Zjednoczone Socjalistyczne Królestwo Hirschbergii i Weerlandu
Stycznia 17, 2022, 10:59:41 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Sala Chłopacego I [ceremonie, uroczystości, publiczne audiencje]  (Przeczytany 190 razy)
Ametyst
Rex Ambulans Serenissimus
Primus inter pares
Duma Koronowanej Gwiazdy
*****

Posłuch 12
Offline Offline

Wiadomości: 4880Zobacz profil Email
« : Lipca 30, 2021, 10:26:57 »


Joksopolitański Dom Królewski
S a l a   C h ł o p a c e g o   P i e r w s z e g oBudynek, w którym mieści się sala - widok zewnętrzny

W centralnej części kompleksu pałacowego na Joksopolis stoi charakterystyczny obiekt obudowany drewnem. Wewnątrz znajduje się sala tronowa, która służy do organizacji najważniejszych uroczystości takich jak oficjalne audiencje i posiedzenia, ceremonie wręczenia odznaczeń i nominacji. Jest to też miejsce publicznego spożywania alkoholu przez członków kierownictwa państwa. Nosi ona imię pierwszego władcy Hirschbergii, który przyjął tytuł królewski - Chłopacego I. Pośrodku znajduje się stolec królewski, który według tradycji został wykonany jeszcze dla Przemysła Faradobusa i do dziś intronizowani są na nim jego następcy.Słynny Stolec Przemysłowy - główny tron królów Hirschbergii i Weerlandu

Warto pamiętać, że w drewnianym pawilonie mieści się nie tylko główna sala, ale i kilkanaście reprezentacyjnych pomieszczeń różnej wielkości. Wszystkie one zostały niedawno wykończone w duchu monarchosocjalistycznej recepcji sztuki ludowej różnych regionów Socjalistycznego Królestwa. Na freskach wyobrażono bohaterów narodowych, wielkie wydarzenia oraz błahostki. Szczególnie duże wrażenie robi na gościach klatka schodowa z jej bogatą ornamentyką. Pozostałe sale noszą imiona: Joksymila Obfitego (sala bankietowa), Ferdynanda Wielkiego (mała sala tronowa) oraz Laszka Kronikarza (reprezentacyjna biblioteka). Kilka pomieszczeń nadal czeka na wykończenie.Gabinet Gromosława to miejsce, w którym można odbyć spotkanie twarzą w twarzFragment wnętrza klatki schodowej - pierwszego pomieszczenia, do którego trafia się po przekroczeniu drzwiSala Ferdynanda Wielkiego (Ferdynandzka), czyli mała sala tronowa - miejsce bardziej kameralnych wydarzeń z udziałem króla
« Ostatnia zmiana: Lipca 30, 2021, 10:56:35 wysłane przez Ametyst » Zapisane

prof. net. dr h. c. mgr generalissimus
Ametyst z rodu Faradobusów

Bardzo Spaniały Król Hirschbergii i Weerlandu,
Sekretarz Generalny Wielkiego Sternika, Protektor Budzimiryzmu,
Geniusz Rzeżuchy, Skarbnica Mądrości, Uosobienie Pracowitości

Ametyst
Rex Ambulans Serenissimus
Primus inter pares
Duma Koronowanej Gwiazdy
*****

Posłuch 12
Offline Offline

Wiadomości: 4880Zobacz profil Email
« Odpowiedz #1 : Sierpnia 03, 2021, 07:24:14 »


W Sali Ferdynandzkiej odbyła się dziś po południu uroczystość, w trakcie której Bardzo Wspaniały Król Hirschbergii i Weerlandu wręczył zasłużonym obywatelom wyrazy uznania za działalność w ostatnich miesiącach. Najwybitniejsi działacze polityczni odebrali akty nadania tytułów honorowych, na mocy których dwie osoby zostały zaliczone w poczet Szlachty Nienormalnej, a także ordery Socjalistycznego Królestwa. Przed ich przekazaniem Ametyst zwrócił się do zgromadzonych.

