Zjednoczone Socjalistyczne Królestwo Hirschbergii i Weerlandu
Grudnia 02, 2021, 05:20:10 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Biuletyn Rolniczy  (Przeczytany 1947 razy)
Ametyst Faradobus
Przodownik
**

Posłuch 0

« Odpowiedz #60 : Stycznia 28, 2014, 08:34:52 »

Jako król będę budował pałace z poddanych!

Wspaniały Książę Ametyst Faradobus
Prawowity Następca Tronu Wszej Hirschbergii
Laszk Młynariew
Wicekról Weerlandu
Moderator Globalny
Filar Monarchosocjalizmu

Posłuch 8

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #61 : Lutego 01, 2014, 02:13:13 »

Biuletyn Rolniczy

NA CZAS, OBIEKTYWNIE, O WAŻNYCH SPRAWACH

wydanie specjalne

Hańba, skandal, granda!

Myśleliśmy, że żadna zbrodnia nie może już nas zaszokować. A jednak! Święty Biuletyn Rolniczy został okradziony! Jak do tego doszło? Zapewne pamiętacie sprawę anonimowego donosu na Króla, którą opisaliśmy w poprzednim numerze. Człowiek ukrywający się pod pseudonimem b1.zerom wysłał nam kompromitujące materiały i obiecał więcej, o ile tylko dostarczymy mu 100 000 loli do 31 stycznia. Z pomocą Fundacji Młynariewów udało nam się zebrać wymaganą kwotę. Jeden z naszych reporterów udał się do umówionego miejsca, by przekazać je anonimowi. Zgodnie z poleceniem b1.zeroma zapakował je do worka po mące i położył przy hydrancie na na skrzyżowaniu ulic 25 maja i Sosnowej w Hirschberg-Arkopolis. Nasz człowiek przez kilka godzin cierpliwie czekał na przybycie tajemniczego informatora. W pewnym momencie podszedł do niego mężczyzna w kominiarce. Oznajmił, że na sąsiedniej ulicy wybuchł pożar. Poprosił reportera by pomógł go ugasić, obiecując że popilnuje worka z pieniędzmi. Dziennikarz pobiegł na wskazaną ulicę. Tam okazało się, że żadnego pożaru nie ma. Po powrocie na skrzyżowanie ulic 25 maja i Sosnowej reporter spostrzegł, że tajemniczy osobnik zniknął razem z pieniędzmi. Skandal! Jak b1.zerom mógł porwać worek pieniędzy i uczciwego obywatela? To niewyobrażalne. O przestępstwie poinformowaliśmy już milicję, która obiecała, że podejmie działania w przeciągu 2 tygodni.

Prości obywatele są zdruzgotani tą niewyobrażalną  zbrodnią:

-Teraz to aż strach kupować kompromitujące materiał! - mówi przygnębiona pani Gertruda (45 lat), kierowniczka supersamu z Drasna.

-To pewnie sprawka tego tam Echa Aralii - pani Euzebia (67 lat) z gminy Chlewy nie może powstrzymać łez - tylko Ericka Monde mógłby podnieść rękę na największą weerlandzką świętość!

-Panie, przecie to jasna sprawa, to ten Arkadiusz albo Młynariew - pan Zygmunt (51 lat) z Zweiblocke - dla niepoznaki wpłacali kasę na taki szczytny cel, by potem wszystko zgarnąć dla siebie! Sam tak za młodu robiłem!

No cóż, miejmy nadzieję, że MN schwyta złoczyńcę, uwolni pieniądze i człowieka w kominiarce. Najgorsze, że nie zdobyliśmy tych kompromitujących Króla materiałów. W takiej sytuacji musimy sami coś wymyślić...

Aktualnie żywy
Regent ZSKHiW
Ataman Królewskich Sił Lądowych, Weerlandbasza,
Pan na Kaer Moher, Młynariewicach i Gnojniku
(-) marsz. Laszk diuk Młynariew h. Sauron

Laszk Młynariew
Wicekról Weerlandu
Moderator Globalny
Filar Monarchosocjalizmu

Posłuch 8

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #62 : Marca 01, 2014, 06:20:14 »

Biuletyn Rolniczy

Czołem Chłopy!
        Jużci śniegi z wolna tajają i niedługo zabrać się będziecie mogli za wszelakie prace gospodarskie. Toć niedługo pora na orkę i sianie pierwszych roślin. Śniegu w tym roku trochę spadło, a i mrozy tak bardzo nie dokuczały, co dobrze oziminie wróży. Uważać tylko winniście na szkodniki, co to przez brak zimna namnożyć się mogły. A co poza wsią się dzieje?

