Zjednoczone Socjalistyczne Królestwo Hirschbergii i Weerlandu
Stycznia 22, 2022, 04:27:22 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Obcy na Linii Kazimierza!
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 5 6 [7]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Uchwały do realizacji.  (Przeczytany 2707 razy)
Ametyst
Rex Ambulans Serenissimus
Primus inter pares
Duma Koronowanej Gwiazdy
*****

Posłuch 12
Offline Offline

Wiadomości: 4881Zobacz profil Email
« Odpowiedz #90 : Marca 04, 2015, 11:13:35 »

Cytuj
Uchwała z dnia 1 marca 2015 r.
USTAWA O SIŁACH ZBROJNYCH ZSKHiW


Rozdział I.

art. 1.
Niniejszy akt prawny jest podstawą działania Powszechnych Bojówek Ludu Szlacheckiego "Samoobrona", zwanych dalej "Samoobroną", będących zbrojnym ramieniem Zjednoczonego Socjalistycznego Królestwa Hirschbergii i Weerlandu.

art. 2.
1. Podstawowym działaniem "Samoobrony" jest ochrona granic, bezpieczeństwa, integralności i suwerenności Zjednoczonego Socjalistycznego Królestwa Hirschbergii i Weerlandu, a także wspieranie państw i podmiotów bratnich i sojuszniczych, a także wsparcie ludności cywilnej i organizowanie przedsięwzięć o charakterze ratunkowym i humanitarnym.
2. W wyjątkowych przypadkach "Samoobrona" może zostać użyta do utrzymania ładu społecznego i do walki z przestępczością, bądź też do realizacji aktów prawnych.
3. Do utrzymywania "Samoobrony" zobowiązane są organy władzy wykonawczej, które w ustalonym zakresie mają prawo sprawować kontrolę nad ich działalnością.

art. 3.
1. Na czele "Samoobrony" stoi Głównodowodzący, którym jest król Hirschbergii i Weerlandu. W wyjątkowych przypadkach król lub Parlament ZSKHiW może powierzyć stanowisko Głównodowodzącego innej osobie.
2. Głównodowodzący powinien posiadać stopień oficerski, to jest co najmniej chorążego lub równoważny. W przypadku, gdy Głównodowodzącym zostaje mianowana osoba niespełniająca tego wymogu powinna sobie przyznać dowolny stopień, aby poczuć się dowartościowaną.

art. 4.
"Samoobrona" dzieli się na następujące formacje: Królewskie Siły Lądowe, Królewskie Siły Lotnicze, Królewska Flota Wojenna oraz Przymusowe Młodzieżowe Oddziały Budzimira.

Rozdział II.

art. 5.
Królewskie Siły Lądowe, Królewskie Siły Lotnicze oraz Królewska Flota Wojenna, określane wspólnie mianem Królewskich Sił Zrojnych, są formacjami zawodowymi, których podstawowym zadaniem jest ochrona granic Zjednoczonego Socjalistycznego Królestwa Hirschbergii i Weerlandu i prowadzenie działań poza jego granicami.

art. 6.
Królewskie Siły Zbrojne podlegają bezpośrednio Głównodowodzącemu, bądź wyznaczonemu przez niego i podlegającemu mu Atamanowi Królewskich Sił Zbrojnych. Ataman Królewskich Sił Zbrojnych może również wyznaczyć atamanów dowodzących poszczególnymi formacjami tworzącymi Królewskie Siły Zbrojne.

art. 7.
Wewnętrzna struktura każdego z rodzajów wojsk jest regulowana na mocy wewnętrznego prawa wojskowego.