Towarzysze, Kochani moi,

mamy za sobą kilka miesięcy dobrej pracy, które dzielą nas od momentu odnowienia forum. Był to dobry czas pełen owocnych dyskusji nacechowanych monarchosocjalistycznym zapałem do budowania potęgi Socjalistycznego Królestwa. Co prawda nie wypada dziś żadne święto, ale po dyskusji z Premierem Tysiąclecia oraz towarzyszem Arbuzem Dumbledorem doszedłem do wniosku, że jest to dobry moment, aby spontanicznie spotkać się z Wami (i z Duchem Twoim, Towarzyszu Wielki Sterniku) i nadać, po raz pierwszy od dawna, odznaczenia i tytuły.

Nagrody te przekazuję na ręce właściwie wszystkich aktywnych ostatnio członków Ludu Szlacheckiego. W sposób szczególny chciałbym wyróżnić obywatelską postawę dwóch osób - Gubernatora Arbuza Dumbledora, którego zaangażowanie w odbudowę Aralii i ogólnie w życie naszej mikronacji zasługuje na podziw i uznanie, a także tow. Guliwera de Juus. Ten drugi jako młody obywatel doskonale adaptuje się w naszym gronie i mam nadzieję, że mimo całej specyfiki hermetycznej rozrywki jaką są mikronacje czerpie on z niej wiele przyjemności. Obydwu Towarzyszom nadałem właśnie tytuły baronów włączając ich do grona Szlachty Nienormalnej. Chciałbym także poprosić Premiera Tysiąclecia, aby jako Wielebny Weerlandu pozwolił tow. de Juus używać formy "Frar z Gnojna". Uważam, że jego zaangażowanie na stanowisko sołtysa powinno zostać w ten sposób podkreślone tak, aby według starej weerlandzkiej tradycji stał się on frarem ziemi, o którą troszczy się niczym ojciec.

Pięciu obywatelom wręczyć chcę dziś ordery. Nagradzam w ten sposób rozmaite zasługi. Mistrz Budzimir VII jako prawdziwy patriota i żołnierz odnawia Przymusowe Młodzieżowe Oddziały Budzimira, które właściwie od początku były jego autorskim dziełem i za te właśnie zasługi przekazuję mu Krzyż Brązowy Orderu Zmęczonych na Polu Chwały. Ten sam order przekazuję na ręce świeżo wykreowanego barona Dumbledora za jego poświęcenie na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców Aralii. Trzem osobom - Premierowi Tysiąclecia, baronowi von Richtoffenowi oraz mojemu Drogiemu Krewniakowi Inzucht-Prinzowi Aleksemu, nadałem Order Zjednoczenia Partii trzeciej oraz (jak w przypadku Tobiasza) drugiej klasy doceniając w ten sposób ich obywatelską postawę i stałe zaangażowanie w życie państwa.

Na zakończenie tego krótkiego wystąpienia chciałbym wszystkim Wam pogratulować, pozdrowić z osiągnięciami, a nade wszystko wyrazić nadzieję, że dostarczycie mi jeszcze wielu powodów, aby takie uroczystości jak ta dzisiejsza mogły odbywać się jak najczęściej. Wszystkiego najlepszego!
Zapisane

prof. net. dr h. c. mgr generalissimus
Ametyst z rodu Faradobusów

Bardzo Spaniały Król Hirschbergii i Weerlandu,
Sekretarz Generalny Wielkiego Sternika, Protektor Budzimiryzmu,
Geniusz Rzeżuchy, Skarbnica Mądrości, Uosobienie Pracowitości

Arbuz Dumbledore
Premier ZSKHIW. Gubernator Aralii. Pan na Araknie
Moderator Globalny
Człowiek Pracy
****

Posłuch 3
Offline Offline

Wiadomości: 1262Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : Sierpnia 03, 2021, 08:53:42 »

