Zjednoczone Socjalistyczne Królestwo Hirschbergii i Weerlandu
Stycznia 17, 2022, 10:59:04 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Sprawa nr 5 [r. 21.05.2012] Zaskarżenie Ustawy o Biuletynie Parlamentu  (Przeczytany 224 razy)
Arkadiusz II Filip
Słońce Ludów

Posłuch 5

Audiencja GG- 28373368, Steam- Starożytni Rosjanie

Zobacz profil Email
« : Maja 21, 2012, 02:00:26 »

Rozpoczynam rozprawę ws. zaskarżenia uchwały Parlamentu ZSKHiW z dnia 20.05.2012 roku tj Ustawy o Biuletynie Parlamentu. Udzielam głosu powodowi Mistrzowi Budzimirowi VII.

(-) Arkadiusz II Filip von Wettyn od Rzepichy z Faradobusów
Król Hirschbergii i Weerlandu, Półksiążę Aralii, Lord Aleksandrowski,
Naczelny Zwierzchnik Sił Zbrojnych, Dobrodziej Wszystkich Aralskich Dzieci,
Pan na Arkopolis, Palikotau, Ulaanbaatar, Złotopolicach, Kastlu itp. itd.
Mistrz Budzimir VII
Arcypatriarcha
Primus inter pares
Filar Monarchosocjalizmu

Posłuch 8

« Odpowiedz #1 : Maja 21, 2012, 06:41:23 »

Królu, co tu dużo pisać, ustawa jest sprzeczna z dekretem konstytucyjnym, który zapewnia szeroko pojętą wolność słowa, a ona zmusza redaktorów Biuletynu Parlamentu o konkretnych sprawach. Samo rozdrobnienie zasad, którymi kieruje się Parlament na kilka ustaw uczyni prawo mniej czytelnym. Ustawa ta zmusza redakcję do opisywania wyników głosowań, a cel ten spełnia dziennik uchwał parlamentarnych. Jeśli ustawa tam się znalazła to znaczy, że przeszła, jeśli nie to nie przeszła. Nie każdy wątek na forum musi mieć własną ustawę, to kompletny nonsens, a wspomniana już niezgodność z tymczasowym prawem najwyższym jest gwoździem do trumny tejże uchwały.

Arcypatriarcha Wszechbudzimiryzmu
Władca Wielkiego Budzimiratu Apfelinsnel
Prawdziwy Weerlandczyk, a nie jakieś nieokreślone coś!
(-) Mistrz Budzimir VII Bartosz Derikor

Arkadiusz II Filip
Słońce Ludów

Posłuch 5

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #2 : Maja 21, 2012, 06:56:03 »

Dziękuję. Udzielam głosu posłom do Parlamentu ZSKHiW w szczególności zaś premierowi Krzysztofowi Septimusowi.

Krzysztof Septimus
Markiz
Moderator Globalny
Człowiek Pracy

Posłuch 1

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #3 : Maja 21, 2012, 07:33:59 »

Po pierwsze podsumowanie działań parlamentu nie oznacza, że trzeba podawać wyniki głosowań. Można to zrobić również na inne sposoby. Ponadto w Biuletynie musi się znaleźć podsumowanie ALBO godziny rozpoczęcia debat/głosowań. Przecież i tak zazwyczaj co numer się to w nim znajduje. Wiem, że są numery które tego nie zawierają, ale są to nieliczne wyjątki.
Po drugie skoro ten artykuł Ci się nie podobał, to czemu nie zwróciłeś uwagi na niego w trakcie debaty i nie zaproponowałeś poprawki? To prawda, raz wspomniałeś o zagrożeniu wolności słowa, no ale głównie pisałeś, że ustawa jest niepotrzebna. No i najlepsze na koniec. Proszę zwrócić uwagę, Wysoki Sądzie, że powód głosował ZA przyjęciem ustawy w wersji zawierającej artykuł, który zaskarża. Wytłumacz się z tego Budzimirze. Dlaczego byłeś za ustawą, którą zaskarżasz? Zdaję sobie sprawę, że użyłeś zastrzeżenia na wypadek, gdyby ustawa przeszła w pierwotnej wersji. Jednak było to uwarunkowane innym artykułem, który absolutnie Ci nie szkodzi, bo daje Ci swobodę działania w tym zakresie. Owszem, napisałem tam nieco zbyt mocne sformułowanie. To fakt. Chciałem zgłosić odpowiednią poprawkę (zmiana "powinna" na "może" w pkt 1 Art 2), lecz było już za późno. Jeśli uchwała się uprawomocni, zgłoszę moją poprawkę jako nowelizację tej uchwały. To nieco dziwne, że dopiero teraz zwracasz na to uwagę. Sam zaznaczyłeś, że debata była długa. Miałeś wystarczająco dużo czasu, by przeczytać uważnie ppP i zgłosić poprawkę.

Stariec Dworu i Dowódca Gwardii Monarszej
Przewodniczący Patriotycznej Unii Sukcesu "Swoboda"
Właściciel Vergen, pan na Kreisdorf
(-) płk doc.Krzysztof markiz Septimus

Arkadiusz II Filip
Słońce Ludów

Posłuch 5

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #4 : Maja 21, 2012, 07:42:11 »

Udzielam głosu Ludowi Szlacheckiemu do dnia 22.05 br godzina 20:45.

