące nieruchomości:
-Majątek Ulaanbaatar w Guberni Zachodniej,
-Majątek Palikotau w Królewskiej Guberni Hirschbergii,
-Dacza Królewska w Gorkau, położona przy ulicy Bohaterów Slamsów 9,
-Mieszkanie w Królewskim Mieście Stołecznym Hirschberg-Arkopolis, w dzielnicy Stary Hirschberg przy ul. Nowodomskiej 3 m. 6

art. 4.
Wszelkie regalia monarsze stanowią własność Tronu, za wyjątkiem królewskiej korony prywatnej, będącej prywatną własnością JKM Arkadiusza II Filipa von Wettina.

(-) Arkadiusz FilipOrdonans ws. nadania odznaczenia

wydany dnia 28.08.2013 r.
w KMS Hirschberg-Arkopolis


My, Arkadiusz II Filip, Król Hirschbergii i Weerlandu etc.etc.etc., z uwagi na fakt, że tow. płk Krzysztof Septimus odsłużył w Siłach Zbrojnych ZSKHiW okres dwunastu miesięcy, nadajemy mu Srebrny Medal Obrońców Federacji.

(-) Arkadiusz FilipOrdonans ws. następnego przyznania odznaczenia

wydany dnia 04.09.2013 r.
w Hirschberg-Arkopolis


My, Arkadiusz II Filip, Król Hirschbergii i Weerlandu, pan na Arkopolis, Kastlu, Ulanbaatar, Palikotau oraz Dobrodziej Wszystkich Aralskich Dzieci etc.

w uznaniu zasług w walce zbrojnej i pomyślne zakończenie misji odbicia zakładników z rąk przebrzydłych dziadów pirackich, przyznaję tow. komandorowi Kantazo Targaryenowi-Deithven Krzyż Srebrny Orderu Wojennego Tutti Frutti Militari.

(-) Arkadiusz FilipOrdonans ws. rozprawienia się ze sprawami Aralii

wydany dnia 20.09.2013 r.
w Hirschberg-Arkopolis


My, Arkadiusz II Filip, Król Hirschbergii i Weerlandu, pan na Arkopolis, Kastlu, Ulanbaatar, Palikotau oraz Dobrodziej Wszystkich Aralskich Dzieci etc.

art. 1.
Zatwierdzamy pakt nowelizujący i regulujący kwestie związane z unią wawarty pomiędzy przedstawicielami Zjednoczonego Socjalistycznego Królestwa Hirschbergii i Weerlandu oraz Państwa i Narodu Aralskiego oraz zatwierdzony przez Parlament ZSKHiW dnia 16 września 2013 r.

art. 2.
Na podstawie art. 8. rzeczonego traktatu postanawiamy o zmianie oficjalnej tytulatury Królów Hirschbergii i Weerlandu na:

Jego Królewska Mość ----------- Król Hirschbergii i Weerlandu, Półksiążę Aralii, Dobrodziej Wszystkich Aralskich Dzieci, Senior-Protektor Stepów Wewnętrznych oraz Żuław Rzeżuszych, , Pan na Arkopolis etc.

(-) Arkadiusz FilipOrdonans ws. następnego przyznania odznaczeń

wydany dnia 21.09.2013 r.
w Hirschberg-Arkopolis


My, Arkadiusz II Filip, Król Hirschbergii i Weerlandu, pan na Arkopolis, Kastlu, Ulanbaatar, Palikotau oraz Dobrodziej Wszystkich Aralskich Dzieci etc.

w trosce o samopoczucie pewnych obywateli postanowimy przyznać:

-Erickowi Monde - Krzyż Oficerski Orderu Papierowej Korony
-Ciecieradowi bar. Ciecielągowi - Krzyż Oficerski Orderu Papierowej Korony
-Pansy Anclar-Swarzewskiej - Krzyż Oficerski Orderu Papierowej Korony
-Ramonowi Serano-Lopezowi - Krzyż Oficerski Orderu Papierowej Korony
-Tobiaszowi von Richtoffenowi  - Medal Arkadiusza Filipa

(-) Arkadiusz FilipOrdonans ws. przyznania odznaczeń

wydany dnia 18.10.2013 r.
w Hirschberg-Arkopolis


My, Arkadiusz II Filip, Król Hirschbergii i Weerlandu, pan na Arkopolis, Kastlu, Ulanbaatar, Palikotau oraz Dobrodziej Wszystkich Aralskich Dzieci etc.

art. 1.

W uznaniu zasług na rzecz niepodległości oraz na rzecz monarchosocjalizmu, postanowimy przyznać:

-Laszkowi Młynariewowi- uścisk dłoni naszej,
-Tobiaszowi von Richtoffenowi  - Krzyż Srebrny Orderu Wojennego Tutti Frutti Militari,
-Ciecieradowi bar. Ciecielągowi - Order Hirschbergii w pierwszej klasie,
-Kantazo Targaryen-Deithvenowi - Order Hirschbergii w trzeciej klasie,

art. 2.
Odbieramy Order Weerlandu III klasy, nadany Człowiekowi-Koniowi dnia 09.07.2013 r.

(-) Arkadiusz FilipOrdonans ws. przyznania odznaczeń

wydany dnia 18.10.2013 r.
w Hirschberg-Arkopolis


My, Arkadiusz II Filip, Król Hirschbergii i Weerlandu, pan na Arkopolis, Kastlu, Ulanbaatar, Palikotau oraz Dobrodziej Wszystkich Aralskich Dzieci etc.

w uznaniu zasług na rzecz obrony Ojczyzny i Stolic, postanowili my przyznać Ramonowi Serano-Lopezowi Krzyż Złoty Orderu Wojennego Tutti Frutti Militari.

(-) Arkadiusz FilipOrdonans ws. ustanowienia i przyznania Medalu Pogromców Hameryki

wydany dnia 26.10.2013 r.
w Hirschberg-Arkopolis


My, Arkadiusz II Filip, Król Hirschbergii i Weerlandu, pan na Arkopolis, Kastlu, Ulanbaatar, Palikotau oraz Dobrodziej Wszystkich Aralskich Dzieci etc. postanawiamy:

art. 1.
Ustanowić Medal Pogromców Hameryki, jako odznaczenie dla zasłużonych żołnierzy Sił Zbrojnych ZSKHiW oraz osób cywilnych, zasłużonych podczas obrony terytorium ZSKHiW przed bandytami ze świata Realnych. Baretka Medalu określona jest według załącznika do niniejszego Ordonansu.

art. 2.
Przyznać Medal Pogromców Hameryki:

-naszej osobie,
-Tobiaszowi von Richtoffen
-Ramonowi Serano-Lopezowi
-Ciecieradowi Ciecielągowi
-Laszkowi Młynariewowi

art. 3.
Powyższe postanowienia wchodzą w życie w chwili ich opublikowania.

(-) Arkadiusz Filip

Załącznik:(-) Arkadiusz Filip

Ordonans ws. przyznania odznaczenia

wydany dnia 26.10.2013 r.
w Hirschberg-Arkopolis


My, Arkadiusz II Filip, Król Hirschbergii i Weerlandu, pan na Arkopolis, Kastlu, Ulanbaatar, Palikotau oraz Dobrodziej Wszystkich Aralskich Dzieci etc.

w uznaniu zasług na rzecz kultury medialnej i różnorodności wyznaniowej, postanowili my przyznać Siergiejowi bar. Makłowowi Medal Twórców Dziedzictwa Narodowego.

(-) Arkadiusz FilipOrdonans ws. przyznania odznaczenia

wydany dnia 30.10.2013 r.
w Draśnie


My, Arkadiusz II Filip, Król Hirschbergii i Weerlandu, pan na Arkopolis, Kastlu, Ulanbaatar, Palikotau oraz Dobrodziej Wszystkich Aralskich Dzieci etc.

za godną śmierć oraz inne zasługi na rzecz Monarchosocjalistycznej Ojczyzny odznaczam Towarzysza Hermana Pole odznaczeniem Bohatera ZSKHiW.

(-) Arkadiusz FilipOrdonans ws. zatwierdzenia statusu obywatela

wydany dnia 18.11.2013 r.
w Gorkau


My, Arkadiusz II Filip, Król Hirschbergii i Weerlandu, pan na Arkopolis, Kastlu, Ulanbaatar, Palikotau oraz Dobrodziej Wszystkich Aralskich Dzieci etc.

potwierdzamy, iż Katha Joanna de Vill posiada obywatelstwo ZSKHiW od grudnia 2010 r.

(-) Arkadiusz FilipOrdonans ws. przyznania odznaczenia

wydany dnia 30.11.2013 r.
w Gorkau


My, Arkadiusz II Filip, Król Hirschbergii i Weerlandu, pan na Arkopolis, Kastlu, Ulanbaatar, Palikotau oraz Dobrodziej Wszystkich Aralskich Dzieci etc.

za zasługi na rzecz rozwoju zacofanych regionów ZSKHiW odznaczam Towarzysza Ciecierada bar. Ciecieląga odznaczeniem Bohatera ZSKHiW.

(-) Arkadiusz FilipOrdonans ws. przyznania odznaczenia (wtóry)

wydany dnia 30.11.2013 r.
w Gorkau


My, Arkadiusz II Filip, Król Hirschbergii i Weerlandu, pan na Arkopolis, Kastlu, Ulanbaatar, Palikotau oraz Dobrodziej Wszystkich Aralskich Dzieci etc.

za zasługi na rzecz Sił Zbrojnych ZSKHiW przyznajemy JKM Arkadiuszowi II Filipowi Krzyż Srebrny Orderu Wojennego Tutti Frutti Militari.

(-) Arkadiusz FilipOrdonans ws. skorzystania z prawa łaski

wydany dnia 9.01.2014 r.
w Hirschberg-Arkopolis


My, Arkadiusz II Filip, Król Hirschbergii i Weerlandu, pan na Arkopolis, Kastlu, Ulanbaatar, Palikotau oraz Dobrodziej Wszystkich Aralskich Dzieci etc.

na mocy przysługujących nam uprawnień konstytucyjnych postanawiamy o skorzystaniu z prawa łaski względem Człowieka-Konia alias Prabudzimiła Alojzego Sichtach-Schnella, skazanego na mocy Wyroku z dnia 10 czerwca 2013 roku na karę trzydziestu lat więzienia.

(-) Arkadiusz FilipOrdonans ws. nadania odznaczeń

wydany dnia 9.01.2014 r.
w Hirschberg-Arkopolis


My, Arkadiusz II Filip, Król Hirschbergii i Weerlandu, pan na Arkopolis, Kastlu, Ulanbaatar, Palikotau oraz Dobrodziej Wszystkich Aralskich Dzieci etc.

z uwagi na to, że w ostatnim okresie kilka osób przysłużyło się nawet Królestwu, a przede wszystkim nam postanawiamy nadać:

Krzyż Komandorski Orderu Papierowej Korony: pośmiertnie Ramonowi Serano-Lopezowi oraz przedśmiertnie Ciecieradowi bar. Ciecielągowi,
Krzyż Kawalerski Orderu Papierowej Korny: Tobiaszowi von Richtoffenowi  oraz Kathcie Joannie de Vill,
Medal Twórców Dziedzictwa Narodowego: Laszkowi diukowi Młynariewowi oraz Erickowi hr. Monde,

(-) Arkadiusz FilipOrdonans ws. nadania odznaczenia

wydany dnia 13.01.2014 r.
w Hirschberg-Arkopolis


My, Arkadiusz II Filip, Król Hirschbergii i Weerlandu, pan na Arkopolis, Kastlu, Ulanbaatar, Palikotau oraz Dobrodziej Wszystkich Aralskich Dzieci etc.

biorąc pod uwagę fakt, że tow. Ciecierad bar. Ciecieląg wysłużył wzorowo w Siłach Zbrojnych ZSKhiW okres dwunastu miesięcy postanawiam o nadaniu mu  Srebrnego Medalu Obrońców Federacji.

(-) Arkadiusz FilipOrdonans ws. nadania obywatelstwa

wydany dnia 26.02.2014 r.
w Gorkau


My, Arkadiusz II Filip, Król Hirschbergii i Weerlandu, pan na Arkopolis, Kastlu, Ulanbaatar, Palikotau oraz Dobrodziej Wszystkich Aralskich Dzieci etc.

nadajemy obywatelstwo Zjednoczonego Socjalistycznego Królestwa Hirschbergii i Weerlandu tow. Helmutowi von Hermann .

(-) Arkadiusz FilipOrdonans ws. nadania obywatelstwa

wydany dnia 5.02.2014 r.
w Hirschberg-Arkopolis


My, Arkadiusz II Filip, Król Hirschbergii i Weerlandu, pan na Arkopolis, Kastlu, Ulanbaatar, Palikotau oraz Dobrodziej Wszystkich Aralskich Dzieci etc.

z uwagi na brak głosów krytycznych nadajemy obywatelstwo Zjednoczonego Socjalistycznego Królestwa Hirschbergii i Weerlandu tow.  Arvydasowi Dulkysowi .

(-) Arkadiusz FilipOrdonans ws. przyznania odznaczeń

wydany dnia 8.02.2014 r.
w Hirschberg-Arkopolis


My, Arkadiusz II Filip, Król Hirschbergii i Weerlandu, pan na Arkopolis, Kastlu, Ulanbaatar, Palikotau oraz Dobrodziej Wszystkich Aralskich Dzieci etc.

z okazji obchodzonej właśnie sześćsetnej rocznicy założenia państwa Agurskiego, dając dowód estymy i sympatii, jaką darzymy jej włodarzy i obywateli postanawiamy przyznać:

Jego Królewskiej Mości Gryhoremu Petrowicz de Catalan, Królowi Agurii- Krzyż Komandorski Pierwszego Stopnia Orderu Papierowej Korony,

Jego Wysokości Piotrowi Konstantemu Petrowicz de Catalan, Wielkiemu Księciu Rumii- Krzyż Komandorski Orderu Papierowej Korony,

(-) Arkadiusz FilipOrdonans ws. przyznania odznaczeń

wydany dnia 22.03.2014 r.
w Hirschberg-Arkopolis


My, Arkadiusz II Filip, Król Hirschbergii i Weerlandu, pan na Arkopolis, Kastlu, Ulanbaatar, Palikotau oraz Dobrodziej Wszystkich Aralskich Dzieci etc.

uznaliśmy, że wielu obywateli Królestwa przysłużyło się ojczyźnie. W związku z tym faktem, radosnym wielce, nadszedł dziś czas, by nagrodzić grupę obywateli, co niniejszym czynimy przyznając:

Sternikowi naszemu, Erickowi hr. Monde : Order Rodu Wettynów na wielkiej wstędze, za zasługi na rzecz rozwoju Aralskiego Regionu Autnonomicznego;

Mistrzowi Budzimirowi VII (Bartoszowi Derikorowi): Krzyż Złoty Orderu Wojennego Tutti Frutti Militari, za zasługi na rzecz podboju przestrzeni kosmicznej;

Laszkowi diukowi Młynariewowi: Krzyż Złoty Orderu Wojennego Tutti Frutti Militari, za zasługi na rzecz Królewskiej Floty Wojennej;

Kantazo Targaryen-Deithvenowi: Medal Arkadiusza Filipa, za ogólną aktywność ku chwale Ludu Szlacheckiego;

(-) Arkadiusz Filip

« Ostatnia zmiana: Lutego 25, 2015, 02:58:48 wysłane przez Ametyst » Zapisane

prof. net. dr h. c. mgr generalissimus
Ametyst z rodu Faradobusów

Bardzo Wspaniały Król Hirschbergii i Weerlandu,
Sekretarz Generalny Wielkiego Sternika, Protektor Budzimiryzmu,
Geniusz Rzeżuchy, Skarbnica Mądrości, Uosobienie Pracowitości

Ametyst
Rex Ambulans Serenissimus
Primus inter pares
Duma Koronowanej Gwiazdy
*****

Posłuch 11
Offline Offline

Wiadomości: 4864Zobacz profil Email
« Odpowiedz #2 : Grudnia 29, 2014, 10:46:39 »

Ordonans ws. nadania obywatelstwa

wydany dnia 21.05.2014 r.
w Hirschberg-Arkopolis


My, Laszk z rodu Młynariewów i Bartosz z jakichś Derikorów, Czcigodni Towarzysze Regenci.

nadajemy obywatelstwo Zjednoczonego Socjalistycznego Królestwa Hirschbergii i Weerlandu tow. Stanisławowi Krzeptowskiemu.          

(-) Laszk diuk Młynariew
(-) Mistrz Budzimir VII Bartosz DerikorOrdonans ws. nadania obywatelstwa

wydany dnia 21.05.2014 r.
w Hirschberg-Arkopolis


Ja, Ametyst z rodu Faradobusów, książę Wielki Sukcesor postanawiam:

obywatelstwo Zjednoczonego Socjalistycznego Królestwa Hirschbergii i Weerlandu nadać tow. Stanisławowi Krzeptowskiemu.          

(-) AmetystOrdonans ws. nadania obywatelstwa

wydany dnia 26.05.2014 r.
w Hirschberg-Arkopolis


My, Laszk z rodu Młynariewów i Bartosz z jakichś Derikorów, Czcigodni Towarzysze Regenci.

nadajemy obywatelstwo Zjednoczonego Socjalistycznego Królestwa Hirschbergii i Weerlandu tow. Strzegłobowi Żarniewowi Bieńborowi.          

