Zjednoczone Socjalistyczne Królestwo Hirschbergii i Weerlandu
Grudnia 02, 2021, 04:32:43 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Obcy na Linii Kazimierza!
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Werdykty i orzeczenia sądowe  (Przeczytany 302 razy)
Ametyst
Rex Ambulans Serenissimus
Primus inter pares
Duma Koronowanej Gwiazdy
*****

Posłuch 11
Offline Offline

Wiadomości: 4864Zobacz profil Email
« : Grudnia 30, 2014, 09:12:51 »

[S-1-01.12.11]

Wyrok w imieniu Jego Królewskiej Mości Król Hirschbergii i Weerlandu Czcigodnego Towarzysza Arkadiusza II Filipa, oraz narodów Hirschbergii, Weerlandu, Aralii, Nowej Hirschbergii, Normandii, Bretanii, nielegalnych imigrantów saskich, etc

Uznaje się oskarżonego Laszka Młynariewa winnego zarzucanych mu czynów jakimi są:
propagowanie zdelegalizowanego kultu
obraza Budzimiryzmu
szkodzenie kulturze państwa.
Uniewinnia się oskarżonego Laszka Młynariewa z pozostałych zarzucanych mu czynów.

Sąd wymierza karę 4 tys loli wynagrodzenia na rzecz Budzimiryzmu oraz 2 tys loli na konto Rządu oraz karę spędzenia dwóch nocy ze słodką Smildrun Lśniącą Rosą. (życzę powodzenia....)
Sąd wymierza również karę banicji na okres 6 dni w zawieszeniu na 3 tygodnie.
Podtrzymany i potwierdzony zostaje fakt iż kult kurdupla jest nielegalny.

Wyrok uprawomocnia się po okresie 7 dni

/-/Gieorgij Dimitr Antolejevicz[S-2-11.01.12]

My, Arkadiusz II Filip, cesarz Niemiec oraz król Hirschbergii i Weerlandu, Suzeren Konfederacji Zamorskiej, pan na Arkopolis i Kastlu, Świetlisty Jeleń Hirschbergii a Weerlandu Najwyższy Sztandar postanawiamy:

1. Uznać Laszka diuka Młynariewa niewinnym gwałtów na karłach.
2. Uznać Laszka diuka Młynariewa winnym wyznawania i propagowania nielegalnego kultu.
3. Zamienić karę 2 nocy ze Słodką Smildrun na noc ze strzygą (moją córką).

/-/ Arkadiusz II Filip

Hirschberg-Arkopolis
11.01.2012 r.[S-3-13.03.12]

Ogłaszam Jana markiza Charbufa winnym następujących czynów:
- posiadania liczby obywatelstw niezgodną z ustawą
- wspieranie państwa wrogiego ZSKHiW
- wrogiej działalności bezpośrednio po kasacji drugiego forum.

W związku ze zbrodniami powyższymi pozbawiam Jana markiza Charbufa tytułu, szlachectwa obywatelskiego, stanowisk wszelakich oraz nakazuję mu opuszczenie kraju w okresie siedmiu dni pod karą 25 lat pozbawienia wolności
Zobowiązuję Narodowy Komisariat ds.armii i zbrojeń do śledzenia poczynań zagranicznych winnego.
Potępiam również postępowanie winnego w związku z jego działaniami zarówno na rozprawie jak i w okresach ją poprzedzających (tu miała być jakaś głupia grafika, ale nie znalazłem odpowiedniej).
Nakazuję sprzedaż świątyń v-Islamu, zaś w przypadku braku ofert kupna rozbiórkę, a cegły z ich podczas wyburzeń zdobyte przeznaczam w 50% na remonty bieżące zabytków ZSKHiW, w 40% na budowę nowych placówek oświaty, zaś 10% na budowę domów publicznych na terenach prowincji, aby mieszkańcy ich kulturę i rozrywkę poziomu światowego zaznali, mowa tu oczywiście o publicznych (wstęp bezpłatny dla obywateli) teatrach i kinach.
W związku z pozbawieniem Jana Charbufa stanowiska posła wnioskuję o rozpisanie wyborów uzupełniających do Parlamentu ZSKHiW.[S-4-22.05.12]

Oskarżenie nie dotrzymało terminu. Mimo, że miało okazję, bo miało nieco ponad 24 godziny więcej niż zakładałem. Trudno. Nie mamy zatem żadnych dowodów na przewinienia Budzimira wskazane w oskarżeniu. W związku z tym uznaję Budzimira niewinnym zarzuconych mu czynów. Ponadto skazuję oskarżyciela, czyli Towarzysza Mondego lub KPiA Alcanthar (uzgodnijcie kto zapłaci) na opłatę administracyjną w wysokości 1500 loli. Nakazuję również przekazanie Mistrzowi Budzimirowi 1000 loli zadośćuczynienia za przedłużanie rozprawy bez przedstawienia dowodów i co za tym idzie naruszanie jego dobrego imienia. Daję na to tydzień od dzisiaj. Potem za każdy tydzień zwłoki opłaty będą podwajane. Dziękuję. Zamykam rozprawę!

