Zjednoczone Socjalistyczne Królestwo Hirschbergii i Weerlandu
Grudnia 02, 2021, 04:08:51 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Obcy na Linii Kazimierza!
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Uchwały parlamentarne  (Przeczytany 975 razy)
Ametyst
Rex Ambulans Serenissimus
Primus inter pares
Duma Koronowanej Gwiazdy
*****

Posłuch 11
Offline Offline

Wiadomości: 4864Zobacz profil Email
« Odpowiedz #30 : Lipca 15, 2021, 10:24:06 »

Cytuj
U C H W A Ł A
Szlacheckiego Kolektywu Decyzyjnego

z dnia 15 lipca 2021 roku

w sprawie odwołania Przewodniczącego Rady Komisarzy Narodowych ZSKHiW

Artykuł 1.

Na mocy artykułu 26 Konstytucji Zjednoczonego Socjalistycznego Królestwa Hirschbergii i Weerlandu odwołuje się tow. CIECIERADA CIECIELĄGA ze stanowiska Przewodniczącego Rady Komisarzy Narodowych Zjednoczonego Socjalistycznego Królestwa Hirschbergii i Weerlandu.

Artykuł 2.

Niezwłocznie po wejściu w życie niniejszej Uchwały Szlachecki Kolektyw Decyzyjny przystąpi do procedury wyboru nowego Przewodniczącego Rady Komisarzy Narodowych Zjednoczonego Socjalistycznego Królestwa Hirschbergii i Weerlandu.

Artykuł 3.

Uchwała wchodzi w życie w momencie publikacji w Katalogu Praw Wszystkich.
Zapisane

prof. net. dr h. c. mgr generalissimus
Ametyst z rodu Faradobusów

Bardzo Wspaniały Król Hirschbergii i Weerlandu,
Sekretarz Generalny Wielkiego Sternika, Protektor Budzimiryzmu,
Geniusz Rzeżuchy, Skarbnica Mądrości, Uosobienie Pracowitości

Ametyst
Rex Ambulans Serenissimus
Primus inter pares
Duma Koronowanej Gwiazdy
*****

Posłuch 11
Offline Offline

Wiadomości: 4864Zobacz profil Email
« Odpowiedz #31 : Lipca 29, 2021, 11:45:13 »

Cytuj
Uchwała Szlacheckiego Kolektywu Decyzyjnego

z dnia 25 lipca 2021 roku

U S T A W A
o państwowych tytułach honorowych

z uwzględnieniem nowelizacji z dnia 8 sierpnia 2021 roku

Artykuł 1.

1. Państwowe tytuły honorowe są, obok orderów i odznaczeń, specjalną formą wyróżnienia przyznawanego przez Króla Hirschbergii i Weerlandu obywatelom Zjednoczonego Socjalistycznego Królestwa Hirschbergii i Weerlandu. W określonych przypadkach państwowy tytuł honorowy może zostać nadany na mocy decyzji innego organu. Jednocześnie dopuszcza się ustanawianie i nadawanie gubernialnych tytułów honorowych przez władze guberni.
2. Za zgodą Przewodniczącego Rady Komisarzy Narodowych Król Hirschbergii i Weerlandu może nadać państwowy tytuł honorowy osobie nieposiadającej obywatelstwa Zjednoczonego Socjalistycznego Królestwa Hirschbergii i Weerlandu.
3. Państwowe tytuły honorowe są dożywotnie i nie jest możliwe ich odebranie.
4. Państwowe tytuły honorowe nie są dziedziczne, o ile ustawa nie stanowi inaczej.
5. Posiadanie państwowego tytułu honorowego nie pociąga za sobą żadnych dodatkowych przywilejów. Wszyscy obywatele Zjednoczonego Socjalistycznego Królestwa Hirschbergii i Weerlandu są równi w stopniu równym.
6. W przypadku, gdy istnieją ekwiwalenty danego państwowego tytułu honorowego jego posiadacz może używać dowolnej formy w zgodzie z zasadami określonymi na mocy niniejszej Ustawy.
7. Możliwe jest równoczesne używanie kilku państwowych tytułów honorowych.

Artykuł 2.