Wielka Woda pustoszy kraj

Ta bulwersująca sprawa jest niezwykle skomplikowana. Otóż Wielebny (36 lat), nie bacząc na zagrożenie hydrologiczne, tektoniczne, biologiczne, socjologiczne i kulturowe postanowił wybudować ogromną zaporę na Rzeżusze. Tama miała produkować energię elektryczną (niewątpliwie na prywatne zbytki rządu), a także zapobiec wiosennym powodziom. Niestety nieprawidłowości w wycenie i oszacowanie kosztów budowy na zaledwie 200 000 loli wymusiło zastąpienie betonu wapnem, a stali drewnem.  Tak powstał istny kolos na glinianych nogach. Nie wytrzymał ataku terrorystycznego, przeprowadzonego przez anonimowych bojowników. Tama zawaliła się uwalniając ogromną falę, która zalała wszelkie tereny położone nieopodal Rzeżuchy.

-No jak mi na polu przy rzece sprzedawali ziemię okazyjnie, to ja nie wiedziałam że ta rzeka to może wylać –  ubolewa pani Rzepicha (40 lat) z gminy Gnojno – No ale jak to rząd nie pomoże? Jak ja nie ubezpieczona jestem  to powinnam dostać więcej kasy od tych ubezpieczonych, nie?

-Ja, proszę pana, 3 dni kradłem, ze szwagrem, materiały z budowy. A tu okazuje się, że to jakieś tanie ersatzy. Przez takich jak Monde to my zbankrutujemy – ubolewa pan Adolf (42 lata) z Hirschberskiej gminy Kleinteilen.

Osobliwe, że powódź najbardziej dotknęła Hirschberg Arkopolis. Niektórzy spekulują, że przyczyna tego zjawiska leży w niefrasobliwości Króla, który zapomniał zakręcić kranu przed wyjściem z domu. Inni sugerują, że mogło to być dzieło Stwora, który przychodzi w dzień.

Obrona czy atak?

Triada rozpoczął budowę Tarczy Antyrakietowej. Wojskowi przyznają, że właściwie chodzi o to by nie przegoniła nas Aralia, która już wcześniej rozpoczęła tworzenie takiej instalacji. Ale czy tylko o to chodzi? Niektórzy specjaliści sugerują, że Tarcza może mieć także funkcje ofensywne. Czyżby rząd zamierzał zgotować nam nuklearną apokalipsę. Grupa młodych Weerlandczyków już jest gotowa na apokalipsę. Członkowie stowarzyszenia „Bastion Narodu” budują cywilne schrony zbierają środki na przetrwanie armagedonu.

-A w ogóle złożyli wniosek o wycenę?- pan Bytomir (70 lat), ekspert w dziedzinie omijania opłat abonamentowych jest sceptycznie nastawiony

Nie śpię bo walczą z zombie

Noc 27 lutego. Zlewnia. Krewki pan Drogowit (75 lat) nie śpi. Kolejną godziną odpiera atak zombie i mutantów:

-I tak co noc, wyobraża pan sobie? Rząd nic nie robi. Młodzi się pochowali to sam muszę z tymi paskudami walczyć. Znaczy z mutantami, nie z rządem. A kości już nie te same co kiedyś – ubolewa starszy pan.

Drogowit nie jest osamotniony w tym problemie. Zlewnia już od dłuższego czasu atakowana jest przez różne maszkary. Sytuację komplikuje fakt, że Imperator Bartosz Derikor (35 lat) bezczelnie wykorzystując ludzką tragedię ogłosił niezależność Zlewni od rządu Ericka Mondego. Sytuację stara się uratować Wielebny. Niestety zapewne coś spieprzy. Miejmy nadzieję, że z mutantami poradzą sobie wysłani na miejsce funkcjonariusze CIA, o których poniżej.