Mistrz Budzimir VII
Arcypatriarcha
Primus inter pares
Filar Monarchosocjalizmu

Posłuch 8

« Odpowiedz #5 : Maja 21, 2012, 07:56:57 »

Nie odniósł się Premier w żaden sposób do zarzutu niezgodności z najwyższym prawem. Miast tego widzę wylewy ad personam co zrobiłem, nie mają one znaczenia w kwestii samej ustawy, która do tego rozdrabnia prawo.

Jeszcze taka prywatna rada: Premier ZSKHiW zajmuje się Rządem nie Parlamentem. Rozwojem Parlamentu zajmuję się ja i próby rozwalenia długoterminowego planu ustawami w żaden sposób ze mną nie skonsultowanymi przez osobę, która powinna być zaangażowana we władzę wykonawczą, nie ustawodawczą mnie zdenerwowały. Mogę stracić chęci dalszego sprawowania funkcji, a nie ma nikogo kto mnie może na niej zastąpić.

Arkadiusz II Filip
Słońce Ludów

Posłuch 5

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #6 : Maja 22, 2012, 07:45:19 »

Przedłużam czas dla wypowiedzi do godziny 21:15.

Mistrz Budzimir VII
Arcypatriarcha
Primus inter pares
Filar Monarchosocjalizmu

Posłuch 8

« Odpowiedz #7 : Maja 22, 2012, 07:46:59 »

Zgłaszam sprzeciw. Nikt się dzisiaj nie wypowiedział i nie powstała żadna dyskusja, więc po co przedłużać.

Arkadiusz II Filip
Słońce Ludów

Posłuch 5

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #8 : Maja 22, 2012, 07:50:47 »

Oddalam. Towarzysz Septimus miał pewne problemy techniczne i to jest przyczyną mojej decyzji.

Mistrz Budzimir VII
Arcypatriarcha
Primus inter pares
Filar Monarchosocjalizmu

Posłuch 8

« Odpowiedz #9 : Maja 22, 2012, 07:52:24 »

Towarzysz Septimus nie jest oficjalnym przedstawicielem strony obrony, rozprawa jest ewidentnie prowadzona pod niego.

Arkadiusz II Filip
Słońce Ludów

Posłuch 5

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #10 : Maja 22, 2012, 07:56:27 »

To on był jednak autorem ustawy oraz zgłosił chęć poszerzenia swojej wypowiedzi, która dla Sądu może być cenna.

Mistrz Budzimir VII
Arcypatriarcha
Primus inter pares
Filar Monarchosocjalizmu

Posłuch 8

« Odpowiedz #11 : Maja 22, 2012, 08:01:32 »

Nie widzę zgłoszenia, to sąd, nie zabawa w piaskownicy. Wnioski z poza wątku nie mają znaczenia.

Arkadiusz II Filip
Słońce Ludów

Posłuch 5

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #12 : Maja 22, 2012, 08:06:24 »

Problemy techniczne uniemożliwiły wnioskodawcy dostęp do forum ZSKHiW. W zarządzeniu wstępnym nie zobowiązałem nikogo do składania wniosków w określonym miejscu.

Mistrz Budzimir VII
Arcypatriarcha
Primus inter pares
Filar Monarchosocjalizmu

Posłuch 8

« Odpowiedz #13 : Maja 22, 2012, 08:08:24 »

Rozprawa nie może się toczyć ze względu na stronniczość sędziego sprzyjającego jednej ze stron.

Krzysztof Septimus
Markiz
Moderator Globalny
Człowiek Pracy

Posłuch 1

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #14 : Maja 22, 2012, 08:09:47 »

