Zjednoczone Socjalistyczne Królestwo Hirschbergii i Weerlandu
Grudnia 02, 2021, 05:41:00 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Obcy na Linii Kazimierza!

Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 4 5 [6]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Biuletyn Rolniczy  (Przeczytany 1948 razy)
Laszk Młynariew
Wicekról Weerlandu
Moderator Globalny
Filar Monarchosocjalizmu

Posłuch 8

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #75 : Lipca 03, 2014, 09:40:28 »

Tak? No cóż, wygląda na 10. Zresztą panie, co pan, prawdy po gazecie oczekuje?

Aktualnie żywy
Regent ZSKHiW
Ataman Królewskich Sił Lądowych, Weerlandbasza,
Pan na Kaer Moher, Młynariewicach i Gnojniku
(-) marsz. Laszk diuk Młynariew h. Sauron

Laszk Młynariew
Wicekról Weerlandu
Moderator Globalny
Filar Monarchosocjalizmu

Posłuch 8

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #76 : Lipca 25, 2014, 09:22:09 »

Biuletyn Rolniczy

NA CZAS, OBIEKTYWNIE, O WAŻNYCH SPRAWACH

Trucizna w puszkach!

Tak przynajmniej zapewniają członkowie Tajnego Podziemnego Stowarzyszenia Lekarskiego (4 tygodnie), działające nielegalnie na terenie GW. Byli pracownicy służby zdrowia (niedawno zlikwidowanej w GW, przez rzecz jasna szalonego Wielebnego(37 lat)) zapewniają, że popularna Nozz-a-la firmy Mroczna Korporacja (pół roku) szkodzi zdrowiu, uszkadzając układ nerwowy. Jako dowód wskazują rzekome dziwne zachowanie osób często pijących Nozz-a-lę (tiki, napady agresji), a także pozytonowe skany mózgu człowieka pijącego Nozz-a-lę, wykonywane w kolejnych tygodniach:

-Te ciemne plamy to miejsca, gdzie komórki nerwowe uległy mutacji, bądź martwicy – tłumaczy Władimir Napieralski (59 lat), były ortopeda.

-To wszystko kłamstwa! Wszyscy wiedzą, że Nozz-a-la pobudza umysł! W tych ciemnych obszarach tomograf pozytonowy uległ uszkodzeniu na wskutek zbyt aktywnej pracy komórek! A zresztą, jak w ogóle skomunikowaliście się z tymi bandytami? – broni się Laszk Młynariew (37 lat) szef MK.

I komu tu wierzyć? Cóż, pewnie najlepiej pić bimber. 

Busowa mafia opanowuje stolicę!

Niby to nie powinno nas dotyczyć, bo co przyzwoitych ludzi obchodzą Hirschbergowie? Jednak ta sprawa jest tak bulwersująca , że nie sposób o niej nie wspomnieć. Niespodziewanie dla wszystkich niesławny Ametyst Faradobus (10 lat) zlikwidował komunikację miejską w Hirschbergu (tak i metro jak i autobusy) zastępując ją tzw. busami. Rzecz jasna zwolnił wszystkich pracowników stołecznych zakładów komunikacyjnych. Cynicznie twierdzi, że mogą zostać busiarzami (kierowcami busów dop. red.)

-Ale jak ja mam busem jeździć jak busu ni mam? – piekli się pan Hubert Cumberdale (40 lat) – Ja od dwudziestu ośmiu lat jeżdżę autobusem, a tu takie coś. No nic, trza będzie rozciąć autokar na pół, będą dwa busy, z tym że jeden bez kierownicy, a drugi bez silnika.

Znamy wyniki wyborów parlamentarnych!