(-) Laszk diuk Młynariew
(-) Mistrz Budzimir VII Bartosz DerikorOrdonans ws. nadania obywatelstwa

wydany dnia 26.05.2014 r.
w Hirschberg-Arkopolis


Ja, Ametyst z rodu Faradobusów, książę Wielki Sukcesor postanawiam:

obywatelstwo Zjednoczonego Socjalistycznego Królestwa Hirschbergii i Weerlandu nadać tow. Strzegłobowi Żarniewowi Bieńborowi.          

(-) AmetystOrdonans ws. nadania obywatelstwa

wydany dnia 26.05.2014 r.
w Hirschberg-Arkopolis


My, Laszk z rodu Młynariewów i Bartosz z jakichś Derikorów, Czcigodni Towarzysze Regenci.

z łaski swej nie mającej granic na niebie i w biedaszybie nadajemy obywatelstwo Ametystowi z chędożycielskiej linii rodu Faradobusów, znanej także jako linia kazimierzowska. Przynosi on hańbę swemu nazwisku, lecz nie w sposób zakwestionować jego prawu krwi.    

(-) Laszk diuk Młynariew
(-) Mistrz Budzimir VII Bartosz Derikoruote author=Ametyst link=topic=764.msg45877#msg45877 date=1403176680]
Ordonans w sprawie uznania państw

wydany dnia 19.06.2014 r.
w Hirschberg-Arkopolis


My, Ametyst, Król Hirschbergii i Weerlandu, pan na Arkopolis etc.

za niepodległe i w miarę niezależne byty państwowe postanawiamy uznać w imieniu Socjalistycznego Królestwa, w którym czasowo sprawujemy władze dyktatorską, Monarchię Austro-Węgierską oraz Republikę Bialeńską.

(-) AmetystOrdonans w sprawie mianowania Rektora Uniwersytetu Królewskiego im. Budzimira I w Hirschberg-Arkopolis

wydany również dnia 19.06.2014 r.
w Hirschberg-Arkopolis


My, Ametyst, Król Hirschbergii i Weerlandu, pan na Arkopolis etc.

na podstawie art. 3 ust. 2. Statutu Uniwersytetu Królewskiego im. Budzimira I, mianujemy Ametysta Faradobusa na stanowisko Rektora tej zacnej Hirschberskiej uczelni.

(-) AmetystOrdonans w sprawie ustanowienia sztandaru królewskiego

wydany również dnia 1.07.2014 r.
w Hirschberg-Arkopolis


My, Ametyst, Król Hirschbergii i Weerlandu, pan na Arkopolis etc.

ustanawiamy sztandar nasz, wedle wzoru z załącznika do niniejszego Ordonansu. Sztandar ów jest insygnium używanym jedynie przez nas i osoby do tego przez nas uprawnione.

(-) AmetystOrdonans ws. przywrócenia obywatelstwa szlacheckiego

wydany dnia 28.07.2014 r.
w Hirschberg-Arkopolis


My, Ametyst, Król Hirschbergii i Weerlandu, pan na Arkopolis, Kastlu, Ulanbaatar, Palikotau etc.

przywracamy Kathcie Joannie de Vill obywatelstwo szlacheckie w Socjalistycznym Królestwie, biorąc pod uwagę jej zasługi w sprawowaniu urzędu namiestniczki Księstwa Nowoweerlandzkiego i w ujawnianiu zbrodni ancien reżymu.

(-) AmetystOrdonans ws. zatwierdzenia obywatelstwa szlacheckiego

wydany dnia 21.08.2014 r.
w Hirschberg-Arkopolis


My, Ametyst, Król Hirschbergii i Weerlandu, pan na Arkopolis, Złotym Potoku, Ulanbaatar, Palikotau etc.

uznajemy niejakiego Ignacego Hrabiego Zawiszę za obywatela i szlachcica Socjalistycznego Królestwa.

(-) Ametyst[O-01-14]
Ordonans ws. nadania państwowego tytułu honorowego

wydany dnia 26.08.2014 r.
w Gorkau


My, Ametyst, Król Hirschbergii i Weerlandu, pan na Arkopolis, Złotym Potoku, Ulanbaatar, Palikotau etc.

za nietuzinkowy wkład w rozwój Hirschberskiego sadownictwa oraz niebywałe zasługi na rzecz budowy ulic i ulic nadajemy tow. Tobiaszowi von Richtoffenowi państwowy tytuł honorowy barona.

(-) Ametyst[O-02-14]
Ordonans ws. nadania odznaczeń

wydany dnia 26.08.2014 r.
w Gorkau


My, Ametyst, Król Hirschbergii i Weerlandu, pan na Arkopolis, Złotym Potoku, Ulanbaatar, Palikotau etc.

§ 1.
Za zasługi przeciwko bialeńskiemu wrogowi przyznaję Laszkowi Młynariewowi Medal Dyplomacji.

§ 2.
Za zasługi przeciwko bialeńskiemu wrogowi przyznaję Bartoszowi Derikorowi Aluminiowy Medal Kongresu.

(-) Ametyst[O-03-14]
Ordonans ws. ustanowienia odznaczenia

wydany dnia 28.08.2014 r.
w Hirschberg-Arkopolis


My, Ametyst, Król Hirschbergii i Weerlandu, pan na Arkopolis, Złotym Potoku, Ulanbaatar, Palikotau etc.

§ 1.
Z okazji walnego zjazdu Ludu Szlacheckiego, jaki miał miejsce dnia 27 sierpnia 2014 r. ustanawiamy jednoklasowy Średnio Zaszczytny Wrocławski Medal Zjazdowy.

§ 2.
Medal wykonywany będzie z aluminium. Na awersie umieszczony będzie wizerunek kościoła "Opatrzności Bożej" we Wrocławiu oraz napis: ZJAZD LUDU SZLACHECKIEGO BRESLAU, zaś na rewersie data 27 VIII 2014.

§ 3.
Średnio Zaszczytny Wrocławski Medal Zjazdowy przysługiwać będzie wszystkim uczestnikom Zjazdu. Zaliczamy doń, poza naszą osobą: Laszka Młynariewa, Tobiasza von Richtoffena, Bartosza Derikora (Mistrza Budzimira VII), Ciecierada Ciecieląga, Człowieka-Konia oraz Kathę Joannę de Vill, a także osobę, która od barona von Richtoffena otrzymała sześć loli.

§ 4.
Ordonans wchodzi w życie z chwilą podpisania go przez Króla Hirschbergii i Weerlandu.

(-) Ametyst[O-04-14]
Ordonans ws. ustanowienia odznaczenia

wydany dnia 01.09.2014 r.
w Hirschberg-Arkopolis


My, Ametyst, Król Hirschbergii i Weerlandu, pan na Arkopolis, Złotym Potoku, Ulanbaatar, Palikotau etc.

§ 1.
1. Z okazji ważnego zjazdu oligarchii Socjalistycznego Królestwa ustanawiamy, na wniosek Kathy Joanny de Vill, Medal Balangi, który jest upamiętnieniem spędu z dnia 30 sierpnia 2014 r.
2. Medal nadawany będzie w klasie podstawowej oraz specjalnej.

§ 2.
Medal wykonywany będzie z platyny, a w przypadku klasy specjalnej- z pirytu. Na awersie umieszczony będzie wizerunek sali ludowej w miejscowości Nimmersath oraz napis: BALANGA SZLACHECKA NIMMERSATH, zaś na rewersie data 30 VIII 2014.

§ 3.
1. Medal w klasie specjalnej nadajemy Kathcie Joannie de Vill, z zastrzeżeniem że uda jej się przekazać władzom Królewskiej Guberni Hirschbergii prawa do zamku w Nimmersath. Medal w klasie podstawowej nadajemy naszej osobie, Bartoszowi Derikorowi, Wszetopełkowi Gładkiemu, Ignacemu Hrabiemu Zawiszy oraz Gerwantowi Jakiemuśtam.
2. Każdemu kawalerowi Medalu przysługiwać będzie butelka cydru, do odebrania wraz z Medalem.

§ 4.
Ordonans wchodzi w życie z chwilą podpisania go przez Króla Hirschbergii i Weerlandu.

(-) Ametyst[O-05-14]
Ordonans ws. korekty tytulatury

wydany dnia 4.09.2014 r.
w Hirschberg-Joksopolis


My, Ametyst, Król Hirschbergii i Weerlandu, pan na Arkopolis, Złotym Potoku, Ulanbaatar, Palikotau etc.

W związku ze zmianą nazwy królewskiego miasta stołecznego postanawiamy o zmianie oficjalnej pełnej tytulatury Królów Hirschbergii i Weerlandu na:

Jego Królewska Mość ---------, Król Hirschbergii i Weerlandu, Senior-Protektor Stepów Wewnętrznych oraz Żuław Rzeżuszych, Pan na Joksopolis etc.

--

(-) Ametyst[O-06-14]
Ordonans ws. potwierdzenia oryginalności

wydany dnia 4.09.2014 r.
w Hirschberg-Joksopolis


My, Ametyst, Król Hirschbergii i Weerlandu, Senior-Protektor Stepów Wewnętrznych oraz Żuław Rzeżuszych, Pan na Joksopolis, Złotym Potoku, Ulanbaatar, Palikotau etc.

§ 1.
Doceniając zasługi Kathy Joanny de Vill na rzecz hirshbergizacji oraz naszej królewskiej osoby postanawiamy potwierdzić oryginalność Dyplomu Łaski, wydanego w Kalarepie dnia 30 sierpnia 2014 r.

§ 2.
W związku z powyższym potwierdzamy, iż Kathcie Joannie de Vill mimo wszystko przysługuje tytuł księżnej na Malinowym Dworze, bowiem różne rzeczy się po pijaku podpisuje.

§ 3.
Ordonans wchodzi w życie z chwilą podpisania go przez Króla Hirschbergii i Weerlandu.

(-) Ametyst[O-07-14]
Ordonans ws. reformy domu królewskiego

wydany dnia 10.09.2014 r.
w Hirschberg-Joksopolis


My, Ametyst, Król Hirschbergii i Weerlandu, Senior-Protektor Stepów Wewnętrznych oraz Żuław Rzeżuszych, Lord Zlewni i Naczelny Zwierzchnik Sił Zbrojnych Socjalistycznego Królestwa, Pan na Joksopolis, Złotym Potoku, Ulanbaatar, Palikotau etc.

Faktem jest, że źle się dzieje w państwie szlacheckim. Słaba aktywność i kryzys demograficzny wywołały niemały zamęt, który był jednak grubymi nićmi szyty i wiemy lep jakiej propagandy kryje się za tymi nićmi. Zniknięci obywatele zewrą jeszcze bardziej szeregi Ludu Szlacheckiego. Bumelantom i aktywnościożercom mówimy stanowcze nie!

Sercem Ludu Szlacheckiego i całego Socjalistycznego Królestwa jest Wszechwieczny Czcigodny i Bardzo Wspaniały Tron Joksopolitański, na którym zasiadamy my: król i miłościwy ojciec wszystkich Hirschbergów, Weerlandczyków, Stepowych Ludzi oraz nielegalnych imigrantów. Tron ten został jednak skażony przez wszeteczny tyłek obrzydliwego uzurpatora i łżekróla Arkadiusza Przejściowego. Od razu po chwalebnej restauracji rodu Faradobusów zainaugurowaliśmy niszczenie tegoż skażenia i żywej hańby, czego wyrazem jest nowa, czcigodna nazwa Wzgórza Królewskiego. Oto nadeszła pora, by od nowa urządzić nasz dom, który jest domem całego Ludu Szlacheckiego, a z którego uzurpator uczynił bordel powszechny.

Wolą naszą jest, by Dwór Króla Hirschbergii i Weerlandu zwany był odtąd Wielkim Faradobusowskim Domem Królewskim i by wspierał on nas w wykonywaniu władzy królewskiej, będącej ojcowską władzą nad Socjalistycznym Królestwem i jego obywatelami. Głową Domu uczynimy być może Pierwszego Sekretarza, któremu przysługiwać będzie stosowna pensja. Pierwszy Sekretarz jest także królewskim arcymagiem oraz sekretarzem sekretarza króla w jednej osobie. Jemu podlegać będą liczni Sekretarze odpowiadający za poszczególne dziedziny królewskiej egzystencji. Przed nimi zaś odpowiadać będą Radcy Tajni (Geheimrat) oraz Niżsi Tajni Radcy (Geheimunterrat). Sekretarzy i radców również będziemy wynagradzać. Tworzymy także instytucję Nadradcy (Oberrat), lecz czynimy zeń stanowisko czysto honorowe, coby jakieś snoby mogły sobie je dodać do sygnaturek i na pieczęcie swoje. Rzecz jasna tym pasożytom pieniędzy wypłacać nie będziemy, bo mamy bardziej istotne potrzeby.

Ludziom naszym tydzień dajemy na wykonanie postanowień naszych, a inaczej sroga kara ich dosięgnie.

(-) Ametyst[O-08-14]
Ordonans ws. nadania odznaczenia

wydany dnia 15.09.2014 r.
w Hirschberg-Joksopolis


My, Ametyst, Król Hirschbergii i Weerlandu, Senior-Protektor Stepów Wewnętrznych oraz Żuław Rzeżuszych, Lord Zlewni i Naczelny Zwierzchnik Sił Zbrojnych Socjalistycznego Królestwa, Pan na Joksopolis, Złotym Potoku, Ulanbaatar, Palikotau etc.

za niewiarygodne zasługi na rzecz Matki Hirschbergii przyznajemy Tobiaszowi bar. von Richtoffenowi Order Hirschbergii w klasie pierwszej.

(-) Ametyst[O-09-14]
Ordonans ws. upamiętnienia Premiera Tysiąclecia

wydany dnia 25.09.2014 r.
w Hirschberg-Joksopolis


My, Ametyst, Król Hirschbergii i Weerlandu, Senior-Protektor Stepów Wewnętrznych oraz Żuław Rzeżuszych, Lord Zlewni i Naczelny Zwierzchnik Sił Zbrojnych Socjalistycznego Królestwa, Pan na Joksopolis, Złotym Potoku, Ulanbaatar, Palikotau etc.

z niesłychanym żalem przyjęliśmy wiadomość o bestialskim zamordowaniu przez bialeńską hołotę Premiera Tysiąclecia, Wicekróla i Wielebnego Weerlandu, Wodza Królewskich Sił Zbrojnych, Wielkiego Patrioty i Łucznika Weterana Towarzysza Marszałka Laszka diuka Młynariewa. Przeto z tych względów nakazujemy wszystkim ludziom i kobietom, a także młodzieży, całemu Ludowi Szlacheckiemu smutować się razem z nami. Aby to ułatwić ogłaszamy, że od chwili opublikowania niniejszego Ordonansu do dnia 1 października trwać będzie na terenie całego Socjalistycznego Królestwa ogólnoludowa żałoba szlachecka.

Ponadto za ogromne zasługi na rzecz rodu Faradobusów i bycie wierną ukrytą opcją hirschberską przez cały okres niewoli, honorujemy Laszka diuka Młynariewa przyznając Mu pośmiertnie Krzyż Wielki Orderu Papierowej Korony.

(-) Ametyst[O-10-14]
Ordonans ws. nadania obywatelstw

wydany dnia 29.09.2014 r.
w Hirschberg-Joksopolis


My, Ametyst, Król Hirschbergii i Weerlandu, Senior-Protektor Stepów Wewnętrznych oraz Żuław Rzeżuszych, Lord Zlewni i Naczelny Zwierzchnik Sił Zbrojnych Socjalistycznego Królestwa, Pan na Joksopolis, Złotym Potoku, Ulanbaatar, Palikotau etc.

ku chwale Wielkiego Sternika i ze względu na wielkie zasługi Premiera Tysiąclecia obywatelstwo szlacheckie Socjalistycznego Królestwa otrzymują następujący delikwenci: Arbuz I nawrócony oraz Griszka Otriepiew.

(-) Ametyst[O-11-14]
Ordonans ws. powołania nowej Triady

wydany dnia 10.10.2014 r.
w Hirschberg-Joksopolis


My, Ametyst, Król Hirschbergii i Weerlandu, Senior-Protektor Stepów Wewnętrznych oraz Żuław Rzeżuszych, Lord Zlewni i Naczelny Zwierzchnik Sił Zbrojnych Socjalistycznego Królestwa, Pan na Joksopolis, Złotym Potoku, Ulanbaatar, Palikotau etc.

biorąc pod uwagę fakt, że marazm straszliwy i brak życia sensownego panują w całym Socjalistycznym Królestwie, że Lud Szlachecki zamiast do roboty się brać choruje na realiozę, że bialeńscy szpiedzy panoszą się w kraju i że władycy zamiast rozwijać wsie wciąć coś zmieniają, postanawiamy powołać nową, faradobusowską, tradycyjnie progresywną Triadę przy Bardzo Wspaniałym Tronie Joksopolitańskim.

Długo rozważaliśmy to, którzy kandydaci są najgodniejsi by wejść w skład nowej Triady. Ostatecznie zdecydowaliśmy, że jej skład powinien być jak najbardziej faradobusowski i że członkami jej powinni być wysoko urodzeni mężowie stanu. Oprócz naszej królewskiej osoby będą to Jego Królewska Mość świętej pamięci towarzysz Ferdynand (Faradobus), król Hirschbergii i Weerlandu, wieczny przywódca Ludowo-Demokratycznej Republiki Narodów oraz Jego Królewska Mość świętej pamięci Joksymil (Faradobus), genialny król Odrodzonej Hirschbergii. Tylko ich obecność sprawi, że Władza Ludowo-Szlachecka podejmować będzie słuszne decyzje i swoją twardą ręką zwalczy marazm i bumelanctwo.