Nowa milicja, stare grzechy

Zgodnie z uchwałą parlamentu MN przestała istnieć. Zarządcy poszczególnych Guberni musieli stworzyć własne siły porządkowe. W Weerlandzie tą szlachetną rolę przyjęła Centralna Instytucja Antykryminalistyczna. Nowa służba budzi jednak rozliczne kontrowersje:

-Nie na takie zmiany systemowe liczyłem… - pan Andrzej (39 lat) z gminy Zachełmia nie może przeboleć pokojowego rozwiązania problemu.

-Niby nowa milicja, a bandyci ci sami. Ja nie po to stanik paliłam! – pani Marianna (80 lat) z gminy Zacibór.

Informuję, że CIA jest już w pełni sprawne. Wszystkie przestępstwa jakie popełniliście w ciągu 2 dni przemian zostaną ukarane.

Rozkopali mi ogródek!

-No proszę spojrzeć: tu, tu i tu! – pan Arnold (61 lat) z gminy Zacibór pokazuje zniszczenia swojej posesji – Przyszli w nocy i rozkopali! A przecie mówiliśmy, że te wszystkie metale to u sąsiadów.

To już prawdziwa plaga! Tak zwani „poszukiwacze lanatanowców” kopią nielegalne biedaszyby gdzie popadnie. Za nic mają sobie własność prywatną. A rząd nic z tym nie robi. Co więcej, informuje o złożach monocytu i otwiera skupy. Mieszkańcy gmin dotkniętych plagą muszą sobie radzić sami:

-No niech tu tylko k***a przyjdą!- pan Zygmunt (41 lat), były Adukowiec z dumą prezentuje swoją kolekcję broni.

-Z tym nie ma co walczyć, to trzeba wykorzystać – pan Teofil (35 lat) –już rozkopałem swoje pole i pola sąsiadów. Monocytu wprawdzie nie znalazłem, ale powetowałem to sobie 5 metrami wodociągu.

Listy od czytelników:

1.-Ja mam taką małą propozycję – czy moglibyście dodać do swojej gazety bilety miesięczne na MZK w Zachełmiu? Bo ja mieszkam w Suchych Tatarakach, ale mógłbym sobie te bilety sprzedać.

Andrzej L.

Drogi panie Andrzeju! Świetny Pomysł!

2.-Chciałbym zaoferować wam moje usługi. Widziałbym siebie na stanowisku redaktora naczelnego. Sprawdziłbym się na tym stanowisku, gdyż przez 20 lat pisałem kolegom z pierdla prośby o przedterminowe zwolnienie. Moje wymagania nie są wysokie: wystarczy mi 2500 loli. Tygodniowo rzecz jasna. Proszę się pośpieszyć, ma oferta nie będzie trwała wiecznie (jeśli szybko nie znajdę pracy komornik wywali mnie z domu).

Wincent G.

-Drogi Panie Wincencie. Obawiam się, że nie możemy pana przyjąć. Decyzję tą argumentujemy tym, że z pana profilu na portalu społecznościowym wynika, że popiera pan ASPR. To niedopuszczalne w piśmie dla Weerlandczyków.

Aktualnie żywy
Regent ZSKHiW

Laszk Młynariew
Wicekról Weerlandu
Moderator Globalny
Filar Monarchosocjalizmu

Posłuch 8

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #63 : Kwietnia 11, 2014, 09:14:15 »

Biuletyn Rolniczy

Ujawniamy prawdziwą tożsamość popularnego celebryty!

Mieszkańcy ZSKHiW wciąż nie mogą dojść do siebie. Z kręgów znanych i nielubianych polityków (znanych jako Triada (4 lata)) wyciekły szokujące informacje na temat pewnego mieszkańca Weerlandu. Okazuje się, że pan Opeploymn (32 lata) tak naprawdę jest tylko atrapą człowieka – konkretnie zrobioną z dykty. Triada musiała wyjawić ten straszliwy sekret, po tym jak Opeploymn rozmókł podczas obfitej ulewy. Jego przyjaciele są zszokowani. Dlaczego nikt wcześniej tego nie zauważył?

-Ale jak to? On był taki pełen życia! – Błażej (19 lat), boss jednego z gangów trzęsących Zachełmiem.