« Ostatnia zmiana: Grudnia 30, 2014, 09:17:25 wysłane przez Ametyst » Zapisane

prof. net. dr h. c. mgr generalissimus
Ametyst z rodu Faradobusów

Bardzo Wspaniały Król Hirschbergii i Weerlandu,
Sekretarz Generalny Wielkiego Sternika, Protektor Budzimiryzmu,
Geniusz Rzeżuchy, Skarbnica Mądrości, Uosobienie Pracowitości

Ametyst
Rex Ambulans Serenissimus
Primus inter pares
Duma Koronowanej Gwiazdy
*****

Posłuch 11
Offline Offline

Wiadomości: 4864Zobacz profil Email
« Odpowiedz #1 : Grudnia 30, 2014, 09:42:00 »


[S-5-23.05.12]

Wyrok w imieniu Narodów Hirschberskiego, Weerlandzkiego, Aralskiego oraz Nielegalnych Imigrantów Saskich.

Wydany dnia 23 maja 2012 roku w Hirschberg-Arkopolis

Sąd po rozpatrzeniu Sprawy 5 z powództwa Budzimira VII dot. zaskarżenia uchwały Parlamentu z dnia 20 maja 2012 roku postanawia:

Uznać uchwałę parlamentu ZSKHiW z dnia 20.05.2012 r. za niezgodną z obowiązującym prawem w tym z Dekretem Stanowiącym Tymczasowe Prawo Najwyższe

Uzasadnienie:

Sąd uznał, iż Biuletyn Parlamentu jako prywatna inicjatywa Mistrza Budzimira VII może być traktowany jako jego prywatne medium, tym bardziej w sytuacji gdy ani uchwała z dnia 20.05.2012 r. ani żaden inny akt prawa centralnego nie postanawiają o uznaniu BP za własność państwa. Sąd pragnie zwrócić uwagę na prawo do mienia i dziedziczenia, które gwarantuje Obywatelom Królestwa Dekret z dnia 06.05.  Reguły Parlamentu Zjednoczonego Socjalistycznego Królestwa Hirschbergii i Weerlandu ani żadne inne akty prawne nie regulują kwestii Biuletynu więc nie można uznać go formalnie za własność państwową. Sąd występuje jednocześnie do Archibokassy Parlamentu z wnioskiem o uregulowanie kwestii Biuletynu w Regułach Parlamentu lub uznanie go za gazetę prywatną.

(-) Arkadiusz Filip[S-6-2.09.12]

Wyrok w imieniu Narodów Hirschberskiego, Weerlandzkiego, Aralskiego oraz Nielegalnych Imigrantów Saskich.

Wydany dnia 2 września 2012 roku w Hirschberg-Arkopolis

Sąd po rozpatrzeniu Sprawy 6 z powództwa Laszka Młynariewa postanawia o jej umorzeniu z uwagi na niewygłoszenie przez stronę oskarżającą mowy końcowej.

Uzasadnienie:

Oskarżyciel Laszk Młynariew miał czas na wygłoszenie mowy końcowej jeszcze od dnia 26 sierpnia. W wypadku gdy oskarżenie tego nie uczyniło Sąd zmuszony uznać był, iż nie domaga się uznania oskarżonych za winnych ani też nie domaga się wymierzenia im kary.


(-) Arkadiusz Filip[S-7-14.01.13]

Wyrok w imieniu Narodów Hirschberskiego, Weerlandzkiego, Aralskiego oraz Nielegalnych Imigrantów.

Wydany dnia 14. stycznia 2013 roku w Hirschberg-Arkopolis

Sąd po rozpatrzeniu Sprawy 8 z powództwa Ericka Monde-Kovacs postanawia uznać, iż Milicja Narodowa nie przekroczyła swoich uprawnień zatrzymując Powoda oraz przekroczyła zakres swych uprawnień dokonując rewizji w siedzibie Aralskiej Socjalistycznej Partii Robotniczej.