Stwierdziliśmy ponadto, że do głosu w Triadzie należy dopuścić dodatkowo w charakterze doradców osoby zasłużone dla kraju i będące genialnymi teoretykami monarchosocjalizmu. Oczywistym jest, że pierwszą z nich czynimy JE tow. dr hab. generała lejtnanta Ericka hrabiego Monde, Wielkiego Sternika Ludu Szlacheckiego, Wielkiego Stratega, Genialnego Pisarza, Słońce Aralii oraz najlepszego z Premierów Socjalistycznego Królestwa. Z uwagi, że Wielki Sternik jakiś czas temu zaszczyca nas z innego świata, logicznym jest że w jego imieniu będzie wypowiadał się JW tow. marsz. dr świętej pamięci Laszk diuk Młynariew, Premier Tysiąclecia, Wicekról i Wielebny całego Weerlandu, Lider Nacji itp. itd.
Drugim z doradców Najczcigodniejszej Triady niechaj będzie tow. dr płk Ciecierad baron Ciecieląg, Czcigodny Gubernator Wszechzachodu, I Sekretarz KC Partii Równych Ludzi, Sołtys gminy Grabben, Geniusz Troski o Człowieka i Genialny Teoretyk Monarchosocjalizmu Stepowego. Wierzymy, że jego obecność przy naszym organie doradczym przyczyni się do jeszcze większej chwały narodów Hirschberskiego i stepowego.

Rzeczą wiadomą jest, ze Triada dopuścić może do siebie celem wysłuchania także innych towarzyszy. Ci jednak, których wymieniono niechaj stale służą Socjalistycznemu Królestwu niszcząc bordel stworzony przez wieloletnie rządu uzurpatorskie.

(-) Ametyst[O-13-14]
Ordonans ws. odznaczenia i wprowadzenia żałoby powszechnej

wydany dnia 27.11.2014 r.
w Hirschberg-Joksopolis


My, Ametyst, Król Hirschbergii i Weerlandu, Senior-Protektor Stepów Wewnętrznych oraz Żuław Rzeżuszych, Lord Zlewni i Naczelny Zwierzchnik Sił Zbrojnych Socjalistycznego Królestwa, Pan na Joksopolis, Złotym Potoku, Ulanbaatar, Palikotau etc.

na cześć zmarłego dziś kapitana Hansa Klossa, wielkiego Bohatera wojsk wywiadu, wspaniałego językoznawcy, walecznego żołnierza i pogromcy faszyzmu, genialnego Agenta, Nowego Stirlitza, Gwiazdy LDNR-owskiej telewizji, który był autorytetem dla pokoleń hirshberskich i weerlandzkich żołnierzy, ogłaszam, że dzień dzisiejszy będzie w Socjalistycznym Królestwie dniem powszechnej żałoby Ludu Szlacheckiego.

Ponadto, w uznaniu zasług, tow. kpt. Hans Kloss zostaje odznaczony Krzyżem Srebrnym Orderu Wojennego Tutti Frutti Militari.

(-) Ametyst[O-14-14]
Ordonans ws. ratyfikacji o nawiązaniu stosunków dyplomatycznych pomiędzy Królestwem Aryunu a Zjednoczonym Socjalistycznym Królestwem Hirschbergii i Weerlandu

wydany dnia 30.11.2014 r.
w Hirschberg-Joksopolis


My, Ametyst, Król Hirschbergii i Weerlandu, Senior-Protektor Stepów Wewnętrznych oraz Żuław Rzeżuszych, Lord Zlewni i Naczelny Zwierzchnik Sił Zbrojnych Socjalistycznego Królestwa, Pan na Joksopolis, Złotym Potoku, Ulanbaatar, Palikotau etc.

w imieniu Socjalistycznego Królestwa i Ludu Szlacheckiego postanawiamy dokonać absolutnej ratyfikacji Traktatu o nawiązaniu stosunków dyplomatycznych pomiędzy Królestwem Aryunu a Zjednoczonym Socjalistycznym Królestwem Hirschbergii i Weerlandu, który uzyskał akceptację Parlamentu ZSKHiW dnia 26 września 2013 r. W związku z powyższym Zjednoczone Socjalistyczne Królestwo Hirschbergii i Weerlandu uznaje postanowienia Traktatu za obowiązujące.

(-) Ametyst

Cytuj
TRAKTAT
O NAWIĄZANIU STOSUNKÓW DYPLOMATYCZNYCH

pomiędzy:

Królestwem Aryunu
a
Zjednoczonym Socjalistycznym Królestwem Hirschbergii i Weerlandu

Spisany dnia .. ... .... w Hirschberg-Arkopolis

Wysokie Układające się Strony:

Jego Królewska Mość
Rhaegar III Deithven, Król i Szach Aryunu
w imieniu własnym i Królestwa Aryunu
oraz
Jego Królewska Mość
Arkadiusz II Filip, Król Hirschbergii i Weerlandu
reprezentowany przez Narodowego Komisarza ds. Dyplomacji Bartosza Derikora
w imieniu własnym i Zjednoczonego Socjalistycznego Królestwa Hirschbergii i Weerlandu


zawierają niniejszy Traktat:

Rozdział I - Postanowienia Ogólne

Art. 1.
Traktat postanawia o nawiązaniu stosunków dyplomatycznych między Królestwem Aryunu a Zjednoczonym Socjalistycznym Królestwem Hirschbergii i Weerlandu

Art. 2.
Królestwo Aryunu oraz Zjednoczone Socjalistyczne Królestwo Hirschbergii i Weerlandu, zwane dalej Stronami postanawiają uroczyście wyrzec się przemocy we wzajemnych stosunkach i rozwiązywać wszelkie zaistniałe spory poprzez rozmowy i na drodze dyplomatycznej. Obie Strony postanawiają nawiązać stosunki dyplomatyczne na szczeblu ambasadorów. Pragną również wyrazić nadzieję, co do dalszej współpracy w przyszłości.

Rozdział II - Rozwiązywanie sporów

Art. 3.
W razie zaistnienia sporu pomiędzy obiema stronami, bezzwłocznie nawiążą kontakt upełnomocnieni przedstawiciele obu Stron.

Art. 4.
Strony mogą się zwrócić o mediację do państwa trzeciego lub do uznanego przez nie autorytetu. Mediacja nie wiąże jednak żadnej ze Stron.

Rozdział III - Kontakty międzypaństwowe

Art. 5.
Oba państwa reprezentuje urzędnik właściwy do spraw zagranicznych.

Rozdział IV - Ambasadorowie

Art. 6.
Ambasadorowie obu stron muszą zostać zaaprobowani i uzyskać akredytację, przez głowę państwa drugiego.

Art. 7.
Wydalenie Ambasadora z kraju, do którego został oddelegowany, następuje przez uznanie go w danym kraju za persona non grata.

Art. 8.
Ambasador nie może w kraju, do którego został od delegowany zostać aresztowany i postawiony przed sądem. Immunitet Dyplomatyczny chroni także majątek Ambasadora.

Rozdział V - Współpraca

Art. 9.
Obie Strony pragną dążyć do wzajemnej współpracy, której warunki uzgadniane będą i przedstawiane w formie odpowiednich traktatów międzynarodowych.

Art. 10.
Państwa zobowiązują się nie dyskryminować obywateli państw sygnatariuszy, którzy pragną działać na ich terenie.

Rozdział VI Postanowienia Końcowe

Art. 11.
Oba państwa-sygnatariusze niniejszego paktu zobowiązują się go przestrzegać.

Art. 12
Inne stosunki między Stronami regulować będą dodatkowe umowy.

Art. 13.
Oba państwa wyrzekają się wojny jako środku prowadzenia wzajemnej polityki międzynarodowej.

Art. 14.
Do Traktatu można dodawać, w razie zaistniałej potrzeby nowe postanowienia. Aby nowe postanowienia weszły w życie konieczna jest zgoda obu państw.

Art. 15.
Każda ze Stron może wypowiedzieć niniejszy traktat, traci on wówczas moc ze skutkiem natychmiastowym. Ambasadorom, do czasu wyjazdu z państwa obcego, wciąż przysługuje jednak Immunitet Dyplomatyczny.

Art. 16.
W razie złamania postanowień Traktatu przez któryś z rządów, Traktat traci moc prawną natychmiastowo, bez możliwości ponownego wprowadzenia go w życie bez uprzedniej ponownej ratyfikacji przez oba zainteresowane państwa.


Wysokie Układające się Strony:

(-) Ametyst[O-15-14]
Ordonans ws. ratyfikacji o nawiązaniu stosunków dyplomatycznych pomiędzy pomiędzy: Królestwem Francji i Nawarry a Zjednoczonym Socjalistycznym Królestwem Hirschbergii i Weerlandu

wydany dnia 30.11.2014 r.
w Hirschberg-Joksopolis


My, Ametyst, Król Hirschbergii i Weerlandu, Senior-Protektor Stepów Wewnętrznych oraz Żuław Rzeżuszych, Lord Zlewni i Naczelny Zwierzchnik Sił Zbrojnych Socjalistycznego Królestwa, Pan na Joksopolis, Złotym Potoku, Ulanbaatar, Palikotau etc.

w imieniu Socjalistycznego Królestwa i Ludu Szlacheckiego postanawiamy dokonać absolutnej ratyfikacji Traktatu o nawiązaniu stosunków dyplomatycznych pomiędzy Królestwem Francji i Nawarry a Zjednoczonym Socjalistycznym Królestwem Hirschbergii i Weerlandu, który uzyskał akceptację Parlamentu ZSKHiW dnia 25 listopada 2014 r. W związku z powyższym Zjednoczone Socjalistyczne Królestwo Hirschbergii i Weerlandu uznaje postanowienia Traktatu za obowiązujące.

(-) Ametyst

Cytuj
TRAKTAT
O NAWIĄZANIU STOSUNKÓW DYPLOMATYCZNYCH

pomiędzy:

Królestwem Francji i Nawarry
a
Zjednoczonym Socjalistycznym Królestwem Hirschbergii i Weerlandu

Spisany dnia 25 XI 2014 r. w Hirschberg-Joksopolis

Wysokie Układające się Strony:

Jego Królewska Mość
Louis I, Król Francji i Nawarry
w imieniu własnym i Królestwa Francji i Nawarry
oraz
Jego Królewska Mość
Ametyst I, Król Hirschbergii i Weerlandu
reprezentowany przez Narodowego Komisarza ds. Dyplomacji, Tobiasza von Richtoffena
w imieniu własnym i Zjednoczonego Socjalistycznego Królestwa Hirschbergii i Weerlandu


zawierają niniejszy Traktat:

Rozdział I - Postanowienia Ogólne

Art. 1.
Traktat postanawia o nawiązaniu stosunków dyplomatycznych między Królestwem Francji a Zjednoczonym Socjalistycznym Królestwem Hirschbergii i Weerlandu

Art. 2.
Królestwo Francji oraz Zjednoczone Socjalistyczne Królestwo Hirschbergii i Weerlandu, zwane dalej Stronami postanawiają uroczyście wyrzec się przemocy we wzajemnych stosunkach i rozwiązywać wszelkie zaistniałe spory poprzez rozmowy i na drodze dyplomatycznej. Obie Strony postanawiają nawiązać stosunki dyplomatyczne na szczeblu ambasadorów. Pragną również wyrazić nadzieję, co do dalszej współpracy w przyszłości.

Rozdział II - Rozwiązywanie sporów

Art. 3.
W razie zaistnienia sporu pomiędzy obiema stronami, bezzwłocznie nawiążą kontakt upełnomocnieni przedstawiciele obu Stron.

Art. 4.
Strony mogą się zwrócić o mediację do państwa trzeciego lub do uznanego przez nie autorytetu. Mediacja nie wiąże jednak żadnej ze Stron.

Rozdział III - Kontakty międzypaństwowe

Art. 5.
Oba państwa reprezentuje urzędnik właściwy do spraw zagranicznych.

Rozdział IV - Ambasadorowie

Art. 6.
Ambasadorowie obu stron muszą zostać zaaprobowani i uzyskać akredytację, przez głowę państwa drugiego.

Art. 7.
Wydalenie Ambasadora z kraju, do którego został oddelegowany, następuje przez uznanie go w danym kraju za persona non grata.

Art. 8.
Ambasador nie może w kraju, do którego został od delegowany zostać aresztowany i postawiony przed sądem. Immunitet Dyplomatyczny chroni także majątek Ambasadora.

Rozdział V - Współpraca

Art. 9.
Obie Strony pragną dążyć do wzajemnej współpracy, której warunki uzgadniane będą i przedstawiane w formie odpowiednich traktatów międzynarodowych.

Art. 10.
Państwa zobowiązują się nie dyskryminować obywateli państw sygnatariuszy, którzy pragną działać na ich terenie.

Rozdział VI Postanowienia Końcowe

Art. 11.
Oba państwa-sygnatariusze niniejszego paktu zobowiązują się go przestrzegać.

Art. 12
Inne stosunki między Stronami regulować będą dodatkowe umowy.

Art. 13.
Oba państwa wyrzekają się wojny jako środku prowadzenia wzajemnej polityki międzynarodowej.

Art. 14.
Do Traktatu można dodawać, w razie zaistniałej potrzeby nowe postanowienia. Aby nowe postanowienia weszły w życie konieczna jest zgoda obu państw.

Art. 15.
Każda ze Stron może wypowiedzieć niniejszy traktat, traci on wówczas moc ze skutkiem natychmiastowym. Ambasadorom, do czasu wyjazdu z państwa obcego, wciąż przysługuje jednak Immunitet Dyplomatyczny.

Art. 16.
W razie złamania postanowień Traktatu przez któryś z rządów, Traktat traci moc prawną natychmiastowo, bez możliwości ponownego wprowadzenia go w życie bez uprzedniej ponownej ratyfikacji przez oba zainteresowane państwa.


Wysokie Układające się Strony:

(-) Ametyst
--
30.11.14[O-16-14]
Ordonans ws. nagrodzenia Czcigodnego Gubernatora Wszechzachodu

wydany dnia 30.11.2014 r.
w Hirschberg-Joksopolis


My, Ametyst, Król Hirschbergii i Weerlandu, Senior-Protektor Stepów Wewnętrznych oraz Żuław Rzeżuszych, Lord Zlewni i Naczelny Zwierzchnik Sił Zbrojnych Socjalistycznego Królestwa, Pan na Joksopolis, Złotym Potoku, Ulanbaatar, Palikotau etc.

z okacji rocznicy narodzin tow. Ciecierada Ciecieląga, Premiera Socjalistycznego Królestwa i Czcigodnego Gubernatora Wszechzachodu, w uznaniu jego zasług na rzecz rozwoju Ludu Szlacheckiego i twórczego rozwijania myśli sternikowskiej, nadajemy mu Krzyż Komandorski Pierwszego Stopnia Orderu Papierowej Korony.

(-) Ametyst[O-17-14]
Ordonans ws. ponownego nagrodzenia Czcigodnego Gubernatora Wszechzachodu poprzez nadanie obywatelstwa nowemu obywatelowi

wydany dnia 16.12.2014 r.
w Hirschberg-Joksopolis


My, Ametyst, Król Hirschbergii i Weerlandu, Senior-Protektor Stepów Wewnętrznych oraz Żuław Rzeżuszych, Lord Zlewni i Naczelny Zwierzchnik Sił Zbrojnych Socjalistycznego Królestwa, Pan na Joksopolis, Złotym Potoku, Ulanbaatar, Palikotau etc.

nadajemy obywatelstwo szlacheckie Socjalistycznego Królestwa Sviatoslavowi Abramovowi Vinc, nie zwracając zanadto uwagi na poprawność fleksyjną.
« Ostatnia zmiana: Lutego 25, 2015, 03:01:02 wysłane przez Ametyst » Zapisane

prof. net. dr h. c. mgr generalissimus
Ametyst z rodu Faradobusów

Bardzo Wspaniały Król Hirschbergii i Weerlandu,
Sekretarz Generalny Wielkiego Sternika, Protektor Budzimiryzmu,
Geniusz Rzeżuchy, Skarbnica Mądrości, Uosobienie Pracowitości

Ametyst
Rex Ambulans Serenissimus
Primus inter pares
Duma Koronowanej Gwiazdy
*****

Posłuch 11
Offline Offline

Wiadomości: 4864Zobacz profil Email
« Odpowiedz #3 : Stycznia 01, 2015, 02:44:03 »

[O-01-15]
Ordonans ws. przyznania odznaczeń Ludowi Szlacheckiemu

wydany dnia 01.01.2015 r.
w Hirschberg-Joksopolis


My, Ametyst, Król Hirschbergii i Weerlandu, Senior-Protektor Stepów Wewnętrznych oraz Żuław Rzeżuszych, Lord Zlewni i Naczelny Zwierzchnik Sił Zbrojnych Socjalistycznego Królestwa, Pan na Joksopolis, Złotym Potoku, Ulanbaatar, Palikotau etc.

chcąc nagrodzić ogromne wysiłki części Ludu Szlacheckiego dla zapewnienia ogółowi Ludu Szlacheckiego dobrobytu, mając równocześnie świadomość że nagrodzeni będą najprawdopodobniej mieli ów fakt w czterech literach, chcąc jednakże podtrzymać tradycję i godnie zainaugurować nowy rok postanowiliśmy przyznać zasłużonym działaczom odznaczenia.

Przede wszystkim pragniemy nagrodzić wysiłek tych, którzy swym bohaterstwem przyczyniają się do ratowania Guberni Weerlandzkiej. Bez wątpienia to my jesteśmy największym bohaterem tego czasu i w związku z tym, chcąc wyjść naprzeciw żądaniom i oczekiwaniom szerokich jak morza wspólne i jak Wielki Dziki Step mas ludowo-szlacheckich, przyznajemy Sobie tytuł i medal Bohatera ZSKHiW.