Tym razem rządząca partia przesadziła i poniosła straszliwą klęskę. Do parlamentu dostał się tylko jeden członek KRPW: Bartosz Derikor. Laszk Młynariew, mimo własnoręcznego rozwieszenia 30 tysięcy plakatów nie otrzymał mandatu. Poczuł się zbytnie pewnie i tym razem nie zmusił do głosowania pensjonariuszy zakładów karnych i psychiatrycznych. Za to do parlamentu wszedł Ciecierad Ciecieląg i znany wszystkim Tobiasz, a także Erick Monde, który jednak odrzucił zaufanie, którym obdarzył do lud. Na jego miejsce odbędą się wybory uzupełniające.
          Kontrowersje budzi jednak sposób liczenia głosów. Rządzący nie zaprzątali sobie głowy odnajdywaniem urn i zapytali o wyniki zmarłego uzurpatora Arkadiusza. Szaleństwo. Laszk Młynariew już zapowiada oficjalny pozew.

Aktualnie żywy
Regent ZSKHiW

Arbuz Dumbledore
Premier ZSKHIW. Gubernator Aralii. Pan na Araknie
Moderator Globalny
Człowiek Pracy

Posłuch 3

« Odpowiedz #77 : Lutego 08, 2015, 11:23:12 »

Masy nie mogą doczekać się kolejnego numeru

pre/mier , osoba premiernicza, psoba
Laszk Młynariew
Wicekról Weerlandu
Moderator Globalny
Filar Monarchosocjalizmu

Posłuch 8

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #78 : Lutego 08, 2015, 03:55:24 »

Oj faktycznie, w najbliższym czasie coś tam nabazgrzę.

Aktualnie żywy
Regent ZSKHiW

Laszk Młynariew
Wicekról Weerlandu
Moderator Globalny
Filar Monarchosocjalizmu

Posłuch 8

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #79 : Czerwca 21, 2021, 03:06:19 »

Biuletyn Rolniczy

Odrodzenie ZSKHiW

Hejże kumy, trudno dać wiarę, ale nasza klika trzymająca władzę wraca by ponownie schwycić lejce naszego narodu. W planie jest przebudowa Aralii, pewne zmiany w naszej ukochanej niezmiennej wierze, a także przebudowa naszej centralnej wsi. Doszły mnie słuchy jednakże, iż nie w smak wam czytać o takich banialukach, że wolicie prostsze acz gorętsze pisma, a i że sami o kwitnieniu rzepaku wiecie lepiej. Tak więc rady zasięgnięwszy przedstawiam wypociny lekko strawne.

Rozmowa

W dzisiejszym numerze przygotowano dwa ekskluzywne wywiady, jeden z Towarzyszem Aleksym Faradobusem, drugi z Arbuzem Dumbledore. Dzięki nim poznamy spojrzenieobu Towarzyszy na różne problemy naszej mikronacji oraz ich brudne tajemnice. Zapraszam do lektury:

Aleksy Faradobus

Biuletyn: Z przyjemnością witam na łamach naszego magazynu Przewodniczącego Komitetu Głównego HOMO oraz Landesfuhrera Nordhirschbergii w jednym, Towarzysza Aleksego Faradobusa. Ostatnio okazało się, że Towarzysz jest członkiem Rodziny Królewskiej! Czy możemy prosić o jakieś brudne plotki z pałacu?

Aleksy: Witam serdecznie pana redaktora. Ostatnio w pałacu byłem na przyjęciu wychwalającym Wielkiego Sternika.

Biuletyn: Jest Towarzysz Landesfuhrerem Nordhirschbergii od niedawna. Co Towarzysza irytuje w mieszkańcach tego regionu? Są może nieposłuszni? Leniwi? Skąpi?

Aleksy: Mieszkańcy czasem mnie się nie słuchają, ale jest dobrze.

Biuletyn: Czy według Towarzysza powinniśmy stworzyć system i wprowadzić w życie system podatkowy? Obecnie nasze państwo jest w tej kwestii dość mocno liberalne.

Aleksy: Oczywiście że tak, jestem zwolennikiem systemu podatkowego.

Biuletyn: Rozumiem. Jak Towarzysz uważa: system podatkowy powinniśmy oprzeć na podatku dochodowym czy na podatku od towarów i usług?

Aleksy: Na podatku dochodowym.

Biuletyn: Ostatnio wspominał Towarzysz o nowym sprzęcie dla HOMO. Jakie atrakcje mogą niedługo czekać na demonstrujących Hirschbergów?