Wiwat Król! Wiwat Sternik! Wiwat Partia!  Ein reich, ein volk ein monarchosocialismus!
Zapisane

pre/mier , osoba premiernicza, psoba
Aleksy Faradobus
Krewny Króla
Przodownik
**

Posłuch 1
Offline Offline

Wiadomości: 365


Inzucht-Prinz


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : Sierpnia 04, 2021, 05:57:43 »

Wiwat Król!
Zapisane

Aleksy Faradobus
Inzucht-Prinz
Przewodniczacy Komitetu Głównego HOMO
Ataman Królewskiej Floty Wojennej
Dyrektor Królewskiego banku Lichwy
Potomek Gromosława Srogiego i Ludwika Bezdzietnego
Daleki Krewny JKM Ametysta
Tobiasz von Richtoffen-Deithven
Człowiek Pracy
****

Posłuch 1
Offline Offline

Wiadomości: 2837Zobacz profil Email
« Odpowiedz #4 : Sierpnia 11, 2021, 12:55:14 »

To zaszczyt poświęcać swoje życie w imię Ludu Szlacheckiego. Dziękuję Towarzyszu Królu za to spaniałe odznaczenie.
Zapisane


Budowniczy Dzisiejszej Jakości Żuław Rzeżuszych
Jarl Soligt
Sołtys Roterhirschbergu
Mistrz Budzimir VII
Arcypatriarcha
Primus inter pares
Filar Monarchosocjalizmu
*****

Posłuch 8
Offline Offline

Wiadomości: 6721Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : Sierpnia 11, 2021, 09:13:24 »

Chwała ZSKHiW, chwała monarchosocjalizmowi! Niechaj Koronowana Gwiazda Czerwona świeci nad nami jasno, a jej supernowa pochłonie cały v-świat!
Zapisane

Arcypatriarcha Wszechbudzimiryzmu
Władca Wielkiego Budzimiratu Apfelinsnel
Prawdziwy Weerlandczyk, a nie jakieś nieokreślone coś!
(-) Mistrz Budzimir VII Bartosz Derikor


Ametyst
Rex Ambulans Serenissimus
Primus inter pares
Duma Koronowanej Gwiazdy
*****

Posłuch 12
Offline Offline

Wiadomości: 4880Zobacz profil Email
« Odpowiedz #6 : Września 18, 2021, 01:02:08 »


W Sali Chłopacego I, która jest najbardziej reprezentacyjnym miejscem Domu Królewskiego, zgromadziła się elyta państwa: członkowie rządu na czele z Premierem Arbuzem Dumbledorem, zarządcy guberni, członkowie najwyższej kadry oficerskiej oraz hierarchowie Wszechbudzimiryzmu pod przywództwem Mistrza Budzimira VII. Zgodnie wymogami Konstytucji oraz Ustawą o Królu Hirschbergii i Weerlandu, która dziś weszła w życie, aktualny monarcha został zobowiązany do złożenia przysięgi. Z tej okazji przed Stolcem Przemysłowym ustawiono insygnia królewskie: Koronę Arkadiusza Pierwszego, kij, frędzle, a także kielichy na Bimber Święty. Około godziny czternastej Ametyst Faradobus pojawił się na miejscu i wobec zgromadzonych wygłosił słowa przysięgi:

Obejmując Tron Hirschbergii i Weerlandu przysięgam Ludowi Szlacheckiemu miłość, wierność i uczciwość monarszą oraz, że go nie opuszczę aż do śmierci, odwołania w wyniku referendum lub abdykacji. Zamierzam dochować wszelkich praw gwarantowanych przez Konstytucję Zjednoczonego Socjalistycznego Królestwa Hirschbergii i Weerlandu, a w szczególności prawa do spożywania bimbru i używania patelni. Chcę, planuję, mam zamiar stać na czele państwa i Partii prowadząc Lud Szlachecki ku monarchosocjalizmowi w zgodzie z naukami Wielkiego Sternika.

Tak mi dopomóżcie Święci Ludzie wszystkich Tez.