Jednocześnie nakazuje się Rządowi ZSKHiW dokonać wpłaty kwoty dwudziestu pięciu milionów loli na konto Guberni Aralskiej lub na konto Fundacji Białej Róży. Jednocześnie nakazuje się tow. Laszkowi Młynariewowi wpłatę kwoty piętnastu tysięcy loli na konto bankowe wskazane przez władze Aralskiej Socjalistycznej Partii Robotniczej.

Uzasadnienie:

 Sąd uznał, iż istniały przesłanki do aresztowania tow. Monde w celu jego przesłuchania, zwłaszcza że aresztowanie było krótkotrwałe i miało charakter prewencyjny. Towarzysz Monde kilkakrotnie podejmował działania, które miały na celu złamanie prawa ZSKHiW poprzez m.in. łamanie Ustawy o Siłach Zbrojnych ZSKHiW czy łamanie prawa administracyjnego. Aralski Front Młodych początkowo miał w swym statucie zapisaną możliwość aresztowania osób fizycznych co czyniło go policją porządkową. Na podstawie Ustawy o podziale administracyjnym ZSKHiW istnienie takowych formacji podległych władzom samorządowym jest obecnie niedozwolone. Podobnie bezprawne było wprowadzenie godziny policyjnej na terenie Guberni Aralskiej. 
  Jednocześnie nie istniały przesłanki do tego, iż ASPR jest powiązana formalnie z AFM lub innymi nielegalnymi wówczas organizacjami. Zwłaszcza, iż tow. Erick Monde-Kovacs jest jedynie szeregowym członkiem rzeczonej partii. Nie ma także znaczenia fakt, że Erick Monde został zatrzymany w jej siedzibie.
  Sąd uznał, iż miliard loli jest kwotą zbyt wygórowaną i nieadekwatną. Jednocześnie umożliwiono wpłatę grzywny w wysokości 25 milionów loli na konto FBR jako organizacji wspierającej kulturę aralską. Dodatkowo obciążono kwotą 15 tys. loli marsz. Laszka Młynariewa jako DG Milicji Narodowej.

(-) Arkadiusz Filip[S-8-21.05.13]

Wyrok w imieniu Narodów Hirschberskiego, Weerlandzkiego, Aralskiego oraz Nielegalnych Imigrantów.

Wydany dnia 21 maja 2013 roku w Hirschberg-Arkopolis

Sąd po rozpatrzeniu Sprawy 9 z powództwa Bartosza Derikora przeciwko Erickowi Monde- Kovacsowi

postanawia

Uznać Ericka Monde-Kovacsa winnym niespłacenia należności wobec Państwa. Nakazuje się spłatę grzywny nałożonej przez Archibokassę Parlamentu ZSKHiW dnia 25.03.2013 r., w ciągu jednego roku realnego od chwili wydania niniejszego Wyroku. Jednocześnie w wypadku niewykonania w/w czynności Sąd przyznaje sobie prawo do samodzielnego pobrania z konta tow. Ericka Monde kwoty równej dwukrotnej wartości grzywny.

UZASADNIENIE:

Sąd uznał, że nałożenie kary było prawomocne, gdyż Archibokassa jako organ dbający o prawidłowy przebieg obrad i procesu legislacyjnego, ma prawo do stosowania rzeczonych środków w chwili, gdy proces legislacyjny jest zagrożony. Towarzysz Erick Monde ewidentnie zamierzał zakłócić głosowanie, podobnie zresztą jak tow. tow. Ciecieląg i Młynariew, jednakże w przeciwieństwie do nich pogardził nałożoną karą i w ewidentny sposób podważył powagę władz ZSKHiW.

Sąd uwzględnił niemożliwość spłacenia grzywny w chwili obecnej i wyznaczył termin jednego roku realnego na dokonanie tego.

(-) Arkadiusz Filip[S-9-10.06.13]

Wyrok w imieniu Narodów Hirschberskiego, Weerlandzkiego, Aralskiego oraz Nielegalnych Imigrantów.

Wydany dnia 10 czerwca 2013 roku w Hirschberg-Arkopolis

Sąd po ponownym rozpatrzeniu sprawy 9 z powództwa Bartosza Derikora przeciwko Erickowi Monde- Kovacsowi

postanawia zmniejszyć grzywnę nałożoną p. Monde-Kovacsowi dnia 10.03.13 do wysokości 650 loli.
Kwotę tą należy wpłacić na konto Rządu do 25 czerwca 2013 roku. W razie niedokonania wpłaty, Sąd przyznaje Rządowi ZSKHiW prawo do pobrania z konta winnego kwoty równej dwukrotnej wartości nowej grzywny (tj 1300 loli).