-Faktycznie był jakiś taki mało gadatliwy – stwierdza pani Helga, kierowniczka supersamu w którym Opeploymn zwykł robić zakupy.

Chyba nikt nie ma wątpliwości, że za tą straszną mistyfikcję odpowiada Triada. Organizacje praw człowieka oficjalnie zaprotestowały przeciwko takim plugawym intrygom. Pozostaje tylko jeden problem: co jeśli Opeploymn nie był jedyny? Każdy z nas może być syntetyczny! Miejcie się na baczności!

Wojny nie będzie – niestety!

Ta wieść zdruzgotała mieszkańców ZSKHiW. Erick Monde zaprzepaścił swoje szanse na zapisanie się w historii v-świata. Odwołał najazd na należącą do AW Ziemię Franciszka-Józefa. Wszyscy zadają sobie pytanie: dlaczego?

-No nie po to mu odradzaliśmy, żeby teraz nie najechał! – twierdzi Król Arkadiusz II Filip.

Trudno opisać zamęt, jaki wywołała ta szokująca nowina. Wszak wszystko był już gotowe. W Aralii i na Żuławach zbierały się oddziały najemników gotowych wyruszyć na tereny ogarnięte wojną. Handlarze niewolników z całego Polinu zacierali dłonie na myśl o tysiącach jeńców. Nasz Kombinat wysłał już korespondenta wojennego! Wszystko na nic. Obywatele ZSKHiW wierzą jeszcze, że tak nagłą zmianą planów Wielki Sternik zamierza tylko zmylić przeciwnika, a w istocie zaatakować niespodziewanie za kilka miesięcy. Czas pokaże. Wielce wymowne są manewry prowadzone aktualnie przez żołnierzy z ZSKHiW, Aryunu i Aralii…

Nozz-a-la mnie wykańcza!

-Patrz pan, stoję tu tak cały dzień, a tu klientów nie ma – pan Wojciech (71 lat), sprzedawca wody sodowej z Patrybowa, tłumaczy problem naszemu redaktorowi – A tam patrz pan, idzie taki gnój jeden z drugim i piją to g***o. No normalnie rynce mnie świerzbią.

Pan Wojciech nie jest jedynym poszkodowanym w tej sprawie. Już od kilku tygodni tzw. Nozz-a-la kradnie klientów saturarzystom z całego ZSKHiW. Z niewiadomych przyczyn młodzież chętniej kupuje dziwną substancję Mrocznej Korporacji niż zdrową wodę gazowaną. Wydaje się to szczególnie dziwnie jeśli zważymy na fakt, że specjalna komisja oddelegowana przez gildię saturarzystów jednogłośnie orzekła, że woda sodowa jest smaczniejsza i lepiej gasi pragnienie niż Nozz-a-la. W związku z tym pojawiły się oskarżenie o pranie mózgu, stosowanie substancji uzależniających, a nawet czarną magię.

-Bo widzi pan, to wszystko przez te takie jakby smugi, co je samoloty zostawiają - pani Rzepicha (48 lat) dyrektor miejskiego domu kultury w Zaciborze - W nich zawarty jest azot, którym podstępnie przejmują kontrolę nad umysłami młodzieży.  

-Nigdy się nie przyznam- twierdzi Laszk Młynariew (36 lat) dyrektor Mrocznej Korporacji.

Sprawa trafiła już do CIA. Niestety wszyscy wiedzą, że dyrektor MK ma tam nieliche znajomości. Zapewne i tym razem umknie sprawiedliwości.

Wielebny znów szaleje!

To już lekka przesada. Niesławny Laszk Młynariew wprowadza w życie kolejne diaboliczne projekty. Tym razem postanowił stworzyć cytuję "pustynię w gminie Odmęty". Te piękne słowa są jednak tylko przykrywką dla straszliwego procederu, polegającego w uproszczeniu na zasypaniu żyznych pól żwirem, szlaką i solą kuchenną. Mieszkańcy gminy Odmęty są zdruzgotani:

-No co oni? Przecież jak tu tyle piachu nawiozą, to tu koty z całej okolicy będą s***y - ubolewa pani Snopowiązałka (39 lat)

-Proszę popatrzeć, ja tu specjalnia pole kupiłem 10 lat, temu, by potem sprzedać je pod jakiś supersam - pan Zbigniew (55 lat) nie ukrywa zdenerwowania - a tu mi te k***y ominęły działkę. Na państwowym terenie budować będą. I nie będzie k***a odszkodowania!