Aleksy: Planujemy zakupić nowe samochody dla HOMO, kałasznikowy i armatki wodne, mam nadzieję że za pomocą tego uda się rozgonić demonstrację

Biuletyn: Czytelnicy z Hirschbergii mają pewną wątpliwość natury prawnej, a mianowicie: załóżmy że Wagonik kolejki wyrwał się spod kontroli i pędzi w dół po torach. Na jego drodze znajduje się pięciu ludzi przywiązanych do torów przez szalonego Aralczyka. Ale czytelnicy mogą przestawić zwrotnicę i w ten sposób skierować wagonik na drugi tor, do którego przywiązany jest jeden człowiek. Czy będzie to działanie zgodne z prawem i moralnością?

Aleksy: Oczywiście że tak.

Biuletyn: Dziękuję za udzielenie wywiadu. Czy Towarzysz chciałby coś jeszcze osobiście przekazać czytelnikom?

Aleksy: Też dziękuję, mam nadzieję że się jeszcze spotkamy. Dla czytelników bym polecił wstąpienie do formacji porządkowej jaką jest HOMO, mamy w planie, może w wrześniu utworzyć szkołę dla przyszłych funkcjonariuszy, mam nadzieję że nauczą się dyscypliny i życia jako funkcjonariusz HOMO.

Arbuz Dumbledore

Biuletyn: Witam Towarzysza Arbuza Dumbledora w naszym czasopiśmie. Na początek pytanie o to co najważniejsze, czyli zdrówko. Ostatnio miał Towarzysz chyba jakieś problemy z głową. Rozumiem że już wszystko dobrze?

Arbuz: KUrwa, co ty mi tu kurwa sugerujesz huiju jebany, kurwa, bo cie zajebie, kurwo jebana zasrana ty

Biuletyn: Niedawno został Towarzysz gubernatorem Aralii. Jednak o mało co nie pokonałby Towarzysza towarzysz Aleksy Faradobus? Widzi Towarzysz Aleksego jako rywala?

Arbuz: Widze Aleksego przede wszystkim jako entuzjastycznego obywatela, i przyszłego wspólpracownika, cieszy mnie że leży mu na sercu dobro spraw Aralii.

Biuletyn: Myśli Towarzysz, że trudno będzie uprzątnąć bajzel w Aralii?

Arbuz: Myśle że jak już skończe to będzie to niemożliwe.

Biuletyn: A co tam u ogórków morskich?

Arbuz: Szykujemy sie do dorocznego zakiszania.

Biuletyn: Z innej beczki: jakie jest Towarzysza spojrzenie na dokonywane reformy budzimiryzmu?

Arbuz: Uważam że są zdecydowanie zbyt niehumanitarne i ignorujące podstawowe ludzkie potrzeby, co mam przez to na myśli, otóż w dalszym ciągu dają ludzią jakąś swobode interpretacyjna, nie zakazuja wprost wolności słowa i myśli, niezbyt mi sie to podoba. Przecież z takiej wolnosci wynika tylko nieszczęście, ktoś moze pomyśleć coś przykrego dajmy na to, albo zrobić jakąś głupote, religia powinna jasno człowieka przed czymś takim chronic, na szczęście władze Aralii podjęły już pewne kroki z których wielki sternik byłby dumny, a swoją drogą wiedział redaktor ze wielki sternik najpewniej był kobietą?

Biuletyn: W jakim sensie kobietą?

Arbuz: Wielki Sternik najprawdopodobniej czuł sie kobietą, a raczej osobą kobiecą, choć możliwe też że był niebinarny

Biuletyn: Mam jeszcze takie pytanie od czytelnika. Otóż: co by się stało gdyby jakiś bardzo bogaty Aralczyk wpadł na pomysł ugotowania zupy w aralskim jeziorze? Skończyłoby się to ogromnym marnotrastwem żywności bo zupa w jeziorze łatwo by się pobrudziła dodatkowo wzrosła by cena za paliwo, którego ogromna ilość została zużyta na gotowanie. Czy jako kierownik regionu zezwoliłby Towarzysz na taki postępek?