Wyrazy uznania należą się również niezastąpionemu pułkownikowi doktorowi Ciecieradowi Ciecielągowi, głównemu znachorowi Sił Zbrojnych i dyrektorowi Instytutu Badań Wojskowych, którego działalność w niepodważalny sposób przyczynia się do zwalczenia szatańskiej plagi. Za wspomniane zasługi nagradzamy go Krzyżem Kawalerskim Orderu Wojennego Tutti Frutti Militari.

W wymiarze bardziej militarnym zasłużyli się przybysze z Siedmiogrodu. Pomimo ich nienawiści do Prawdziwej i Jedynej Słusznej Dynastii Faradobusowskiej, nie sposób pominąć ich zasług, zwłaszcza że zasilają grono obywateli Socjalistycznego Królestwa. W związku z oczywistym poświęceniem przyznajemy Siergiejowi Makłowowi Order Rodu Faradobusów na Mniejszej Wstędze z Gwiazdą, zaś Sviatoslavowi Abramovowi Vinc Krzyż Srebrny Orderu Wojennego Tutti Frutti Militari.

Pomimo, iż towarzysz Tobiasz von Richtoffen mógłby z pewnością bardziej poświęcać się monarchosocjalistycznej Ojczyźnie, to jednak jest on naszym wiernym fanem i bez niego pewnie byśmy upadli. Za zasługi na stanowisku Narodowego Komisarza Spraw Wewnętrznych otrzymuje on z rąk naszych Krzyż Oficerski Orderu Papierowej Korony.

Aktywność Arbuza Dumbledora bywa różnie oceniana, ale tradycja i ideologia każą oceniać ilość, a nie jakość. W związku z tym przyznajemy mu Order Hirschbergii w klasie trzeciej.

Zapisane

prof. net. dr h. c. mgr generalissimus
Ametyst z rodu Faradobusów

Bardzo Wspaniały Król Hirschbergii i Weerlandu,
Sekretarz Generalny Wielkiego Sternika, Protektor Budzimiryzmu,
Geniusz Rzeżuchy, Skarbnica Mądrości, Uosobienie Pracowitości

Ametyst
Rex Ambulans Serenissimus
Primus inter pares
Duma Koronowanej Gwiazdy
*****

Posłuch 11
Offline Offline

Wiadomości: 4864Zobacz profil Email
« Odpowiedz #4 : Stycznia 07, 2015, 04:18:59 »

[O-02-15]
Ordonans ws. skorzystania z prawa łaski

wydany dnia 07.01.2015 r.
w Hirschberg-Joksopolis


My, Ametyst, Król Hirschbergii i Weerlandu, Senior-Protektor Stepów Wewnętrznych oraz Żuław Rzeżuszych, Lord Zlewni i Naczelny Zwierzchnik Sił Zbrojnych Socjalistycznego Królestwa, Pan na Joksopolis, Złotym Potoku, Ulanbaatar, Palikotau etc.

Ludowi Szlacheckiemu do wiadomości i pilnego wykonania:

na dniach wpłynęła do naszego Domu prośba o zlitowanie się nad Arbuzem Dumbledorem, który wyrokiem z dnia 27 grudnia 2014 został skazany za to, że był winny zarzucanych mu czynów. Działalność tegoż obywatela różnie bywa oceniana i różne opinie o nim krążą. Gorszyć może jego dotychczasowe postępowanie, a naszą troską jako sędziego i uosobienia surowej ręki Ludu Szlacheckiego jest, aby ów Lud, jako ludzie takoż i młodzież, bawił się godnie i pobożnie i aby przeraźliwe gwałty nie niepokoiły Hirschbergii, Weerlandu, Kresów Zachodnich i Aralii.

Z drugiej jednak strony to nas mają za pierwszego sługę i miłościwego ojca wszystkich narodów Socjalistycznego Królestwa. Kto jeżeli nie my, ma uosabiać tolerancję oraz przyjaźń, jaką Lud Szlachecki żywi do całego V-Świata? Dla nas najważniejsze jest dobro państwa, jego przyszłość i teraźniejszość, a przeszłość uważamy za sprawę częstokroć drugorzędną. W związku z tym, a także mając na uwagę niedawne czyny, często wręcz przesadne, Arbuza Dumbledora i jego zasługi dla bieżącej aktywności korzystamy względem niego z prawa łaski. Postanawiamy mianowicie oswobodzić go od kary dwóch tygodni prac społecznych oraz złagodzić obowiązek noszenia pasa cnoty tak, że czas kary skracamy do jednego miesiąca.

Żywimy nadzieję, że syn nasz nie popełni więcej parszywych wybryków, a łaska która go dotyka będzie dlań motywacją, by stał się wartościowym trybikiem maszyny, jaką jest Socjalistyczne Królestwo.

« Ostatnia zmiana: Stycznia 07, 2015, 04:21:45 wysłane przez Ametyst » Zapisane

prof. net. dr h. c. mgr generalissimus
Ametyst z rodu Faradobusów

Bardzo Wspaniały Król Hirschbergii i Weerlandu,
Sekretarz Generalny Wielkiego Sternika, Protektor Budzimiryzmu,
Geniusz Rzeżuchy, Skarbnica Mądrości, Uosobienie Pracowitości

Ametyst
Rex Ambulans Serenissimus
Primus inter pares
Duma Koronowanej Gwiazdy
*****

Posłuch 11
Offline Offline

Wiadomości: 4864Zobacz profil Email
« Odpowiedz #5 : Stycznia 13, 2015, 03:56:33 »

[O-03-15]
Ordonans ws. ratyfikacji Konwencji w sprawie międzynarodowej standaryzacji kartograficznej

wydany dnia 13.01.2015 r.
w Hirschberg-Joksopolis


My, Ametyst, Król Hirschbergii i Weerlandu, Senior-Protektor Stepów Wewnętrznych oraz Żuław Rzeżuszych, Lord Zlewni i Naczelny Zwierzchnik Sił Zbrojnych Socjalistycznego Królestwa, Pan na Joksopolis, Złotym Potoku, Ulanbaatar, Palikotau etc.

w imieniu Socjalistycznego Królestwa i Ludu Szlacheckiego postanawiamy dokonać absolutnej ratyfikacji Konwencji w sprawie międzynarodowej standaryzacji kartograficznej, podpisanej przez rząd Socjalistycznego Królestwa dnia 27 grudnia 2014 r., która uzyskała akceptację Parlamentu ZSKHiW dnia 8 stycznia 2015 r. W związku z powyższym Zjednoczone Socjalistyczne Królestwo Hirschbergii i Weerlandu uznaje postanowienia Konwencji za obowiązujące.Cytat: Ametyst
KONWENCJA
w sprawie międzynarodowej standaryzacji kartograficznej
sporządzona w Saudade dnia 21 grudnia 2014 roku

Art. 1. [Cele Konwencji i środki ich realizacji]
1. Wysokie Układające się Strony, zwane dalej „Stronami”, zawierają niniejszą Konwencję w celu ujednolicenia i standaryzacji zasad kartograficznych wykorzystywanych w redagowaniu map międzynarodowych, zwanych dalej „mapami”.
2. Strony niniejszej Konwencji oraz osoby zamieszkujące lub mające siedzibę na ich terytorium, które redagują i wydają mapy, dokładają wszelkich starań i podejmują współpracę oraz wymianę naukową dla zachowania zgodności map z przepisami niniejszej Konwencji.

Art. 2. [Odwzorowanie Mikroświata na mapie]
1. Stosowanym odwzorowaniem powierzchni Mikroświata na mapie jest rzut płaski.
2. Rozciągłość mapy powinna zapewniać pokazanie wszystkich lądów pozostających pod zwierzchnictwem istniejących państw wirtualnych.

Art. 3. [Siatka kartograficzna]
1. Mapa pokryta jest siatką kartograficzną opartą na układzie współrzędnych geograficznych, którego środkiem jest punkt przecięcia się pod kątem prostym osi pionowej układu, którą jest południk styczny do najdalej na wschód wysuniętego punktu sarmackiej wyspy Tropikany, zwany dalej „południkiem zerowym”, z osią poziomą, którą jest równoleżnik styczny do najdalej na południe wysuniętego terytorium macierzystego Królestwa Scholandii, zwany dalej „równikiem”.
2. Południk zerowy dzieli Mikroświat na sferę zachodnią i sferę wschodnią.
3. Równik dzieli Mikroświat na sferę północną i sferę południową.
4. Długości i szerokości geograficzne wyznacza się przy pomocy jednostek stopni, z których każdy równy jest 60 minutom.
5. 1 minuta ma długość 1 kilometra.

Art. 4. [Elementy mapy]
1. Elementami mapy są:
(1) skala – określa miary odległości i powierzchni na mapie w stosunku do miar odległości i powierzchni w terenie wykorzystując uniwersalny system miar długości, za który obiera się scholandzki system miar długości, wraz z przelicznikami na narodowe systemy miar długości, podawanymi przez Strony konwencji;
(2) rysunek sytuacyjny – stanowi treść mapy osadzoną na siatce kartograficznej; treścią mapy zawsze jest podział polityczny lądów i mórz; nie wyklucza to wydawania map z innymi rysunkami sytuacyjnymi;
(3) teren – oznacza odwzorowanie cech danego obszaru z wykorzystaniem technik kartograficznych znakowania zjawisk na mapach, w tym w szczególności izolinii, barwienia, cieniowania i szrafowania;
(4) opis – stanowi opis tekstowy rysunku sytuacyjnego i terenu oraz opis tekstowy mapy (tytuł, legenda, oznaczenie wydawcy i daty wydania), z wykorzystaniem technik kaligraficznych.
2. Stosowane elementy mapy muszą być opisane przez osoby wydające mapy i dostępne dla Stron konwencji.

Art. 5. [Mapa polityczna]
1. Mapa polityczna jest podstawowym rodzajem mapy wydawanym zgodnie z przepisami niniejszej Konwencji.
2. Na częstotliwość wydawania i aktualizowania mapy politycznej wpływają w szczególności następujące zdarzenia:
(1) ujawnienie zmian przebiegu granic państwowych;
(2) ustanie aktywności lub likwidacja państwa ukazywanego na mapie;
(3) objęcie lub skolonizowanie ziem niczyich;
(4) połączenie co najmniej dwóch państw w nowy organizm państwowy;
(5) podział lub wyodrębnienie z terytorium państwa nowego organizmu państwowego;
(6) wszelkie zmiany przynależności politycznej określonych terytoriów lub ich statusu bez zmiany przebiegu granic państwowych, połączenia lub podziału z skutkiem w formie powstania nowych organizmów państwowych;
(7) powstanie lub lokacja nowego państwa.

Art. 6. [Depozytariusze Konwencji]
Depozytariuszami Konwencji są Królestwo Dreamlandu i Imperium Skarlandu.

Art. 7. [Przystępowanie do Konwencji i wypowiadanie jej]
1. Konwencja jest otwarta dla wszystkich polskich państw wirtualnych.
2. Przystąpienie do Konwencji następuje z chwilą notyfikowania faktu ratyfikacji jednemu spośród Depozytariuszy Konwencji.
3. Listę Stron Konwencji prowadzą Depozytariusze Konwencji.
4. Wypowiedzenie Konwencji następuje przez notyfikowanie tego faktu jednemu spośród Depozytariuszy Konwencji. Wypowiedzenie skutkuje pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu wypowiedzenia Konwencji.

Art. 8. [Obowiązywanie Konwencji]
Konwencja wchodzi w życie z chwilą notyfikowania faktu ratyfikacji jednemu spośród Depozytariuszy Konwencji przez co najmniej trzy państwa wirtualne.

W imieniu Zjednoczonego Socjalistycznego Królestwa Hirschbergii i Weerlandu:

(-) Ciecierad Ciecieląg

[27.12.14]

[Ratyfikacja przez Parlament ZSKHiW: 08.01.15
Zapisane

prof. net. dr h. c. mgr generalissimus
Ametyst z rodu Faradobusów

Bardzo Wspaniały Król Hirschbergii i Weerlandu,
Sekretarz Generalny Wielkiego Sternika, Protektor Budzimiryzmu,
Geniusz Rzeżuchy, Skarbnica Mądrości, Uosobienie Pracowitości

Ametyst
Rex Ambulans Serenissimus
Primus inter pares
Duma Koronowanej Gwiazdy
*****

Posłuch 11
Offline Offline

Wiadomości: 4864Zobacz profil Email
« Odpowiedz #6 : Stycznia 19, 2015, 10:25:17 »

[O-04-15]
Ordonans ws. ratyfikacji Konwencji o prawie morza

wydany dnia 19.01.2015 r.
w Hirschberg-Joksopolis


My, Ametyst, Król Hirschbergii i Weerlandu, Senior-Protektor Stepów Wewnętrznych oraz Żuław Rzeżuszych, Lord Zlewni i Naczelny Zwierzchnik Sił Zbrojnych Socjalistycznego Królestwa, Pan na Joksopolis, Złotym Potoku, Ulanbaatar, Palikotau etc.

w imieniu Socjalistycznego Królestwa i Ludu Szlacheckiego postanawiamy dokonać absolutnej ratyfikacji Konwencji o prawie morza, podpisanej przez rząd Socjalistycznego Królestwa dnia 27 grudnia 2014 r., która uzyskała akceptację Parlamentu ZSKHiW dnia 15 stycznia 2015 r. W związku z powyższym Zjednoczone Socjalistyczne Królestwo Hirschbergii i Weerlandu uznaje postanowienia Konwencji za obowiązujące.Cytuj
KONWENCJA
o prawie morza
sporządzona w Dreamopolis dnia 23 grudnia 2014 roku

Art. 1. [Cele Konwencji i środki ich realizacji]
1. Strony niniejszej Konwencji kierują się dążeniem do uregulowania w duchu wzajemnego zrozumienia i współpracy wszelkich zagadnień dotyczących prawa morza.
2. Strony niniejszej Konwencji uznają potrzebę ustanowienia, z należytym uwzględnieniem suwerenności wszystkich państw wirtualnych, porządku prawnego dla mórz i oceanów, który ułatwi międzynarodową komunikację oraz będzie sprzyjał pokojowemu wykorzystywaniu mórz i oceanów.
3. Strony niniejszej Konwencji są przekonane, że postępowy rozwój prawa morza będzie sprzyjać umacnianiu pokoju, bezpieczeństwa, współpracy i przyjaznych stosunków pomiędzy wszystkimi państwami wirtualnymi zgodnie z zasadami równouprawnienia i sprawiedliwości.

Art. 2. [Zakres suwerenności terytorialnej]
1. Suwerenność państwa nadbrzeżnego rozciąga się poza jego terytorium lądowe i wody morza wewnętrznego na przyległy pas morza terytorialnego, stanowiących łącznie terytorium państwa nadbrzeżnego.
2. Każda Strona niniejszej Konwencji uznaje integralność terytorialną pozostałych Stron, oznaczającą nienaruszalność jej terytorium.
3. Strony niniejszej Konwencji zobowiązują się do nieprowadzenia i niepopierania działalności, mogącej szkodzić integralności terytorialnej i nienaruszalności terytoriów pozostałych Stron.
4. W razie zaistnienia sporów terytorialnych, Strony zobowiązują się do udziału w mediacji, w której mediują wyznaczone przez Strony sporu państwa trzecie - Strony niniejszej Konwencji.
5. Mediacja nie wiąże jednak żadnej ze Stron.

Art. 3. [Proste linie podstawowe]
1. Prostą linią podstawową jest linia łącząca wierzchołki wygiętego wybrzeża lub wierzchołki wysp pozostających w bezpośrednim sąsiedztwie, stanowiąca granicę morza wewnętrznego i służąca do wytyczania granicy morza terytorialnego.
2. Prostą linią podstawową można łączyć takie najbliższe wierzchołki wygiętego wybrzeża, które w danym miejscu tworzy zatokę o powierzchni większej niż 1/6 okręgu, którego średnicą jest wyznaczona prosta linia podstawowa.
3. Zewnętrzną granicą morza terytorialnego jest linia przechodząca przez punkty znajdujące się w jednakowej odległości równej szerokości morza terytorialnego od najbliższego punktu prostej linii podstawowej.

Art. 4. [Terytorium morskie państwa]
1. Morze wewnętrzne to obszar morski bezpośrednio i bezspornie przylegający do terytorium lądowego państwa, taki jak zatoki i otwarte akweny morskie wewnątrz archipelagów wysp, należących do jednego państwa, do których nie przylegają wybrzeża innych państw i terytoriów niczyjej suwerenności.
2. Morze terytorialne to obszar morski stanowiący pas szerokości maksymalnie 60 km odmierzonych od prostej linii podstawowej, chyba, że:
(1) odległość między najbliższymi punktami linii podstawowych wyznaczonych dla lądów lub mórz wewnętrznych należących do jednego państwa jest nie większa niż 140 km, wówczas morze terytorialne stanowi cały obszar morski między tymi lądami do punktu, w którym dystans dzielący te lądy przekroczy 140 km;
(2) odległość między najbliższymi punktami linii podstawowych wyznaczonych dla lądów lub mórz wewnętrznych należących do różnych państw lub pozostającymi bez przynależności państwowej jest mniejsza niż 120 km wówczas żadne z państw nie ma prawa poprowadzić granicy swojego morza terytorialnego dalej niż do linii środkowej takiego obszaru morskiego, chyba że przebieg granicy został uregulowany inaczej na podstawie umowy między tymi państwami.