Część mieszkańców wsi Bagno ma już gotowy plan działania:

-Podjedziemy szambiarkami pod siedzibę rządu i oblejemy wszystko g****m - z przejęciem relacjonuje pan Antoni (21 lat), szef KGR nr. 42,5.

Miejmy nadzieję, że plany szalonego oligarchy nigdy nie dojdą do skutku.

Czy to koniec świata?

Na umęczonych mieszkańców Laszkbergu spadło kolejne nieszczęście. We wsi stołecznej jak co roku odbędą się tzw. Targi Chłopskie. Wszyscy mieli nadzieję, że Wielebny o nich zapomniał. Niestety nie. Setki uczciwych bezrobotnych zostało bestialsko poproszonych do wzięcia udziału w przygotowaniach do tej sodomy i gomory. Co gorsza do Laszkbergu już zjechały setki różnorakich lumpów, handlujących tanim chłamem. Jedynym pozytywnym elementem wydarzenia wydaje się wielka bitwa wodna zapowiedziana na Arenie Gniewomira.

« Ostatnia zmiana: Kwietnia 11, 2014, 10:25:48 wysłane przez Laszk Młynariew » Zapisane

Aktualnie żywy
Regent ZSKHiW

Arkadiusz II Filip
Słońce Ludów

Posłuch 5

Audiencja GG- 28373368, Steam- Starożytni Rosjanie

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #64 : Kwietnia 11, 2014, 09:31:09 »

Ja tam wolę Echo Aralii i nie czytam takich gejowskich gazet. A ta moja wypowiedź to już przesada, teraz wiecie dlaczego tego w ogóle nie czytam! Odszkodowania żądam!

(-) Arkadiusz II Filip von Wettyn od Rzepichy z Faradobusów
Król Hirschbergii i Weerlandu, Półksiążę Aralii, Lord Aleksandrowski,
Naczelny Zwierzchnik Sił Zbrojnych, Dobrodziej Wszystkich Aralskich Dzieci,
Pan na Arkopolis, Palikotau, Ulaanbaatar, Złotopolicach, Kastlu itp. itd.
Tobiasz von Richtoffen-Deithven
Człowiek Pracy

Posłuch 1

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #65 : Kwietnia 11, 2014, 09:57:10 »

Nudy.

Budowniczy Dzisiejszej Jakości Żuław Rzeżuszych
Jarl Soligt
Sołtys Roterhirschbergu
Mistrz Budzimir VII
Arcypatriarcha
Primus inter pares
Filar Monarchosocjalizmu

Posłuch 8

« Odpowiedz #66 : Kwietnia 11, 2014, 10:12:55 »

Zmień ten pierwszy artykuł na coś subtelniejszego niż zderzenie czołowe pociągów towarowych.

Arcypatriarcha Wszechbudzimiryzmu
Władca Wielkiego Budzimiratu Apfelinsnel
Prawdziwy Weerlandczyk, a nie jakieś nieokreślone coś!
(-) Mistrz Budzimir VII Bartosz Derikor

Laszk Młynariew
Wicekról Weerlandu
Moderator Globalny
Filar Monarchosocjalizmu

Posłuch 8

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #67 : Kwietnia 11, 2014, 10:25:23 »

Dobrze dobrze, już ocenzurowałem.

Aktualnie żywy
Regent ZSKHiW

Laszk Młynariew
Wicekról Weerlandu
Moderator Globalny
Filar Monarchosocjalizmu

Posłuch 8

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #68 : Maja 25, 2014, 08:10:47 »

Biuletyn Rolniczy

Hajda Chłopy!

No ludziska, cóżeście tam po wsi robili? Nie odpowiadajcie i tak was nie słyszę he he he. Ten numer wychodzi z dużym opóźnieniem, wiem. Ale dzięki temu każdy z was zdążył przeczytać poprzedni! No dobra, zobaczcie co dzieje się na świecie. Pomyślcie sobie przy tym, że świat jest morzem światła informacji i tylko dlatego nie ślepniecie, że wiadomości te przechodzą przez okulary spawalnicze mej cenzury. No dobra, czytajcie. Ale nie zmuszam was do tego. Ten wstęp to najciekawszy element dzisiejszego wydania.