Nie odniósł się Premier w żaden sposób do zarzutu niezgodności z najwyższym prawem. Miast tego widzę wylewy ad personam co zrobiłem, nie mają one znaczenia w kwestii samej ustawy, która do tego rozdrabnia prawo.
Po pierwsze: Już się odnoszę. Jeszcze raz przypominam, że narzucone jest TYLKO to, co i tak do tej pory było robione. Co Ci w tym przeszkadza? I tak to robisz. Co do kwestii naruszenia wolności słowa. Naprawdę sądzisz, że to ograniczenie wolności słowa? To tak jakby Kowalski pisał jakiś artykuł. I nagle dostaje polecenie od szefostwa, że właśnie na ten temat ma pisać. Czy to jest ograniczenie wolności słowa? Jeśli rozumieć przez nie to, że możesz pisać żywnie co Ci się podoba, to tak. Ja jednak pisałem tę ustawę w taki sposób, by nie narzucać Ci niczego nowego. Nie broniłem Ci także niczego nowego pisać. Proponuję jednak ugodę. Jeśli ustawa się uprawomocni zgłoszę nowelizację, która zostawi w artykule 3 tylko pierwsze zdanie z pkt 1. W przeciwnym wypadku mogę zgłosić jako ppP ustawę już z uwzględnieniem tejże nowelizacji. Ty tylko dopilnujesz, żeby ppP zostało poddane pod obrady jak najszybciej.
Po drugie: Nie odniosłem się w moim poprzednim poście, to prawda. Ale czy Ty odniosłeś się do mojego? Jakoś nie widzę. Wyjaśnij dlaczego tak gwałtownie zmieniłeś zdanie co do tej ustawy. Powinno mieć to znaczenie wyłącznie dla Ciebie. Bo jeśli będziesz tak łatwo i bez uzasadnienia zmieniał decyzje swoje to nie wiem czy znajdzie się ktoś chętny do współpracy z Tobą. Poza tym, skoro ten zapis Ci się nie podobał, to czemu nie zgłosiłeś tego wcześniej? Byłoby znacznie szybciej i prościej. Jeszcze raz powtórzę pewną rzecz. Sam głosowałeś ZA ustawą, która zawierała artykuł, który wg Ciebie łamie ewidentnie wolność słowa. Czyli, idąc dalej tym tokiem rozumowania, sam byłeś za jej ograniczeniem. Już wcześniej odniosłem się do kwestii zatrzeżenia, dzięki któremu ostatecznie głosowałeś przeciw. Jednak podstawowy głos był ZA. Czy wtedy też byś zaskarżył tę ustawę? Wygląda to tak jakbyś albo nieszczerze głosował w takim wypadku nie wypełniasz godnie misji posła) albo jakbyś teraz wbrew swojej woli zaskarżał tę ustawę. Nie będę dokładniej teraz się wypowiadał dlaczego. Zostawię to Tobie, Budzimirze.
Jeszcze taka prywatna rada: Premier ZSKHiW zajmuje się Rządem nie Parlamentem. Rozwojem Parlamentu zajmuję się ja i próby rozwalenia długoterminowego planu ustawami w żaden sposób ze mną nie skonsultowanymi przez osobę, która powinna być zaangażowana we władzę wykonawczą, nie ustawodawczą mnie zdenerwowały.
Gdybyś Ty wiedział co mnie zdenerwowało... No, ale nic. Skoro tak, to czemu aprobowałeś np. ustawę o mutantach. Czy Laszk się zajmuje rozwojem tej strony ZSKHiW? Nie. Właśnie o to chodzi w ppP, że każdy może na (prawie) dowolny temat zrobić ustawę. Oczywiście nie przesadzając. Długo już nie słychać byś coś robił w sprawie Zasad Parlamentu. Owszem, zajmujesz się komisją, lecz czy czymś poza tym. Zdaje mi się, że nie. Jeśli tak nie jest to wyprowadź mnie z błędu. Ponadto, nie prosiłeś żeby ustawy związane z Parlamentem konsultować z Tobą. Sam także w prywatnej rozmowie chciałeś rozwalić mój plan, który dotyczył pakietu kompetencji komisarze próbując przekonać mnie bym zaczekał aż będzie nowa Konstytucja i dopiero tam to zawrzeć.
Mogę stracić chęci dalszego sprawowania funkcji, a nie ma nikogo kto mnie może na niej zastąpić.
Myślisz, że się boję Twojego odejścia ze stanowiska Archibokassy? Myślisz, że inni także? W moim przypadku się mylisz. Gdyby ktoś poddał się tej groźbie to mógłbyś wymusić na Ludzie Szlacheckim wszystko. Miałbyś władzę absolutną. A na to mojego przyzwolenia nie masz.
To tyle.
Coś dziwnego się stało i nie wysłało mi tego posta. Z góry przepraszam, że tak długo się nie odzywałem. Po prostu dopiero teraz mogłem włączyć komputer. W pierwszej wersji tego posta zaznaczałem, że mnie nie będzie.
Towarzysz Septimus nie jest oficjalnym przedstawicielem strony obrony, rozprawa jest ewidentnie prowadzona pod niego.
Nie widzę zgłoszenia, to sąd, nie zabawa w piaskownicy. Wnioski z poza wątku nie mają znaczenia.
Budzimirze, tak reaguje obrońca wolności słowa? Zachowujesz się jak ktoś, kto nie ma zamiaru wysłuchać kogoś, kto ma inne zdanie niż on. Nawet, jeśli ten ktoś nie mógł się zjawić z powodów problemów technicznych. I znowu podważasz swoją wiarygodność, Towarzyszu Budzimirze. Wspomniałem już o tym wcześniej. Nie będę się powtarzał. Niech każdy, kto czyta te słowa dobrze przemyśli to, co napisałem.
Ps. posta do miejsca " to tyle" wkleiłem w całości, praktycznie tak jak wyglądał wcześniej. Nie chce mi się za bardzo go poprawiać. Mogą się zatem pojawić drobne nieścisłości z tym co napisałem później.

Stariec Dworu i Dowódca Gwardii Monarszej
Przewodniczący Patriotycznej Unii Sukcesu "Swoboda"
Właściciel Vergen, pan na Kreisdorf
(-) płk doc.Krzysztof markiz Septimus

Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006-2011, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.11 sekund z 20 zapytaniami.