Jednocześnie zmniejsza się do 600 loli kary przyznane p. Ciecielągowi i p. Młynariewowi. Proszę Rząd o oddanie wyżej wymienionym ich nadpłaty.


Uzasadnienie:
Niewątpliwie w Parlamencie doszło do zakłócenia dyskusji. Nie uważam jednak, by słowa, które padły, były podstawą do wymierzenia najwyższej z możliwych kar (regulaminowo jest to 1000 loli).
Kara pana Mondego jest wyższa od kar pozostałych ukaranych, ponieważ pan Monde w chwili otrzymania kary nie zapłacił jeszcze poprzedniej.

(-) Pansy Anclar- Swarzewska[S-10-26.08.13]

Wyrok w imieniu Narodów Hirschberskiego, Weerlandzkiego, Aralskiego oraz Nielegalnych Imigrantów.

Wydany dnia 26 sierpnia 2013 roku w Hirschberg-Arkopolis

Sąd po rozpatrzeniu Sprawy 10 z powództwa Bartosza Derikora przeciwko Ciecieradowi Ciecielągowi

postanawia

uznać Ciecierada Ciecieląga niewinnym działania w sprzeczności z przepisami Uchwały Parlamentu ZSKHiW z dnia 23 grudnia 2011 roku. Jednocześnie Sąd obciąża Bartosza Derikora kosztami sądowymi w wysokości 2000 loli.

UZASADNIENIE:

Oskarżony zmodyfikował rzeczony post zgodnie z zapisami §2. Uchwały Parlamentu ZSKHiW z dnia 23 grudnia 2011 roku, według której każdy użytkownik Forum posiada prawo do edycji własnych postów. Niemożliwe jest to jedynie wówczas, gdy edycja ma na celu ośmieszenie innego z użytkowników. Towarzysz Ciecierad Ciecieląga dokonał edycji jedynie w celu sprostowania informacji i jednocześnie poinformował o dokonaniu modyfikacji: http://hirshbergiaweerland.cba.pl/index.php?topic=2472.msg30252#msg30252

Kosztami sądowymi obciążono Powoda, gdyż taki mam kaprys i nikt nie będzie bez potrzeby Sądowi dupy zawracał. Od wyroku przysługuje odwołanie.

(-) Arkadiusz Filip[S-11-31.08.13]

Wyrok w imieniu Narodów Hirschberskiego, Weerlandzkiego, Aralskiego oraz Nielegalnych Imigrantów.

Wydany dnia 10 czerwca 2013 roku w Hirschberg-Arkopolis

No cóż panie Arkadiuszu: mierzyłeś pan wysoko, ale upadłeś nisko, ty drobny złodziejaszku. Jak można tak okradać emerytów i rencistów? Jak to mówią: per aspera ad astra! A nie, to nie to. Dobra, mniejsza z tym. Niniejszym nakazuję ci spłacić 2 kwartalne składki. A ponadto nakazuję wpłacić 100 000 loli na konto Fundacji Młynariewów. Z zastrzeżeniem, że wyrok będzie obowiązywał dopiero wtedy, gdy Erick Monde wypełni karę porządkową, czyli przeczyta drugą część historii ZSKHiW.

Zamykam rozprawę![S-12-29.11.13]

Wyrok w imieniu Narodów Hirschberskiego, Weerlandzkiego, Aralskiego oraz Nielegalnych Imigrantów.[/size]

Wydany dnia 10 czerwca 2013 roku w Hirschberg-Arkopolis

Sąd po rozpatrzeniu Sprawy nr 12, przeciwko Człowiekowi-Koniowi (znanemu także jako Prabudzimił Alojzy Sichtach-Schnella) oraz Bartoszowi Derikorowi, z powództwa Bartosza Derikora postanawia na podstawie Zabobonu Guberni Weerlandzkiej:

-Uznać Człowieka-Konia alias Prabudzimiła Alojzego Sichtach-Schnella za innego wszystkich zarzucanych mu czynów i wymierzyć surową karę w postaci trzydziestu lat więzienia,
-Uznać Bartosza Derikora winnym jedynie niezamierzonych działań, które ułatwiły wrogom ZSKHiW wywołanie wojny i odstąpić od wymierzenia kary zasadniczej, nakazując jedynie pokrycie ewentualnych kosztów odbudowy Rezydencji Jesiennej, którą powód (Bartosz Derikor) utracił w wyniku działań oskarżonego.