Szanowne Państwo, Kochani moi,

wbrew wygłoszonym przed momentem słowom nie obejmuję dziś co prawda tronu Socjalistycznego Królestwa, ale akt ten ma dosyć duże znaczenie. Z bodajże sześcioletnim opóźnieniem uchwaliliśmy kilka dni temu ustawę, która ustanawia tekst przysięgi królewskiej, o której jest mowa w naszej monarchosocjalistycznej konstytucji, natchnionej duchem Wielkiego Sternika oraz Premiera Tysiąclecia. Moment ten jest dla mnie trochę jak ślub z Ludem Szlacheckim i dlatego tym bardziej dziękuję Wam za obecność tu, na Joksopolis.

Aby dodać dzisiejszemu dniu nieco animuszu pragnę po raz drugi od momentu odrodzenia Socjalistycznego Królestwa przyznać odznaczenia państwowe nagradzając tych, którzy w ciągu ostatnich tygodni dawali dobry przykład postawy obywatelskiej.

Mistrza Budzimira VII (Bartosza Derikora) nagradzam Orderem Zjednoczenia Partii drugiej klasy.

Towarzyszowi Premierowi Arbuzowi Dumbledorowi przyznaję Order Zjednoczenia Partii trzeciej klasy.

Mojemu krewniakowi Aleksemu Faradobusowi nadaję Order Prądu trzeciej klasy.

Tobiaszowi von Richtoffenowi nadaję Order Prądu trzeciej klasy.

Janowi Kristianowi von Kotowi nadaję tenże sam Order Prądu trzeciej klasy.

Wszystkim odznaczonym dziękuję za zaangażowanie, gratuluję sukcesów i życzę kolejnych, jeszcze wspanialszych. Duch Wielkiego Sternika obecny tu przez naszą Partię niech błogosławi dla Was!
« Ostatnia zmiana: Września 18, 2021, 01:11:16 wysłane przez Ametyst » Zapisane

prof. net. dr h. c. mgr generalissimus
Ametyst z rodu Faradobusów

Bardzo Spaniały Król Hirschbergii i Weerlandu,
Sekretarz Generalny Wielkiego Sternika, Protektor Budzimiryzmu,
Geniusz Rzeżuchy, Skarbnica Mądrości, Uosobienie Pracowitości

Mistrz Budzimir VII
Arcypatriarcha
Primus inter pares
Filar Monarchosocjalizmu
*****

Posłuch 8
Offline Offline

Wiadomości: 6721Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : Września 18, 2021, 02:12:11 »

Niechaj nasz wspaniały Król panuje przez stulecia! Za ZSKHiW, za monarchosjocjalizm, za Wielkiego Sternika!
Zapisane

Arcypatriarcha Wszechbudzimiryzmu
Władca Wielkiego Budzimiratu Apfelinsnel
Prawdziwy Weerlandczyk, a nie jakieś nieokreślone coś!
(-) Mistrz Budzimir VII Bartosz Derikor


Aleksy Faradobus
Krewny Króla
Przodownik
**

Posłuch 1
Offline Offline

Wiadomości: 365


Inzucht-Prinz


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : Września 18, 2021, 06:22:40 »

Niech żyje monarchosocjalizm!
Zapisane

Aleksy Faradobus
Inzucht-Prinz
Przewodniczacy Komitetu Głównego HOMO
Ataman Królewskiej Floty Wojennej
Dyrektor Królewskiego banku Lichwy
Potomek Gromosława Srogiego i Ludwika Bezdzietnego
Daleki Krewny JKM Ametysta
Tobiasz von Richtoffen-Deithven
Człowiek Pracy
****

Posłuch 1
Offline Offline

Wiadomości: 2837Zobacz profil Email
« Odpowiedz #9 : Września 18, 2021, 08:19:53 »

Niech żyje nasza ojczyzna! Niech żyje monarchosocjalizm! Niech żyje Król!
Zapisane


Budowniczy Dzisiejszej Jakości Żuław Rzeżuszych
Jarl Soligt
Sołtys Roterhirschbergu
Sołtys Gnojna Gulliver 'Goose' de Juus
Sołtys Gnojna, Baron ZSKHiW
Mieszkaniec
*