Arbuz: Oczywiście że bym nie zezwolił, nie zgadzam sie na żadne przejawy wolności czy wolnomyślicielstwa. Gdyby państwo podjeło sie takiego projektu rozpisalibyśmy przetarg.

Horoskop:

W ramach bonusu i na prośbę Weerlandzkich bab przedstawiamy czytelnikom horskop na najbliższy tydzień:

Wodnik – Znajdziesz się w Zweiblocke, łażąc tam zostaniesz skrojony przez miejscowe gangusy. No chyba, że skorzystasz z taksówki Mrocznej Korporacji to będziesz bezpieczny/a.

Ryby – Zarazisz się realiozą, otworzy się portal do realnego świata i cię zabiorą. Nie wiem co może pomóc.

Baran – Znajdziesz się dziwnym trafem w Neomezycie, tam zeżre cię gąsienica. No chyba że wypijesz Nozz-a-lę, gąsienice nie tykają takiego świństwa.

Byk – Porwą cię aralscy górale. Nic ci nie pomoże, zamawiaj zakłady pogrzebowe „Było Minęło” Mrocznej Korporacji.

Bliźnięta – Spałuje cię HOMO, do guza przyłóż zimniutką puszkę Nozz-a-li.

Rak – Podczas wizyty u German w miejscowości Siegfried portfel wpadnie ci w końskie łajno, wypierz kasę w pralni pieniędzy Mrocznej Korporacji.

Lew – Pod twoim domem ktoś wykopie biedaszyb, wzmocnij chałupę już dziś z pomocą firmy Kielniex Mrocznej Korporacji.

Panna
– Dostaniesz zadanie przemycenia bimbru do Rotrii, schowaj napój w jednym z urządzeń zakładów elektrotechnicznych Mrocznej Korporacji.

Waga – Będąc na wyspie Solinka wpadniesz do kadzi z solą. Po czymś takim jedynie Nozz-a-la pomoże na pragnienie.

Skorpion
– PMOB sprawdzi jak dobrze znasz Tezy, lepiej się przygotuj.

Strzelec – Otworzysz biznes w Bialenii. Nic dodać, nic ująć, gratulacje!

Koziorożec – Zostaniesz zamknięty w Zlewni, pomogą ci dmuchane rękawki od fabryki zabawek Mrocznej Korporacji.

Aktualnie żywy
Regent ZSKHiW

Ametyst
Rex Ambulans Serenissimus
Primus inter pares
Duma Koronowanej Gwiazdy

Posłuch 11

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #80 : Czerwca 21, 2021, 05:03:11 »

Panie, tu kłamstwa piszą. Przecież pałac od dobrych paru tygodni jest w remoncie i nic się tam nie dzieje poza robotami, a jedyne bankiety to pijatyki robociarzy z okazji trzeciego dziennie fajrantu.

prof. net. dr h. c. mgr generalissimus
Ametyst z rodu Faradobusów

Bardzo Wspaniały Król Hirschbergii i Weerlandu,
Sekretarz Generalny Wielkiego Sternika, Protektor Budzimiryzmu,
Geniusz Rzeżuchy, Skarbnica Mądrości, Uosobienie Pracowitości

Arbuz Dumbledore
Moderator Globalny
Człowiek Pracy

Posłuch 3

« Odpowiedz #81 : Czerwca 21, 2021, 05:53:46 »

Same kłamstwa i pomówienia, bardzo mi sie podoba

Mistrz Budzimir VII
Arcypatriarcha
Primus inter pares
Filar Monarchosocjalizmu

Posłuch 8

« Odpowiedz #82 : Czerwca 21, 2021, 11:19:01 »

Cieszę się, że Biuletyn powrócił.  Mamy też definicję najbliższego czasu, czyli nieco ponad 6 lat!