UZASADNIENIE:

Vade mecum, kak to zwykli mawiać starożytni Rosjanie. Niewątpliwie osobnik powszechnie znany jako Człowiek-Koń świadomie chciał szkodzić Królestwu, Ludowi Szlacheckiemu, a co najważniejsze Jego Królewskiej Mości i jego interesom, poprzez wspieranie fałszywego i obrzydliwego pseudokróla Joksymila Faradobusa. To zachowanie jest karygodne, zwłaszcza iż oskarżony nie wyraził skruchy. Nie wymierzono kary najwyższej tylko dlatego, że dzięki działaniom Człowieka-Konia Królewska Gubernia Hirschbergii zyskała sporo taniej siły roboczej, co wpłynie pozytywnie na gospodarkę.

Co do Bartosza Derikora to Sąd uznał, że działałeś pan po pijanemu i nie miałeś świadomości, jak wiele szkód wyczyniasz swojemu królowi... to znaczy swojemu krajowi. W związku z tym oskarżyciel w tym procesie może po prostu zażądać od tow. B. Derikora odszkodowania, w postaci kosztów odbudowy tzw. rezydencji jesiennej w Laszkbergu, czy gdzie to tam jest.

(-) Arkadiusz Filip[S-13-28.07.14]

Wyrok w imieniu Narodów Hirschberskiego, Weerlandzkiego, Aralskiego oraz Nielegalnych Imigrantów.

Wydany dnia 28 lipca 2014 roku w Hirschberg-Arkopolis

Sąd po rozpatrzeniu Sprawy numeru niepamiętnego, przeciwko Kathcie Joannie de Vill, z powództwa Arkadiusza II Przejściowego, w której to Bartosz Derikor pełnił funkcję oskarżyciela, postanawia na mocy prawa zwyczajowego:

uznać Kathę Joannę de Vill winną wszelkich wszeteczeństw, niemoralnych czynów, zboczeństw popełnianych na terenie Księstwa Nowoweerlandzkiego. Równocześnie uznaje Sąd winę oskarżonej w sprawie dokonywania tortur i porwań na mieszkańcach obecnej wyspy Apfelisnel w okresie istnienia Księstwa. Sąd wymierza Kathcie Joannie de Vill karę piętnastu godzin prac społecznych i odracza jej wykonanie warunkowo na okres dwóch lat.

UZASADNIENIE:

Nie ulega wątpliwości, że czyny których dokonała oskarżona wołają o pomstę do Dżę... do Prabudzimira. Nie ulega nawet wątpliwości wina oskarżonej, bo jak to mawiał tatuś: dajcie mi człowieka, znajdzie się paragraf. Katha Joanna de Vill dokonała całkowitego zmasakrowania społeczeństwa bylszego Nowego Weerlandu. To typowy przykład działań reżymu uzurpatora von Wettina! Zbrodnie te zasługują na zapamiętanie, a przede wszystkim na surową karę. Sąd nie mógł skorzystać z Zabobonu, tego pomiotu weerlandzkiego pseudoprawa, i Słowa, gdyż akty te nie obowiązywały w momencie rozpoczęcia procesu, a jak to mawiają na Południu: in vino veritas! Znaczy, że prawo wstecz nie działa, przynajmniej kiedy ja tego nie chcę. Sąd skorzystał z własnej mądrości, z Tradycji Ludu Szlacheckiego. Jednocześnie wziął pod uwagę słaby stan zdrowia oskarżonej.

(-) Ametyst[S-14-08.08.14]

No i wszystko jasne. Mamy dwóch winnych, których niniejszym ogłaszam winnymi JKMichalskiego i niejakiego Laszka Młynariewa zarzucanego jednemu z nich czynu. Ten cham Laszk jest współwinnym, zatem skazuję ich na walkę na Arenie Gniewomira oraz wybieram im następujące bronie: Laszkowi z rodu Młynariewów przydzielam dwuręczny młot bojowy:

oraz krowę wierzchową, Anastazję:


, zaś JKMichalskiemu haubicę znalezioną niedawno w nieskończonych odmętach Puszczy Laszkberskiej:

, a także amunicję do niej, swoją drogą świetnie zachowaną:


Kto zwycięży? Brutalna siła weerlandzkiego wojownika, czy zaawansowane technologie bialeńskiego... Bialeńczyka? Wiadomo, że ten pierwszy. Termin ustalcie między sobą. To już koniec rozprawy![S-15-27.12.14]

Wyrok w imieniu Narodów Hirschberskiego, Weerlandzkiego, Aralskiego oraz Nielegalnych Imigrantów.