1. Z uwagi, że posiadanie szlachectwa stanowi w Zjednoczonego Socjalistycznego Królestwa Hirschbergii i Weerlandu  niezbywalne prawo obywatelskie nadanie obywatelstwa związane jest z otrzymaniem państwowego tytułu honorowego Szlachcica (Szlachcianki), który jest podstawowym państwowym tytułem honorowym.
2. Hirschberskim ekwiwalentem tytułu Szlachcica jest tytuł Edlegenosse (Edlegenossin). Innymi wariantami tytułu Szlachcica są: Nobilec lub Nobilitariusz (Nobiliariuszka).
3. Wszyscy posiadacze tytułu Szlachcica tworzą Szlachtę Normalną.

Artykuł 3.

1. Państwowym tytułem honorowym wyższym od tytułu Szlachcica jest tytuł Barona (Baronowej), który nadaje Król Hirschbergii i Weerlandu lub właściwe władze gubernialne.
2. Hirschberskim ekwiwalentem tytułu Barona jest tytuł Freiherr (Freifrau) połączony z partykułą „von”, „zu” lub „von und zu”. W przypadku osób pragnących używać tego ekwiwalentu, nienoszących nazwiska z partykułą „von”, „zu” lub „von und zu” nadaje się im pełną formę tytułu jako dodatek do podstawowego nazwiska.
3. Weerlandzkim ekwiwalentem tytułu Barona jest tytuł Frara ziemskiego (Frarzycy ziemskiej) nadawany z partykułą „z [toponim]”. Używanie tego ekwiwalentu wymaga zgody władz Guberni Weerlandzkiej.

Artykuł 4.

1. Państwowym tytułem honorowym wyższym od tytułu Barona jest tytuł Hrabiego (Hrabiny), który nadaje Król Hirschbergii i Weerlandu.
2. Hirschberskim ekwiwalentem tytułu Hrabiego jest tytuł Graf (Gräfin) połączony z partykułą „von”, „zu” lub „von und zu”. W przypadku osób pragnących używać tego ekwiwalentu, nienoszących nazwiska z partykułą „von”, „zu” lub „von und zu” lub posiadających już niższy tytuł nadaje się im pełną formę tytułu jako dodatek do podstawowego nazwiska.
4. Weerlandzkim ekwiwalentem tytułu Hrabiego jest tytuł Frara Nowodomskiego (Frarzycy Nowodomskiej). Używanie tego ekwiwalentu wymaga zgody władz Guberni Weerlandzkiej.

Artykuł 5.

1. Państwowym tytułem honorowym wyższym od tytułu Hrabiego jest tytuł Markiza (Markizy), który nadaje Król Hirschbergii i Weerlandu.
2. Hirschberskim ekwiwalentem tytułu Markiza jest tytuł Markgraf (Markgräfin) połączony z partykułą „von”, „zu” lub „von und zu”. W przypadku osób pragnących używać tego ekwiwalentu, nienoszących nazwiska z partykułą „von”, „zu” lub „von und zu” lub posiadających już niższy tytuł nadaje się im pełną formę tytułu jako dodatek do podstawowego nazwiska.  
3. Weerlandzkim ekwiwalentem tytułu Markiza jest tytuł Bojara. Używanie tego ekwiwalentu wymaga zgody władz Guberni Weerlandzkiej.

Artykuł 6.

1. Państwowym tytułem honorowym wyższym od tytułu Markiza jest tytuł Diuka (Diuczessy), który nadaje Król Hirschbergii i Weerlandu.
2. Hirschberskim ekwiwalentem tytułu Diuka jest tytuł Fürst (Fürstin) połączony z partykułą „von”, „zu” lub „von und zu”. W przypadku osób pragnących używać tego ekwiwalentu, nienoszących nazwiska z partykułą „von”, „zu” lub „von und zu” lub posiadających już niższy tytuł nadaje się im pełną formę tytułu jako dodatek do podstawowego nazwiska.

Artykuł 7.