Art. 5. [Mapy]
1. Proste linie podstawowe stanowiące granice morza wewnętrznego, od których mierzy się szerokość morza terytorialnego wytyczone zgodnie z przepisami art. 3 i 4 niniejszej Konwencji wyznacza się na mapach sporządzonych w skalach umożliwiających dokładne zaznaczenie ich przebiegu.
2. Państwo nadbrzeżne publikuje takie mapy i składa ich kopie Depozytariuszom niniejszej Konwencji.

Art. 6. [Zakres jurysdykcji na terytorium morskim]
1. Państwo nadbrzeżne wykonuje pełną jurysdykcję na obszarze swojego terytorium morskiego, z zastrzeżeniem zapewnienia prawa nieszkodliwego przepływu, prawa dostępu do morza pełnego oraz wolności tranzytu.
2. Dla zachowania wykonywania niniejszej Konwencji i prawa krajowego, porządku i bezpieczeństwa na obszarze terytorium morskiego państwo nadbrzeżne może samodzielnie lub we współpracy z innym państwem – Stroną niniejszej Konwencji podejmować środki zgodne z prawem do przywrócenia stanu sprzed naruszenia prawa lub wystąpienia zagrożenia dla porządku i bezpieczeństwa.

Art. 7. [Nieszkodliwy przepływ przez terytorium morskie]
1. Przepływ oznacza żeglugę przez terytorium morskie w celu przejścia przez nie bez zatrzymywania się i wchodzenia na morze wewnętrzne lub w celu wejścia na morze wewnętrzne i zatrzymania się na redzie lub przy urządzeniu portowym.
2. Nieszkodliwy przepływ oznacza taki przepływ, który nie narusza pokoju, porządku publicznego lub bezpieczeństwa państwa nadbrzeżnego.
3. Statki wszystkich państw korzystają z prawa do nieszkodliwego przepływu przez morze terytorialne państwa nadbrzeżnego.
4. Państwo nadbrzeżne może regulować zasady nieszkodliwego przepływu, w tym ustanawiać szlaki żeglugowe, jako wyłączne strefy ruchu statków na danym obszarze terytorium morskiego oraz ustanawiać strefy całkowitego zakazu żeglugi dla statków innych państw na obszarze morza wewnętrznego, z wyjątkiem państw o których mowa w art. 8.

Art. 8. [Prawo dostępu do morza pełnego]
Państwo nadbrzeżne, którego terytorium morskie jest całkowicie zamknięte terytoriami morskimi innych państw – Stron Konwencji od morza pełnego ma prawo do nieszkodliwego przepływu przez terytoria morskie tych państw w pełnym zakresie.

Art. 9. [Wolność tranzytu]
1. Państwom śródlądowym przysługuje prawo dostępu do morza i od strony morza, w celu wykonywania prawa przewidzianych niniejszą Konwencją. W tym celu państwa śródlądowe korzystają z wolności tranzytu przez terytoria państw tranzytowych.
2. Zainteresowane państwa śródlądowe i państwa tranzytowe uzgadniają warunki i sposoby korzystania z wolności tranzytu w drodze umów dwustronnych, subregionalnych lub regionalnych.
3. Państwa tranzytowe mają prawo do przedsiębrania środków koniecznych do zapewnienia, aby prawa i ułatwienia przyznane państwom śródlądowym w żaden sposób nie naruszały ich uzasadnionych interesów.
4. Statki państw śródlądowych dysponują takimi samymi prawami w portach, jak statki państw nadbrzeżnych.

Art. 10. [Morski pas przyległy]
1. Morski pas przyległy to obszar morski stanowiący pas szerokości maksymalnie 180 km odmierzonych od prostej granicy morza terytorialnego, chyba, że:
(1) odległość między najbliższymi punktami granic mórz terytorialnych należących do jednego państwa jest nie większa niż 400 km, wówczas morski pas przyległy stanowi cały obszar morski między tymi morzami terytorialnymi do punktu, w którym dystans dzielący te morza terytorialne przekroczy 400 km;
(2) odległość między najbliższymi punktami mórz terytorialnych należących do różnych państw jest mniejsza niż 360 km wówczas żadne z państw nie ma prawa poprowadzić granicy swojego morskiego pasa przyległego dalej niż do linii środkowej takiego obszaru morskiego, chyba że przebieg granicy został uregulowany inaczej na podstawie umowy między tymi państwami;
(3) odległość między najbliższymi punktami morza terytorialnego i prostej linii podstawowej wybrzeża lądu bez przynależności państwowej jest mniejsza niż 240 km wówczas państwo nadbrzeże nie ma prawa poprowadzić granicy swojego morskiego pasa przyległego dalej niż do odległości od lądu bez przynależności państwowej równej dopuszczalnej szerokości morza terytorialnego.
2. Na obszarze morskiego pasa przyległego państwo nadbrzeżne ma prawo prowadzić działalność badawczą, ekonomiczną i wojskową na uprzywilejowanych zasadach, a inne państwa nie mogą podejmować na tym obszarze podobnej działalności bez zgody państwa nadbrzeżnego.

Art. 11. [Morze pełne]
1. Morze pełne to obszar morski niepodlegający jakiejkolwiek suwerenności dowolnego państwa.
2. Morze pełne jest otwarte dla wszystkich państw.
3. Morze pełne jest wykorzystywane wyłącznie do celów pokojowych.

Art. 12. [Lokacje terytoriów lądowych na morzach]
1. Dowolne państwo morze lokować terytorium lądowe tylko na morzu pełnym.
2. Lokowanie terytorium lądowego na terytorium morskim państwa nadbrzeżnego albo w obszarze morskiego pasa przyległego wymaga zgody tego państwa.
3. W razie uzyskania zgody, o której mowa w ust. poprzedzającym państwo nadbrzeżne tej zgody udzielające dokonuje ponownego wytyczenia granic swoich obszarów morskich.

Art. 13. [Depozytariusze Konwencji]
1. Depozytariuszami Konwencji są Królestwo Dreamlandu, Państwo Kościelne Rotria i Imperium Skarlandu.
2. Państwa nadbrzeżne przekazują mapy, o których mowa w art. 5, oraz notyfikują fakt ustalenia granic obszarów morskich na podstawie wewnętrznych aktów normatywnych lub umów granicznych, jednemu spośród Depozytariuszy Konwencji.

Art. 14. [Przystępowanie do Konwencji i wypowiadanie jej]
1. Konwencja jest otwarta dla wszystkich polskich państw wirtualnych.
2. Przystąpienie do Konwencji następuje z chwilą notyfikowania faktu ratyfikacji jednemu z Depozytariuszy Konwencji.
3. Listę Stron Konwencji prowadzą Depozytariusze Konwencji.
4. Wypowiedzenie Konwencji następuje przez notyfikowanie tego faktu jednemu z Depozytariuszy Konwencji. Wypowiedzenie skutkuje pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu wypowiedzenia Konwencji.

Art. 15. [Obowiązywanie Konwencji]
Konwencja wchodzi w życie z chwilą notyfikowania faktu ratyfikacji jednemu z Depozytariuszy Konwencji przez co najmniej trzy państwa wirtualne.

W imieniu Zjednoczonego Socjalistycznego Królestwa Hirschbergii i Weerlandu:

(-) Ciecierad Ciecieląg

[27.12.14]

[Ratyfikacja przez Parlament ZSKHiW: 15.01.15]
Zapisane

prof. net. dr h. c. mgr generalissimus
Ametyst z rodu Faradobusów

Bardzo Wspaniały Król Hirschbergii i Weerlandu,
Sekretarz Generalny Wielkiego Sternika, Protektor Budzimiryzmu,
Geniusz Rzeżuchy, Skarbnica Mądrości, Uosobienie Pracowitości

Ametyst
Rex Ambulans Serenissimus
Primus inter pares
Duma Koronowanej Gwiazdy
*****

Posłuch 11
Offline Offline

Wiadomości: 4864Zobacz profil Email
« Odpowiedz #7 : Stycznia 29, 2015, 05:07:47 »

[O-05-15]
Ordonans, który jest wybawieniem dla wszystkich Aralczyków

wydany dnia 29.01.2015 r.
w Hirschberg-Joksopolis


My, Ametyst, Król Hirschbergii i Weerlandu, Senior-Protektor Stepów Wewnętrznych oraz Żuław Rzeżuszych, Lord Zlewni i Naczelny Zwierzchnik Sił Zbrojnych Socjalistycznego Królestwa, Pan na Joksopolis, Złotym Potoku, Ulanbaatar, Palikotau etc.

Czy widzisz ten brzeg piaszczysty?
To jest twój kraj, kraj ojczysty!
To wyspa jest, piękna zielona,
Boska kraina- wymarzona!

Wiele dni minęło odkąd Wielki Sternik opuścił nie tylko cały Lud Szlachecki, ale także rodzimą swoją Aralię, dla której był czułym ojcem i troskliwa matką. Podczas, gdy większa część Socjalistycznego Królestwa wynosząc na tron naszą osobę i przywracając chwałę rodowi Faradobusów zwyciężyła w walce o utrzymanie sternikowskiego dziedzictwa, Aralski Region Autonomiczny pogrążył się w chaosie, a kto swe kroki tam skieruje temu jeno ból, rozłąka. Niespodziewany i spontaniczny zryw Narodu Aralskiego, którego inicjatorem i przywódcą jest towarzysz magister inżynier Arbuz Dumbledore, prawdziwy i rodowity Aralczyk z dziadapradziada, daje nadzieję na zakończenie stagnacji. Zważając na zawarte z Narodem Aralskim traktaty akcesyjne, prawo autonomiczne, ale przede wszystkim z uwagi na wyrażoną w sprawiedliwym, wolnym i uczciwym referendum wolę przytłaczającej części Aralczyków, stanowimy co następuje:

Art. 1.
Na czas nieokreślony, to jest tymczasowo i do czasu uregulowania sytuacji w tak zwanym Aralskim Regionie Autonomicznym, władza tam zostaje powierzona zarządcy z tytułem Gubernatora Guberni Aralskiej.

Art. 2.
Gubernatorem Guberni Aralskiej zostaje mianowany tow. mgr inż. Arbuz Dumbledore.

Art. 3.
1. Gubernatorowi Guberni Aralskiej zostają przekazane uprawnienia Diatte, Przewodniczącego Rządu Autonomicznego oraz Komisarza Ludowego. Władzę sprawować może on samodzielnie lub wspólnie z tymi organami.
2. Gubernator Guberni Aralskiej podlega w zakresie swoich działań władzom Zjednoczonego Socjalistycznego Królestwa Hirschbergii i Weerlandu, które reprezentuje i jest im winien posłuszeństwo. Władze Zjednoczonego Socjalistycznego Królestwa Hirschbergii i Weerlandu mają prawo unieważnić wszelkie decyzje Gubernatora Guberni Aralskiej.

Art. 4.
Misją Gubernatora Guberni Aralskiej jest zaprowadzenie ładu i porządku w tak zwanym Aralskim Regionie Autonomicznym, uszczęśliwienie miejscowych i uczynienie Aralii na powrót wierną córą Socjalistycznego Królestwa.

Art. 5.
Aralska Armia Narodowa podlegać będzie kontroli dowództwa Sił Zbrojnych ZSKHiW.

Art. 6.
Ordonans wchodzi w życie z chwilą jego podpisania przez nas.

Zapisane

prof. net. dr h. c. mgr generalissimus
Ametyst z rodu Faradobusów

Bardzo Wspaniały Król Hirschbergii i Weerlandu,
Sekretarz Generalny Wielkiego Sternika, Protektor Budzimiryzmu,
Geniusz Rzeżuchy, Skarbnica Mądrości, Uosobienie Pracowitości

Ametyst
Rex Ambulans Serenissimus
Primus inter pares
Duma Koronowanej Gwiazdy
*****

Posłuch 11
Offline Offline

Wiadomości: 4864Zobacz profil Email
« Odpowiedz #8 : Lutego 26, 2015, 09:11:44 »

[O-06-15]
Ordonans ws. ratyfikacji Traktatu pomiędzy Zjednoczonym Socjalistycznym Królestwem Hirschbergii i Weerlandu a Królestwem Hasselandu o wzajemnym uznaniu i nawiązaniu stosunków dyplomatycznych

wydany dnia 26.02.2015 r.
w Hirschberg-Joksopolis


My, Ametyst, Król Hirschbergii i Weerlandu, Senior-Protektor Stepów Wewnętrznych oraz Żuław Rzeżuszych, Lord Zlewni i Naczelny Zwierzchnik Sił Zbrojnych Socjalistycznego Królestwa, Pan na Joksopolis, Złotym Potoku, Ulanbaatar, Palikotau etc.

w imieniu Socjalistycznego Królestwa i Ludu Szlacheckiego postanawiamy dokonać ratyfikacji Traktatu pomiędzy Zjednoczonym Socjalistycznym Królestwem Hirschbergii i Weerlandu a Królestwem Hasselandu o wzajemnym uznaniu i nawiązaniu stosunków dyplomatycznych, W związku z powyższym Zjednoczone Socjalistyczne Królestwo Hirschbergii i Weerlandu uznaje postanowienia Traktatu za obowiązujące.

Jednocześnie pozostawiamy Parlamentowi Zjednoczonego Socjalistycznego Królestwa Hirschbergii i Weerlandu prawo do unieważnienia ratyfikacji, zgodnie z prawem i obyczajami Ludu Szlacheckiego.Cytuj
Traktat
pomiędzy Zjednoczonym Socjalistycznym Królestwem Hirschbergii i Weerlandu a
Królestwem Hasselandu
o wzajemnym uznaniu i nawiązaniu stosunków dyplomatycznych


Wysokie Układające się Strony:

Jego Królewska Mość Iwan I Romanow, w imieniu Królestwa Hasselandu
oraz
Jego Królewska Mość Ametyst Faradobus, w imieniu Zjednoczonego Socjalistycznego Królestwa Hirschbergii i Weerlandu

postanawiają, co następuje:

Art. 1.
1. Wysokie Układające się Strony uznają się wzajemnie za niepodległe i niezależne państwa polskiego mikroświata i wyrzekają się przemocy we wzajemnych stosunkach.
2. Wysokie Układające się Strony zobowiązują się rozstrzygać wszelkie spory na drodze dyplomatycznej, a w razie niepowodzenia tej drogi - za obopólną zgodą odwołać się do mediacji strony trzeciej, którą może być państwo, organizacja lub instytucja międzynarodowa.

Art. 2.
1. Wysokie Układające się Strony nawiązują niniejszym stosunki dyplomatyczne na szczeblu ambasadorów.
2. Ambasadorzy powoływani są przez stronę wysyłającą po otrzymaniu agrément strony przyjmującej.

Art. 3.
Ambasadorzy korzystają z immunitetu dyplomatycznego na zasadach uznanych przez prawo międzynarodowe, a w szczególności:
a) Nie podlegają jurysdykcji karnej państwa przyjmującego.
b ) Nie podlegają jurysdykcji cywilnej państwa przyjmującego, chyba że sprawa dotyczy ich działalności nie związanej z misją dyplomatyczną.
c) Korzystają ze swobody poruszania się po obszarze państwa przyjmującego.
d) Reprezentują interesy swojego państwa w zgodzie z metodami uznanymi przez nich za stosowne, ale z poszanowaniem uczuć i zasad kultury.

Art. 4.
1. Ambasador zostaje odwołany:
a) poprzez odwołanie go przez władze strony wysyłającej;
b ) poprzez uznanie go za persona non grata przez stronę przyjmującą;
2. Strona która uznała ambasadora za persona non grata informuje o tym niezwłocznie stronę wysyłającą, podając uzasadnienie.

Art. 5.
Wysokie Układające się Strony postanawiają, iż dla współpracy wojskowej, kulturalnej bądź finansowej mogą zostać powołani attaché wojskowi, kulturalni bądź finansowi w ambasadach obu stron. Attaché obowiązują odpowiednio przepisy art. 2-4 niniejszego Traktatu.

Art. 6.
Wysokie Układające się Strony postanowiły, że podejmą wzajemne działania na rzecz rozwoju wzajemnych stosunków.

Art. 7.
Wysokie Układające się Strony mają prawo wypowiedzieć Traktat. Traci on moc siedem dni po notyfikacji Drugiej Strony o tym fakcie.