Rozdział III.

art. 8.
1. Przymusowe Młodzieżowe Oddziały Budzimira są formacją poborową, względnie ochotniczą. Jej podstawowym zadaniem jest ochrona ludności cywilnej, realizacja zadań logistycznych oraz działania na terytorium Zjednoczonego Socjalistycznego Królestwa Hirschbergii i Weerlandu. Przymusowe Młodzieżowe Oddziały Budzimira mają także za zadanie oświecać i integrować żołnierzy w nich służących.
2. Służba w Przymusowych Młodzieżowych Oddziałach Budzimira jest obowiązkowa dla wszystkich obywateli Zjednoczonego Socjalistycznego Królestwa Hirschbergii i Weerlandu pomiędzy 18 i 24 rokiem życia, którzy nie podjęli wyższych studiów na dowolnej uczelni, nie służą w Królewskich Siłach Zbrojnych lub gubernialnych organach porządkowych i nie zostali zwolnieni z tego obowiązku przez władze sądownicze, Radę Komisarzy Narodowych, dowództwo "Samoobrony" lub dowództwo Przymusowych Młodzieżowych Oddziałów Budzimira.
3. W Przymusowych Młodzieżowych Oddziałach Budzimira mogą służyć także osoby, które ukończyły 24 lata i zostały dopuszczone.

art. 9.
Na czele Przymusowych Młodzieżowych Oddziałów Budzimira stoi Przewodniczący Rady Nadzorców, którym jest Arcypatriarcha Wszechbudzimiryzmu. W wyjątkowych przypadkach na to stanowisko Głównodowodzący ma prawo powołać inną osobę, która będzie tego godna.

Rozdział IV.

art. 10.
Najwyższym stopniem wojskowych w Siłach Zbrojnych ZSKHiW jest stopień generalissimusa, który nadaje jedynie Głównodowodzący.

art. 11.
1. W Królewskich Siłach Lądowych obowiązują, począwszy od najbardziej znaczącego, następujące stopnie wojskowe: marszałek, generał, generał-lejtnant, generał-major, pułkownik, podpułkownik, major, kapitan, porucznik, podporucznik, chorąży, starszy sierżant, sierżant, kapral i żołnierz.
2. W Królewskich Siłach Lotniczych obowiązują, począwszy od najbardziej znaczącego, następujące stopnie wojskowe: marszałek, generał, generał-lejtnant, generał-major, pułkownik, podpułkownik, major, kapitan, porucznik, podporucznik, chorąży, starszy sierżant, sierżant, kapral i pilot.
3. W Królewskiej Flocie Wojennej obowiązują, począwszy od najbardziej znaczącego, następujące stopnie wojskowe: Admirał Wszechmórz, admirał, wiceadmirał, kontradmirał, komandor, młodszy komandor, kapitan, porucznik, podporucznik, miczman, starszy bosman, bosman, mat i marynarz.

art. 12.
1. Prawo do mianowania na wszystkie stopnie wojskowe przysługuje Głównodowodzącemu.
2. Atamanom przysługuje prawo do nadawania stopni do stopnia pułkownika i komandora włącznie. Dowódcy niższego szczebla mają prawo przyznawać stopnie do starszego sierżanta i starszego bosmana włącznie.

art. 13.
1. W Przymusowych Młodzieżowych Oddziałach Budzimira obowiązują, począwszy od najbardziej znaczącego, następujące stopnie wojskowe: Generał PMOB, Brygadier PMOB, nadzorca, dozorca, setnik, dziesiętnik, starszy poborowy i poborowy. Stopień generała PMOB przysługuje każdemu Przewodniczącemu Rady Nadzorców.
2. Stopnie w Przymusowych Młodzieżowych Oddziałach Budzimira nadają Wielki Wódz i Przewodniczący Rady Nadzorców.

Rozdział V.

art. 14.
Z chwilą wejścia w życie niniejszej Ustawy unieważnione zostają przepisy Uchwały Parlamentu ZSKHiW z dnia 12.09.2013 r. "Ustawy o Siłach Zbrojnych ZSKHiW".