1. Państwowym tytułem honorowym wyższym od tytułu Diuka jest tytuł Księcia (Księżnej), który nadaje Król Hirschbergii i Weerlandu. Tytuł księcia może zostać symbolicznie związany z ziemią.
2. Hirschberskim ekwiwalentem tytułu Księcia jest tytuł Herzog (Herzogin) połączony z partykułą „von”, „zu” lub „von und zu”. W przypadku osób pragnących używać tego ekwiwalentu, nienoszących nazwiska z partykułą „von”, „zu” lub „von und zu” lub posiadających już niższy tytuł nadaje się im pełną formę tytułu jako dodatek do podstawowego nazwiska.
3. Weerlandzkim ekwiwalentem tytułu Księcia jest tytuł Wielkiego Frara (Wielkiej Frarzycy).

Artykuł 8.

Wszyscy posiadacze wyższych państwowych tytułów honorowych począwszy od Barona tworzą Szlachtę Nienormalną.

Artykuł 9.

Ustanawia się specjalne państwowe tytuły honorowe:

(a) Tytuł Emerytowanego Króla przysługujący byłym Królom Hirschbergii i Weerlandu.
(b) Tytuł Królowej Weerlandu przysługujący na wieki Ataresowi (Budzimirowi II).
(c) Tytuł Królowej Hirschbergii przysługujący wybranej małżonce lub konkubentce Króla Hirschbergii i Weerlandu.
(d) Tytuł Wicekróla Weerlandu przysługujący na wieki Laszkowi Młynariewowi.
(e) Tytuł Inzucht-Prinz (Inzucht-Prinzessin) przysługujący wszystkim potomkom Przemysła Faradobusa.
(f) Tytuł Arcypatriarchy Wszechbudzimiryzmu – równoważny z tytułem Diuka i przysługujący następcy Wielkiego Mistrza Budzimira I.

Artykuł 10.

1. Pozostałe kwestie związane z państwowymi i gubernialnymi tytułami honorowymi rozstrzyga Król Hirschbergii i Weerlandu.
2. Z chwilą wejścia w życie niniejszej Ustawy traci moc Uchwała Parlamentu Zjednoczonego Socjalistycznego Królestwa Hirschbergii i Weerlandu z dnia 3 kwietnia 2013 roku (Ustawa o państwowych tytułach honorowych).

Artykuł 11.

Ustawa wchodzi w życie z chwilą jej publikacji w Katalogu Praw Wszystkich.  
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 12, 2021, 11:24:34 wysłane przez Ametyst » Zapisane

prof. net. dr h. c. mgr generalissimus
Ametyst z rodu Faradobusów

Bardzo Wspaniały Król Hirschbergii i Weerlandu,
Sekretarz Generalny Wielkiego Sternika, Protektor Budzimiryzmu,
Geniusz Rzeżuchy, Skarbnica Mądrości, Uosobienie Pracowitości

Ametyst
Rex Ambulans Serenissimus
Primus inter pares
Duma Koronowanej Gwiazdy
*****

Posłuch 11
Offline Offline

Wiadomości: 4864Zobacz profil Email
« Odpowiedz #32 : Sierpnia 07, 2021, 06:17:31 »

Cytuj
Nowelizacja ustawy o obywatelstwie Zjednoczonego Socjalistycznego Królestwa Hirschbergii i Weerlandu
(przyjęta przez Szlachecki Kolektyw Decyzyjny dnia 3 sierpnia 2021 roku)

Art. 1
Zmianie ulega treść pkt.4 art.5 ustawy o obywatelstwie Zjednoczonego Socjalistycznego Królestwa Hirschbergii i Weerlandu.

Art. 2
Znowelizowana treść pkt.4 art.5 w/w ustawy brzmi:
,,4. Organem właściwym do weryfikacji informacji zawartych we wniosku jest Król Hirschbergii i Weerlandu oraz Przewodniczący Rady Komisarzy Narodowych lub wyznaczony przez niego organ."

Art. 3
Do art.5 w/w ustawy dopisany zostaje pkt. 6 o treści:

,,6. Na wiosek odpowiedniego organu władzy wykonawczej, Król Hirschbergii i Weerlandu może nadać obywatelstwo w trybie przyspieszonym, niewymagającym spełnienia warunków wymienionych w 1 i 2 pkt. niniejszego artykułu."

Art. 4
Zmianie ulega treść pkt.2 i 3 art.7 w/w ustawy.