Wydany dnia 27 grudnia 2014 roku w Hirschberg-Joksopolis

Sąd w sprawie numeru trzynastego przeciwko Arbuzowi Dumbledorowi, z powództwa Ciecierada Ciecieląga postanawia, na mocy Słowa o czynach niegodnych (Uchwała Wiecu Królewskiej Guberni Hirschbergii z dnia 15.04.2013 r.):

uznać Arbuza Dumbledora winnym zarzucanych mu czynów i wymierzyć karę:

-pięciu lat pobytu na stepie nieprzemierzonym, to jest na Wielkim Stepie, w kraju Dzikich ludzi z kością w mózgu,
-nałożenia pasu cnoty, a następnie jego zaspawania na okres trzech miesięcy,
-prac społecznych w pasaniu skrzelożrotek w wymiarze dwóch tygodni,
-próby sił w pojedynku ze smokiem, którego wyznaczy i dostarczy dowództwo Królewskich Sił Lotniczych,
-jednego dnia w  lochu.

Sąd mając na uwadze łaskawość, jaką musi kierować się Władza Monarchoscjalistyczna, wymierza karę łączną trzech miesięcy z pasem cnoty zespawanym i dwóch tygodni prac społecznych przy pasaniu skrzelożrotek, którą Skazany odbędzie jako wolontariusz Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom "Pocoto?" z siedzibą w Lubau, gmina Kieferklaue.

UZASADNIENIE

Tak bliski był czas żniw, o którym śnił cały Lud Szlachecki. Zakalcem wyszedł chleb, o którym marzyliśmy, a zakalcu temu Arbuz Dumbledore na imię. Przed sądem stanęło trudne zadanie obicia łopata ryja temu, który swą działalnością chciał wprowadzić zamęt w spokojne i pełne pokoju życie Socjalistycznego Królestwa. Co prawda skazany jest już teraz tam, gdzie od dawna być powinien- w państwie bialeńskim u wrogów monarchosocjalizmu, morderców Premiera Tysiąclecia, lecz nie wątpię, że nasz rząd zdoła jak najprędzej doprowadzić do zgodnej z prawem międzynarodowym ekstradycji.

Zapisane

prof. net. dr h. c. mgr generalissimus
Ametyst z rodu Faradobusów

Bardzo Wspaniały Król Hirschbergii i Weerlandu,
Sekretarz Generalny Wielkiego Sternika, Protektor Budzimiryzmu,
Geniusz Rzeżuchy, Skarbnica Mądrości, Uosobienie Pracowitości

Ametyst
Rex Ambulans Serenissimus
Primus inter pares
Duma Koronowanej Gwiazdy
*****

Posłuch 11
Offline Offline

Wiadomości: 4864Zobacz profil Email
« Odpowiedz #2 : Kwietnia 09, 2016, 11:28:13 »

NTLS-02-16

WYROK
w imieniu Ludu Szlacheckiego

Hirschberg-Joksopolis,
9 kwietnia 2016 r.

Najwyższy Trybunał Ludu Szlacheckiego, działając na podstawie art. 23-30 Konstytucji ZSKHiW oraz prawa zwyczajowego, w składzie:

-JKM Ametyst (Faradobus) - p.o. Generalnego Sędziego Ludu Szlacheckiego,

w sprawie NTLS-1(15), toczącej się przedtem przed dawnymi organami sądowniczymi Zjednoczonego Socjalistycznego Królestwa Hirschbergii i Weerlandu, stwierdza, iż Bartosz Derikor (Mistrz Budzimir VII) dopuścił się administracyjnej nazwy działu "Rułe" na "Ruhe", co jednak nie można uznać za czyn zabroniony. Z chwilą uprawomocnienia się niniejszego Wyroku unieważnieniu ulega Wyrok w tej samej sprawie wydany w dniu 21 marca 2016 roku. Jednocześnie protokoły z niniejszej rozprawy, z uwagi na ich treść i wartość jako potencjalnego dowodu w nowej sprawie, zostaną przekazane do dyspozycji Narodowego Komisariatu Spraw Wewnętrznych, jako organu przewidzianego do występowania w roli oskarżyciela publicznego. Jednocześnie materiały te pozostaną jawne.