Król z wozu, a ludziom i tak źle

Tak, to prawda. Zgodnie z wiejskimi plotkami Król Arkadiusz II Filip nie żyje i to od kilku tygodni. Jednak nie prawdą jest jakoby zginął na polu bitwy z Dziadostwem czy też zginął ratując dziecko spod kół pociągu. On po prostu udławił się pasztetem. No cóż, jakie życie taka śmierć. Jak po śmierci monarchy czują się obywatele ZSKHiW:

-Ale dostanę emeryturę w terminie? – dopytuje się pan Halina (81 lat) z miasta Kalau.

-Niech Prabudzimir osądzi go sprawiedliwie – pan Bartosz (40 lat), opiekun domu tez z Zacibora. (To ci dopiero przerażająca wizja)

Nie wiadomo co dalej będzie się działo z majątkiem i zwłokami Arkadiusza. O ile o ruchomości i nieruchomości ubiega się niejaki Ametyst (o którym za chwilę) to ciało po dokładnym badaniu zostało wystawione na widok publiczny w Pałacu Arkopolitańskim, gdzie gnije już od tygodnia.

-Tyle dobrego mięsa się marnuje - narzekają aralscy górale.

Jak nie sraczka to urok albo przemarsz wojsk

No cóż, nie ma co ukrywać – po śmierci Arkadiusza II Przejściowego w kraju wybuchła wojna domowa.  Wszystkie święte prawa ZSKHiW mówią jasno, że do czasu wyboru nowego króla władzę w kraju powinni sprawować panowie regentowie. Nie zgadza się z tym jednak Ametyst Samozwaniec, ostatni żyjący syn Ferdynanda Kiepskiego. Prowadzi on zbrojny bunt, przy pomocy diabłów opętanych przez złe demony (ciekawe zjawisko, nieprawdaż) i skorumpowanej dywizji KSL. Zajął już północną część KGH. Regentowie nieudolnie próbują go powstrzymać, jednocześnie organizując elekcję. Ale zwykli obywatele nie zajmują się rozrywkami bogatych plajbojów. Mimo to muszą sobie radzić z ich skutkami:

-Przyszli, zadeptali pole, nie zapłacili – pan Winiak Adriański  (36 lat) prawdziwy Weerlandczyk z prawdziwej gminy Grabiny opowiada o swoich kłopotach – żeby chociaż nie wrócili – dodaje z nienawiścią.

Pan Winiak nie jest rzecz jasna jedynym poszkodowanym. Na północy dżenderyści Ametysta dokonują rozmaitych malwersacji i zboczeń. Rodzice drżą o los swoich dzieci.

A tymczasem na elekcji…

Na szczycie Stolcowej Góry trwa tak zwana elekcja (4 dni). Jak już wspominałem zgromadzeni na niej elektorzy wybierają nowego Króla. Elektorami są przedstawiciele 3 Guberni ZSKHiW: Laszk Młynariew (36 lat) reprezentuje Weerland, Bartosz Derikor (37 lat), a Ciecierad Ciecieląg (94 lata) GZ. Co ciekawe każdy z nich jest też kandydatem. Oczywiście są też inni kandydaci, a mianowicie niesławny Ametyst (13 lat). Jako, że Biuletyn jest obiektywny i bezpartyjny poprze tego kto więcej zapłaci.

Nowy Sołtys

Gmina Hutnicza Poręba przez lata żyła własnym życiem. Nikt do niej nie przyjeżdżał i nikt jej nie opuszczał. Teraz jednak spadło na nią nieszczęście. Szalony Wielebny wyznaczył w niej swojego namiestnika. Został nim niejaki Strzegłob Bieńbor.

Mieszkańcy gminy są przerażeni:

-To co, sprawdzą kto płaci abonament? – pyta zatrwożona pani Wieczysława (73 lata)

-Podobno zamierza zamienić całą gminę w jedno wielkie pole rzepaku… – pan Rupert (15 lat)

Wszystkie obawy są na szczęście bezpodstawne. Strzegłob to swój chłop, który rozumie prosty lud i jego obyczaje. Nie pogardzi łapówką a i pojmie, że jak komuś śmietnik się zepsuł, to śmieci musi wywozić do lasu.