Art. 5
Znowelizowana treść pkt.2 i 3 art.7 w/w ustawy brzmi:
,,2.   Do potwierdzenia zrzeknięcia się obywatelstwa zobowiązany jest odpowiedni Przewodniczący Rady Komisarzy Narodowych lub wyznaczony przez niego organ.
3.   W przypadku nie przekazania majątku zostaje on przekazany do dyspozycji odpowiedniego organu władzy wykonawczej."

Art. 6
Zmianie ulega treść pkt.1 art.8 w/w ustawy.

Art. 9
Znowelizowana treść pkt.1 art.8 w/w ustawy brzmi:
,,1. W przypadku niezapowiedzianego zaniechania aktywności przez obywatela na okres trzydziestu dni, bądź zapowiedzianego na okres trzech miesięcy Przewodniczący Rady Komisarzy Narodowych lub wyznaczony przez niego organ uprawniony jest do uznania obywatela za zmarłego."
Zapisane

prof. net. dr h. c. mgr generalissimus
Ametyst z rodu Faradobusów

Bardzo Wspaniały Król Hirschbergii i Weerlandu,
Sekretarz Generalny Wielkiego Sternika, Protektor Budzimiryzmu,
Geniusz Rzeżuchy, Skarbnica Mądrości, Uosobienie Pracowitości

Ametyst
Rex Ambulans Serenissimus
Primus inter pares
Duma Koronowanej Gwiazdy
*****

Posłuch 11
Offline Offline

Wiadomości: 4864Zobacz profil Email
« Odpowiedz #33 : Sierpnia 12, 2021, 11:23:15 »

Cytuj
Nowelizacja ustawy o państwowych tytułach honorowych.
(przyjęta przez Szlachecki Kolektyw Decyzyjny dnia 8 sierpnia 2021 roku)

art. 1.
W Ustawie o państwowych tytułach honorowych ulega zmianie treść art. 5.

art. 2.
Ustala się znowelizowaną treść art. 5.:
1. Państwowym tytułem honorowym wyższym od tytułu Hrabiego jest tytuł Markiza (Markizy), który nadaje Król Hirschbergii i Weerlandu.
2. Hirschberskim ekwiwalentem tytułu Markiza jest tytuł Markgraf (Markgräfin) połączony z partykułą „von”, „zu” lub „von und zu”. W przypadku osób pragnących używać tego ekwiwalentu, nienoszących nazwiska z partykułą „von”, „zu” lub „von und zu” lub posiadających już niższy tytuł nadaje się im pełną formę tytułu jako dodatek do podstawowego nazwiska.
3. Weerlandzkim ekwiwalentem tytułu Markiza jest tytuł Bojara. Używanie tego ekwiwalentu wymaga zgody władz Guberni Weerlandzkiej.
Zapisane

prof. net. dr h. c. mgr generalissimus
Ametyst z rodu Faradobusów

Bardzo Wspaniały Król Hirschbergii i Weerlandu,
Sekretarz Generalny Wielkiego Sternika, Protektor Budzimiryzmu,
Geniusz Rzeżuchy, Skarbnica Mądrości, Uosobienie Pracowitości

Ametyst
Rex Ambulans Serenissimus
Primus inter pares
Duma Koronowanej Gwiazdy
*****

Posłuch 11
Offline Offline

Wiadomości: 4864Zobacz profil Email
« Odpowiedz #34 : Września 18, 2021, 12:47:03 »

Cytuj
Uchwała Ludowoszlacheckiego Kolektywu Decyzyjnego

z dnia 14 września 2021 roku

U S T A W A
o Królu Hirschbergii i Weerlandu

Artykuł 1.
Na podstawie przepisów Konstytucji ZSKHiW niniejsza ustawa reguluje kwestie związane z trybem elekcji oraz objęcia władzy przez Króla Hirschbergii i Weerlandu, zwanego dalej Królem.

Artykuł 2.
Król sprawuje swój urząd do chwili śmierci, odwołania w wyniku referendum lub abdykacji. Opróżnienie tronu ogłasza ustępujący Król lub Premier ZSKHiW.

Artykuł 3.
Do czasu objęcia urzędu przez nowego Króla jego obowiązki pełni Naczelnik Państwa, wyznaczony przez poprzedniego Króla. W przypadku, gdy zmarły lub ustępujący Król nie wyznaczył Naczelnika Państwa, bądź w przypadku rezygnacji wyznaczonego kandydata, wybierany jest on przez Radę Najwyższą ZSKHiW.