Arcypatriarcha Wszechbudzimiryzmu
Władca Wielkiego Budzimiratu Apfelinsnel
Prawdziwy Weerlandczyk, a nie jakieś nieokreślone coś!
(-) Mistrz Budzimir VII Bartosz Derikor

Laszk Młynariew
Wicekról Weerlandu
Moderator Globalny
Filar Monarchosocjalizmu

Posłuch 8

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #83 : Lipca 21, 2021, 04:56:52 »

Biuletyn Rolniczy

SZCZĘŚĆ PRABUDZIMIR mużyki! Słonko wstaje i ku snu bieży nad naszą ojcowizną, a kłopoty wszelakie idą wprzody. Pszeniczny kłos ciężki od ziaren, wspomnijcie by jeszcze tak po gospodarsku zroszyć go pestycydami obficie. A co się na świecie szerokim przez ostatni czas działo?

Moje gołębie!

-Panie, takie gołąbeczki, ptaszynki złote, zatłukli je, wygnali – szlocha towarzysz Gościrad (38 lat), mieszkaniec Laszkbergu – Kto? Ano ten cały Wielebny (41 lat) i jego banda! Przyszli i rozp*erdolili.

O co dokładnie chodzi? Oczywiście o skandaliczny projekt odbudowy i przebudowy wsi Laszkberg. Jako Towarzysze wiedzą zbrodnicza w skutkach gramota zabrania istnienia w Laszkbergu budynków wyższych niż 4 kondygnacje. Budynki wyższe zostały siłą skrócone. Taki los spotkał również dom mieszkalny towarzysza Gościrada. Jednak omyłkowo! Za ostatnią, rzekomo piątą kondygnację została wzięty gołębnik zamocowany na dachu! Cóż za blamaż urzędników! Co więcej to nie jedyna taka sytuacja. Ostatnie piętro domu towarzyszki Rzepichy (59 lat) zostało ścięte w połowie, tylko dlatego, że zainstalowano tam antresolę.

-Noooo ja gratuluję Wielebnemu takiej wsi pięknej choć płaskiej, szkoda że krwią ludzką otynkowanej – komentuje towarzyszka.

Teokrata znów uchodzi bezkarny

17.07 zakończył się proces sądowy przeciwko Mistrzowi Budzimirowi VII (40 lat). Sprawa wytoczona przez Arbuza Dumbledore’a (22 lata), a idąca o zniszczenie przez PMOB miasta Rue zakończyła się dość nieciekawym wyrokiem. Król Ametyst (18 lat, będący kumem Budzimira) orzekł, że oskarżyciel oskarża z niewłaściwego kodeksu. Czy obywateli to interesuje który to kodeks gdzie obowiązuje.

-Jak ja wczoraj ukradłem betoniarkę z budowy to mnie pewnie zaraz złapią, ech ciężki żywot uczciwego złodzieja. Ale hehe nie piszcie tego ok? Niech to zostanie między nami. – właśnie wpadł towarzysz Ulryk (30 lat) z Nordhirshbergii.

Tak czy inaczej wyrokiem są jedynie nieciekawe pouczenia. Konieczność ich wysłuchania to widać jedyna kara dla oligarchów w tym kraju.

-Wy k*rwy wy k*rwy wy k*rwy wy k*rwy wy k*rwy wy k*rwy wy k*rwy wy k*rwy wy k*rwy  wy k*rwy wy k*rwy wy k*rwy wy k*rwy wy k*rwy wy k*rwy wy k*rwy wy k*rwy wy k*rwy wy k*rwy – autoryzowany komentarz Arbuza Dumbledore’a.

Nowy sołtys gminy Gnojno

W ostatnich dniach nowo przybyły do ZSKHiW Gulliver 'Goose' de Juus został mianowany sołtysem gminy Gnojno. Okolica ta, „dzięki” kumom Młynariewa, znana jest obecnie jedynie ze sztucznej dżungli. Czy mieszkańcom Gnojna przeszkadza sołtys niebędący najwyraźniej rodowitym Weerlandczykiem? Najwyraźniej nie.

-A miły chłopiec, dobrze mu z oczu patrzy – analizuje sytuację polityczną towarzyszka Kazimiera (90 lat) – niech sobie rządzi w najlepsze, ja mu bigosu nagotuję.

