Zjednoczone Socjalistyczne Królestwo Hirschbergii i Weerlandu
Października 21, 2021, 12:13:41 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: System podatkowy  (Przeczytany 208 razy)
Ametyst
Rex Ambulans Serenissimus
Primus inter pares
Duma Koronowanej Gwiazdy

Posłuch 9

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #30 : Września 10, 2021, 08:50:36 »

Myślę, że pora powrócić do tematu, który nawiasem mówiąc - częściowo z mojej winy - rozbił się na kilka wątków.

Jeżeli o mnie chodzi to podtrzymuję swoją propozycję finansowania sektora publicznego: wirtualni podatnicy oraz przedsiębiorstwa samorządowe finansują gubernie, te oddają określony procent dochodów rządowi, ale też później mają prawo do wnioskowania o dotacje celowe. Do tego rząd powinien dysponować czymś w rodzaju spółek skarbu państwa, co zapewniłoby mu dodatkowy dochód. Co do wojska to wydaje mi się, że albo powinno być ono finansowane przez rząd albo należałoby ustanowić osobny, ogólnokrajowy podatek dla wirtualnych obywateli.

Do ustalenia pozostają też takie kwestie jak finansowanie sektora prywatnego (tu będę postulował system, który wprowadziłem w Kompanii Faradobusów) oraz pensje (czy powinny być pobierane z budżetu państwa/guberni czy też dajemy sobie spokój i drukujemy?).

Wydaje mi się, że dobrym pomysłem będzie zwołanie komisji parlamentarnej. Wówczas w jednym, a jeśli będzie potrzeba to w dwóch lub trzech skorelowanych ze sobą wątkach wypracujemy już jakieś bardziej konkretne rozwiązanie.

prof. net. dr h. c. mgr generalissimus
Ametyst z rodu Faradobusów

Bardzo Wspaniały Król Hirschbergii i Weerlandu,
Sekretarz Generalny Wielkiego Sternika, Protektor Budzimiryzmu,
Geniusz Rzeżuchy, Skarbnica Mądrości, Uosobienie Pracowitości

Ametyst
Rex Ambulans Serenissimus
Primus inter pares
Duma Koronowanej Gwiazdy

Posłuch 9

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #31 : Września 25, 2021, 10:42:05 »

Dwie informacje:

1. Myślę, że już najwyższa pora zwołać komisję parlamentarną, która pracować będzie nad systemem podatkowym ZSKHiW. Gorąco zachęcam do zgłaszania się potencjalnych członków.
2. Zachęcam też do zapoznania się z debatą w hirschberskim Volkstagu, w trakcie której przedstawiłem wstępną wizję finansowania gubernialnego budżetu.

prof. net. dr h. c. mgr generalissimus
Ametyst z rodu Faradobusów

Bardzo Wspaniały Król Hirschbergii i Weerlandu,
Sekretarz Generalny Wielkiego Sternika, Protektor Budzimiryzmu,
Geniusz Rzeżuchy, Skarbnica Mądrości, Uosobienie Pracowitości

Strony: 1 2 [3]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006-2011, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.088 sekund z 19 zapytaniami.