Ponadto Trybunał stwierdza, że Oskarżony nie dopuścił się użycia gróźb karalnych w stosunku do Powoda.

Uzasadnienie

Z uwagi na okoliczności, na które Trybunał wskazał w sentencji pierwotnego wyroku w rzeczonej sprawie nie można wprost stwierdzić, że Oskarżony dopuścił się czynu zabronionego. Materiał dowodowy nie wskazuje także na to, że Oskarżony jest winien użycia gróźb karalnych w stosunku do Arbuza Dumbledore'a.

W związku z powyższym Trybunał ponownie stwierdza, iż obowiązującą w Socjalistycznym Królestwie jest wersja zapisu nazwy miasta "Rue".

Pouczenie

Od niniejszego wyroku Stronom przysługuje odwołanie do Rady Najwyższej Ludu Szlacheckiego - jako drugiej instancji, bądź też kasacja i wznowienie postępowania przez przyszłe regularnie wyłonione władze sądownicze.Zapisane

prof. net. dr h. c. mgr generalissimus
Ametyst z rodu Faradobusów

Bardzo Wspaniały Król Hirschbergii i Weerlandu,
Sekretarz Generalny Wielkiego Sternika, Protektor Budzimiryzmu,
Geniusz Rzeżuchy, Skarbnica Mądrości, Uosobienie Pracowitości

Ametyst
Rex Ambulans Serenissimus
Primus inter pares
Duma Koronowanej Gwiazdy
*****

Posłuch 11
Offline Offline

Wiadomości: 4864Zobacz profil Email
« Odpowiedz #3 : Lipca 17, 2021, 05:00:33 »

NTLS-02-16

W Y R O K
w imieniu Ludu Szlacheckiego

Hirschberg-Joksopolis,
17 lipca 2021 roku

Najwyższy Trybunał Ludu Szlacheckiego, działając na podstawie art. 23-30 Konstytucji ZSKHiW oraz prawa zwyczajowego, w składzie:

-JKM Ametyst (Faradobus) - p.o. Generalnego Sędziego Ludu Szlacheckiego,

w sprawie NTLS-2 z powództwa Arbuza DUBLEDORA przeciwko Mistrzowi Budzimirowi VII (Bartoszowi DERIKOROWI):

1. Uniewinnia Oskarżonego od zarzutu złamania Słowa o czynach niegodnych czyli Uchwały Wiecu Królewskiej Guberni Hirschbergii w sprawie prawa karnego z dnia 15 kwietnia 2021 roku;
2. Dopuszcza, że doszło do naruszenia postanowień Traktatu nowelizującego i regulującego kwestie związane z unią i orzeka o możliwości wszczęcia postępowania na wniosek jednej ze Stron;
3. Dopuszcza, że doszło do naruszenia postanowień Kodeksu Karnego Aralskiego Regionu Autonomicznego i poucza o możliwości wszczęcia postępowania przed Sądem Autonomicznym Aralskiego Regionu Autonomicznego, a w przypadku zaistnienia uzasadnionych okoliczności - przed Najwyższym Trybunałem Ludu Szlacheckiego.

Uzasadnienie

W wyniku narady i analizy materiału dowodowego Trybunał doszedł do wniosku, że postanowienia Słowa o czynach niegodnych mają zastosowanie jedynie na terytorium Królewskiej Guberni Hirschbergii, a opisane czyny Oskarżonego zostały dokonane na terytorium Aralskiego Regionu Autonomicznego / Guberni Aralskiej. Kryminalizację czynów zbliżonych do tych, które znajdują potwierdzenie w przedstawionym materiale dowodowym przewiduje natomiast aralski Kodeks Karny, który nigdy nie przestał obowiązywać. Kwestią sporną jest natomiast obowiązywanie Traktatu nowelizującego i regulującego kwestie związane z unią - wymaga ona wyjaśnienia dlatego tym bardziej wskazane byłoby przeprowadzenie osobnego postępowania przed organami sądowniczymi Zjednoczonego Socjalistycznego Królestwa Hirschbergii i Weerlandu. W przypadku, gdy Traktat zostanie uznany za akt obowiązujący możliwe będzie wznowienie postępowania także w oparciu o jego treść.