Artykuł 4.
1. Naczelnik Państwa czuwa nad przebiegiem procesu elekcji nowego Króla, której dokonuje Komitet Elekcyjny o składzie określonym przez przepisy Konstytucji ZSKHiW. Impreza elekcyjna finansowana jest z budżetu państwa i odbywa się w miejscu wyznaczonym przez Naczelnika Państwa.
2. Komitet Elekcyjny dokonuje wyboru Króla większością kwalifikowaną trzech czwartych głosów. Każdemu z jego członków przysługuje jeden głos.
3. Obrady Komitetu Elekcyjnego są jawne. Wybór Króla ogłasza Naczelnik Państwa w ciągu dobry od jego dokonania.

Artykuł 5.
1. Król obejmuje urząd w czasie ceremonii instalacji, która odbywa się w ciągu dwóch tygodni od chwili wyboru. Niedopełnienie tej procedury równoznaczne jest z rezygnacją elekta i rodzi konieczność powtórzenia procesu elekcji.
2. Obowiązkowym elementem ceremonii instalacji jest złożenie przysięgi przez elekta w obecności członków Rady Najwyższej ZSKHiW. Złożenie przysięgi jest równoznaczne z objęciem tronu. Pozostałe części ceremonii są mniej ważne.
3. Ustala się tekst przysięgi:

Obejmując Tron Hirschbergii i Weerlandu przysięgam Ludowi Szlacheckiemu miłość, wierność i uczciwość monarszą oraz, że go nie opuszczę aż do śmierci, odwołania w wyniku referendum lub abdykacji. Zamierzam dochować wszelkich praw gwarantowanych przez Konstytucję Zjednoczonego Socjalistycznego Królestwa Hirschbergii i Weerlandu, a w szczególności prawa do spożywania bimbru i używania patelni. Chcę, planuję, mam zamiar stać na czele państwa i Partii prowadząc Lud Szlachecki ku monarchosocjalizmowi w zgodzie z naukami Wielkiego Sternika.

4. Elekt może dopełnić przysięgę formułą religijną dowolnej Tezy Antagonistycznej.
5. W przypadku, gdy ceremonia instalacji odbywa się na terenie Hirschbergii lub gdy została zorganizowana z niedostateczną pompą dopuszcza się możliwość zorganizowania dodatkowej symbolicznej ceremonii na ziemiach Weerlandu.

Artykuł 6.
Byłym Królom przysługuje honorowy tytuł Emerytowanego Króla. Jednej z konkubin, tudzież konkubentów Króla przysługuje honorowy tytuł Królowy. W przypadku, gdy Król uważa się za kobietę możliwe jest nazywanie jej Królową Hirschbergii i Weerlandu.

Artykuł 7.
Obecnego Króla zobowiązuje się do wygłoszenia słów przysięgi w dowolnym miejscu publicznym, w terminie dwóch tygodni od wejścia w życie niniejszej ustawy.

Artykuł 8.
1. Z chwilą wejścia w życie niniejszej ustawy unieważnieniu ulega Uchwała Parlamentu ZSKHiW z dnia 13.01.13 r. Ustawa o sukcesji królewskiej.
2. Ustawa wchodzi w życie z chwilą jej opublikowania w Katalogu Praw Wszystkich.
« Ostatnia zmiana: Września 18, 2021, 12:53:19 wysłane przez Ametyst » Zapisane

prof. net. dr h. c. mgr generalissimus
Ametyst z rodu Faradobusów

Bardzo Wspaniały Król Hirschbergii i Weerlandu,
Sekretarz Generalny Wielkiego Sternika, Protektor Budzimiryzmu,
Geniusz Rzeżuchy, Skarbnica Mądrości, Uosobienie Pracowitości

Ametyst
Rex Ambulans Serenissimus
Primus inter pares
Duma Koronowanej Gwiazdy
*****

Posłuch 11
Offline Offline

Wiadomości: 4864Zobacz profil Email
« Odpowiedz #35 : Września 23, 2021, 01:18:58 »

Cytuj
Nowelizacja ustawy o ochronie granicy ZSKHiW
Uchwała Szlacheckiego Kolektywu Decyzyjnego z dnia 18 września 2021 roku

Art. 1
Zmianie ulega treść ustawy o ochronie granicy ZSKHiW.