Art. 8.
Traktat wchodzi w życie z chwilą ratyfikacji przez obie Wysokie Układające się Strony. Traktat wymaga przyjęcia go przez Wysokie Układające się Strony zgodnie z prawem wewnętrznym każdego państwa.
Zapisane

prof. net. dr h. c. mgr generalissimus
Ametyst z rodu Faradobusów

Bardzo Wspaniały Król Hirschbergii i Weerlandu,
Sekretarz Generalny Wielkiego Sternika, Protektor Budzimiryzmu,
Geniusz Rzeżuchy, Skarbnica Mądrości, Uosobienie Pracowitości

Ametyst
Rex Ambulans Serenissimus
Primus inter pares
Duma Koronowanej Gwiazdy
*****

Posłuch 11
Offline Offline

Wiadomości: 4864Zobacz profil Email
« Odpowiedz #9 : Marca 02, 2015, 04:15:14 »

[O-07-15]
Ordonans ws. odznaczenia

wydany dnia 02.03.2015 r.
w Hirschberg-Joksopolis


My, Ametyst, Król Hirschbergii i Weerlandu, Senior-Protektor Stepów Wewnętrznych oraz Żuław Rzeżuszych, Lord Zlewni i Naczelny Zwierzchnik Sił Zbrojnych Socjalistycznego Królestwa, Pan na Joksopolis, Złotym Potoku, Ulanbaatar, Palikotau etc.

na podstawie Uchwały Parlamentu ZSKHiW z dnia 21.02.15 (Ustawa o orderach i podznaczeniach państwowych) za zasługi na rzecz nawiązania przyjaznych stosunków Ludu Szlacheckiego z Narodem Hasselandu odznaczam Monarchosocjalistycznym Orderem Lasów Iglastych następujących obywateli hasselandzkich:

1. Jego Królewską Mość Iwana I Romanowa,
2. Jego Ekscelencję  Eddarda Noqterna.
 
Zapisane

prof. net. dr h. c. mgr generalissimus
Ametyst z rodu Faradobusów

Bardzo Wspaniały Król Hirschbergii i Weerlandu,
Sekretarz Generalny Wielkiego Sternika, Protektor Budzimiryzmu,
Geniusz Rzeżuchy, Skarbnica Mądrości, Uosobienie Pracowitości

Ametyst
Rex Ambulans Serenissimus
Primus inter pares
Duma Koronowanej Gwiazdy
*****

Posłuch 11
Offline Offline

Wiadomości: 4864Zobacz profil Email
« Odpowiedz #10 : Maja 12, 2015, 05:46:18 »

[O-08-15]

Ordonans ws. ratyfikacji Traktatu o Wzajemnym Uznaniu i Nawiązaniu Stosunków Dyplomatycznych pomiędzy Królestwem Batawii a Zjednoczonym Socjalistycznym Królestwem Hirschbergii i Weerlandu

wydany dnia 12.05.2015 r.
w Hirschberg-Joksopolis


My, Ametyst, Król Hirschbergii i Weerlandu, SSekretarz Generalny Wielkiego Sternika, Głównodowodzący "Samoobrony", Senior-Protektor Stepów Wewnętrznych oraz Żuław Rzeżuszych, Lord Zlewni, Pan na Joksopolis, Złotym Potoku, Ulanbaatar, Palikotau etc.

postanowiliśmy wraz z Rządem Ludu Szlacheckiego wesprzeć młodą i burzliwą krew Mikrośwata i w imieniu Socjalistycznego Królestwa i Ludu Szlacheckiego postanawiamy dokonać ratyfikacji Traktatu o Wzajemnym Uznaniu i Nawiązaniu Stosunków Dyplomatycznych pomiędzy Królestwem Batawii a Zjednoczonym Socjalistycznym Królestwem Hirschbergii i Weerlandu, W związku z powyższym Zjednoczone Socjalistyczne Królestwo Hirschbergii i Weerlandu uznaje postanowienia Traktatu za obowiązujące.

Jednocześnie pozostawiamy Parlamentowi Zjednoczonego Socjalistycznego Królestwa Hirschbergii i Weerlandu prawo do unieważnienia ratyfikacji, zgodnie z prawem i obyczajami Ludu Szlacheckiego.Cytuj
Traktat o Wzajemnym Uznaniu i Nawiązaniu Stosunków Dyplomatycznych

pomiędzy
Królestwem Batawii a Zjednoczonym Socjalistycznym Królestwem Hirschbergii i Weerlandu,
sporządzony w mieście Królewiec dnia 12  Maja 2015 roku.
Arcyksiążę Thomas van der Lis, Premier Batawii
w imieniu Króla Borysa I oraz Królestwa Batawii
oraz
Jego Królewska Mość Ametyst (Faradobus) , Król Hirschbergii i Weerlandu w imieniu własnym, Zjednoczonego Socjalistycznego Królestwa Hirschbergii i Weerlandu,
Ludu Szlacheckiego oraz jego Partii,
zawierają w najlepszej wierze poniższe postanowienia:

Art. 1.
1. Wysokie Układające się Strony uznają się wzajemnie za niepodległe i niezależne państwa wirtualne oraz wyrażają głębokie poszanowanie swojej integralności terytorialnej.
2. Każda z Wysokich Układających się Stron wyrzeka się wszelkiej przemocy wobec Drugiej Strony.
3. Wysokie Układające się Strony wyrażają wolę rozwijania bilateralnych stosunków, szczególnie na płaszczyźnie gospodarczej i kulturalnej..


Art. 2.
1. Wysokie Układające się Strony nawiązują stosunki dyplomatyczne na szczeblu ambasadorów.
2. Ambasador rozpoczyna swoją działalność po złożeniu listów uwierzytelniających na ręce głowy Strony przyjmującej oraz wcześniejszym uzyskaniu agrèmentu  od rządu Strony przyjmującej.
3. Ambasador kończy swoją działalność poprzez odwołanie go przez władze Strony Wysyłającej lub w wyniku uznania go za persona non grata przez władze Strony Przyjmującej.

Art. 3.
Okręty wojenne i cywilne Zjednoczonego Socjalistycznego Królestwa Hirschbergii i Weerlandu uzyskają wolny dostęp do portów Królestwa Batawii i odwrotnie.

Art. 4.
1. Traktat niniejszy zyskuje moc prawną z chwilą podpisania go przez przedstawicieli Wysokich Układających się Stron.
2. Wysokie Układające się Strony mają prawo wypowiedzieć niniejszy Traktat. Traci on wówczas moc prawną w trzy dni po notyfikacji faktu wypowiedzenia Drugiej Strony.

Podpisano :

Adm. Thomas van der Lis , Premier Batawii
Ametyst z rodu Faradobusów, Bardzo Wspaniały Król Hirschbergii i Weerlandu, Prezes OUPKF.
« Ostatnia zmiana: Maja 12, 2015, 05:53:21 wysłane przez Ametyst » Zapisane

prof. net. dr h. c. mgr generalissimus
Ametyst z rodu Faradobusów

Bardzo Wspaniały Król Hirschbergii i Weerlandu,
Sekretarz Generalny Wielkiego Sternika, Protektor Budzimiryzmu,
Geniusz Rzeżuchy, Skarbnica Mądrości, Uosobienie Pracowitości

Ametyst
Rex Ambulans Serenissimus
Primus inter pares
Duma Koronowanej Gwiazdy
*****

Posłuch 11
Offline Offline

Wiadomości: 4864Zobacz profil Email
« Odpowiedz #11 : Maja 28, 2015, 01:21:51 »

[O-09-15]

Ordonans ws. rozpisania referendum

wydany dnia 28.05.2015 r.
w Hirschberg-Joksopolis


My, Ametyst, Król Hirschbergii i Weerlandu, Sekretarz Generalny Wielkiego Sternika, Głównodowodzący "Samoobrony", Senior-Protektor Stepów Wewnętrznych oraz Żuław Rzeżuszych, Lord Zlewni, Pan na Joksopolis, Złotym Potoku, Ulanbaatar, Palikotau etc.

Wyrażając troskę w nowe, prężnie rozwijające się mikronacje i pełni nadziei w rozwój przyjaźni Ludów Kugarii oraz Ludu Szlacheckiego, w imieniu Socjalistycznego Królestwa i Ludu Szlacheckiego postanawiamy dokonać ratyfikacji Traktatu o wzajemnym uznaniu i nawiązaniu stosunków dyplomatycznych pomiędzy Chanatem Kugarskim a Zjednoczonym Socjalistycznym Królestwem Hirschbergii i Weerlandu. W związku z powyższym Zjednoczone Socjalistyczne Królestwo Hirschbergii i Weerlandu uznaje postanowienia Traktatu za obowiązujące.

Jednocześnie pozostawiamy Parlamentowi Zjednoczonego Socjalistycznego Królestwa Hirschbergii i Weerlandu prawo do unieważnienia ratyfikacji, zgodnie z prawem i obyczajami Ludu Szlacheckiego.Cytuj
TRAKTAT O WZAJEMNYM UZNANIU I NAWIĄZANIU
    STOSUNKÓW DYPLOMATYCZNYCH


    pomiędzy Chanatem Kugarskim

    a Zjednoczonym Socjalistycznym Królestwem Hirschbergii i Weerlandu

    W dniu 27 maja 2015 r. w Ałakan-Pedi Wysokie Układające się Strony:

    Jego Wielkość Kubilaj z rodu Temunranów, Chan Kugarski z woli Nieba i Pan ziem Mekarigutyrii, Kitaj-Katarrii i Darunalgalii, godność tą noszący po czas wyznaczony przez bogów Nieba, etc.

    w imieniu własnym oraz Chanatu Kugarskiego i wszystkich jego ludów;

    Jego Królewska Mość Ametyst z rodu Faradobusów, Bardzo Wspaniały Król Hirschbergii i Weerlandu, Sekretarz Generalny Wielkiego Sternika, Lord Zlewni etc.

    w imieniu własnym, Zjednoczonego Socjalistycznego Królestwa Hirschbergii i Weerlandu, Ludu Szlacheckiego oraz jego Partii;

    mając na uwadze dobro swych państw i narodów oraz wyrażając nadzieję w pomyślny rozwój stosunków dwustronnych zawierają w najlepszej wierze niniejszy Traktat o wzajemnym uznaniu i nawiązaniu stosunków dyplomatycznych.

    Art. 1.
    1. Wysokie Układające się Strony uznają się niniejszym wzajemnie za suwerenne państwa i podmioty prawa międzynarodowego.
    2. Wysokie Układające się Strony wyrzekają się we wzajemnych stosunkach używania jakiejkolwiek przemocy.

    Art. 2.
    1. Wysokie Układające się Strony zawierają stosunki dyplomatyczne na szczeblu ambasadorów, a gdy nie będzie to możliwe – na szczeblu posłów.
    2. Wysokie Układające się Strony dopuszczają istnienie przedstawicielstw dyplomatycznych Chanatu Kugarskiego w Zjednoczonym Socjalistycznym Królestwie Hirschbergii i Weerlandu oraz Zjednoczonego Socjalistycznego Królestwa Hirschbergii i Weerlandu w Chanacie Kugarskim.

    Art. 3.
    Wysoka Układająca się Strona wysyłająca swojego przedstawiciela obowiązana jest uprzednio wstąpić o agrément dla kandydata na ambasadora lub posła.

    Art. 4.
    1. Ambasadorowi lub posłowi przysługuje immunitet na terenie państwa przyjmującego.
    2. W ramach immunitetu, na terenie państwa przyjmującego, ambasador lub poseł:
    a) nie podlega jurysdykcji karnej państwa przyjmującego,
    b) nie podlega jurysdykcji cywilnej państwa przyjmującego, chyba że sprawa dotyczy ich działalności niezwiązanej zupełnie z pełnioną misją, a sprawa dotyczy interesów prawnych osób trzecich, podległych jurysdykcji państwa przyjmującego,
    c) korzysta ze swobody poruszania się po obszarze państwa przyjmującego,
    d) korzysta z prawa do reprezentowania interesów państwa wysyłającego, w sposób uznany przez nich za właściwy, w środkach masowego przekazu, w tym na głównej liście dyskusyjnej lub forum państwa przyjmującego,
    e) nie jest zobowiązany do składania zeznań w charakterze świadka.
    3. Wysokie Układające się Strony zobowiązują się rozstrzygać na drodze dyplomatycznej spory wynikłe na tle postępowania ambasadorów lub posłów, z zastrzeżeniem dopuszczalności drogi sądowej w sytuacji, o której mowa w art. 4 ust. 2 pkt b.

    Art. 5.
    Jeśli pod wątpliwość poddaje się niewinność lub uczciwość ambasadora lub posła, Państwo wysyłające ma obowiązek wszczęcia śledztwa.

    Art. 6.
    1. Ambasador lub poseł może zrzec się immunitetu.
    2. Wydalenie ambasadora lub posła z państwa przyjmującego następuje poprzez uznanie go za persona non grata.
    3. W przypadku wydalenia ambasadora lub posła państwo przyjmujące zobowiązuje się do złożenia wyjaśnień i przedstawienia powodu wydalenia ambasadora lub posła państwa wysyłającego.

    Art. 7.
    Wysokie Układające się Strony zobowiązują się wzajemnie do podejmowania działań zmierzających do rozwoju wzajemnych stosunków, w szczególności w sferach gospodarki, nauki oraz kultury.

    Art. 8.
    1. Każda z Wysokich Układających się Stron może wypowiedzieć niniejszy traktat.
    2. W przypadku wypowiedzenia niniejszego traktatu traci on swoją moc z upływem trzeciego dnia następującego po dniu notyfikacji wypowiedzenia traktatu drugiej stronie.

    Art. 9.
    Traktat niniejszy wchodzi w życie z dniem ratyfikowania go przez Wysokie Układające się Strony.

    W imieniu Chanatu Kugarskiego:

        (-) Kubilaj Chan

    W imieniu Zjednoczonego Socjalistycznego Królestwa Hirschbergii i Weerlandu:

        (-) Ametyst Faradobus
« Ostatnia zmiana: Czerwca 08, 2015, 04:08:33 wysłane przez Ametyst » Zapisane

prof. net. dr h. c. mgr generalissimus
Ametyst z rodu Faradobusów

Bardzo Wspaniały Król Hirschbergii i Weerlandu,
Sekretarz Generalny Wielkiego Sternika, Protektor Budzimiryzmu,
Geniusz Rzeżuchy, Skarbnica Mądrości, Uosobienie Pracowitości

Ametyst
Rex Ambulans Serenissimus
Primus inter pares
Duma Koronowanej Gwiazdy
*****

Posłuch 11
Offline Offline

Wiadomości: 4864Zobacz profil Email
« Odpowiedz #12 : Czerwca 08, 2015, 03:49:26 »

[O-10-15]

Ordonans ws. rozpisania referendum

wydany dnia 07.06.2015 r.
w Hirschberg-Joksopolis


My, Ametyst, Król Hirschbergii i Weerlandu, Sekretarz Generalny Wielkiego Sternika, Głównodowodzący "Samoobrony", Senior-Protektor Stepów Wewnętrznych oraz Żuław Rzeżuszych, Lord Zlewni, Pan na Joksopolis, Złotym Potoku, Ulanbaatar, Palikotau etc.

Art. 1.
W związku z tym, że projekt Konstytucji ZSKHiW, będący załącznikiem do niniejszego Ordonansu, został przyjęty przez Jedyną Legalną Partię (22 maja 2015) oraz Parlament ZSKHiW (3 czerwca 2015) postanawiamy rozpisać referendum, w którym Lud Szlachecki opowie się za lub przeciw przyjęciu rzeczonego projektu.

Art. 2.
Referendum rozpocznie się dnia 12 czerwca 2015 r. i zakończy w nocy o północy dnia 15 czerwca 2015 r.

Art. 3.
1. Do przyjęcia projektu Konstytucji wymagana jest większość bezwzględna, przy czym nie będzie mieć znaczenia poziom frekwencji.
2. Do udziału w referendum uprawnieni są wszyscy obywatele Socjalistycznego Królestwa - członkowie Jedynej Legalnej Partii i bezpartyjni.
3. Głosowanie odbywa się poprzez przekazanie Nam odpowiedzi na pytanie: Czy jest Towarzysz/ka za przyjęciem projektu Konstytucji ZSKHiW, opracowanego przez Komisję Konstytucyjną i zaakceptowanym przez Naszą Partię i Parlament ZSKHiW?

Art. 4.
1. W wypadku przyjęcia projektu Konstytucji ZSKHiW przez Lud Szlachecki zostanie on podpisany, w przeciągu pięciu dni od ogłoszenia wyników głosowania, przez Naszą Bardzo Wspaniałą osobę. Konstytucja wejdzie w życie siódmego dnia po podpisaniu jej przez Nas.
2. Odrzucenie projektu wiążę się ze skierowaniem go, wraz z poprawkami wprowadzonymi przez kolektyw Jedynej Legalnej Partii oraz Parlament ZSKHiW, do Komisji Konstytucyjnej.

Art. 5.
Referendum przeprowadzi Nasza Bardzo Wspaniała Osoba. My również ogłosimy wyniki referendum w terminie trzech dni od zakończenia głosowania.

Art. 6.
Ordonans wchodzi w życie z chwilą jego promulgacji w Katalogu Praw Wszystkich.ZAŁĄCZNIK:

Cytuj
Konstytucja Zjednoczonego Socjalistycznego Królestwa Hirschbergii i Weerlandu

Preambuła

Na chwałę Ludu Szlacheckiego i ku szczęściu ogólnemu Królestwa, będącego jednym z ostatnim bastionów prawdziwej cywilizacji mikronacyjnej na Kontynencie Wschodnim: dzień dobry, dzień dobry, dzień dobry!

Zjednoczone Socjalistyczne Królestwo Hirschbergii i Weerlandu od wieków bazuje na nieśmiertelnych bezcennych instrukcjach danych przez Wielkiego Sternika oraz Premiera Tysiąclecia, którzy są twórcami i genialnymi, niezrównanymi teoretykami idei monarchosocjalistycznej, a w jedności tworzą Słońce Monarchosocjalizmu i Pochodnię Odrodzenia. W chwili, gdy z woli naszej Tron przywrócono przedstawicielowi jedynej i słusznej dynastii Faradobusowej, My, Lud Szlachecki, patronujący kolektywowi kodyfikacyjnemu uznając za konieczne zniesienie stanu permanentnej tymczasowości, jaka od dłuższego czasu stanowi nieodłączny element hirschbersko-weerlandzkiego systemu prawnego, postanowili dokonać reformy powszechnej, której podstawą staje się niniejsza Konstytucja. Przyjmując nową ustawę zasadniczą żywimy nadzieję, iż Królestwo nasze przeżyje pozytywną odnowę i stanie się pokojowym państwem nuklearnym, prawdziwie nowoczesnym, monarcho-socjalistycznym i szanującym tradycję oraz dziedzictwo przodków.