Zapisane

prof. net. dr h. c. mgr generalissimus
Ametyst z rodu Faradobusów

Bardzo Spaniały Król Hirschbergii i Weerlandu,
Sekretarz Generalny Wielkiego Sternika, Protektor Budzimiryzmu,
Geniusz Rzeżuchy, Skarbnica Mądrości, Uosobienie Pracowitości

Ametyst
Rex Ambulans Serenissimus
Primus inter pares
Duma Koronowanej Gwiazdy
*****

Posłuch 12
Offline Offline

Wiadomości: 4881Zobacz profil Email
« Odpowiedz #91 : Czerwca 23, 2015, 10:21:04 »

Cytuj
Uchwała z dnia 16.06.15
Nowelizacja ustawy o siłach zbrojnych ZSKHiW


Art . 1
Zmianie ulega treść pkt.1 art.8 ustawy o siłach zbrojnych ZSKHiW.

Art. 2
Znowelizowana treść pkt.1 art.8 w/w ustawy brzmi:

,,1. Przymusowe Młodzieżowe Oddziały Budzimira są formacją poborową, względnie ochotniczą. Jej podstawowym zadaniem jest ochrona ludności cywilnej, realizacja zadań logistycznych oraz działania na terytorium Zjednoczonego Socjalistycznego Królestwa Hirschbergii i Weerlandu, we współpracy z lokalnymi organami porządkowymi. Przymusowe Młodzieżowe Oddziały Budzimira mają także za zadanie oświecać i integrować żołnierzy w nich służących."Przypominam o konieczności wprowadzenia zmian w KPW.
Zapisane

prof. net. dr h. c. mgr generalissimus
Ametyst z rodu Faradobusów

Bardzo Spaniały Król Hirschbergii i Weerlandu,
Sekretarz Generalny Wielkiego Sternika, Protektor Budzimiryzmu,
Geniusz Rzeżuchy, Skarbnica Mądrości, Uosobienie Pracowitości

Ciecierad Ciecieląg
Czcigodny Gubernator Wszechzachodu
Wielki Elektronik
Filar Monarchosocjalizmu
*****

Posłuch 0
Offline Offline

Wiadomości: 6063


Numer gg: 48274042


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #92 : Czerwca 24, 2015, 06:09:17 »

Uprzedziłem Cię z tym. Najczęściej aktualizuję KPW zaraz po przegłosowaniu ustawy, tak jak to zrobiłem i w tym wypadku.
Zapisane

Zarządca Guberni Zachodniej,
Główny Znachor Sił Zbrojnych ZSKHiW,
Dyrektor IBW, Lord Grabben, Najgenialniejszy Teoretyk Monarchosocjalizmu Stepowego, Geniusz Troski o Człowieka, Krwawy Kursor - Pogromca Botów
Dziabaducha,
(-) gen-mjr dr Ciecierad hrabia Ciecieląg

Ametyst
Rex Ambulans Serenissimus
Primus inter pares
Duma Koronowanej Gwiazdy
*****

Posłuch 12
Offline Offline

Wiadomości: 4881Zobacz profil Email
« Odpowiedz #93 : Lipca 05, 2015, 08:27:03 »

Cytuj
Uchwała z dnia 23.06.15 r.
Nowelizacja ustawy o edycji postów


Art. 1
Zmianie ulega treść pkt.2 ust.3 §1 ustawy o edycji postów.

Art. 2
Znowelizowana treść pkt.2 ust.3 §1 brzmi:

,,pkt.2 W przypadku uznania niesłuszności dokonanej zmiany post powinien powrócić do swej pierwotnej formy, a moderator jest zobligowany do wypłacania użytkownikowi, którego post uległ modyfikacji odszkodowania o wysokości 5000 loli(słownie: pięciu tysięcy loli)."

Zapisane

prof. net. dr h. c. mgr generalissimus
Ametyst z rodu Faradobusów

Bardzo Spaniały Król Hirschbergii i Weerlandu,
Sekretarz Generalny Wielkiego Sternika, Protektor Budzimiryzmu,
Geniusz Rzeżuchy, Skarbnica Mądrości, Uosobienie Pracowitości

Strony: 1 ... 5 6 [7]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006-2011, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.046 sekund z 21 zapytaniami.