Art. 2
Ilekroć w w/w ustawie pada nazwa ,,Siły Zbrojne ZSKHiW", zostaje ona zastąpiona określeniem: ,,Powszechne Bojówki Ludu Szlacheckiego "Samoobrona", a w razie potrzeby skrócenia: ,,Samoobrona".
Zapisane

prof. net. dr h. c. mgr generalissimus
Ametyst z rodu Faradobusów

Bardzo Wspaniały Król Hirschbergii i Weerlandu,
Sekretarz Generalny Wielkiego Sternika, Protektor Budzimiryzmu,
Geniusz Rzeżuchy, Skarbnica Mądrości, Uosobienie Pracowitości

Ametyst
Rex Ambulans Serenissimus
Primus inter pares
Duma Koronowanej Gwiazdy
*****

Posłuch 11
Offline Offline

Wiadomości: 4864Zobacz profil Email
« Odpowiedz #36 : Września 27, 2021, 02:42:22 »

Cytuj
Nowelizacja ustawy o kontach bankowych
Uchwała Szlacheckiego Kolektywu Decyzyjnego z dnia 23 września 2021 roku

Art. 1
Zmianie ulega treść pkt.4 art.5 ustawy o kontach bankowych.

Art. 2
Znowelizowana treść pkt.4 art.5 w/w ustawy brzmi:
,,5.4 Jeden obywatel ma prawo zarządzać kilkoma kontami państwowymi pod warunkiem, że nie będzie przelewał pieniędzy z jednego konta, którym zarządza do drugiego konta, którym zarządza, w sposób nieuzasadniony. Niezasadność orzeka w tym przypadku Generalny Dyrektor królewskiego Banku Lichwy, który w razie jej stwierdzenia upoważniony jest do podjęcia środków, wymienionych w art. 3.

Art. 3.
Skreśla się pkt.3 art. 4. Ustawy o kontach bankowych.
Zapisane

prof. net. dr h. c. mgr generalissimus
Ametyst z rodu Faradobusów

Bardzo Wspaniały Król Hirschbergii i Weerlandu,
Sekretarz Generalny Wielkiego Sternika, Protektor Budzimiryzmu,
Geniusz Rzeżuchy, Skarbnica Mądrości, Uosobienie Pracowitości

Ametyst
Rex Ambulans Serenissimus
Primus inter pares
Duma Koronowanej Gwiazdy
*****

Posłuch 11
Offline Offline

Wiadomości: 4864Zobacz profil Email
« Odpowiedz #37 : Października 05, 2021, 03:40:27 »

Cytuj
Uchwała Szlacheckiego Kolektywu Decyzyjnego

z dnia 27 września 2021 roku

U S T A W A
o przekształceniu Aralskiego Regionu Autonomicznego w Gubernię Aralską

Kierując się duchowymi wskazówkami przekazanymi metafizycznie przez WIELKIEGO STERNIKA,
działając w zgodzie z wolą Narodu Aralskiego, który stanowi nieodłączną część Ludu Szlacheckiego,
a także w porozumieniu z jego demokratycznie wybranymi przedstawicielami - następcami WIELKIEGO STERNIKA,
jako Szlachecki Kolektyw Decyzyjny postanawiamy na nowo uczynić Aralię gubernią Zjednoczonego Socjalistycznego Królestwa Hirschbergii i Weerlandu.


Na mocy artykułów 38., 39. oraz 41. Konstytucji Zjednoczonego Socjalistycznego Królestwa Hirschbergii i Weerlandu:

Artykuł 1.

Z chwilą wejścia w życie niniejszej Ustawy Zjednoczone Socjalistyczne Królestwo Hirschbergii i Weerlandu wypowiada Traktat nowelizujący i regulujący kwestie związane z unią zawartego pomiędzy przedstawicielami Zjednoczonego Socjalistycznego Królestwa Hirschbergii i Weerlandu oraz Państwa i Narodu Aralskiego, ratyfikowany przez Parlament Zjednoczonego Socjalistycznego Królestwa Hirschbergii i Weerlandu dnia 16 września 2013 roku.

Artykuł 2.