ROZDZIAŁ I.

Art. 1.
1. Zjednoczone Socjalistyczne Królestwo Hirschbergii i Weerlandu, zwane dalej Socjalistycznym Królestwem jest niepodległym, kosmicznym i nuklearnym państwem Ludu Szlacheckiego, krainą pokoju i szczęśliwości.
2. Socjalistyczne Królestwo jest elekcyjną monarchią socjalistyczną.
3. Socjalistyczne Królestwo jest państwem federalnym, co zapewnia jego ustrój terytorialny. Podmioty federalne mają możliwość w granicach prawa ustanawiać swój ustrój.

Art. 2.
Władza w Socjalistycznym Królestwie należy do Ludu Szlacheckiego Hirschbergii, Weerlandu, Zachodnich Kresów oraz wszystkich innych ziem wchodzących w skład państwa. Uznaje się także przewodnią rolę króla Hirschbergii i Weerlandu oraz Jedynej Legalnej Partii w budowie monarchosocjalistycznego raju.

Art. 3.
W Socjalistycznym Królestwie za religię tradycyjną i trwale związaną z hirschbersko-weerlandzką państwowością uznaje wszechbudzimiryzm tez wszelkich.

Art. 4.
1. Socjalistyczne Królestwo jest państwem prawa.
2. Źródłami obowiązującego prawa powszechnego są: niniejsza Konstytucja, akty uchwalone przez Radę Najwyższą i były Parlament oraz im równoważne, ratyfikowane umowy międzynarodowe, rozporządzenia organów władzy wykonawczej, w tym Ordonanse królewskie oraz akty prawa miejscowego. Warunkiem prawomocności aktów prawnych jest ich promulgacja.
3. Akty prawa centralnego i miejscowego obowiązujące dotychczas uznaje się za ważne, o ile nie stoją w sprzeczności z niniejszą Konstytucją.

Art. 5.
1. Socjalistyczne Królestwo jest państwem wolnym od cenzury, zapewniającym Ludowi Szlacheckiemu następujące prawa obywatelskie:

-prawo do spożywania bimbru,
-prawo do używania patelni,
-prawo do wolności myśli i słowa,
-prawo do sprawiedliwości,
-prawo do uczciwej pracy i nauki,
-prawo do szlachectwa,
-prawo do mienia i dziedziczenia,
-prawo do uczestnictwa w życiu publicznym.

2. Z uwagi, że szlachectwo zobowiązuje obowiązkiem obywatela Socjalistycznego Królestwa jest troska o dobro i dobre imię ojczyzny. Ponadto każdy członek Ludu Szlacheckiego zobowiązany jest do obrony ojczyzny oraz Jedynej Legalnej Partii.

Art. 6.
Do symboli państwowych Socjalistycznego Królestwa zalicza się: symbol ukoronowanej gwiazdy, barwy zieloną i niebieską, godło państwowe (według załącznika nr 1) oraz wszelkie inne ustanowione na mocy decyzji Parlamentu.

Art. 7.
Stolicą Socjalistycznego Królestwa jest Królewskie Miasto Stołeczne Hirschberg-Joksopolis.

Art. 8.
Najbardziej aktywni i uświadomieni obywatele spośród Ludu Szlacheckiego łączą się w Jedyną Legalną Partię, będącą czołowym oddziałem mas szlacheckich w ich walce o umocnienie i rozwój ustroju monarchosocjalistycznego i stanowiącą twarde kierownicze jądro wszystkich, zarówno społecznych jak państwowych organizacji ludzi pracy oraz bezrobotnych. Jedyna Legalna Partia jest jedynym legalnie działającym ugrupowaniem politycznym Socjalistycznego Królestwa. Partie i inne ugrupowania polityczne istniejące dotychczas wejdą w skład Jedynej Legalnej Partii.
 
ROZDZIAŁ II.

Art. 9.
1. Najwyższym przywódcą i przedstawicielem Ludu Szlacheckiego, głową i gwarantem ciągłości Socjalistycznego Królestwa jest Król Hirschbergii i Weerlandu, zwany dalej Królem.
2. Król jest pierwszym strażnikiem granic i niezawisłości Socjalistycznego Królestwa. Ponadto Król jest pierwszym obrońcą Ludu Szlacheckiego.
3. Król sprawuje władzę sądowniczą i jest naczelnym sędzią Socjalistycznego Królestwa.
4. Króla uważa się za naczelnego dyplomatę i reprezentanta Socjalistycznego Królestwa. Król prowadzi politykę zagraniczną w zgodzie z wolą Rady Komisarzy Narodowych.

Art. 10.
Król sprawuje władzę dożywotnio lub do momentu abdykacji. W wyjątkowym przypadku istniej możliwość odwołania Króla na mocy ogólnoludowego referendum.

Art. 11.
1. Stanowisko Króla jest elekcyjne. Proces elekcji Króla rozpoczynany jest w chwili śmierci lub abdykacji Króla, bądź też opróżnienia tronu z innej przyczyny.
2. Króla wybiera spośród wszystkich ludzi Polinu Komitet Elekcyjny, w którego skład wchodzą zarządcy jednostek administracyjnych i jednostek skonfederowanych z Socjalistycznym Królestwem.
3. Szczegółowe procedury związane z procesem elekcyjnym określa ustawa.

Art. 12.
Król winien zaprzysiąc wierność Ludowi Szlacheckiemu. Tekst przysięgi królewskiej określi ustawa.

Art. 13.
Król nadaje obywatelstwo szlacheckie poszerzając tym samym szeregi Ludu Szlacheckiego, ponadto jemu przysługuje prawo nadawania państwowych tytułów honorowych i innych najwyższych wyróżnień.

ROZDZIAŁ III.

Art. 14.
Władza ustawodawcza w Socjalistycznym Królestwie należy do Rady Najwyższej ZSKHiW.

Art. 15.
1. W skład Rady Najwyższej ZSKHiW wchodzą Król Hirschbergii i Weerlandu oraz czterech członków wybieranych w wyborach równych i powszechnych oraz w głosowaniu tajnym na okres czterech miesięcy. Skrócenie kadencji członków Rady Najwyższej ZSKHiW możliwe jest na mocy referendum ogólnoszlacheckiego, rozpisanego przez Króla Hirschbergii i Weerlandu, lub w innych przypadkach określonych przez niniejszą Konstytucję.
2. Obradom Rady Najwyższej ZSKHiW przewodniczy Przodownik, wybierany spośród członków na okres ich kadencji.

Art. 16.
Inicjatywa ustawodawcza przysługuje każdemu obywatelowi Socjalistycznego Królestwa.

Art. 17.
Rada Najwyższa ZSKHiW uchwala akty prawne zwykłą większością głosów, o ile prawo lub przepisy wewnętrzne Rady Najwyższej ZSKHiW nie stanowią inaczej.

Art. 18.
Akty prawne przyjęte przez Radę Najwyższą ZSKHiW wchodzą w życie w terminie czterech dni od chwili ich uchwalenia, o ile nie zostaną unieważnione przez Najwyższy Trybunał Ludu Szlacheckiego.

ROZDZIAŁ IV.

Art. 19.
1. Władzę wykonawczą i administracyjną w Socjalistycznym Królestwie sprawuje Rada Komisarzy Narodowych.
2. Radzie Komisarzy Narodowych przewodniczy Przewodniczący, zwany także Premierem. Premiera wybiera na czas swojej kadencji Rada Najwyższa ZSKHiW większością głosów spośród zgłoszonych wcześniej kandydatów. Zwyczajowo Premier sprawuje swój urząd do czasu powołania następcy.
3. Premier może zostać odwołany przez Radę Najwyższą ZSKHiW przed zakończeniem kadencji.
4. Parlament ma możliwość niepowoływania Premiera. Wówczas jego obowiązki sprawuje Przodownik Rady Najwyższej ZSKHiW.

Art. 20.
Rada Komisarzy Narodowych:
-dba o dobre imię oraz interesy Socjalistycznego Królestwa, a także Jedynej Legalnej Partii oraz o równość Ludu Szlacheckiego;
-troszczy się o umocnienie ustroju monarchosocjalistycznego;
-spełnia wszelkie zachcianki Ludu Szlacheckiego;
-kieruje polityką wewnętrzną i zagraniczną, w tym uczestniczy w nominacji przedstawicieli zagranicznych Socjalistycznego Królestwa;
-nadzoruje administrację oraz finanse państwowe;
-ustanawia i wykonuje budżet państwowy, a także sprawuje pieczę nad bankiem centralnym;
-zgodnie z prawem centralnym i lokalnym nadzoruje działanie władz samorządowych oraz współpracuje z nimi;
-sprawuje nadzór nad siłami zbrojnymi Socjalistycznego Królestwa;
-jest odpowiedzialna za sprawy obywatelskie oraz ogólny porządek i moralność wśród Ludu Szlacheckiego;
-sprawuje czułą opiekę nad rozwojem gospodarki i kultury Ludu Szlacheckiego oraz Socjalistycznego Królestwa;
-utrzymuje stały kontakt z Ludem Szlacheckim;

Art. 21.
1. Kompetencjami i obowiązkami Rady Komisarzy Narodowych dysponuje Premier, który jest uosobieniem władzy wykonawczej. Premier może zlać część swej władzy na członków Rady Komisarzy Narodowych, zwanych dalej komisarzami. Komisarze mogą zostać odwołani przez Premiera, bądź też przez Radę Najwyższą ZSKHiW.
2. Komisarzy powołuje Premier. Premier ustanawiając nowy urząd w ramach Rady Komisarzy Narodowych zobowiązany jest określić w sposób szczegółowy jego kompetencje.
3. W przypadku powołania komisarzy Premier w dalszym ciągu dysponuje wszystkimi kompetencjami Rady Komisarzy Narodowych.

Art. 22.
Rada Komisarzy Narodowych odpowiada przed Radą Najwyższą ZSKHiW, Ludem Szlacheckim oraz Jedyną Legalną Partią.

ROZDZIAŁ V.

Art. 23.
Władza sądownicza w Socjalistycznym Królestwie należy do obdarzonego przez Wielkiego Sternika mądrością Ludu Szlacheckiego, którego Sprawiedliwość jest sroga i nieposzlakowana.

Art. 24.
1. Lud Szlachecki sprawuje władzę sądowniczą poprzez Najwyższy Trybunał Ludu Szlacheckiego, zwany dalej Trybunałem.
2. Trybunał wydaje wyroki w imieniu Ludu Szlacheckiego.
3. Trybunał sprawuje władzę sądowniczą we wszystkich sprawach cywilnych, administracyjnych, karnych oraz ustrojowych, o ile dana dziedzina nie została zastrzeżona dla innych organów. Trybunał orzeka zarówno na podstawie aktów prawa centralnego, jak i aktów prawa miejscowego.
4. Prawomocny wyrok sądowy ma walor wykonywalności na terytorium całego Socjalistycznego Królestwa i wszędzie tam, gdzie monarchosocjalizm zdoła dojść ze swoimi sztandarami.
5. Obowiązek wykonywania postanowień Trybunału ciąży zarówno na władzach centralnych, jak i lokalnych.

Art. 25.
W przypadku wojny lub sytuacji głęboko nadzwyczajnej możliwe jest ustanowienie innej, nadzwyczajnej formy sprawowania władzy sądowniczej.

Art. 26.
Postępowanie przed Trybunałem jest dwuinstancyjne.

Art. 27.
1. W skład Trybunału wchodzi Generalny Sędzia Ludu Szlacheckiego, będący pierwszą instancją, oraz Król jako instancja odwoławcza.
2. Generalny Sędzia Ludu Szlacheckiego jest wybierany przez Lud Szlachecki w wyborach powszechnych na czas trwania kadencji Rady Najwyższej ZSKHiW. Generalnym Sędzią Ludu Szlacheckiego ma prawo zostać wybrany każdy obywatel Socjalistycznego Królestwa.
3. Jeżeli na stanowisko Generalnego Sędziego Ludu Szlacheckiego wybrany zostanie Król, wówczas instancję odwoławczą stanowić będzie kolektywnie Rada Najwyższa ZSKHiW.
4. Generalnego Sędziego Ludu Szlacheckiego może zdjąć z funkcji Rada Najwyższa ZSKHiW.

Art. 28.
Osoby wchodzące w skład Trybunału nie mogą być, w czasie trwania kadencji pozbawione wolności, pociągnięte do odpowiedzialności karnej, bądź postawione w stan oskarżenia, za wyjątkiem sytuacji, gdy Generalny Sędzia Ludu Szlacheckiego zostanie zatrzymany na gorącym uczynku. W takim wypadku Król ma prawo nakazać jego zwolnienie.

Art. 29.
Trybunał ma prawo orzekać w sprawach zgodności wszelkich aktów prawnych, w tym umów międzynarodowych, z Konstytucją, zgodności aktów prawnych z ratyfikowanymi umowami międzynarodowymi. Trybunałowi przysługuje prawo unieważnienia danego aktu prawnego, za wyjątkiem Konstytucji, a także zawieszenia działalności lub rozwiązania organizacji, bądź przedsiębiorstwa.

Art. 30.
Postępowanie przed Trybunałem toczy się z powództwa właściwego członka Rady Komisarzy Narodowych, która pełni rolę oskarżyciela publicznego, bądź każdego innego mieszkańca Socjalistycznego Królestwa. Prawo do wystąpienie o rozpatrzenie sprawy przez instancję odwoławczą przysługuje jedynie stronom w tej sprawie.

ROZDZIAŁ VI.

Art. 31.
Socjalistyczne Królestwo jest państwem federalnym, zapewniającym narodom i regionom możliwość jak najbardziej samodzielnego rozwoju, zgodnie z ideałami monarchosocjalizmu.

Art. 32.
Podstawową jednostką podziału terytorialnego Socjalistycznego Królestwa jest gubernia.

Art. 33.
1. Władza w guberniach należy do ich społeczności. W każdej guberni naczelnym organem samorządowym powinien być demokratyczny organ ustawodawczy, reprezentujący mieszkańców.
2. Gubernie samodzielnie ustanawiają swój ustrój, przy czym nie może stać on w sprzeczności z prawem Socjalistycznego Królestwa.

Art. 34.
Gubernie są tworzone i likwidowane przez Radę Najwyższą ZSKHiW.

Art. 35.
Socjalistyczne Królestwo gwarantuje narodom: hirschberskiemu, weerlandzkiemu oraz ludowi zachodnio-stepowemu prawo do posiadania własnej guberni.

Art. 36.
1. Akty prawa miejscowego nie mogą stać w sprzeczności z prawem powszechnym Socjalistycznego Królestwa.
2. W przypadku stwierdzenia przez organy sądownicze Socjalistycznego Królestwa niezgodności aktu prawa miejscowego z prawem powszechnym, akt taki zostaje unieważniony. Organy sądownicze Socjalistycznego Królestwa są ponadto uprawnione do czasowego zawieszenia wybranych aktów prawa miejscowego.
3. Decyzje, o których mowa w punkcie 2., winny zostać podparte uzasadnieniem.

Art. 37.
1. Socjalistyczne Królestwo, a w szczególności jego organy sądownicze i wykonawcze, wspomagają władze guberni w realizacji postanowień ustanowionego przez nich prawa, o ile nie stoi to w sprzeczności z interesem Ludu Szlacheckiego i jego państwa.
2. Władze lokalne są uprawnione do utrzymywania własnych oddziałów porządkowych, przy czym podlegają w tym zakresie kontroli władz Socjalistycznego Królestwa, a w szczególności Rady Komisarzy Narodowych.

Art. 38.
Organy sądownicze Socjalistycznego Królestwa mają prawo do zawieszenia lub odwołania władz wykonawczych guberni lub ich przedstawiciela, w przypadku stwierdzenia działań niezgodnych z prawem i interesem państwa, a w szczególności działań szkodzących Ludowi Szlacheckiemu i całemu Socjalistycznemu Królestwu. Decyzja taka winna zostać podparta uzasadnieniem, a gubernia najszybciej jak to możliwe, powinna mieć możliwość powołania nowych władz w miejsce odwołanych.

Art. 39.
Obok guberni w Socjalistycznym Królestwie mogą istnieć terytoria specjalne, podległe bezpośrednio władzom centralnym lub wojskowym. Szczegółowe zasady funkcjonowania tego typu terytoriów określi ustawa.

Art. 40.
Na mocy umów międzynarodowych, zatwierdzonych przez Radę Najwyższą ZSKHiW lub samodzielnych postanowień Rady Najwyższej ZSKHiW, w skład Socjalistycznego Królestwa mogą wchodzić terytoria posiadające specjalną, szczególną autonomię, określoną na mocy wymienionych aktów.

ROZDZIAŁ VII.

Art. 41.
W Socjalistyczny Królestwie rozróżnia się następujące stany nadzwyczajne:
-stan wojenny
-stan wyjątkowy.

Art. 42.
Stan wojenny wprowadzany jest w wypadku zagrożenia niepodległości i integralności Socjalistycznego Królestwa w celu ochrony Ludu Szlacheckiego i całego państwa.

Art. 43.
Stan wojenny wprowadzany jest na terytorium całego Socjalistycznego Królestwa lub na określonym terytorium wydzielonym, na mocy uchwały Rady Najwyższej ZSKHiW. W wypadku, gdy zwołanie obrad Rady Najwyższej ZSKHiW jest niemożliwe, stan wojenny może zostać wprowadzony na mocy decyzji Rady Komisarzy Narodowych. W takim wypadku Rada Najwyższa ZSKHiW zatwierdza lub znosi, w najbliższym możliwym terminie, decyzję o wprowadzeniu stanu wojennego.