Posłuch 3
Offline Offline

Wiadomości: 123Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : Września 18, 2021, 11:10:37 »

Niech żyje król! Chwała Wielkiemu Sternikowi!
Zapisane
Ametyst
Rex Ambulans Serenissimus
Primus inter pares
Duma Koronowanej Gwiazdy
*****

Posłuch 12
Offline Offline

Wiadomości: 4880Zobacz profil Email
« Odpowiedz #11 : Listopada 21, 2021, 06:31:19 »
Po raz pierwszy od dłuższego czasu najważniejsza sala w kompleksie Pałacu Joksopolitańskiego zapełniła się ludźmi. Zgodnie z poczynionymi wcześniej ustaleniami miała się w niej za chwilę dokonać historyczna chwila, dla której rano do Socjalistycznego Królestwa przybył szef austro-węgierskiej dyplomacji. Hirschbergia i Weerland oraz jej południowa sąsiadka zdecydowały się wreszcie podpisać umowę, na mocy której zadeklarowały wejście na drogę pokojowego sąsiedztwa i chęć nawiązania stosunków dyplomatycznych. Przedstawiciele świata polityki, nauki, biznesu, liczni członkowie rodu Faradobusów, a także elit z Przedlitawii i Zalitawii integrowali się radośnie przy trunkach i dobrym poczęstunku. Około godziny 18:00 na miejscu pojawili się król Ametyst oraz baron Borisz Targersdorf.

Ekscelencjo Ministrze, Dostojny nasz Gościu,

bardzo mi miło, że mogę raz jeszcze powitać Pana jako reprezentanta Monarchii Austro-Węgierskiej w Zjednoczonym Socjalistycznym Królestwie Hirschbergii i Weerlandu, tym razem w stolicy naszego monarchosocjalistycznego kraju. Ulice Hirschbergu, jak mógł Pan zauważyć, są obecnie nieco puste, co niestety jest związane z realowymi obowiązkami większości naszych obywateli. Daje nam to jednak pewność, że obecny kryzys ma charakter chwilowy i nie napawa nas poczuciem marazmu. Myśląc perspektywicznie jako osoba łącząca w swoich rękach urząd głowy państwa oraz szefa dyplomacji uznałem to za dobry moment, aby polepszyć, umocnić i polepszyć stosunki Socjalistycznego Królestwa z państwami sąsiednimi spośród których Austro-Węgry odgrywają największą rolę. Bardzo się cieszę, że rząd Jego Cesarskiej i Królewskiej Mości nie tylko przyjął moją ofertę, ale przede wszystkim że sama Monarchia przeżywa obecnie dobry okres i pozostaje pewnym punktem na Kontynencie Wschodnim, na którym to nasz kraj jest obecny od lat niemal dziesięciu. Od tamtej pory my przeszliśmy sporą ewolucję, a także kryzys technologiczny, z którego się stopniowo podnosimy. Momentu trudne nie ominęły też Austro-Węgier. Dekadę temu nasze obustronne stosunki były raczej z gatunków tych chłodnych - tym bardziej cieszy, że dziś ta sytuacja wygląda zupełnie inaczej.

Umowa, którą za chwilę podpiszemy ma dwa zasadnicze cele: nawiązanie stosunków dyplomatycznych oraz podjęcie współpracy dobrosąsiedzkiej. Realizacja pierwszego założenia tworzy niejako pole do dalszego działania: wreszcie na kanwie w pełni oficjalnej będziemy mogli realizować wspólne projekty i dbać o bezpieczeństwo na Orientyce. Drugi punkt wiąże się z naszym położeniem geograficznym: szeroka granica lądowa najważniejszej, kontynentalnej części Socjalistycznego Królestwa z północnymi krajami koronnymi Monarchii daje nam duże możliwości. My od dawna wiązaliśmy z tą granicą spore nadzieje i snuliśmy różne wizje projektów. W rozmowach z Waszą Ekscelencją wspominałem chociażby o naszym niegdysiejszym planie wybudowania połączenia tramwajowego z Hirschbergu do Wiednia, ale kwestie transportowe są tu tylko przykładem. Uważam, że byłoby dobrze, gdyby nasze regiony pograniczne były niejako kompatybilne - aby to, co się dzieje po obydwu stronach rubieży koegzystowało w sensie dosłownym pod względem geograficznym, pod względem infrastruktury, a także w sensie społecznym. Chciałbym, abyśmy się po prostu poznawali i wspólnie budowali coś dobrego.

