Zjednoczone Socjalistyczne Królestwo Hirschbergii i Weerlandu
Grudnia 02, 2021, 04:24:11 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Oświadczenie ws. stanu wyjątkowego  (Przeczytany 25 razy)
Ametyst
Rex Ambulans Serenissimus
Primus inter pares
Duma Koronowanej Gwiazdy

Posłuch 11

Zobacz profil Email
« : Września 11, 2021, 02:09:22 »

O Ś W I A D C Z E N I E
Bardzo Wspaniałego Króla Hirschbergii i Weerlandu

w sprawie wprowadzenia stanu wyjątkowego

Hirschberg-Joksopolis, 11 września 2021 roku

Obywatelki i Obywatele Socjalistycznego Królestwa,
Ludu Szlachecki, Towarzyszki i Towarzysze,

w ostatnim czasie rzadko zwracałem się do Was w formie specjalnego pisma, ale nadzwyczajne okoliczności wymusiły na mnie podjęcie decyzji radykalnych. Jest zatem rzeczą logiczną, że powinienem te kroki w jakiś sposób skomentować i uargumentować dając Wam wszystkim możliwość wyrażenia własnego zdania i zadania wielu pytań, na które być może nie możecie uzyskać odpowiedzi i chcielibyście dziś uzyskać tę odpowiedź.

Godzinę temu podpisałem ordonans, na mocy którego w zgodzie z postanowieniami naszej Konstytucji na terenie całego państwa został wprowadzony stan wyjątkowy. Uczyniłem to na wniosek Towarzysza Premiera, z którym sprawa ta została już wcześniej omówiona, także na forum publicznym. Jest ona związana z kondycją naszego kraju, która co prawda jest zadowalająca, ale daleko jej do doskonałości. Po początkowym okresie euforii nabraliśmy zadyszki i potrzebujemy Sternikowskiej Ręki. Szczęśliwie po krótkotrwałym kryzysie władzy wykonawczej pełnienia obowiązków szefa rządu podjął się człowiek odpowiedzialny i coraz bardziej doświadczony, mowa oczywiście o tow. baronie Dumbledorze, który naprawdę jest człowiekiem uczciwym i sprawiedliwym, człowiekiem wierzącym i praktykującym, który chce bardzo bardzo to zrobić. Pełen zaufania dla jego zdecydowałem się przystać na propozycję wprowadzenia stanu nadzwyczajnego.

Początkowo rozważaliśmy opcję, zgodnie z którą na całym terytorium ZSKHiW zacząłby obowiązywać stan wojenny. Uznaliśmy ją jednak ostatecznie za pozbawioną celu, bowiem jej efektem byłoby przekazanie części władzy organom wojskowy, a zatem w praktyce mi osobiście. To by się mijało z celem. Stan wyjątkowy daje nam nieco bardziej elastyczne możliwości. Najważniejszą konsekwencją jest możliwość rozwiązania parlamentu, czego rzecz jasna czynić nie zamierzamy, bowiem jego funkcję z powodzeniem spełnia Szlachecki Kolektyw Decyzyjny. Otrzymałem natomiast prawo do wydawania ordonansów z mocą ustawy z warunkiem ich późniejszego zatwierdzenia przez najwyższy organ ustawodawczy. Z uprawnienia tego będę korzystał rozważnie, być może nawet wcale, i wyłącznie na prośbę Rady Komisarzy Narodowych. Może się jednak okazać, że za jakiś czas stanie się ono nieodzownym elementem potrzebnym dla sprawniejszego zarządzania państwem tak, aby usprawnić Hirschbergię i Weerland, bo ja wiem na jakiej zasadzie, jak uczynić: jak alkohol, jak papierosy, jak wszystko. Dodatkowo obecna sytuacja daje nam prawo do użycia sił zbrojnych w charakterze służb porządkowych, co de facto już się dzieje i nie budzi większego sprzeciwu.

Stan wyjątkowy trwać będzie przez miesiąc z możliwością jego przedłużenia o kolejnych dwadzieścia dni. Czy będzie to potrzebne? Czas pokaże. Wierzę jednak, że wyjdziemy na tym okresie z korzyścią dla państwa i dla nas samych. Niech nas Sternik poprowadzi.

Wasz Król

prof. net. dr h. c. mgr generalissimus
Ametyst z rodu Faradobusów

Bardzo Wspaniały Król Hirschbergii i Weerlandu,
Sekretarz Generalny Wielkiego Sternika, Protektor Budzimiryzmu,
Geniusz Rzeżuchy, Skarbnica Mądrości, Uosobienie Pracowitości

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006-2011, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.059 sekund z 19 zapytaniami.