Art. 44.
1. Wprowadzenie stanu wojennego umożliwia przekazanie prerogatyw władzy wykonawczej, ustawodawczej, a także sądowniczej organom wojskowym, zgodnie z postanowieniami uchwały lub decyzji dotyczącej wprowadzenia stanu wojennego. Przekazanie organom wojskowym określonych uprawnień powinno służyć jedynie zwalczeniu zagrożenia i mieć charakter tymczasowy.
2. W okresie trwania stanu wojennego siły zbrojne Socjalistycznego Królestwa mogą pełnić rolę formacji porządkowych i wykonywać postanowienia organów państwa, w tym organów władzy tymczasowej.

Art. 45.
1. Stan wyjątkowy wprowadza Król na czas określony i na wniosek Przewodniczącego Rady Komisarzy Narodowych. Jeżeli Przewodniczący Rady Komisarzy Narodowych nie jest w stanie wykonywać swoich obowiązków, Król ma prawo samodzielnie podjąć decyzję o wprowadzeniu stanu wyjątkowego. W najbliższym możliwym terminie Rada Najwyższa ZSKHiW winna zatwierdzić lub znieść decyzję Króla.
2. W okresie trwania stanu wyjątkowego siły zbrojne Socjalistycznego Królestwa mogą pełnić rolę formacji porządkowych i wykonywać postanowienia Króla oraz Rady Komisarzy Narodowych.

Art. 46.
W przypadku wprowadzenia stanu wyjątkowego Król uprawniony jest do rozwiązania Rady Najwyższej ZSKHiW i rozpisania, w terminie dwóch tygodni, nowych wyborów do Rady Najwyższej ZSKHiW.

Art. 47.
W czasie stanu wyjątkowego Król jest uprawniony do wydawania ordonansów ustawodawczych, które o ile obowiązują po rozpoczęciu nowej kadencji Rady Najwyższej ZSKHiW, winny być przez nią zatwierdzone. W przeciwnym razie postanowienia ordonansu ustawodawczego przestają obowiązywać.

Art. 48.
Przez cały okres trwania stanu wyjątkowego Król i Przewodniczący Rady Komisarzy Narodowych mają prawo samodzielnie dokonywać zmian personalnych w składzie Rady Komisarzy Narodowych, bez konieczności uzyskania wotum zaufania Rady Najwyższej ZSKHiW. Równocześnie Król ma w czasie trwania stanu wyjątkowego prawo odwołać Przewodniczącego Rady Komisarzy Narodowej i powierzyć jego obowiązki innemu obywatelowi Socjalistycznego Królestwa.

Art. 49.
Stan wyjątkowy może zostać wprowadzony na okres maksymalnie trzydziestu dni, przy czym Rada Najwyższa ZSKHiW może przedłużyć czas jego trwania o kolejne dwadzieścia dni.

ROZDZIAŁ VIII.

Art. 50.
1. Projekt niniejszej Konstytucji zostanie przedstawiony kolektywowi Jedynej Legalnej Partii w celu odbycia dyskusji plenarnej i wprowadzenia poprawek. Następnie przedstawiciel Komisji Konstytucyjnej lub upoważniony przedstawiciel Jedynej Legalnej Partii przedłoży projekt Parlamentowi Zjednoczonego Socjalistycznego Królestwa Hirschbergii i Weerlandu.
2. Parlament Zjednoczonego Socjalistycznego Królestwa Hirschbergii i Weerlandu rozpatrzy projekt w trybie zwykłym. Do przyjęcia projektu wymagana jest większość bezwzględna.
3. Przyjęcie projektu jest równoznaczne z zarządzeniem referendum wśród Ludu Szlacheckiego. Odrzucenie projektu wiążę się ze skierowaniem go, wraz z poprawkami wprowadzonymi przez kolektyw Jedynej Legalnej Partii, do Komisji Konstytucyjnej.

Art. 51.
Referendum wśród Ludu Szlacheckiego rozpisze i przeprowadzi Król. Do przyjęcia Konstytucji przez Lud Szlachecki większością bezwzględną.

Art. 52.
Król podpisuje Konstytucję w terminie pięciu dni po obwieszczeniu wyników referendum. Konstytucja wchodzi w życie siódmego dnia po podpisaniu jej przez Króla.

Art. 53.
1. Zmiany w niniejszej Konstytucji mogą zostać dokonane na mocy decyzji Rady Najwyższej ZSKHiW. W takim wypadku wymaganych jest jest co najmniej 3/5 głosów ustawowej liczby członków Rady Najwyższej ZSKHiW.
2. Zmian w niniejszej Konstytucji może dokonać także Lud Szlachecki drogą referendum. Referendum w sprawie zmiany Konstytucji rozpisuje Król na wniosek Rady Najwyższej ZSKHiW lub Przewodniczącego Rady Komisarzy Narodowych.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 08, 2015, 04:09:10 wysłane przez Ametyst » Zapisane

prof. net. dr h. c. mgr generalissimus
Ametyst z rodu Faradobusów

Bardzo Wspaniały Król Hirschbergii i Weerlandu,
Sekretarz Generalny Wielkiego Sternika, Protektor Budzimiryzmu,
Geniusz Rzeżuchy, Skarbnica Mądrości, Uosobienie Pracowitości

Ametyst
Rex Ambulans Serenissimus
Primus inter pares
Duma Koronowanej Gwiazdy
*****

Posłuch 11
Offline Offline

Wiadomości: 4864Zobacz profil Email
« Odpowiedz #13 : Czerwca 15, 2015, 08:43:16 »

[O-11-15]

Ordonans ws. ratyfikacji Karty Państw Orientyki

wydany dnia 15.06.2015 r.
w Hirschberg-Joksopolis


My, Ametyst, Król Hirschbergii i Weerlandu, Sekretarz Generalny Wielkiego Sternika, Głównodowodzący "Samoobrony", Senior-Protektor Stepów Wewnętrznych oraz Żuław Rzeżuszych, Lord Zlewni, Pan na Joksopolis, Złotym Potoku, Ulanbaatar, Palikotau etc.

Wyrażając aprobatę dla większości postanowień kaharonejskiego Kongresu Orientyki 2015 postanawiamy o ratyfikacji w imieniu Zjednoczonego Socjalistycznego Królestwa Hirschbergii i Weerlandu Karty Państw Orientyki z dnia 15 czerwca 2015 r., która została podpisana przez przedstawiciela Ludu Szlacheckiego oraz jego Partii dnia 12 czerwca 2015 r. W związku z powyższym Zjednoczone Socjalistyczne Królestwo Hirschbergii i Weerlandu uznaje postanowienia Karty za obowiązujące.

Jednocześnie pozostawiamy Parlamentowi Zjednoczonego Socjalistycznego Królestwa Hirschbergii i Weerlandu prawo do unieważnienia ratyfikacji, zgodnie z prawem i obyczajami Ludu Szlacheckiego.Cytuj
KARTA
PAŃSTW ORIENTYKI

przyjęta dnia 15 czerwca 2015 roku w Kaharonei


Art. 1.
1. Stronami niniejszej Karty Państw Orientyki, zwanej dalej „Kartą” mogą być państwa Orientyki.
2. Dla celów niniejszej Karty przyjmuje się, że:
(1) Państwem Orientyki jest państwo niepodległe, którego stolica lub integralna część terytorium, nie mniejsza od połowy jego łącznej powierzchni na tym kontynencie się znajduje.
(2) Pasem przygranicznym jest obszar o szerokości jednego stopnia kątowego, który przylega do wszystkich granic państw Orientyki od ich strony zewnętrznej, na terenie którego państwo lub państwa Orientyki, do granic których pas przylega, posiadają władzę udzielania zgody na lokację nowego państwa na Orientyce lub inkorporację ziem niczyich w pasie przez inne państwo Orientyki. Pas przygraniczny nie stanowi strefy kontroli ani terytorium zależnego państwa Orientyki, do granic którego przylega. Aktualną mapę Orientyki z wytyczonymi pasami przygranicznymi i oznaczeniem, w strefie jakich państw Orientyki się one znajdują publikuje się na stronie internetowej Kongresu.

Art. 2.
1. Państwa Orientyki spotykają się co najmniej raz w roku kalendarzowym na Kongresie Orientyki, zwanym dalej „Kongresem”.
2. Żadnemu państwu Orientyki nie można odmówić prawa udziału w Kongresie.
3. Gospodarzem i organizatorem Kongresu ma prawo być każde państwo Orientyki, które wyrazi taką wolę i uzyska akceptację pozostałych państw Orientyki w drodze konsultacji i przyzwolenia, a gdyby kandydatów do organizacji było więcej niż jeden – w drodze głosowania, którego zwycięzcą jest to państwo Orientyki, które uzyska więcej głosów.
4. Decyzję o wyborze kolejnego gospodarza i organizatora Kongresu podejmuje się na poprzedzającym Kongresie.
5. Gospodarz i organizator Kongresu odpowiada w szczególności za:
(1) zapewnienie miejsca obrad Kongresu;
(2) zapraszanie państw Orientyki na Kongres;
(3) przekazywanie wszelkich niezbędnych informacji o Kongresie jego uczestnikom;
oraz ma prawo określać przepisy porządkowe, mające ułatwić przebieg Kongresu.

Art. 3.
1. Nadrzędnym celem Kongresu jest zapewnianie integralności terytorialnej i pokoju na Orientyce.
2. Kongres zajmuje się bieżącymi sprawami i problemami Orientyki, w szczególności zaś rozpatruje te, które zostaną poddane pod obrady przez państwa Orientyki.
3. Kongres nie może podejmować decyzji godzących w suwerenność żadnego państwa bez jego zgody.

Art. 4.
1. Ziemie niczyje Orientyki nie podlegają jurysdykcji żadnego państwa, mogą być przedmiotem pokojowego użytkowania, szczególnie w celach ekonomicznych i naukowych, pod lokację nowych państw, a także inkorporowane przez państwa Orientyki. Ziemie niczyje Orientyki nie mogą być jednak przedmiotem kolonizacji.
2. Lokacja nowego państwa na ziemiach niczyich jest skuteczna, gdy:
(1) nowe państwo dokonuje jej na obszarze, który stając się jego terytorium nie obejmuje pasa przygranicznego,
(2) nowe państwo dokonując jej na obszarze, który stając się jego terytorium obejmuje część pasa przygranicznego, wówczas musi posiadać zgodę na lokację od każdego państwa Orientyki, w którego części pasa przygranicznego terytorium swoje chce lokować i jeśli to państwo Orientyki od skuteczności dokonania lokacji nowego państwa wymaga uzyskania takiej zgody.
3. Ust. poprzedzający stosuje się odpowiednio do inkorporacji części ziem niczyich przez państwo Orientyki.

Art. 5.
1. Decyzje na Kongresie zapadają w formie uchwał podejmowanych kwalifikowaną większością 3/5 głosów.
2. Każdemu państwu Orientyki – uczestnikowi Kongresu przysługuje jeden głos, z zastrzeżeniem ust. 3.
3. Państwu Orientyki istniejącemu krócej niż sześć miesięcy głos nie przysługuje.
4. W dniu rozpoczęcia Kongresu jego gospodarz i organizator ogłasza listę państw Orientyki – uczestników Kongresu wraz z podaniem liczby przypadającej im głosów, całkowitą liczbę głosów wszystkich państw Orientyki – uczestników Kongresu, a także wymagane większości głosów podczas głosowań.

Art. 6.
Kongres ma prawo dokonywać zmian w niniejszej Karcie na podstawie głosowania z wniosku wniesionego przez co najmniej 3 państwa Orientyki – uczestników Kongresu.

Art. 7.
1. Depozytariuszami niniejszej Karty są: Monarchia Austro-Węgierska i Królestwo Surmeńskie.
2. Depozytariusze prowadzą stronę internetową Kongresu, na której zamieszczają w szczególności historię Kongresu, wykaz państw Orientyki – uczestników Kongresu oraz zbiór aktów prawnych podjętych na Kongresie.

Art. 8.
1. Niniejsza Karta podlega ratyfikacji zgodnie z porządkiem konstytucyjnym państwa Orientyki – Strony niniejszej Karty.
2. Karta wchodzi w życie w chwili, gdy fakt ratyfikacji zostanie notyfikowany Depozytariuszom Karty przez co najmniej 5 państw Orientyki, o czym ci zawiadamiają niezwłocznie wszystkie jej Strony.
3. Karta zawarta jest na czas nieokreślony.
4. Każdemu państwu Orientyki – Stronie niniejszej Karty przysługuje prawo do jej wypowiedzenia. Wypowiedzenie nabiera mocy po upływie 30 dni od dnia notyfikacji tego faktu Depozytariuszom Karty, o czym ci zawiadamiają niezwłocznie wszystkie jej Strony.

(-) gen.-mjr dr Ciecierad baron Ciecieląg,
Premier ZSKHiW
Zapisane

prof. net. dr h. c. mgr generalissimus
Ametyst z rodu Faradobusów

Bardzo Wspaniały Król Hirschbergii i Weerlandu,
Sekretarz Generalny Wielkiego Sternika, Protektor Budzimiryzmu,
Geniusz Rzeżuchy, Skarbnica Mądrości, Uosobienie Pracowitości

Ametyst
Rex Ambulans Serenissimus
Primus inter pares
Duma Koronowanej Gwiazdy
*****

Posłuch 11
Offline Offline

Wiadomości: 4864Zobacz profil Email
« Odpowiedz #14 : Czerwca 15, 2015, 09:29:03 »

[O-12-15]

Ordonans ws. ustanowienia Medalu Thomasa von Lisa

wydany dnia 15.06.2015 r.
w Hirschberg-Joksopolis


My, Ametyst, Król Hirschbergii i Weerlandu, Sekretarz Generalny Wielkiego Sternika, Głównodowodzący "Samoobrony", Senior-Protektor Stepów Wewnętrznych oraz Żuław Rzeżuszych, Lord Zlewni, Pan na Joksopolis, Złotym Potoku, Ulanbaatar, Palikotau etc.

Działając na podstawie przepisów Art. 9. Uchwały Parlamentu ZSKHiW z dnia 21.02.2015 r. (USTAWA O ORDERACH I ODZNACZENIACH), chcąc w szczególności nagrodzić reprezentantów Ludu Szlacheckiego oraz jego Partii na tegorocznym Kongresie Orientyki, a także w przyszłości nagradzać innych zasłużonych dyplomatów w ten sposób, aby nie zdewaluować ustawowych orderów i odznaczeń, przede wszystkim zaś pragnąc wyrazić podziw nas wszystkich dla osoby Admirała Thomasa von Lisa, bohatera wojennego i wielkiego męża stanu, dyplomaty, postanawiamy co następuje:

Art. 1.
1. Ustanawia się Medal Thomasa von Lisa, który jest odznaczeniem państwowym Zjednoczonego Socjalistycznego Królestwa Hirschbergii i Weerlandu nadawanym za zasługi na polu reprezentowania i wspierania Ludu Szlacheckiego na arenie międzynarodowej.
2. Medal Thomasa von Lisa nadaje się osobom fizycznym, obywatelom Socjalistycznego Królestwa oraz cudzoziemcom, a przede wszystkim Thomasowi von Lisowi.

Art. 2.
1. Medal nadaje i odbiera Król Hirschbergii i Weerlandu. Medal w klasie niższej mogą nadawać również Premier ZSKHiW i urzędnik właściwy do spraw polityki zagranicznej.
2. Medal nadawany jest w dwóch klasach:
(1). Medal Thomasa von Lisa, będący klasą niższą,
(2). Złoty Medal Thomasa von Lisa, będący klasą wyższą.
3. W każdej klasie Medal może zostać nadany jednej osobie wielokrotnie.

Art. 3.
1. Medal nosi się na wstążce w barwach narodowych Skarlandu. Nieprzypadkowo.
2. Wygląd baretek określa załącznik do niniejszego Ordonansu.

Art. 4.
Ordonans wchodzi w życie z chwilą jego promulgacji w Katalogu Praw Wszystkich.

[O-13-15]

Ordonans ws. nadania Medali Thomasa von Lisa

wydany dnia 15.06.2015 r.
w Hirschberg-Joksopolis


My, Ametyst, Król Hirschbergii i Weerlandu, Sekretarz Generalny Wielkiego Sternika, Głównodowodzący "Samoobrony", Senior-Protektor Stepów Wewnętrznych oraz Żuław Rzeżuszych, Lord Zlewni, Pan na Joksopolis, Złotym Potoku, Ulanbaatar, Palikotau etc.

Art. 1.
1. Przez wzgląd na bycie Thomasem von Lisem nadaję Thomasowi von Lisowi Złoty Medal Thomasa von Lisa oraz Medal Thomasa von Lisa.
2. Za zasługi położone w trakcie reprezentowania Socjalistycznego Królestwa na Kongresie Orientyki nadaję Ametystowi (Faradobusowi) oraz Ciecieradowi Ciecielągowi Medal Thomasa von Lisa.

Art. 2.
Ordonans wchodzi w życie z chwilą jego promulgacji w Katalogu Praw Wszystkich.Zapisane

prof. net. dr h. c. mgr generalissimus
Ametyst z rodu Faradobusów

Bardzo Wspaniały Król Hirschbergii i Weerlandu,
Sekretarz Generalny Wielkiego Sternika, Protektor Budzimiryzmu,
Geniusz Rzeżuchy, Skarbnica Mądrości, Uosobienie Pracowitości

Strony: [1] 2 3 4   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006-2011, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.441 sekund z 20 zapytaniami.