Epilog:

Witam miesiąc później! Skąd wiem, ile czasu wam to zajęło? Ot po prostu przeczytałem sobie wyniki sondażu na temat analfabetyzmu w GW. Bywajcie!

Aktualnie żywy
Regent ZSKHiW

Ciecierad Ciecieląg
Czcigodny Gubernator Wszechzachodu
Wielki Elektronik
Filar Monarchosocjalizmu

Posłuch 0

Numer gg: 48274042

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #69 : Maja 25, 2014, 09:27:09 »

Co za kłamstwo, chamstwo i pogaństwo! Przecież podczas pospolitego ruszenia moje siły prowadziły werbunek w Hutniczej Porębie!

Zarządca Guberni Zachodniej,
Główny Znachor Sił Zbrojnych ZSKHiW,
Dyrektor IBW, Lord Grabben, Najgenialniejszy Teoretyk Monarchosocjalizmu Stepowego, Geniusz Troski o Człowieka, Krwawy Kursor - Pogromca Botów
Dziabaducha,
(-) gen-mjr dr Ciecierad hrabia Ciecieląg

Strzegłob Bieńbor
Sołtys
Mieszkaniec
*

Posłuch 0

Stim - Eugene Zain

« Odpowiedz #70 : Maja 25, 2014, 09:30:22 »

Plus dla fotografa, świetnie wyszedłem na tym zdjęciu! Rzepa? Faktycznie muszę o tym pomyśleć...

- Sołtys gminy Hutnicza Poręba,
- Królewski Namiestnik Weerlandu,
- Członek Starszyzny Weerlandzkiej.

Tobiasz von Richtoffen-Deithven
Człowiek Pracy

Posłuch 1

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #71 : Maja 25, 2014, 09:38:14 »

Chamstwo, biedaszyby i w ogóle.

Budowniczy Dzisiejszej Jakości Żuław Rzeżuszych
Jarl Soligt
Sołtys Roterhirschbergu
Laszk Młynariew
Wicekról Weerlandu
Moderator Globalny
Filar Monarchosocjalizmu

Posłuch 8

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #72 : Lipca 03, 2014, 07:30:36 »

Biuletyn Rolniczy

Znany celebryta znowu się ukrywa!

-To jest po prostu skandal! –  pan Laszk Młynariew (37 lat), redaktor najbardziej wpływowego luksusowego magazynu w kraju nie kryje oburzenia – gdzie afery, gdzie skandale, gdzie emocje? Odkąd zniknął pan Monde w ZSKHiW ucichło! Niby ktoś z kimś walczy, ale to tylko wojna, a nie nic ciekawego.

To wszystko prawda. Erick Monde zniknął miesiąc temu. Nikt nie wie gdzie i dlaczego. Możliwe, że swoją nieobecnością wyraża sprzeciw przeciwko niepotrzebnej wojnie szalejącej w ZSKHiW. W każdym razie do Aralii wyruszyła grupa wolontariuszy mająca za zadanie odszukanie zaginionego. Zabroniono jej wracać na kontynent bez jakichkolwiek informacji o panu Ericku.

Ponadto zamieszczamy jedyną znaną fotografię zaginionego:

Demoniczna instalacja przejmuje kontrolę nad ludzkimi umysłami!

Odkąd Wielebny (37 lat) włączył tzw. radar pozahoryzontalny (3 tygodnie) życie w Weerlandzie przestało być takie samo. Najlepiej wie o tym pan Olechowski (30 lat), woźny w klubie nocnym „Konkordat” w Odmętach:

-Panie, ja mam w głowie taką płytkę metalową, wie pan po wypadku mi tam ją włożyli. A odkąd to k****stwo odpalili to ciągle słyszę w głowie jakieś takie stuki. Żyć normalnie nie dają!

To nie jedyna niepokojąca anomalia związana z wielkim urządzeniem. W pobliżu radaru krowy dają mniej mleka, a kury tracą pierze! Co gorsza niektórzy obywatele np. Bartosz Derikor (36 lat) zaczęli niedawnodziałać niezgodnie z wolą władz Guberni. Tych zbiegów okoliczności jest zbyt dużo, to musi być sprawka diabelskiego aparatu. Czarę goryczy przelał fakt, że machina zakłóca odbiór telewizji. To już przesada! Zaciborski klub radiotechniczny zapowiedział oficjalny pozew!