Na zakończenie, jeszcze zanim przystąpimy do aktu podpisania, chciałbym osobiście podziękować Ministrowi Targersdorfiemu za negocjacje prowadzone w dobrej atmosferze. Wierzę głęboko, że te nasze spotkania i dzisiejsza umowa staną się początkiem czegoś, z czego zarówno Monarchia, jak i Socjalistyczne Królestwo będą mogły czerpać korzyści. W dowód uznania chciałbym odznaczyć Jego Ekscelencję Monarchosocjalistycznym Orderem Lasów Iglastych, który w naszym państwie przyznawany jest przede wszystkim sprawdzonym partnerom zagranicznym.

Zapraszam Pana Ministra do wygłoszenia kilku słów i do złożenia podpisu w pierwszej kolejności.
Zapisane

prof. net. dr h. c. mgr generalissimus
Ametyst z rodu Faradobusów

Bardzo Spaniały Król Hirschbergii i Weerlandu,
Sekretarz Generalny Wielkiego Sternika, Protektor Budzimiryzmu,
Geniusz Rzeżuchy, Skarbnica Mądrości, Uosobienie Pracowitości

Targersdorf Borisz
Imigrant


Posłuch 1
Offline Offline

Wiadomości: 3


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #12 : Listopada 21, 2021, 07:19:54 »

Wasza Królewska Mość,
Szanowni i Dostojni obywatel Zjednoczonego Socjalistycznego Królestwa Hirschbergii i Weerlandu,

dziękuję Waszej Wysokość za przyjacielskie powitanie, dziękuję za zorganizowanie tej pięknej uroczystości.

Jestem pewny, że traktat jaki tu za chwilę podpiszemy, przyczyni się do ożywionej współpracy pomiędzy naszymi Ojczyznami, mam nadzieję, że za współpracą polityczną pójdzie też współpraca gospodarcza. Wierzę też, że do tej współpracy włączą się namiestnicy zawiadującymi krajami koronnymi, które sąsiadują za Zjednoczonym Socjalistycznym Królestwem. Orientyka potrzebują właśnie takiej współpracy.

Pamiętam czasy, o których Wasza Królewska Mość, raczył wspomnieć, mam nadzieję że to już tylko historia.

baron Targersdorf ukłonił się, podszedł do przygotowanego traktatu i złożył podpis
Zapisane
Ametyst
Rex Ambulans Serenissimus
Primus inter pares
Duma Koronowanej Gwiazdy
*****

Posłuch 12
Offline Offline

Wiadomości: 4880Zobacz profil Email
« Odpowiedz #13 : Listopada 21, 2021, 07:38:02 »Po austro-węgierskim ministrze król Ametyst również złożył swój podpis pod tekstem Traktatu

Zgodnie z ustaleniami kopia umowy została umieszczona również na platformie Kustosz.

* Traktat MAW - ZSKHiW.pdf (307.74 KB - pobrany 1 razy.)
Zapisane

prof. net. dr h. c. mgr generalissimus
Ametyst z rodu Faradobusów

Bardzo Spaniały Król Hirschbergii i Weerlandu,
Sekretarz Generalny Wielkiego Sternika, Protektor Budzimiryzmu,
Geniusz Rzeżuchy, Skarbnica Mądrości, Uosobienie Pracowitości

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006-2011, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.113 sekund z 20 zapytaniami.