Nowy sołtys zainaugurował akcję "Poczuj Magię Gnojna" – czy turystów zainteresuje Weerlandzki smrodek świeżego obornika? Czas pokaże, chociaż pierwsze opinie są pozytywne:

-Wziuciłem Alojzikowi gnój na kakała XD – Ferdynand (5 lat) ze stolicy.

Oferty pracy:

-Poszukiwani historycy sztuki, co najmniej dwudziestu, pensja 15 000 loli, praca zdalna na umowie o pracę

-Zatrudnię programistę w młodym dynamicznym zespole w Zachełmiu, oferuję narzędzia do pracy i możliwość zdobycia doświadczenia

-Stymulator ogierów do rozpłodu, gmina Osły, 5000 loli

-Model (anatomiczny) na Uniwersytecie Królewskim im. Budzimira I. Gwarantujemy zaliczenie zajęć z anatomii

-Osiedlowy Centralnej Instytucji Antykryminalistycznej w Zachełmiu, wymagana twarda bania, zaciśnięte pięści, zamknięty niczym warowny zamek umysł

Aktualnie żywy
Regent ZSKHiW

Arbuz Dumbledore
Moderator Globalny
Człowiek Pracy

Posłuch 3

« Odpowiedz #84 : Lipca 21, 2021, 05:02:15 »

W końcu jakieś obiektywne pismo! Precz z budzimirem. Jak urośnie budżet aralii to chyba zasponsoruje biuletyn by w każdym wydaniu zamieszczał specjalna rubryczke antybudzimirową. Poza tym jestem zainteresowany ogłoszeniem o pobudzaniu ogierów, czy zostanę przyjęty na to stanowisko?

Sołtys Gnojna Gulliver 'Goose' de Juus
Sołtys Gnojna, Baron ZSKHiW
Mieszkaniec
*

Posłuch 3

« Odpowiedz #85 : Lipca 21, 2021, 05:47:07 »

Gnojno bez wątpienia stanie się mocarstwem turystycznym, macie na to słowo moje i mojego portfela! Kiedy otworzą mi konto w banku to z pewnością wrzucę trochę grosza za te (a nawet przyszłe) miłe słowa.
Mistrz Budzimir VII
Arcypatriarcha
Primus inter pares
Filar Monarchosocjalizmu

Posłuch 8

« Odpowiedz #86 : Lipca 21, 2021, 09:24:52 »

To jest skandal, że takie oszczerstwa na moją osobę zostały wydrukowane w prasie. Czy ktokolwiek pytał mnie o moją wersję, moje racje? Przypomnę tylko Zabobon:

Art. 7. Kto funkcjonariusza państwowego obrazi, czy to milicjanta czy żołnierza czy urzędnika, ten rózg 6 w skórę dostanie.
Art. 13. Kto pomawia innego o czyn niegodny na co najmniej pół roku, a na pięć lat najwyżej do gospodarstwa państwowego zesłany będzie, coby pracował i równymi sobie winą mieszkał.
Art. 14. Kto podważa powagę i uczciwość Sądu, do dwudziestu rózg wymierzonych miał będzie.

Domagam się oficjalnego sprostowania i przeprosin, inaczej spotkamy się w sądzie!

Arbuz Dumbledore
Moderator Globalny
Człowiek Pracy

Posłuch 3

« Odpowiedz #87 : Lipca 21, 2021, 11:28:15 »

Znowu chcesz przegrać, budzimir?

Laszk Młynariew
Wicekról Weerlandu
Moderator Globalny
Filar Monarchosocjalizmu

Posłuch 8

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #88 : Sierpnia 15, 2021, 05:08:07 »

Biuletyn Rolniczy

Witajże chłopy, słota, słońce i tak w kółko Macieju. A tymczasem zboże na polu stoi i oschnąć ni ma kiedy, wżdy deszcz co drugi dzień. Musimy dobrze wyczuć porę gospodarze by dorobku nie potracić. Za to barszcz budzimira wyrósł dorodnie, nic ino krem na plażowanie wyrabiać. A co poza wioską naszą, w szerokim świecie?

Czy grozi nam plaga magistrów?

- Nic ino by studiowali i studiowali – narzeka towarzysz Erick (45 lat) – Do roboty!