Breaking News/Łamać Wiadomości

-Dlaczego on to zrobił? - wszyscy mieszkańcy całego ZSKHiW zadają sobie to samo pytanie. O co chodzi? Otóż Strzegłob Bieńbor, człowiek wysoce aktywny i odpowiedzialny zrzekł się niespodziewanie obywatelstwa. Dokąd odszedł? Co nim kierowało? Grupa studentów zbiera petycje o powrót Ostatniej Nadziei Niepodległego Weerlandu.

Czy Ametyst (10 lat) jest dobrym materiałem na bohatera i dlaczego nie? Ekskluzywny wywiad z Faradobusem.

Biuletyn (B):  1. czemu węglowa świadomość od tak dawna się nie odzywa?
Ametyst (A):  Przecież tu jestem.
(B):  2. co zamierzasz zrobić gdy już zostaniesz królem całego ZSKHiW?
(A):  Przecież jestem królem. Właściwie to Ametyst nim jest, ale to żadna różnica. Co zatem zamierzam? Po pierwsze odbić sobie lata tułaczki i zabezpieczyć własny byt. Potem cośtam dla narodu, ale pomyśli się.
(B):  Z jak jednak nie zostaniesz?
(A):  Przecież nim jestem z woli Ludu Szlacheckiego.
(B):  4. Jak zamierzasz zapełnić konto rządu? Wszak zostało ono dokładnie oczyszczone.
(A):  Oczywiście karając winnych. Wiem, że to nic nie da, zatem zorganizuję wielką ofensywę przeciwko Bialenii. Ponadto wykorzystam brak nawet pseudopaństwowości na Wielkim Stepie i wyśle tam zorganizowane oddziały, które nałapią niewolników i przywiozą coś cennego.
(B):  5.  I ostatnie pytanie: dlaczego udajesz patriotę, a tak naprawdę jesteś zdrajcą?
(A):  Z tych samych powodów co Ty.

Inne:
-Wojna zakończona. Nikt nie wygrał. Niebawem nastąpi oficjalne podpisanie pokoju
-Dnia 24 czerwca wieś stołeczna Laszkberg została zrównana z ziemią, przez bialeńskich najemników. Nie wiadomo jakie motywy nimi kierowały. Możni ZSKHiW ustalili że Bialenii trzeba wypowiedzieć wojnę.
-W Guberni Zachodniej trwają zamieszki na masową skalę. Zarządca w pośpiechu formuje oddziały policyjne. Pomaga mu Tobiasz von Richtoffen

Aktualnie żywy
Regent ZSKHiW

Ametyst
Rex Ambulans Serenissimus
Primus inter pares
Duma Koronowanej Gwiazdy

Posłuch 11

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #73 : Lipca 03, 2014, 08:23:40 »

Właśnie przypomniałeś mi o konieczności przejęcia firm Arkadiusza.

prof. net. dr h. c. mgr generalissimus
Ametyst z rodu Faradobusów

Bardzo Wspaniały Król Hirschbergii i Weerlandu,
Sekretarz Generalny Wielkiego Sternika, Protektor Budzimiryzmu,
Geniusz Rzeżuchy, Skarbnica Mądrości, Uosobienie Pracowitości

Ciecierad Ciecieląg
Czcigodny Gubernator Wszechzachodu
Wielki Elektronik
Filar Monarchosocjalizmu

Posłuch 0

Numer gg: 48274042

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #74 : Lipca 03, 2014, 09:38:05 »

Ile lat ma Ametyst? Ostatnio było trzynaście.

Zarządca Guberni Zachodniej,
Główny Znachor Sił Zbrojnych ZSKHiW,
Dyrektor IBW, Lord Grabben, Najgenialniejszy Teoretyk Monarchosocjalizmu Stepowego, Geniusz Troski o Człowieka, Krwawy Kursor - Pogromca Botów
Dziabaducha,
(-) gen-mjr dr Ciecierad hrabia Ciecieląg

Strony: 1 ... 3 4 [5] 6   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006-2011, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.195 sekund z 21 zapytaniami.