Dodatkowo Trybunał pragnie zwrócić uwagę stron na treść Ustawy o siłach zbrojnych ZSKHiW (Uchwała Parlamentu ZSKHiW z dnia 1 marca 2015 roku):

art. 2.
1. Podstawowym działaniem "Samoobrony" jest ochrona granic, bezpieczeństwa, integralności i suwerenności Zjednoczonego Socjalistycznego Królestwa Hirschbergii i Weerlandu, a także wspieranie państw i podmiotów bratnich i sojuszniczych, a także wsparcie ludności cywilnej i organizowanie przedsięwzięć o charakterze ratunkowym i humanitarnym.
2. W wyjątkowych przypadkach "Samoobrona" może zostać użyta do utrzymania ładu społecznego i do walki z przestępczością, bądź też do realizacji aktów prawnych.
3. Do utrzymywania "Samoobrony" zobowiązane są organy władzy wykonawczej, które w ustalonym zakresie mają prawo sprawować kontrolę nad ich działalnością.


(...)

art. 8.
1. 1. Przymusowe Młodzieżowe Oddziały Budzimira są formacją poborową, względnie ochotniczą. Jej podstawowym zadaniem jest ochrona ludności cywilnej, realizacja zadań logistycznych oraz działania na terytorium Zjednoczonego Socjalistycznego Królestwa Hirschbergii i Weerlandu, we współpracy z lokalnymi organami porządkowymi. Przymusowe Młodzieżowe Oddziały Budzimira mają także za zadanie oświecać i integrować żołnierzy w nich służących.


W opinii Trybunału działalność dowództwa Przymusowych Młodzieżowych Oddziałów Budzimira nie naruszyła postanowień Ustawy z zastrzeżeniem, że mogło nastąpić złamanie obowiązku współdziałania z organami lokalnymi - w tym przypadku z władzami Aralii. W przypadku, gdy władze te uznają to za prawdopodobne Trybunał gotów jest wszcząć osobne postępowanie.

Pouczenie

Od niniejszego wyroku Stronom przysługuje odwołanie do Rady Najwyższej Ludu Szlacheckiego, której funkcję pełni obecnie Szlachecki Kolektyw Decyzyjny, jako drugiej instancji, bądź też kasacja i wznowienie postępowania przez przyszłe regularnie wyłonione władze sądownicze.


Zapisane

prof. net. dr h. c. mgr generalissimus
Ametyst z rodu Faradobusów

Bardzo Wspaniały Król Hirschbergii i Weerlandu,
Sekretarz Generalny Wielkiego Sternika, Protektor Budzimiryzmu,
Geniusz Rzeżuchy, Skarbnica Mądrości, Uosobienie Pracowitości

Ametyst
Rex Ambulans Serenissimus
Primus inter pares
Duma Koronowanej Gwiazdy
*****

Posłuch 11
Offline Offline

Wiadomości: 4864Zobacz profil Email
« Odpowiedz #4 : Września 27, 2021, 12:18:49 »

NTLS-02-21

O R Z E C Z E N I E
w imieniu Ludu Szlacheckiego

Hirschberg-Joksopolis,
27 września 2021 roku

Najwyższy Trybunał Ludu Szlacheckiego, działając na podstawie art. 45. Konstytucji ZSKHiW, w składzie:

-JKM Ametyst (Faradobus) - p.o. Generalnego Sędziego Ludu Szlacheckiego,

na wniosek Przewodniczącego Rady Komisarzy Narodowych ZSKHiW orzeka, że w Guberni Zachodniej z uwagi na zakończenie kadencji Gubernatora oraz niemożność przeprowadzenia wyborów lokalnych zaistniał wakat na stanowisku zarządcy guberni. W związku z tym, na mocy art. 9. Uchwały Parlamentu ZSKHiW z dnia 22 października 2012 roku (Ustawa o podziale administracyjnym Zjednoczonego Socjalistycznego Królestwa Hirschbergii i Weerlandu) Przewodniczący Rady Komisarzy Narodowych ma prawo powołać komendanta guberni, który sprawował będzie władzę wykonawczą w Guberni Zachodniej do czasu wyłonienia nowego Gubernatora Guberni Zachodniej w zgodzie z przepisami prawa ogólnopaństwowego oraz lokalnego.


Zapisane

prof. net. dr h. c. mgr generalissimus
Ametyst z rodu Faradobusów

Bardzo Wspaniały Król Hirschbergii i Weerlandu,
Sekretarz Generalny Wielkiego Sternika, Protektor Budzimiryzmu,
Geniusz Rzeżuchy, Skarbnica Mądrości, Uosobienie Pracowitości

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006-2011, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.126 sekund z 20 zapytaniami.