Przypomnijmy: Instytut Badań Wojskowych, a właściwie jego centrum mieszczące się w Aralii, został przekształcony w Aralski Instytut Nauki. Jest to uczelnia o charakterze ogólnoakademickim, kształcąca na dwóch wydziałach: Nauk Społecznych i Nauk Ścisłych. Wśród dostępnych kierunków  studiów mamy tam między innymi Sternikoznastwo poznawcze, Seksoznastwo czy Fizyka eksapistyczna. Poszerzanie horyzontów młodzieży to oczywiście światły pomysł, ale czy co za dużo to niezdrowo? W ZSKHiW działają już dwie uczelnie wyższe i wielu uważa, że otwarcie kolejnej spowoduje niebezpieczny zalew magistrów.

-Wie pan jacy to oni są – komentuje pani Ulriche (38 lat) – dopiero do roboty przylazł, a już chciałby ergonomiczny fotel i owocowe czwartki. Co jeszcze, może pieniądze zarabiać?

Jak wiadomo naszemu państwu potrzeba głównie doświadczonych złomiarzy, bimbrowników, złodziei i innych zręcznych rzemieślników. Czy kolejne armie magistrów znajdą dla siebie miejsce na rynku pracy? Zapytaliśmy o to twórcę Aralskiego Instytutu Nauk, Arbuza Dumbledora (22 lata):

[Biuletyn] Gdzie można znaleźć pracę z dyplomem AIM?
[Arbuz Dumbledore] no np. w banku; po tych ścisłych to jasne; że np. SWEK; i takie tam; no a po humanistycznych?; to się nie szuka pracy; tylko miejsca w anarchokolektywie; rekomendowanym

Niekompetentny premier dezerteruje

Przewodniczący Rady Komisarzy Narodowych, Laszk Młynariew (41 lat), 13 sierpnia zrezygnował z pełnionej funkcji. Jak sam tłumaczy przerosły go obowiązki wykraczające poza rodzimą gubernię.

- Ja żem prosty chłop, piszę i czytam ledwo co, ja się do odpisywania na jaśniepańskie wnioski nie nadaję – komentuje Młynariew.

W związku z tym wybrany zostanie nowy premier. Kandydatów mamy dwóch: Aleksego Faradobusa i Arbuza Dumbledora. Na obecną chwilę w głosowaniu prowadzi Arbuz. Redakcja zastanawia się czy towarzysz Arbuz zdoła połączyć funkcję premiera z obowiązkami gubernatora Aralii. Mimo wszystko trzymamy za młodego wszak kandydata kciuki.

Nowy, niebezpieczny narkotyk!

Do naszego państwa wkroczyła nowa używka: to tak zwana sacharoza albo inaczej cukier. Przyjemna w smaku była dotychczas wydobywana w Hirshberskich kopalniach jako baza do produkcji zdrowego i smacznego etanolu oraz do posypywania dróg w czasie zimy. Teraz jednak pojawił się szalony pomysł by sacharozę spożywać. Za wszystko odpowiada niejaki Jan Kristian von Kot, prowodyr niebezpiecznego trendu. Przypomnijmy: sacharoza uzależnia i powoduje próchnicę. Nie dajcie się na nią złapać! Co gorsza von Kot zapowiada szeroko zakrojone badania nad cukrem! Co może być celem tych niecnych poczynań? Nasi reporterzy będą śledzili cukrowego magnata, nie pozwalając na bezkarne trucie hirshberskich, weerlandzkich i aralskich dzieci.

Aktualnie żywy
Regent ZSKHiW

Mistrz Budzimir VII
Arcypatriarcha
Primus inter pares
Filar Monarchosocjalizmu

Posłuch 8

« Odpowiedz #89 : Sierpnia 15, 2021, 09:19:40 »

Weerlandczycy od lat wiedzą, że cukier jest toksyczny i szkodzi na wątrobę. Dopiero odpowiednia obróbka biochemiczna przekształca go w zdrowy dla ciała i ducha etanol.

Strony: 1 ... 4 5 [6]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006-2011, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.124 sekund z 21 zapytaniami.