1. Zgodnie z wolą przedstawicieli Narodu Aralskiego dotychczasowe terytorium Aralskiego Regionu Autonomicznego pozostaje w składzie Zjednoczonego Socjalistycznego Królestwa Hirschbergii i Weerlandu jako podmiot federalny pierwszego rzędu - Gubernia Aralska.
2. Władza w Guberni Aralskiej należy do jej ludu, w skład którego wchodzą wszyscy dotychczasowi obywatele Aralskiego Regionu Autonomicznego, którzy w zgodzie z artykułem 40. Konstytucji Zjednoczonego Socjalistycznego Królestwa Hirschbergii i Weerlandu powinni ustanowić ustrój guberni oraz powołać demokratyczny organ ustawodawczy. Do tego czasu Gubernia Aralska będzie uznawana za terytorium specjalne, a władza samorządowa na jej terytorium należeć będzie do dotychczasowego zarządcy w osobie Arbuza Dumbledora - Gubernatora Guberni Aralskiej.
3. W uzasadnionym przypadku Przewodniczący Rady Komisarzy Narodowych Zjednoczonego Socjalistycznego Królestwa Hirschbergii i Weerlandu może dokonać zmiany na stanowisku Gubernatora Guberni Aralskiej.

Artykuł 3.

1. Ograniczenia dotyczące stacjonowania sił zbrojnych Zjednoczonego Socjalistycznego Królestwa Hirschbergii i Weerlandu na dawnym terytorium Aralskiego Regionu Autonomicznego ulegają zniesieniu.
2. Aralska Armia Narodowa ulega rozwiązaniu, a jej nieruchomości oraz ruchomości zostają przekazane Powszechnym Bojówkom Ludu Szlacheckiego "Samoobrona". Głównodowodzący Powszechnych Bojówek Ludu Szlacheckiego "Samoobrona" w ciągu miesiąca od wejścia w życie niniejszej Ustawy przekażę część tych dóbr władzom Guberni Aralskiej w celu ich wykorzystania przy tworzeniu sił porządkowych.

Artykuł 4.

Zniesieniu ulega odrębność walutowa Guberni Aralskiej. Ludowy Bank Aralii ulega likwidacji.

Artykuł 5.

Ustawa wchodzi w życie w terminie siedmiu dni od momentu jej uchwalenia przez Szlachecki Kolektyw Decyzyjny.
Zapisane

prof. net. dr h. c. mgr generalissimus
Ametyst z rodu Faradobusów

Bardzo Wspaniały Król Hirschbergii i Weerlandu,
Sekretarz Generalny Wielkiego Sternika, Protektor Budzimiryzmu,
Geniusz Rzeżuchy, Skarbnica Mądrości, Uosobienie Pracowitości

Ametyst
Rex Ambulans Serenissimus
Primus inter pares
Duma Koronowanej Gwiazdy
*****

Posłuch 11
Offline Offline

Wiadomości: 4864Zobacz profil Email
« Odpowiedz #38 : Października 10, 2021, 10:55:00 »

Cytuj
U C H W A Ł A
Szlacheckiego Kolektywu Decyzyjnego

z dnia 5 października 2021 roku

w sprawie nowelizacji Ustawy o siłach zbrojnych ZSKHiW

Artykuł 1.

Ilekroć w Ustawie o siłach zbrojnych ZSKHiW (Uchwała Parlamentu Zjednoczonego Socjalistycznego Królestwa Hirschbergii i Weerlandu z dnia 1 marca 2015 r.) pada określenie "Wielki Wódz" zostaje ono zastąpione określeniem "Głównodowodzący".

Artykuł 2.

Uchwała wchodzi w życie w terminie siedmiu dni od momentu jej uchwalenia przez Szlachecki Kolektyw Decyzyjny.
Zapisane

prof. net. dr h. c. mgr generalissimus
Ametyst z rodu Faradobusów

Bardzo Wspaniały Król Hirschbergii i Weerlandu,
Sekretarz Generalny Wielkiego Sternika, Protektor Budzimiryzmu,
Geniusz Rzeżuchy, Skarbnica Mądrości, Uosobienie Pracowitości

Strony: 1 2 [3]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006-2011, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.092 sekund z 20 zapytaniami.